Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vyhýbam sa mu

sheldonc
25. máj 2015

Nečakám radu, skôr možno podobnú skúsenosť iných žien v podobnej situácii – teda samostatné ženy vo všetkých smeroch. Som rozvedená, mám priateľa skoro 1,5 roka, samozrejme že spolu nežijeme ani nebudeme a už ma to všetko okolo nás dvoch aj prešlo. V podstate z ničoho nič som si uvedomila, že sa mu vyhýbam, že mi nechýba, že ho nepotrebujem vidieť. Mrzí ma to, lebo sa ku mne správa milo, je pozorný, ústretový, ponúka mi pomoc, furt mi niečo kupuje a nie lacné veci, avšak ja nič z toho nepotrebujem, resp. ako fajn, teší ma jeho záujem, ale to je celé. V poslednom období sa mu vyhýbam, ale moc sa mi to nedarí, lebo pozná môj denný režim aj aktivity po práci a tak zhruba vie, kedy mám voľno a kedy aktivity s dieťaťom. Neoklamem ho a ani klamať nechcem, jednoducho chcem byť sama aspoň istý čas. Mala som aj nejaké zdravotné problémy v poslednom období a rozchádzať sa nechcem, teda zatiaľ nie až tak definitívne to necítim, no neviem, ako diplomaticky z toho vykorčuľovať. Ja sa dosť čudujem všetkým tým príspevkom čo tu denne sú, čo všetko ste ochotné kvôli chlapom robiť lebo tak, ako mi bol na obtiaž exmanžel, tak sa mi zdá, že mi je už na obtiaž aj tento súčasník, len ma mrzí, že to vyprchalo po tak krátkom čase.

mircalla
25. máj 2015

@sheldonc poznam to - no jednoducho ho nemilujes,to je cele....normalne by som mu povedela, ze si si neni vasim vztahom ista a potrebujes si usporiadat myslienky....inteligentny pochopi a da cas, neinteligentny bude stihacka....narovinu....zatial by som to riesila takto...tiez som zazila 2 kratke vztahy, kde bol chlap mily, zlaty, zniesol by mi modre z neba - ale z mojej strany to nebolo to prave orechove....nema zmysel sa do niecoho silit, bud to tam je alebo nie, nemas si co vycitat. ja som to proste ukoncila, zial v jednom pripade to ten clovek znasal velmi zle, lebo bol do mna velmi zalubeny, ale bohuzial. je to lepsie ako byt pokrytec

mircalla
25. máj 2015

@sheldonc a ak budete nacas od seba si uvedomis, aky mas teda k nemu vztah - ci ti bude chybat alebo nie...ale po 1,5 ak to vyprchalo, tak asi to nevypada ruzovo....nemas si co vycitat, stava sa....len bud uprimna s tou pauzou, snad pochopi a nebude vsade na teba cihat, to je hrozne potom

juditka_d
25. máj 2015

@sheldonc tak keď sú ti chlapi na obtiaž, tak prečo s nimi vôbec niečo riešiš a začínaš. Keď ti je lepšie samej so sebou, tak nikoho nehľadaj a nezačínaj si žiadny vzťah. Teraz sa s ním porozprávaj a vysvetli mu ako to je.

lucineckalu
25. máj 2015

presne, ako pisala @mircalla - proste ho nemilujes a zotrvavat v takomto vztahu je zbytocne trapenie pre teba, aj pre neho... viem, ze je mozno takze pre teba povedat mu to narovinu ako to je, ale uvedom si, ze cim dalej to budes natahovat, tym viac bude on nakoniec sklamany a bude ti vycitat, ze si ho neviem ako dlho tahala len za nos, kym si on mohol zit svoj zivot s niekym, kto jeho snahu oceni...
ja na pauzy neverim... to si len ty myslis, ze potrebujes od neho cas a nechces sa rozchadzat, lebo ti vyhovuju urcite veci, ktore pre teba robi... predstav si, ze by s tym prisiel on... ako by si sa citila? ako nezaujimava hracka, ktoru na par mesiacov odlozi do kuta a ked si potom spomenie, tak sa k tebe opat vrati?
moj nazor...

