Ženy ako ste to zvládli po rozchode? Stále na neho myslím

janasilnajana
17. dec 2018

Pred asi 12 dňami som dávala do tejto skupiny príspevok, ako som pripravená (ja 25)v 3 a pol ročnom vzťahu posunúť sa s priateľom ďalej keďže sme zostali stát myslela dieťa a on mi odrazu povedal ze nikdy nechce alebo až o 5 rokov. a tak ďalej a tak ďalej(kto chce nájde si ten príspevok) , toľko čakať som nechcela co keď si to potom zase rozmysli? viem ze som pripravená, nakoniec som sa s ním rozišla, potom mi to i viac z vás radila. Ale moja otázka. Je to len pár dní, ale ja to nedávám, ako ste to zvládli?rozchod? , ja mu musím furt písať, nemôžem si ho vymazať ...viem ze sa hovorí žeby sa malo niečo robiť, zamestnať sa, ale ja i keď niečo robím furt na neho myslim a začnem plakať , čas? Raz keď sme mali pauzu po 3 mesiacoch som ho prosila aby sa vrátil.. . už skoro 2 týždne len lezim a popijam víno, pozerám si foto a vypisujem mu ci si to nerozmyslel. On uplne odmerany na net dává len videa ako cestuje kade tade príde mi to ze za tie 3 a pol roka ma nemal ani rad. Ale asi sa proste posunul ďalej. Viem ze sa ponižujem ja si to uvedomujem, ale co všetko robíme pre lásku? Určite nie som jediná. Je to môj prvý vzťah, keďže vôbec som nikdy nechodila von, som hrozne nespoločenská,diskotéka? To co je? žiadne akcie nič nič nič, s týmto priateľom som sa stretla fakt úplne náhodne, takže i teraz len doma sedím, mam to celkovo ďaleko do mesta ak by som sa chcela prihlásiť do niejakeho tanca alebo niečo, mam strach ze kedy si náhodné stretnem ďalšieho ci to nebude v tej 30tke, mate niejake rady, len ma neukameňujte jaka som krava lebo ja to viem, sú i horsie veci v živote i to viem, len verím že sa nájde žena ktorá mi fakt poradí, však sme ľudia mame city, viem ze každá už prešla rozchod a tu bolesť. niektoré si hneď našli iného to ja nedám, tak vaše názory? . Ďakujem

pribinak
17. dec 2018

Ty mas nejaku fóbiu z tej 30tky? To je koniec sveta, alebo co?
Dieta nie je projekt, ktory treba stihnut do nejakeho termínu, to ma byt vytvor lasky 2 zrelých ludi a ich funkčného vztahu
Moj nazor? Najdi si nejaku zmysluplnú aktivitu a prestan chlastat

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@janasilnajana nemas ziadneho konicka? Ja som vzdy mala vela konickov a minimum volneho casu, alkoholom nic nevyriesis a do 30-tky je este daleko. Evidentne si bola na nom zavisla, co je horsie, este stale si a nic nerobis preto, aby si nebola. Ved sa radsej chod prebehnut, cerstvy vzduch Ti urobi dobre a este aj postavu vylepsis. Nie je jediny a zrejme aj tak uz na Teba kasle, tak sa mu nevnucuj.

h_petra
17. dec 2018

Ahoj, neviem ako Ti mám poradiť. Prešla som si tým tiež, prvý vzťah sa mi rozpadol po ôsmych rokoch, druhý po dvoch, po tom druhom rozchode to bolo vážne zlé. Depresie, nespavosť, strašná panika, že už mám 27 a som zrazu sama, perspektíva na založenie rodiny žiadna ☹. Iba Ťa chcem povzbudiť, že to čo prežívaš je úplne normálne. Aj rozchod má svoje fázy, nedajú sa oklamať, preskočiť, musíš si tým celým prejsť. Chápem, že máš z 30tky obavy, ja som mala strach z toho istého, že sa mi nepodarí nájsť človeka, s ktorým by som chcela mať rodinu. A čuduj sa svete - za 20 mesiacov po rozchode som sa vydávala 🙂.
Držím Ti palce.
Aby si to všetko zvládla v pohode, bez ujmy.
Daj si čas. Dajs i čas aj na túto blbú fázu. Ona prejde a bude to lepšie. Uvidíš.
Choď sa prejsť, pusti si nejaký film, začni sa venovať nejakej aktivite, na ktorú si si doteraz netrúfla, čítaj knihy, stretávaj sa s ľuďmi, aj keď sa ti občas nechce, choď do kina, do divadla, hoci aj sama, alebo si skús nájsť parťáka cez internet na takéto aktivity. Ale všetko skús robiť v pohode, bez kŕču. A hlavne si nič nevyčítaj. Ani depresívne myšlienky, ani strach z samoty. Ver mi, je to prírodzené, a je svojim spôsobom dobré, že to prežívaš. Lebo po tejto fáze nasleduje tá lepšia, uvidíš. Drž sa 🙂

h_petra
17. dec 2018

A vlastne, otázka znela, ako sme to zvládli my. A na to som neodpovedala 🙂. Mne pomohlo naozaj stretávanie sa s ľuďmi aj keď sa mi nechcelo. Neostávať sama. Šla som napríklad na workshop kizomby, úplne sama.
Alebo hneď dva týždne po rozchode na trojdňový prechod Jeseníkmi (to už nie sama 😀). Stretávala som sa s kamarátkami, pozerala filmy, cvičila, začala som behávať, chodiť na jumping, veľa som v tej dobe čítala, zrovna v tom období rozchodu som menila prácu, tak aj to mi dosť pomohlo zamestnať myseľ.
A postupne som si dovolila aj smútiť bez výčitiek a pocitov paniky. A ešte postupnejšie som dovolila aby ma môj už teraz manžel presviedčil, že on za to stojí 🙂 🙂.

dankanka
17. dec 2018

@janasilnajana kočky dobre radia. A ešte si dokola opakuj, že ťa nemiluje. Lebo nemiluje. Čiže nie je ten pravý a stalo sa dobre. Všetko je v poriadku. Chceš a zaslúžiš si niekoho, kto ťa bude milovať, no on to nie je. Takže ešte raz. Nemiluje ťa.

