Vzťahy so svokrovcami

nenimozne
16. apr 2016

Ahojte maminky. Chcem sa len opytat a trochu vypisat. Ak sme si cudzii a navštevujeme sa ,teda ja nechodím k nim lebo ma ani nevolaju 😀 . .ako napravit tieto vztahy v rodine?Proste hadam k nim nepridem bez toho ,aby vedeli a zase ja tiež mám svoju domácnosť a kopu veci a nie vzdy sa mi aj chce a aj rada by som trávila viac času s manzelom ale..práca, práca. .roky utekajú. .vztahy s rodinou sú na tom istom bode mrazu. Hmm aj som sa par krát pomylila a tikala svokrovcom ale to bolo fakt omyl, lebo to už oni dávno mali tak mi navrhnut a nie ja ..môj si s mojou rodinou tika .ale toto neni podstatne ..myslím. a myslela som že po čase všetko dá zmení. Ale. .nie

nenimozne
autor
16. apr 2016

Malo tam byt že nenavstevujeme sa 😄😒

nenimozne
autor
16. apr 2016

@nenimozne Mozno by to zmenilo celé dalsie vnuca..ale zase koli tomu isté niee

tyelde
16. apr 2016

nuž, keď oni nemajú snahu tak bude musieť ísť od teba, skús ich pozvať na večeru alebo grilovačku alebo nejakú inú spoločnú aktivitu, alebo sa poraď s manželom aby ich to bavilo no a treba skúšať častejšie, časom sa hádam chytia 🙂

eeffka
16. apr 2016

@nenimozne nuz...po rokoch sa to isto nezmeni. Su k tebe slusni? Ak ano bud spokojna.co by ine za to dali. A nevidim dovod na to aby si im tykala.

nenimozne
autor
16. apr 2016

Praveze je tu jedno sklamanie. .vzdy som pocula poza chrbtom niečo namna..niekomu to je jedno a niekoho sa to dotkne, ,

bodka13
16. apr 2016

@nenimozne vzťahy sa dajú zlepšiť ak začnete spolu komunikovať.... A k tomu tykaniu- nevidim dôvod prečo by ti svokrovci mali navrhnúť aby si im tykala...ja osobne si neviem predstaviť, že by som tykala svokre

nenimozne
autor
16. apr 2016

@bodka13 ano netreba to ,aj som si myslela že to bude lepsie ale nie neni nedá sa to
A kolegyne v robote mám tiež tak staršie tak preto)som omylom aj mojej svokre pár krát tykala a bolo to trápne

nenimozne
autor
16. apr 2016

A už dost, uzatváram diskusiu 😀😃DAKUJEM BABY ZA KOMENTY, len som chcela nazor a ste super

bodka13
16. apr 2016

@nenimozne neviem, ale u mňa tykanie vzťahy nezlepšuje...teda to znamená, že je úplne jedno či si s tým človekom tykam alebo vykam lebo kvalitu vzťahu to neovplyvňuje...

nenimozne
autor
16. apr 2016

@bodka13 presne to som hneď napísala na začiatku že na tom nezalezi

janinah
16. apr 2016

Nevolajú ťa? a ty si ich zavolala- pozvala koľkokrát? je smutné,ak tvoje deti vyrastajú bez starých rodičov.Nikdy nie je neskoro vzťahy zlepšiť,za pokus to stojí.Mne je čudné,že na tom všetkom viac nepracuje tvoj manžel,to mu je jedno,že jeho žena /asi aj deti/a jeho rodiča sú si cudzí?či on tamtiež nechodí? divné...raz tí rodičia budú starí a budú potrebovať pomoc,tak potom sa nečudujte,že ich majetok zdedí dáka opatrovateľka / to už preháňam,o majetok až tak neide,ide o ľudí,ale hádam sa rozumieme

danette
16. apr 2016

A nie si náhodou trochu vztahovacna? 14,40 zalozis diskusiu a o 14,59 ju už chceš uzatvárať... Prečo? Lebo malo žien reagovalo. Nemáš taký vzťah aj so svokrovcami, že cakas či sa oni začnú o Teba zaujímať?

irusa
16. apr 2016

no v tom tvojom písaní sa strácam...to aj niekto pochopí, čo tým chcel autor povedať ??? 😒 😒 😒

zita19
16. apr 2016

@irusa ja sa pridavam. Mozno patrim do kategorie zvlast tazko chapavych, ale myslim si, ze ani srnky netusia co vlastne @nenimozne chcela povedat. A myslim, ze ani ona sama netusi co vlastne chce, co jej vadi a kto a co ma vlastne napravat. V kazdom pripade som rada, ze nie je moja nevesta, lebo toto by som neustala... 😖 😒

bodka13
16. apr 2016

@zita19
@irusa
Najväčší problém bol asi to,že jej svokrovci nenavrhli aby im tykala,lebo manžel si s jej rodinou tyká...pretože niektorí ľudia si stále myslia, že ak si vzájomne tykajú, tak sú vzťahy ok

zita19
16. apr 2016

@bodka13 tam je problem niekde uplne inde, nie vo vztahoch so svokrovcami. Pani by sa mala zacat najprv riesit sama. Tam bude problem niekde uplne inde ako v tIkani si so svokrovcami
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/sme-11-rokov-manzelia-a-som-nepokojna/
len tak mimochodom @nenimozne ked oslovujeme druhu osobu v rozhovore v jednotom cisle, tak sa jedna o tYkanie, pouziva sa zameno TY

jana_eyre
16. apr 2016

u nas to bolo tak, ze potencionalni svokrovci mi tykali 8rokov a ja im vykala - premna normalne.. ked sme sa s muzom zobrali, svokor mi navrhol tykanie a svokra na neho zhrozene pozera - ze sa na tom nedohodli.. on ale na tom trval, takze so svokrom si tykam a so svokrou vykam - ale lepsi vztah mam so svokrou ako s nim.. na tom vobec nezalezi, hoci vtedy ma cely ten rozhovor a jeho priebeh dost zaskocil - uz to nejako neriesim..