sheldonc
autor
25. máj 2015

miluješ-nemiluješ....to je také....pubertálne....koho kto miluje furt? ved u každého to šialensto opadne skôr či neskôr....mám ho rada, ale ja som nebola zaľúbená nikdy do žiadneho muža, čiže toto nie je u mna mierka ničoho (teda áno, v 15-tich som bola, nech nekecám).....ja to skôr cítim u mna na nie práve najideálnejšie obdobie, ale ako hovorím, nejako rozchod ešte nechcem, to viem, že by mi časom chýbal....len poriešiť nejak prechodné obdobie neviem, lebo on si to hned vysvetli po svojom 😖

ivett1
25. máj 2015

@sheldonc no, tak asi bude najlepšie neriešiť nič, aj keď ťa to zbytočne zaťažuje ... nechaj to zatiaľ tak, keď ti to celé bude liezť na nervy príliš, určite to vyriešiš ... a kto vie, možno si už všimol, že sa mu vyhýbaš a nabudúce sa ťa sám opýta, že čo sa deje, tak mu len povedz, že máš toho veľa napr. v práci (riešiš si zdravie ...) alebo niečo v tomto duchu a získaš na chvíľu trochu času len pre seba ... klamať nebudeš a keď nie je mechom udretý, tak ťa hádam nebude "otravovať" ...dúfam...

sheldonc
autor
25. máj 2015

@juditka_d a vieš že ja som si vzťah nezačínala? ono celé to začalo len nezáväzným stretávaním a mne vyhovovalo, len chlapec to nejako nezvládol a posunul, resp. aby nebol v tom sám, priznávam, posunulo sa to tak nejako samo spontánne, nikto z nás to neplánoval......jasné, že je to tak lepšie, ked si s niekým komu na tebe naozaj aj záleží, ale potom príde ťažká chvíľa a ťažko sa vysvetľuje, že ho nechceš vidieť....hovorím, nemám dôvod, nebol podnet, prišlo to tiež samo....

sheldonc
autor
25. máj 2015

@ivett1 vieš, ono je to ťažké v tom, že my bývame spolu denne na soc.sieti, keďže denne sa byť spolu nedá, tak sme si aspoň popísali a zrekapitulovali den.....mne sa už nechce ísť ani tam a už je to žiaľ asi dosť okaté....áno, nechávam to zatiaľ tak, ale tak mrzí ma to....on mi naozaj nič neurobil, ani nedal dôvod

maria1989
25. máj 2015

@juditka_d aké na obtiaž ... veď nie každý sa zamiluje na prvý pohľad...

alaguema
25. máj 2015

@sheldonc kto je čo ochotný urobiť pre chlapa? Nesúď poďla modrého koňa. 😉 Poznám tie pocity a znamenajú iba jediné - nemiluješ ho. Milovať človeka nie je nič pubertálne, skôr naopak - je to známka zrelosti. A nepleť si to so zamilovanosťou. Tá skutočne časom vyprchá. Ak hľadáš podobnú skúsenosť, tak tu je: zažila som to niekoľkokrát, tiež ma to mrzelo, tiež som bola trochu bezradná, čo s tým. Vždy to nakoniec samozrejme skončilo z mojej iniciatívy. A potom raz prišlo niečo iné....a bolo to celé iné a trvá to dodnes. Fér by bolo ukončiť to, aby mal "chlapec" možnosť nájsť to, čo potrebuje. To, že tebe sa nechce je tiež pochopiteľné, je s tým oštara, ale v živote funguje zákon - čo dávaš, to dostávaš. Pozor na to 😉

mircalla
25. máj 2015

@sheldonc uprimne ja som utala ak som zacala mat zo seba zly pocit, uz ma nebavili vyhovorky atd....jednoducho ma to cele vycerpavalo a oberalo ma to o energiu....preto odporucam riesit co najrychlejsie, bude sa ti lahsie dychat....

maaaria3
25. máj 2015

@sheldonc Ono je to o tom, že žena v skutočnosti nestojí o to známe NOSENIE NA RUKÁCH.... preto tu tie niektoré sú ochotné robit čokoľvek, lebo nahánajú city, pozornosť, ktoré ty más a si nimi presýtená... skrátka je ho moc celého ako je... možno ti tento typ vzťahu jednoducho nesedí... rob ako cítiš... keď ťa to k nemu neťahá, tak to netlač.. možno keď sa vzdialite, všetko naberie iný smer... možno z dialky sa budeš chciet opat priblížiť tomu celému...

hankm
25. máj 2015

skor by som to nazval "zadne dvierka". skus zistit, co od toho vztahu chces. ak tvoja predstava a jeho su odlisne, tak odpoved uz poznas. v takomto stave mi to iba pride, ze ked chcem tak sa s nim stretnem, ked nie nestretnem. ak on s tym nema problem tak ok, ale ak on si to vie predstavit aj inak, tak opet odpoved poznas.

