Zadĺžený priateľ

25. jún 2020

Mám priateľa, sme spolu 2 roky. Vedela som od začiatku vzťahu, že má dlhy. Nevadí mi, keď má človek dlhy, pokiaľ ich rieši, čo sa o mojom priateľovi povedať nedá. A to je to, čo ma trápi a hnevá.
Za tie dva roky čo sme spolu ich absolútne nijak neriešil. Nemôže normálne na zmluvu pracovať, pretože by mu všetko vzal exekútor. No a tu nastáva ten problém. Našiel si spolu s jeho kamarátom prácu, pri ktorej ale je potrebná živnosť alebo sročka. Jeho kamoš tu sročku chce založiť, ale tým, že môj priateľ má dlhy, on tam byť vedený ako spoluzakladateľ nemôže. Teda chce, aby som tam bola zapísaná ja. Lenže ja toto nechcem. On to odo mňa berie ako zradu. Alebo chcel, aby som si založila živnosť na ktorú by on mohol pracovať. Ja som z toho zúfalá, ja nechcem zakladať živnosť ani sro ani nič iné. Len sa potom hádame. Takisto ide kupovať auto, zase len musí byť písané na mňa. Vraj ja nemám čo stratiť, len získať.
A takto je to so všetkým...

amy191011
25. jún 2020

39?????..ty kks ja ze ma tak 22 23,..fakt utekaj od neho..toto nie je chlap toto je velke nezodpovedne a zrejme nenapravitelne decko

ivkazba
25. jún 2020

Podľa mňa úplne zbytočná diskusia. Namiesto energie na takúto diskusiu venuj energiu ukončeniu vzťahu. Ak dlhodobo odmieta riešiť svoje dlhy a ešte je na teba naštvaný, tak ma napadá len jedna otázka... aký je dôvod že žiješ s debilom? Odpovedať stačí keď odpovieš sama sebe.

renatka1985
25. jún 2020

"istina nie je tak veľká ako tie exekútorské poplatky, úroky...".... tvoj partner je jedno lenive hovado, ktore bude cely zivot hloadat len tie jednoduchsie, rychlejsie cesticky.

kolko dopredu je schopny premyslat? dva tyzdne? a co bude robit na dochodku? z coho bude zit ak sa nevie formalne zamestnat a platit odvody? a tie exekucie co? vysublimuju pocas najblizsich vianoc ked primrzne?

paneboze dievca...

autor
25. jún 2020

@renatka1985 Mne je to jasné a stále mu to opakujem ako kolovrátok. On by chcel rodinu.. ale na otázku, z čoho budeme žiť, keď budem na rodičovskom a brať 220€ mi už odpovedať nevedel. Vraj sa zamestná niekde. No ale kde? Všetci nie sú ako jeho bývalý šéf, že mu dával na ruku peniaze...

eliska13
25. jún 2020

@henka123123 píšeš to, akokeby to bola nejaká vyhra v mladom veku byť po bankrote😊

magduska2
25. jún 2020

Ak človek nerieši dlhy hned na začiatku,tak ich nebude riešit nikdy..a bude to len horšie a horšie 😥 Dostane sa do pasti ,ale nielen seba ,ale bude sa snažiť a častokrát stiahne aj všetkých blízkych..kt.mu akože najskor budú mať pomôcť...NIKDY ...Nie že on,ale ty sa na neho vyser,ber nohy na ramena a uteč zakial si sa nepodpísala na žiadnu "čiernu listinu" vlastnou krvou..lebo ak raz podepíšeš..tak to ako keby si sa diablovi podpísala...nenájdeš cestu von
Poznám také osudy ..

renatka1985
25. jún 2020

myslim, ze by sme sa mali zacat pytat co si ty zasluzis, co je pre teba stabilna buducnost a ako sa ty vies o seba postarat a rodinu zabezpecit, To je totiz to podstatne. Potrebujes ho? Alebo ti len tak zrazil sebavedomie, ze sa bojis, ze ineho nenajdes? (co by bolo tak typicke pre manipulatora)

henka123123
25. jún 2020

@eliska13 co uz..nie kazdy sa dostane do dlhov uplne vlastnou vinou.ale uvedomil si to a dal si to dokopy.pekne sa o nas stara.nemusim riesit co a kedy kupim dietatu alebo sebe.nic nam nechyba je nam super 😉 treba vyuzit druhu sancu

nairia
25. jún 2020

ak by si si aj nedajboze zalozila sro alebo zivnost, lebo on nemoze, tak este aby ta svojim skvelym pristupom k zivotu nezatiahol do este horsich sraciek, lebo tie by si musela ty ako SZCO ci konatel riesit... 39r. "stary" hnup nezodpovedny nie je dobry partner na spolocny zivot, domacnost, rodinu...

