Vytáčajú vás doma rodinní príslušníci?

slunce3
2. jan 2013

Neviem možno som divná, ale niekedy by somnajradšej manžela aj s dcérou poslala aspoň na okružnúcestu po slovensku. Sem tam sa stane že ma takto vytočia, hlavne keď z práce letím do obchodu, odtial domou ovešaná a medzy dverami mi zahlásia a prečo si nekúpila toto, toto, toto...? No asi pre to že mám len 2 ruky a 20 kilový nákup. Potom ešte večeru variť samozrejme že si predtým musím naskôr umyť riad z predchádzajúceho dňa lebo ved sám sa neumyje však. A terz si ešte milosťti moje milované začnú vyberať, ja chem toto, ja hento a urob kávu keď už stojíš v kuchyni.... a najlepšie je na tom to že už vidí ako po ňom niečo hádžem a on sa začne rehotať - hahah čo sa durdíš hahaha V tedy by som mu najradšej ten gauč z obývačky vyhodila cez balkon. Nehovorím že nepomáha ale fakt tak raz za mesiac ma takto krásne musia vytočiť. ...
A Vy ste na tom ako? Či som jediná kto má sem tam pocit, že ženy toho majú viac ako tie naše gaučové polovičky?
Vytáčajú vás doma?

jaruska8
2. jan 2013

Jasné a koho nie???? 😀

evitka82
2. jan 2013

Nie si sama mna vytáča pravidelne ako štvorku závit...je toho veľa kedy ale najepšie je ked ja ako muľa upratujem každý druhý deň(a to naozaj) a on pride a kukne do rohu a zahlási:Tu sa už pekne dávno nevysávalo...vtedy keby sa za vraždu nesedelo tak je po ňom....

princeznicka3
2. jan 2013

ja som si uz zvykla...upratujem varim,nakupujem,idem s malou k lekarke,vybavujem veci....manzel zaraba.ja to uz neriesim,proste som si zvykla.zboznujem moju rodinu a ak chcem udrzat poriadok v byte,aby tato domacnost isla ako hodinky proste ano,som otrokom v tejto domacnosti,ale koniec koncov som spokojna.nechodim este do prace,az o rok nastupujem,takze potom uvidim

sissy27
2. jan 2013

@slunce3 jasné, že vytáčajú, ale inými vecami 😀 neobskakujem, nie som otrokom ani domácnosti ani rodiny, sú naučení, že majú 4 zdravé končatiny a rovnaké možnosti ako ja, ja tiež chodím do práce tak ako chlap, takže nech sa páči, do kuchyne trafia, do obchodu v prípade potreby tiež 😎

usiko
2. jan 2013

no, hej, mozu ma vytocit, ale podla toho, co pises, tak si si svoje dieta manzela naucila tak, ze robis vsetko ty, oni doma nic..takze zakonite muselo prist toto....to ti nevycitam, podla mna drzviva vacsina zien to ma doma takto, dokonca aj ja...ale mne muz povedal, ze ak som nastvana z niecoho co musim doma robit, tak nech to nerobim, lebo on je vycerpany /co aj je, ja viem aku ma pracu, zial/ a pomoct mi nemoze, aj keby chcel /ale podla mna ani nechce/🙂 takze mne povedal, ze ak som nastvana z toho ze nestiham navarit, tak nech nenavarim, ak z bordelu, nech neupracem, urobim to ked sa mi bude chciet...nikdy mi ale nevycita, ze som nieco nekupila..proste sa zoberie a ide si to kupit.....jednoducho ak veci nestihas, respektive ak stihas len tak ak a si z toho nervozna, tak napriklad im povedz ze si unavena, ak chcu kavu , budu si ju musiet spravit, takisto caj....takisto povedz ze si velmi unavena, na to, aby si robila tri jedla, takze mozu sa dohodnut nad jednym, daj im na vyber a uvar to, na com sa dohodnu...proste vam tam chybaju pravidla.....podla mna urcit si ich, zatat sa a neurobit to, co sa od teba pozaduje a co si vedia spravit aj sami......ja ked napriklad neuvarim, muz sa naje von v restike a nefrfle.....ale ja varim kazdy vecer teplu veceru, mne to neda,raz tyzdenne ide/me/ na pizzu, inak varim...aj chlieb mame vynimocne, proste varena musi byt...neviem ako to budem zvladat pri dvoch detoch a neskor, ked budem chodit do prace, ale asi to budem riesit pravidlami a hlavne-nenechat samu seba ustvat...lebo ak nebude teba, tak oni pokapu od hladu a spiny🙂

usiko
2. jan 2013

@sissy27 ako si to dosiahla? a deti si to ako naucila? pytam sa teraz vazne...