teda ak ide v tejto diskusii o takyto problem - lebo priznavam, neviem ci som pochopila spravne 😅

bodka13
16. apr 2016

@zita19 podľa tej témy je to naozaj o niečom inom ako o tykani/vykani 😉

sardinka335
16. apr 2016

@nenimozne ak chceš niečo menit tak začni od seba!! Zavolaj svokrovcov ty, napr. na navštevu, nedelny obed. Práca a to ze roky utekaju je vyhovorka - kazdy z nas ma pracu a kazdemu tie roky utekaju Čas venujeme tomu čo je pre nas dolezite. Ale tak povedala si A...povedz aj B...ono niečo za tým je prečo sa nestretavate a tykanie či vykanie to nebude.

bonaqa2013
16. apr 2016

tykanie svokrovcom... len tak medzi rečou môj exmm svojim rodičom vykal, tak to že mne oni navrhnú tykanie som ani nikdy nechcela - samozrejme ani mi ho nenavrhli...
môj brat si so svokrovcami tyká - ale moji rodičia ani jednej neveste nenavrhli tykanie...ani môjmu mm.

charlie1980
16. apr 2016

Akosi som sa stratila 😀

diablikovci
16. apr 2016

Mne svokra vynadala, povedala že som p.... jaj to boli hádky a 3x sme sa riadne pohádali že už som jej fakt rovno povedala,že ja zato nemôžem že vás nadzubali a o 34r skôr ako mňa. Aj maly sa nám narodil a nic. A pritom sme bývalú ďaleko od sebaaa jooj až O dva domy ďalej 😕 a nevedela k nám nájsť cestu a ani za malým nechodila. Až keď sme sa presťahovali a predali dom tak zrazu sa začala o nás zaujímať, a volat nás na obedy, urobila nám koláče na vianoce a veľkú noc. A to všetko sa začalo postupne ako mal maly rok a tak intenzívne keď mal dva. A to sme s manzelom 11r čo sa poznáme a chodíme a 6r z toho sme už manzelia a maly bude mať 3r. 🙂 asik takto.

zita19
17. apr 2016

@charlie1980 tych stratenych v teme je nas viac, ale my aspon tusime kde je sever. Uplne stratena je zakladatelka. Ta ani matne netusi co vlastne chce 😀 Ale neda pokoj, kym to nedostane 😝 Len ci jej prave Kon toto zabezpeci? 😒

charlie1980
17. apr 2016

@zita19 Toto ani NENIMOZNE s tou nenimozne 😀😀😀 Mozno je nemozna😀 Utiekol mi dej, podstata, zmysel, otazka 😀 No nic, tema je pre nu uz aj tak uzavreta 😀

zita19
17. apr 2016

@charlie1980 mam pocit, ze pre nu je tema vzdy uzavreta este skor ako ju otvori. Potrebuje eln pritakat, ked jej vceas (rozumej 5 minut vopred ako dopise) nikto nepritaka, tak je tema uzavreta. Mam pocit, ze s touto damou este bude na MK velka zabava. Nie je tu ano mesiac au z ake "zavazne" problemy nadhodila do plena 😀

lubkavargova1
17. apr 2016

taze...o co ide???? Svokrovci su najhorsi? Alebo ze nenanvrhli tykanie? Ci o co de????

maxiva
17. apr 2016

@nenimozne ja mam dobru svokru,vychadzame spolu dobre,aj si rozumieme 🙂 ale aj tak si s nou netykam,mne by to bolo asi aj blbe,keby som jej mala tykat.moj svagor dokonca vyka svojej mame. 😀

volavka4
17. apr 2016

ty asi ani nepotrebujes radu, myslim ze davas vinu svokrovcom, ale musis si uvedomit ze vas vztah je taky aj kvoli tebe.. obe strany mate na tom svoj podiel viny.

timea7
17. apr 2016

@lubkavargova1 nerieš, ani zakladateľka témy vlastne nevie čo chce. Asi chcela len na MK založiť tému, aby ju vzápätí mohla zatvoriť, tak sa jej to podarilo. 😉

zita19
17. apr 2016

@timea7 druhe sa jej nepodarilo. Sice sa tvari, ze zavrela, ale my si tu radostne hrkutame bez nej. Skoro by som povedala, ze ju to radostne obsírame poza jej chrbat, lebo uz sa sem neracila dostavit 😀 😀 Alebo sa aj dostavila, precitala a mozno uz rozmysla ako zalozi dalsiu temu, ze nenasla na MK pochopenie pre jej BIG PROBLEM 😀