halabolka
25. jún 2020

Nikdy sa nedaj do niecoho takeho zatiahnut. Nerob zle sama sebe a nepreberaj zodpovednost za jeho s*acky. On je zjavne nezodpovedny az az. Nech si najskor doriesi problemy, az potom sa pusta do niecoho noveho!

autor
25. jún 2020

Najhoršie, že ja sa začínam cítiť ako sviňa tým, že mu nechcem pomôcť. Ale rozum mi hovorí, že robím dobre.

mimka11111
25. jún 2020

No mala by si takého chlapa kopnúť do riti....nemáš čo stratiť,môžeš len získať 😉

lussyl5
25. jún 2020

Tak v prvom rade nie je pravda že sa nemôže zamestnať a o výplatu nepríde,ak sa zamestná, exekútor mu dá zrážky dá sa na to nájsť vzorec aj kalkulačky na výpočet zrážok,ale princíp je že zo mzdy sa vyráta nejaká časť ktorá musí povinnému ostať a po predložení nejakých dokladov mu tú nepostihnuteľnú časť mzdy musí banka vyplatiť aj z bloknutého účtu.V závislosti od počtu vyživovaných osôb a druhu pohľadávky mu zo mzdy ostane od 400 do 500 eur.Ten biznis je pochopiteľný ak by mu to pomohlo splatiť dlhy ale dá sa to ošetriť aj inak isto na seba nič nedávaj.Po osobnom bankrote by mohol aj podnikať len by musel súdom určenú časť zisku splácať, ak by mal právnika vedel by zabezpečiť že by zaplatil primeranú sumu lebo úroky nie sú vždy kóšer a v súlade zo zákonom,ale ak nechce riešiť tak ťažká debata.Ono ak to nechce riešiť tak ruky preč ak by to bolo o tom že má dlhy a chce ich riešiť tak OK,ale nie že riešiť nechce len vymýšľať.

mogaa
25. jún 2020

A čo si myslíš keď bude s.r.o.alebo živnosť na teba a bude v dlhoch - kto to bude musieť platiť? no ty ako majiteľ/konateľ.....určite do toho nechoď, stačí že sa bude chcieť rozísť a nedoplatíš sa - či už daňový podvod, nezaplatené faktúry - čokolvek......ty skončíš s exekúciou a on si bude ďalej žiť svoj bezstarostný život....

halabolka
25. jún 2020

Rozum ti hovori najlepsie, to je intuicia..
mam skusenosti s takym chlapom. Bol zadlzeny, 3 spotrebne uvery v banke a stale len sluboval ako ich vyplati. Ked sa dostal k peniazom, vzdy si kupil nieco, po com tuzil, nikdy sa ani len nesnazil si ich splatit. Ked som sa “opovazila” k tomu vyjadrit, uz bol ohen na streche, ze z neho robim neschopaka, ved on nema problem si to splatit. Mal. Casom ma zatiahol do spolocnej hypoteky a bola to najvacsia chyba mojho zivota. Po rozchode sme sa este rok dotahovali, lebo sice ju splacal sam, nevedel sa rozhybat a vyriesit to tak, aby som tam nefigurovala. Tym padom som si uz s jednou hypo na krku nemohla riesit vlastne byvanie. Nebud taka hlupa ako som bola ja. Taky ludia sa nikdy nemenia, najdu si len dalsie take, ktore mozu zatiahnut do svojich problemov a vyciciavat.

mogaa
25. jún 2020

A odpovedz si úprimne - aká budúcnosť ťa čaká s takým chlapom? žiadna....a nedajboh ak sa vám podarí splodiť dieťa - budeš na všetko sama, výživné od neho minimálne alebo žiadne....

leuchtturm
25. jún 2020

najdi si ineho.

andrea400
25. jún 2020

povedal ti ze nemas co stratit len ziskat? tak to ziskas akurat tak exekutora na krku a skoncis na ulici ak budes jeho pocuvat za 2 roky si uz mohla na to prist ze je to iba obycajny flakac ktory sa ano o teba prip ani o vase dieta nikdy nepostara

annamivo
25. jún 2020

Bež... Čím rýchlejšie tým lepšie. Kedysi dávno som mala aj ja takéhoto priateľa. Tiež mi nevadili dlhy - hypo a podobne, ale nie že si požičiavať na bežný život, dovolenky a tak. Tiež to neriešil až začal k nim chodiť exekútor. Ja blbá som platila za neho, doteraz má toľko dlhov že by mu nestačilo ani 5 životov aby ich splatil z bežného platu. Tiež mal veľké 👀 že si založí firmu a bude bohatý, ale hups exekúcie z každej strany, tak zaloz ju ty (ja) a ja budem podnikať. Povedala som nie. Citové vydieranie čo bolo potom ma prebralo a rozišli sme sa. Našiel inú blbu čo si tu živnosť založila. Dnes uZ spolu nie sú, lebo narobil ešte väčšie dlhý na jej meno 🤷. Ale komu niet rady..

simuskaaa123
25. jún 2020

Kašli naňho, nemá to význam. Moj ex mal tiež dlhy, zistila som to až na súde.. Až časom som si uvedomovala, že vlastne všetko som platila ja. Co sa týka výbavy, 90% som kúpila malej ja. Takisto ak som niečo chcela, kúpila som si to. Časom mi začal hrozne závidieť. Keď som si kúpila značkové oblečenie alebo tenisky, bol oheň na streche.. Pritom na súde som zistila, že vlastne splátka jeho dlhú je vyššia ako výživné :D a ver tomu, že naozaj až odstupom času vidím, že to bola životná chyba veriť mu, že dlhy nemá..

ndrag
25. jún 2020

Aj to auto si ide kupovat na leasing/uver a ten bude pisany na teba? Vies ako to potom dopada, nie?

autor
25. jún 2020

@ndrag Auto z druhej ruky, ojazdené

s_a
25. jún 2020

to s tým autom som si len teraz všimla.. z čoho chce kúpiť auto, keď nemá peniaze na splátky? :O a ak nebude na leasing, tak jedine čo budete povinná platiť, je poistka, ale na druhej strane to auto môžete hocikedy predať, ak by bolo písané na vás, ale aj tak, nech radšej zaplatí splátku a potom kupuje auto..

solange7
25. jún 2020

Odid od neho. Laska nelaska. Ty to prezijes, ale bud si na 100% ista, ze ta ten chlap dostane skor ci neskor do problemov. Prchaj kym sa da! Naco si este s nim? Pobal veci a bez.

ndrag
25. jún 2020

Urcite do toho nechod, ani do tej firmy. On sa do tej situacie nedostal tvojou vinou a ty niesi povinna mu pomahat ak on sam nerobi nic pre zlepsenie. A este aj ta zdravotka, zatial je mlady, ale coskoro uz bude vo veku, ked sa zacinaju prejavovat rozne civilizacne choroby na ktore moze mat nabeh. To este len bude zleee. Nedaj sa do nicoho namocit a mysli na svoju buducnost, lebo ta len stiahne dole so sebou :(.

marlent
25. jún 2020

Nie.nie nie nie nie...
Nech to berie ako chce aj bt som mu povedala E krd vidim ako zodpovedne sa stavia k zavazkom tak proste nie

nyusika
25. jún 2020

ja by som sa na tvojom mieste necitila ako svina, ale (pardon za tvrde slova) zufala chudera.
naozaj si myslis, ze toto v zivote potrebujes ?? ma vtaka zo zlata, ci kvoli comu si s nim ?

eliska13
25. jún 2020

Získať môžeš iba nepríjemnosti.Nenechaj sa do toho vmanipulovat.este, keď by to bolo podnikanie 2 kamarátov málokedy to dopadne dobre každý má svoju predstavu o podnikani, rozdelení peňazí.On spraví mŕtveho chrobáka a teba budú naháňať.Nech sa čím skôr zbaví dlhov a môže špekulovať koľko chce na svoje meno

emiliamilka
25. jún 2020

On nech požiada o osobný bankrot a ty určite do toho nechoď.. skončí to zle .. poznám presne taký prípad.. ona ma teraz také dlhý že pracuje celé dni aby na ne mala a mala aj z čoho ako tak žiť

autor
25. jún 2020

Tiež si myslím, že je manipulátor, ja nie som tak blbá aby som na svoje meno zakladala sro alebo živnosť. Ja som klasický zamestnanec, mňa štve, že si dovoľuje to považovať za zradu. Veď on si za to môže sám. A teraz sa ľutuje, že nemá nikoho, kto by mu pomohol...pomohol napísať na seba živnosť, sro alebo zmluvu, aby mu to nezobral exekútor.