slunce3
autor
2. jan 2013

hahah ved aj tý moji sú naučený že ruky, nohy majú ale teiž sa stane že ma vytočia len tým že ma oslovia :D
Ono to bude asi tým že nemám skoro žiadny čas pre seba. teda nie pre seba ako pre seba, pre seba ako prísť domou prezliesť sa a vypadnúť. Nieje ani s kým tu. Všetko sa mi odsťahovalo s dosahu ☹

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slunce3
autor
2. jan 2013

a zas niekedy mám teké dni že radšej celý deň preupratujem než keby som sa mala ísť s malou hrať? No ja neviem som normálna? :D

slunce3
autor
2. jan 2013

@dominika1988 :D treba, nacap mu čo ma úrobiť a nech je navarené oprané prach utrený.. :D nech vedia hahah

sissy27
2. jan 2013

@usiko úplne normálne, všetci rozprávame jedným jazykom a komunikujeme... mamíííííí donesieš mi toto? nie miláčik, choď si zobrať, dočiahneš tam...ale dnes sa už ani nepýta, ide a zoberie si, lebo vie ako to bude 😎 ... a pre muža je úplne prirodzené ísť na nákup hocikedy, zvyčajne aj zavolá, či má doniesť niečo extra, to isté opačne - ak som v obchode ja, zavolám mu... nikdy ma nenechá vláčiť ťažké nákupy, prípadne ak chcem ísť spraviť nejaký väčší nákup, tak buď mu dám zoznam alebo ideme spolu autom... doma tiež spraví, čo treba, aj navarí, aj uprace, aj riad umyje,v prípade potreby aj pračku vie pustiť, aj prádlo vyvešať, stačí ho normálne poprosiť - nikdy som mu neskákala okolo zadku a nevidím dôvod, prečo by som mala, takisto chodím do práce, niekedy dokonca chodím domov neskôr ako on ... samozrejme, keď je on do noci v robote, tak nechcem od neho aby ešte aj navaril a upratal na druhý deň, ale to isté opačne, ak príde skôr z práce on, tak ja nemusím už nič doma robiť... a ako som ho to "naučila" ? neviem, nejaký základ mal asi aj z domu a naozaj ani v začiatkoch vzťahu som nerobila zo seba slúžku...

mima4
2. jan 2013

@slunce3
no urcite vytacaju, ale zas moj manzel mi je rovnocenym partnerom vo vsetkom, takze neexistuje, ze ja pridem domov a on si po sebe neumyl riad... my totiz nemame sluzku, ale na tvojom mieste:

1) preco nakupujes veci sama?!! Pekne krasne s muzom, autickom...a spolocne ist na velky nakup, raz za tyzden napriklad. My chodime tak asi kazde tri tyzdne s manzelom. V ziadnom pripade by som neznasala veci sama...

2) ked pracujes, preco este vecer varis?!! To si mozu dovolit ludia, co maju dostatok casu. Musite mat varenu veceru? A kto ju chce mat, nech si ju aj navari 😀 Ved v praci, v skolke, v skole su varene obedy... my si preto nevarime vecer, nemame na to ani cas a radsej sme s manzelom spolu, alebo ideme niekam sa zabavit... do prirody.... medzi ludi. Su tu este moznosti ked chcete varene, ist do restiky, alebo si objednat pizzu... My sice velmi malo restiky... ale tak na veceru staci pecivko, pomazanka, sunka... Kedze chodim do prace, varim iba na vikend 😎

3) prides domov a neumyty riad?!! Prepac, ale mas doma darebaka. Rozdelte si s muzom domace prace!

bets
2. jan 2013

@sissy27
pekne. na podobnom principe fungujeme aj my. aka pohoda rano cez vikend, ked deti si vedia zakladne ranajky pripravit a nas nechaju spat dlhsie...
raz za 2-3 dni robim reviziu v detskych izbach, nachadzam tam pohadzane oblecenie, este toto ich musim naucit, toto ma obcas vytaca, obcas to beriem ako fakt. vacsinou pradlo sama poskladam ale deti musia pri tom asistovat..
ale ked uz maju dat pradlo do kosov na spinave pradlo, tak plus-minus uz triedia spravne.. a pre mna menej prace, pozriem kos bieleho plny, tak operiem... ak zle potriedia, musia cakat do dalsieho prania...detom je to este dost jedno (aj ked syn si uz zacina uvedomovat, ked chybaju ponozky), ale manzel by nerad mal problem s cistymi ponozkami a trenkami...

janinah
2. jan 2013

@slunce3 nie,nevytáčajú ma...a ty ako si si zariadila,tak máš 😒 u nás je deľba práce 😉 každý robí čo treba a hlavne nik ma nekritizuje 😉

dominika1988
2. jan 2013

@slunce3 ved hej, uz davno som to tak mala zaviest, som truba, ze stale nanho beriem ohlady, ani neviem preco 😒

usiko
2. jan 2013

@sissy27 ticho zavidim...toho mojho matka naucila ze vsetko treba aby robila zena a on nemusi nic...ale pravdou je ze ma strasne vycerpavajucu pracu a ked moze, tak spi, dokaze prespat aj pol dna, a este v noci......ja sa to znazim chapat, ale niekedy mi jetazko, ze nenavari, a nic doma neurobi..ale aspon nema poziadavky a nefrfle ze nieco nie je doma spravene....svojho syna budem ucit doma pomahat.....a dceru, ked bude vacsia, tiez budem takto viest...vlastne s detmi sa da, ale 40-rocneho kona 🙂 uz asi nepreucim..jedine ze by zmenil pracu....a matku pred40 rokmi..mas obrovske stastie🙂

hradnapani
2. jan 2013

@slunce3 mala by si to zacat seriozne riesit. Prestan skakat hlavne okolo muza a zapoj ho do prac. Pacit sa mu to nebude, ale nie si otrok. Zrejme je tak nauceny z domu, takze to budes mat tazsie, ale ked mu na vas zalezi, aspon nieco by mal zmenit. Lebo sa takto zoderies za par rokov a na napravu bude neskoro.
U nas si vsetko delime, ale je to automaticky a prirodzeny proces, nepozastavujeme sa nad tym, kto ma cas alebo vacsiu chut, ten nakupi, operie, uprace, uvari (ked ju nemame nikto, tak proste nerobime - jedine pre maleho musi byt uvarene vzdy)... Jasne, ze male chyby sa najdu (neodklada po sebe veci, ale na tom uz pracujem 😀 , ale tak sme ludia predsa. Ale to co mas doma ty, to je trochu moc.

slunce3
autor
2. jan 2013

ja len také že mlieko a rožky a zrazu sa to nakopý, to áno ešte k tomu treba víkendové nákupy prirátať :D
mne to je fuk ja mám aj tak najradšej mastný chlieb s cibuľou alebo miesto mate teda dobrú slaninku :D síce po tom celý byt páchne od cibule, ale zabijem sa keď mi tak chutí :D
svokor aj cez týždeň, on nevie ani na čo je tá diera v dreze :D ale ten je moták ale v pohode, jemu keby som aj sprepáčením hovno hodila na hlavu ani o nom nevie
ale ani mna nikto nekritizuje, ono vlasžtne to by nikomu nevadilo kebyže sa upratuje raz za týždeň a varilo sa sem tam, tiež mávame tak 1 za týždeň pizzu, 2+1 zadara :D teda kým by svokra nedoletela, aha tu máš pavučinku.... a tam ....
ale deľba práce je aj u nás velký sa hrá s krpatou nech mi nelezie kam nemá, zvery má tiež on na starosti aj koše, fuha koše to ako dlho som nebola vyniesť kôš :D hahahah ako decko som to nenávidela, teraz nenávidím fritézu, tej sa ani nechytám, ...len to je skoro ako krámy, sa to vracia v mesačných intervaloch :D ale ono ma to drží tak 5-10minút potom hodím rodinu do postele a dobre ich vyšteklím, a keď už je tma tak potom si to hádzanie do postele s manželom vymeníme....

janinah
2. jan 2013

a ako negatívum vidím,že dieťa začína ocka napodobňovať a necháva sa mamkou obskakovať ,aj keď obskakované byť nemusí

eeffka
2. jan 2013

@slunce3 no ako prepac keby mne niekto povedal ze preco som nekupila toto alebo ono tak mu rovno medzi dverami taku pribijem s taskou ze az... a preco im robis sluzku? platia ta za to?
dcera ma 7, dones si/odnes si/popros, pradlo do kosa, ponozky vyvesit a vysavat uz zvladne ( kvalita pochybna ale ide o princip)
muz ako dospely svojpravny clovek snad ma 2 ruky zdrave tak nech dvihne rit a uprace/umyje/si navari ked chce jest
urob mi kavu??? hmm aj barmanku robis? a kazdy vecer vyvaras, nic v zlom dievca ale ako si si ustlala tak spis.

nie som nejak extremistka, ale keby niekto bral fullservis ako samozrejmost asi by sa u mna dlho neohrial.

doplnenie: len mlieko a rozky a sa nakopi 20kg? nic v zlom ale porozmyslaj nez napises blbost, zrazu ti az tak vlastne velmi nevadi ze nic nerobia sak robia...

slunce3
autor
2. jan 2013

ja ich neobskakujem, to na to majú svokru 😀 tá je dôchodku, ale ked je malá dlhšie ako 2 dni s nou tak potom je teda na nervy, tak jej len poviem že s babinou ked sú samé nech si robia čo chcú. Ale ked je doma treba robiť čo treba, ona si uprace, naje sa sama všetko ved je velká baba aj práčku vie napratať a zapnúť..

mariannan
2. jan 2013

@sissy27 a nepožičiaš ho ?! alebo vymením za lenivejší kus 😀 ..to ten môj ma vytočí ešte ani oči neotvorí...ako dnes ráno..malá už oči vyškriabavala a on sa tvári ako "miláčik nestávaš k nej, ja som celú noc kojil" !!! prišiel o polnoci, malú mi rozblázil a čo ho trápilo, že ešte hodinu sme na svetlá z okna čumely..on si odfukoval ! čo sa upratovania týka ani len do umývačky nenaloží, vraj veď potom všetko naraz..ale to on má zase úžasný základ z domu..všetko mu bolo pred PC na tácke donesené (čo sa jedla týka), ešte aj kapesník mu mamička do nohavíc po ožehlení strčila..keď prvýkrát vysával tak bola svokra na nervy čo som mu to chudákovy urobila...keď som zostala tehotná na rizikovom tak som si radšej kúpila robotický vysávač ale ešte aj ten je lenivý zapnúť..a s malou sa tiež nejako veľmi neprehrá..vraj on to tak nevie, keď bude vedieť chodiť tak ju naučí lyžovať..uvidíme ! asi ošediviem kým pôjde do práce 😀 ale inak je to náš zlatý tatinko ;o)

slunce3
autor
2. jan 2013

nemám také tie kamošky aniela a tú toxickú, sama von chodiť nebudem, čo tam, to ma ani ryby nebavia, ked ja len samé mužské kusy poznám... no nič idem asi na zoznamku hladať ženské v okolí ináč to nevidím

sharmana
2. jan 2013

@slunce3 áno a niekedy dost 😀 musím aj predýchavať občas 😉

michaelamilan
2. jan 2013

mňa vie naštavať keď mám totálne napráskanú chladničku(čo mám na 99%vždy) a deti mi povedia: ja som hladný/hladná čo mám jesť??? A to sa predtým ani len nepozreli do chladničky či do potravinovej skrine.......Vtedy len odpoviem: máš ruky, nohy, oči??? máš???? Tak sa pozri a nájdi si 🙂 Ak potom chcú niečo uvariť, no problem....len neznášam keď sa ani len nepozrú a flflú......asi sú tak z domu naučený že čo sa im nedá pod nos tak to ani doma asi nieje 🙂

slunce3
autor
2. jan 2013

hah malá ma poslené dni tiež taký debilný zvyk, chcem niečo papať pýtam sa a čo, ja neviem čo mi dáš? tak jej otvorím chladničku poviem nech si vyberie a ona že ty mi vyber.. tak to zavriem a poviem jej nech sa rozhodne nech dá potom vedieť

janinah
2. jan 2013

@slunce3 môj má 7,ale nejaké výbery u nás nie sú, vyberiem ja z chladničky a dám mu,či jogurt či polievku či buchtu..ak by som sa jeho pýtala a na odpoveď čakala,tak je/papká/ 1x denne

michaelamilan
2. jan 2013

@slunce3 nooo veru, treba ich nechať troška nech si sami vyberú a troška sú samostatní......A keď si zak zvyknú, tak nám len odlahne!!!!

graceful9
2. jan 2013

Mňa vytáča že upratujem len ja a ešte aj poondiate ponožky a taniere zbieram po byte...chlap mi povedal že keď som unavená tak nemám upratať ale si oddýchnuť keď malá spí lebo popri nej sa mi nedá robiť žiaľ nič iné ale zas príde svokra a začne že mám bordel tak radšej upracem aj keď by som sa mala radšej učiť do školy alebo dospať prebdené noci :/

michaelamilan
2. jan 2013

@janinah priatelova dcéra má 10r, ale keby jej niečo sama vyložím tak mám len odpoveď: to nelúbim...ani hento ani tento.....preto jej poviem nech si vyberie sama......A niekedy máme s tým tiež problém že bude radšej hladná ako keby si má otvoriť chladničku......no keď poviem že nebude žiadna mlska keď sa nenapapá, tak už aj vyberá z chladničky 😀