sheldonc
autor
26. máj 2015

@hankm zadné dvierka nepotrebujem, načo aj???? to nie....ja od tohto vzťahu nechcem nič....občasne stretnutie sa, "vypustenie pary" nič viac a on tiež, akurát ide o to, že ja už nemám chuť ani len na to "vypustenie pary", ani na kafe v meste, ani nič, ale mám ho rada.....možno o mesiac - dva by som potrebovala niekam vypadnúť a zavolala mu, ale preklenúť toto obdobie, že chcem byť sama to asi nebude celkom možné bez vysvetlenia...a mne sa taaaaaak nechce niekomu niečo vysvetlovať....mna to ubíja, spovedať sa prečo začo sa ako cítim aktuálne 😖

sheldonc
autor
26. máj 2015

@maaaria3 vystihla si to...som presýtená...totálne....alebo som len na toľku pozornosť muža nikdy nebola zvyknutá...vadí mi aj to, že mi furt nosí nejaké šperky, pritom nemám žiadny sviatok a cítim sa trapne

mircalla
26. máj 2015

@sheldonc Tak vysvetlit to musis - zase bud ferova.....Na to ma pravo....to, co si teraz napisala, ze ta to ubija daco vysvetlovat je dost sebecke
Poznam ten pocit, tiez som bola presytena neustalou pozornostou, problem bol ten, ze som zistila, ze jednoducho toho cloveka nemilujem, akoby som mala....jednoucho uplne jasne mu povedat, ze potrebujes byt sama a pozozmyslat, co dalej....ale nerob zase z neho debila....ze mu nic nepovies...komunikacia byt musi a je to fer

bajana
26. máj 2015

Mala by si ale byť k nemu fér...chápem ťa, ale on si zaslúži nejaké vysvetlenie...rok a pol nie je mesiac

mircalla
26. máj 2015

ja to tiez chapem - neni povinnost k niekomu citit to, co on ku mne...ale vysvetlenie si zasluzi...tiez by si ho na jeho mieste chcela....

tomaas
26. máj 2015

@sheldonc ahoj, len sa zamysli ze nebudes s nim ze uz nikdy sao teba nebude zaujimat prides o zaujem zo strany muza... nevadi? ale uplne chapem ak si prestala lubi je to normalne a niekedy ani majetky, nic nepomoze, laska sa neda kupit...
este jedno riesenie je, povedz mu ze chces ostat sama mesiac byt bez neho, zistis ci ti chyba, on ako muz, nie jeho darceky a povedz mu, nech je menej nasilny v prejavoch ze sa necitis komfotne

timea7
26. máj 2015

@sheldonc chápem tvoje pocity, zažila som možno niečo podobné, od začiatku som mala pocit, že tonie to pravé, orechové, ale stále ma presviedčal o opaku, naznačovala som mu to všemožne, nechcel pochopiť, ale musela som to ukončiť, nebolo by to odo mňa férové. Urob to isté, na rovinu mu povedz, čo cítiš a ukonči to, obaja strácate čas. Ubezpečujem ťa, že keď stretneš toho pravého, tieto pocity mať nebudeš ani po rokoch.

twinflame
26. máj 2015

@sheldonc sú typy žien, ktoré muža vedľa seba nevyhnutne nepotrebujú. Vystačia si sami a majú rady slobodu. Asi budeš v tejto kategórii, nie je na tom nič zvláštne. Vyhýbať sa asi dlhodobo nedá, možno by pomohol úprimný rozhovor.

sheldonc
autor
26. máj 2015

@timea7 obávam sa, že nie....ja na pravého nečakám a nechcem nikoho, pisateľka pod tvojim príspevkom má pravdu.....zo začiatku som bola aj ja celkom "obarená", ale ako pominul ošiaľ (nebol veľký, ale predsa po dlhej dobe niekto výnimočnejší než bežný chlapsky priemer)...celkovo ja som dosť komplikovaný typ povahy a celkovo nemám záujem, aby ma niekto spájal s nejakým mužom....pre mna neni totiž žiadny chlap dosť dobrý na to, aby som sa verejne k nemu priznala.....to nepíšem nijako v zlom, ale je to tak....a tento môj vzťah začal naberať také veľmi vzťahové grády, čo mi asi vadí, preto začínam cúvať...

alaguema
26. máj 2015

@sheldonc furt nosí šperky? Ako furt? Zakaždým keď príde? To zdravo sebavedomý muž robiť nepotrebuje, donesie darček, pozornosť, ale nie stále a nie vždy šperky. Je to trochu divné. Nie je on tak trochen iný? Nejaký zakomplexovaný, alebo tak? To je skutočne dosť také násilné..vadilo by mi to asi tiež.

sheldonc
autor
26. máj 2015

@alaguema nie zakaždým, v priemere 2-3x za mesiac, ja som na to neni zvyknutá a ja mu nekupujem nič, ja to tak necítim, tak nekupujem,preto mi je to blbé

timea7
26. máj 2015

@sheldonc tak potom si zariaď život bez muža a hotovo, je veľa takých žien, ja mám takú kamarátku, je spokojná a šťastná. Je veľmi pekná, pestovaná, muži o ňu vždy mali veľký záujem, ale ona ich k životu nepotrebuje, možno si ten prípad. Ale priateľovi to povedz, nie je to voči nemu férové.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli