Vzťah s manželom je v troskách

zirafa29
20. jún 2013

Pekný večer, hned na uvod chcem napisat, že nie som nijaká fiktívna postava , tu na końa už chodim nejaký ten rok len nechcem, aby momentálna moja situacia bola riešná ľu´dmi, ktorý ma poznajú. a teraz k veci: 6 rokov som vydatá máme dve deti, ku ktorým sme neprišli "ľahko".len náš vztah s manželom je momentalne v toskách a ja neviem či ho mám zachrániť alebo sa na to vykašľať....manžel chodí často na služobky, som sama s detmi, doma s vlastnej inciativy nic nepomaha, nerozprava sa so mnou-vsetko sa ho musim pytat, o nic sa nezaujma, zmenil aj chovanie k mojej rodine proste neviem ako ďalej.... strašne ostal voči mne chladný akoby som ani nebolo resp.bola nejaká pani v domácnosti........ak myslite ze mi je neverný tak na to zatiaľ nemám dokazy ...neviem ako dalej lebo ked chcem nieco riesit nemá cas, zaujem a pod sa so mnou rozpravat.rozovod je u mna krajne riesenie,prosim poradte mi ako dalej.( ak chcete niečo bližie pytajte sa).ĎAKUJEM.

victory1
21. jún 2013

@froschka Ja som to zazila..tak viem, ze jednoducho nezvladam zit s niekym, komu uz nedokazem doverovat..a mam sa prilis rada na to, aby som sa stresovala pri kazdom jeho odchode z domu, ci je tam, kde mi povedal, ze bude, alebo zas obstastnuje nejaku babu.

ella555
21. jún 2013

Este ani neviete ci ju podvadza a uz ste ho niektore ukamenovali.

zirafa29
autor
21. jún 2013

kočky ďakujem vám za všetky reakcie teraz mám chvíľu tak čítam , ale revem tu jako krava.....dnes mu dávam včer poslednú šancu sa vyjadriť proste ked odmietne komunikovať tak nech ide....prípadne ak chce dám mu 2 dni nech si premyslí čo mi chce povedať a dovi ja už fakt nevládzem hrať toto divadielko som už z toho na nervy ešte sa mi aj zdravotné problemy pridružili,a fakt mi to nestojí zato...len ma to všetko strašne mrzí kôli detičkam su ešte mališké majú 3 roky a 1rok ........veľmi mi je to ľúto a to som si myslela, že nič podobné nikdy riešiť nebudem.....

veronika19833
21. jún 2013

A co takto polozit si otazku opacne - kazda vieme, co je lubit, co vsetko sme ochotne urobit pre milujuceho cloveka atd. Vedeli by sme sa k milovanemu cloveku spravat tak, ako sa sprava on?? Asi tazko 😅
Nam ked niekto povie, ze nas miluje, pohladi, prituli si, vieme z toho zit cele mesiace, ku stastiu nam netreba nic ine. Jemu je problem urobit aj taku malickost, ako je porozpravat sa s vlastnou manzelkou, nieto este nieco viac.

p.j.jacky
21. jún 2013

Ahojte, podla mna je blbost ist niekam na vikend a uzit si ,lebo tak ci tak sa vratia spat do reality ,spat do problemov ,k detom.Pred tym co si naskladali za ten rok a mozno aj viac,neutecu.Myslim si ze by to bolo len predlzenie konca.Nehovorim aby to zaklad.temy neskusila.Ale viem podla seba,znova nadej ,ocakavanie a potom zasa sklamanie,hnev,zufalstvo....Skor ten rozhovor,povedat ako to cele vidi,citi a co ocakava.Ci je on schopny vobec nieco pre to urobit,alebo jemu taky stav vyhovuje.Ale skor mam ja pocit,ze to je stale len o nej.Na vstah,zachranu manzelstva musia byt dvaja,nielen jeden,ktory dava a druhy len berie!!!

adri266
21. jún 2013

@zirafa29 drzim prsty...mozno ma naozaj ine problemy, v praci, so zdravim...a mnohokrat si clovek ani neuvedomi svoje vlastne skarede spravanie, kym nie je neskoro...
skus to dnes vecer prebrat co najvecnejsie, aj ked budes mozno revat...napis si dopredu na papier veci, ktore sa ho chces spytat, lebo rozhovor vacsinou aj tak dostane iny spad, ako si to nacvicis v hlave. Neobvinuj ho hned z nevery, spytaj sa na jeho priciny spravania...bola by prekvapena, aki su chlapi jesitni a jemu moze vadit, ze sa venujes viac detom ako jemu 🙄 🙄 Proste chlapi su chlapi...
Poloz si aj otazku, ako to chces vecer riesit, ci chces rozvod, ci si vies predstavit zivot bez neho, alebo ci vas vztah, ak prejavi chut, je hodny boja...urcite si ho milovala...ale milujes ho este?
Hociktore riesenie si vyberies, bude to tazke...verim,z e to ale zvladnes 🙂

maminuska
21. jún 2013

Základom každého manželstva je úcta a rešpekt voči druhému . Ak sa aj toto vytratí ( mimo lásky ) je potrebné manželstvo ukončiť, predtým je však potrebné manžela / manželku upozorniť na jeho konanie a ked bude pokračovať aké to bude mať následky.
Rozvodom je potrebné pohroziť až v tej chvíli , ked som schopná ho uskutočniť. Ja som v tomto urobila v prvom manželstve veľku chybu , hrozila som dlhodobo rozvodom a prvý manžel mal doslova zo mna prdel. Až ked som to podala , potom bol prekvapený že som to urobila.

mamavera
21. jún 2013

@zirafa29 odcudzenie u vás trvá príliš dlho a nemyslím len to v intímnom živote, tam by som spozornela už po dvoch týždňoch. Ale na obnovenie vzťahu treba dvoch, dvoch, ktorí chcú. Ak chce len jeden, je šanca, že sa to podarí, ale dlhé trvanie to mať nebude. Môže byť za tým nevera, to sa mi zdá najpravdepodobnejšie, ale môže byť za tým aj prepracovanosť, nespokojnosť so svojím súčasným životom, zdravotné problémy...Ale! To, že odmieta rozhovor je znakom, že nemá chuť s tebou niečo riešiť. Na tvojom mieste by som postupovala tak isto, ako ty - pokus o rozhovor, ideálne by bolo uskutočniť ho mimo domu - kaviareň, park, ale to sa ti asi nepodarí. Keď odmietne opäť s tebou komunikáciu, tak by som už išla na neho natvrdo - on sa sám rozhodol, že váš vzťah dostane do tejto polohy, nezaujíma ho, ako ho vnímaš ty. Skoč za právničkou, aby ti pripravila návrh na rozvod, pretože vaše manželstvo nespĺňa svoju úlohu. Možno to uvíta, ale možno to ním zatrasie a spamätá sa. Daj mu šancu, ak by chcel na vašom vzťahu popracovať, ale pripomeň mu, že bude len jedna. Povedz mu, alebo napíš, ak nebude ochotný komunikovať, že jemu takýto vzťah možno vyhovuje, ale tebe a deťom nie. Držím ti palce!

miskap2111
21. jún 2013

@zirafa29 určite sa treba najprv provzprávať, ale treba si dávať pozor, ako ten rozhovor budeš začínať. Keď sa chlapovi povie- "potrebujem sa s tebou porozprávať", alebo aj "poďme sa porozprávať", tak sa veľakrát postaví do "pohotovstno - obrannej pozície" a ťažko z neho človek niečo vydoluje - hlavne, ak cíti výčitky svedomia, alebo nejaký podiel viny na situácií. Chlapi málokedy pripúšťajú, že sa mýlia, resp. robia niečo zle. Neviem, či je to možné, ale skús to skor riešiť "oznamovacou vetou", niečo v tom zmysle, že sa posledné obdobie trápiš a že by si to chcela zmeniť a že ho k tomu potrebuješ. To skor vyvolá jeho "ochranný" inštinkt a možno sa otvorí diskusií. Mne to takto zafungovalo, keď som sa potrebovala s chlapom o určitých veciach porozprávať. Držím palce!

digysa
21. jún 2013

@zirafa29 hadzes flintu do zita prilis skoro..........1 rok v manzelstve bez sexu je nic....ved mate pred sebou dalsich 40 rokov

1. vas vztah teraz nezachrani ziadna romantika....ziadna spodna bielizen, ani vecere pri svieckach, to zabudni

2. 1 rok bez sexu vobec nemusi znamenat neveru. Poznam to, zazila som to, ver mi. @mamavera spomenula prepracovanost, ja dodavam este stres a velku zodpovednost ako zivitela rodiny. Tiez sme mali s manzelom dlhu pauzu a nevera za tym nebola.........Nie vsetko je koli nevere.

3. moje riesene je nasledovne. Ked sa nechce rozpravat, tak si priprav dlhy, rozsiahly email. Ma predsa email. Napis mu vsetko od A po Z. Nevynechaj malickosti, vsetko mu opis a potom mu povedz, ze sa s nim potrebujes porozpravat

4. Ci bude ochotny sa bavit alebo nie....dalsi krok by bol manzelska poradna. Myslim, ze on potrebuje precistit zaludok od nestranneho cloveka....a urcite sa dozvies aj to, co sa jemu vo vasom vztahu nepaci a s cim vnutorne bojuje.

zirafa29
autor
21. jún 2013

takže z rozhovoru dnes určite nič nebude lebo mladý pán prišiel z firemnej akcie rozbitý takže išiel spať samozrejme nič len ahoj ani ako sa mali ani nič.... ☹

jana497
22. jún 2013

zirafa29-poprosim,potom nam daj vediet ako vsetko dopadlo

mamavera
22. jún 2013

@zirafa29 nevadí, skúsiš to nabudúce, asi by som mu nechala deň oddych, jeden deň hore dolu, to je už jedno, po takej akcii nebude mať na vážny rozhovor určite chuť a náladu, keď ju nemal doteraz. A potom držím palce!

dupinka
22. jún 2013

@zirafa29 netlač na pílu, ak ste sa nezhovárali doteraz, jeden deň to počká,.... Prečítala som si celú debatu a súhlasím s @mamavera
Drž sa! 😉

13roman13
10. aug 2014

@zirafa29
Ahoj . Treba komunikovať . Z vlastnej skusenosti môžem povedať ak sa to zanedbá alebo bude odkladať nedopadne to dobre .

vybuska
10. aug 2014

Ako si dopadla??

wanda123
10. aug 2014

@zirafa29 ach jaj clovece, u nas situacie do bodky rovnaka..

barborazilina
10. aug 2014

@wanda123 Ahoj ja som sa chcela spytat zirafy ale dlho sa tu neukazala ze ako manzel reaguje na deti?

lalinko2010
11. aug 2014

@barborazilina no nijako, kočka tu už neni!!!!!
u nás situácia podobná ako u nej, len s tým rozdielom že to netrvá rok, ale nejaký piatok a manžel telefón nedvíha, na ulici sa vyhýba a býva u rodičov! pred dvomi rokmi ma to sralo, ale teraz ho mám v zadnej časti tela!!!!!debil!!!!!
už je rad na ňom, či sa ozve alebo nie, ja tiež "nepoznám" jeho telefónne číslo, môže si žiť so svojou sestrou a mamičkou! a to som aj svokre povedala, aby si ho nechala a ona na to mi povedala - ale ja ho nechcem! no ani ja! a zbohom!

zabka88
11. aug 2014

@lalinko2010 like za to čo si povedala svokre, niežeby sa mi páčila vaša situácia... a ty bývaš teraz kde?

lalinko2010
11. aug 2014

@zabka88 ja bývam u rodičov, aj on, kvôli domu čo je polo rozbúraný. záujem o syna nič - verná kópia otca je drobec, o mňa tiež nič, tak tam má kamaráta a keď mu povie : zavoláme si - tak mám pocit že sa rozprávajú dvaja homosexuáli, no majú to v rodine, tak asi tak!
ja mám zázemie, má ho aj on, tak na čo riešiť dom????

zabka88
11. aug 2014

@lalinko2010 to ma mrzí toto , ale keď neni z jeho strany záujem o bývanie spolu s tebou a malým, tak tam nie je o čom.. podaj si žiadosť o výživné na dieťa aspoň, nech ti aspoň prispieva na malého, keď už z neho neni iný úžitok..

lalinko2010
11. aug 2014

@zabka88 každý mesiac prispieva 100eur, takže to ide od narodenia malého, ale počas dvoch rokov keď sme mali úver, tak neplatil naňho, ale to neriešim. do konca augusta uvidím, tak mi bolo poradené na súde, lebo takáto situácia bola, ale nejako sa to poriešilo, ale teraz sme riešili že som nechcela úver zobrať lebo nechcel aby som "kecala" do domu - čo vybrať, zariadiť, lebo ON bude platiť úver, tak čo ja chcem. no nič nechcem....

zabka88
11. aug 2014

@lalinko2010 takže úver na ten rozostavaný dom má on ešte spred manželstva? či ste ho brali obaja ako dlžník a spoludlžník? aspoň ti platí na malého, aj to je úspech..zariaď si život sama pre teba a maličkého, podľa tých jeho rečí by to aj tak nebol partner do života..

lalinko2010
11. aug 2014

@zabka88 dom sme kúpili spolu, ale chýbalo nám 7000eur, tak sme brali, na moje meno, ale platiil on mesačne 350eur, tak ten sme splatili teraz v marci. takže z krku a potom chcel brať zase na dokončenie domu, ale jeho brat mal predať dom, tak sme sa dohodli ak do konca augusta nebudú peniaze od brata, tak v septembri zoberieme úver, a tak vyzerá že z predaja nič nebude a už si nepamätá moju vetu, že v septembri. ale tak nejaká zámienka sa furt musí nájsť prečo vyskakovať, nie? všetcia kamaráti slobodní a on ženatý, tak čo človek móhol čakať?