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@pribinak práve od teba mi je ta tvoja odpoveď ukradnutá, už aj v minulom príspevku to tak bolo, vidím že ty nemáš čo robiť, chod si s deťmi lustit príklady a dávať to sem a moje nekomentuj. Každý názor beriem ale práve ten tvoj maj v p**i. Pekne sviatky

ave_eva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@janasilnajana no, neuraz sa, ale Tebe by som uz neporadila nic, @pribinak Ti slusne napisala svoj nazor a Ty si jej odpisala ako zo 4. cenovej. Nauc sa slusne spravat, potom mozno aj ten spravny chlap pride.

pribinak
17. dec 2018

@janasilnajana Ach ty si chudera hlupa. Pekny vecer ti zelam

asia83
17. dec 2018

@janasilnajana Jediná otázka: "Prečo sa ponižujete?" Majte sebaúctu, žena zlatá. Tento určite nebol ten pravý. Počkajte, dočkáte sa rodinne založeného muža, ktorý vás bude ľúbiť a venuje vám pozornosť.

beky1813
17. dec 2018

@janasilnajana kolko si uz vychlastala, ked tak reagujes? No ja som to vzdy zvladla, mala som svoje konicky, zaujmy, priatelov a nepotrebovala som si urobit z chlapa stred vesmiru.
Dopi flasu a zacni zit

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl ja som nijak nikoho neurazila napísala som len ze práve na jej názor nie som zvedavá lebo vidím ako každého uráža a pritom pri každej úlohe co dostane syn hneď dáva sem keď si lepšie prečítate uvidíte ze ja som hlúpa ci ako to napísala

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@janasilnajana tak si svoj prispevok znovu precitaj a ak stale nevidis, ze bol nevhodny, tak potom nieco nie je v poriadku. Ale mne osobne je to absolutne jedno. Niektorym ludom sa neoplati radit.

lus83
17. dec 2018

Nechapem, preco ma zas niekto potrebu navazat sa do človeka, ktorý sa fakt citi zle. To je take neludske. Hlavne od zien by som čakala trochu empatie. Vy ste k tomuto chalanovi nic necitili tak jasne, ze vam je ukradnuty. Nie každá zvlada rozchod v pohode, spali mosty, vyrazi do ulic. Kazdy mame ine city. Je v pohode byt po rozchode smutna, nahnevaná, bezmocna, vystrašená. Pokojne si aj vypi, a co nejak sa musi človek ventilovat. Ale urcite mu nevypisuj a nepros sa. Nanho to zabera opacne. Skus ho fakt ignorovať a vtedy mu docvakne. A ak nie, nechaj ho. Nech si zije. Zajdi za skusenym psychologom muzom, mne on pomohol.

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl prečo nevhodný? Precitaj si to ty... Kázal niekto niekomu komentovať? A paní už viackrát komentovala nevhodné veci takže som jej len slušne s HVIEZDIČKAMI napísala ze ma práve jej názor nezaujíma. Pýtam sa v príspevku žien ako to zvládli, rozchod. Ved ani vy mi radiť nemusíte, možno sa máte fajn a moju situáciu vidite na smiech to vám neberiem, len fakt nechápem prečo sa potom do toho zapájate

dzulli1980
17. dec 2018

Pozri, každý človek je inak emočne nastavený ... niekto znáša rozchod lepšie, niekto horšie ... "porozchodovou" fázou si musí prejsť každý ... plač do vankúša, deň, týždeň ... každý nasledujúci deň to bude bolieť menej a menej ... tým, že mu stále píšeš, voláš, že si pozeráš fotky, že piješ, len predlžuješ tú agóniu a strácaš čas ... si mladučká, otras sa, postav sa na nohy, máš toľko možností ... uzavri tú kapitolu svojho života a pozeraj sa dopredu ... držím palce.
@janasilnajana

saslavka73
17. dec 2018

@janasilnajana No vieš musíš si chlapa vyberať podľa svojich kritérií, vytvor si dotazník a pytaj sa chlapov, ktorých stretneš a potom musíš na vzťahu silno makať. Musíš mať veľa konickov a záujmov aby si nemusela sedieť na mk ako
@dskjhfdlkdjhl 👍👍👍👍

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 Ty si fakt trapna.

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@lus83 ďakujem, fakt ďakujem. Sme ženy čakala som, že budeme ľudské. Každá si tým raz prejde ja som chcela len radu,pretoze to boli. Tie co sa majú teraz fajn to berú ako niečo nudné ale musia to komentovať. A vy ste ma fakt povzbudila. Ďakujem

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@saslavka73 ďakujem ten koniec ma najviac pobavil 😂

tata1401
17. dec 2018

@janasilnajana podľa toho ako prežívaš rozchod ešte ani ty nie si pripravená na dieťa 🙂to iba v dobrom....

pininka
17. dec 2018

@janasilnajana tiež si ma trocha prekvapila,pamätám si tvoju tému predtým, ale nemyslela som si,že sa takto budeš ponižovať pre jedného chlapa. Áno, aj premna bol rozchod náročný, ten môj sa so mnou rozišiel cez sms a to sme bývali vedľa seba na intraku, cize som ho videla každý deň a aj jeho známosti. Ty buď rada že ho nemáš na očiach a prestaň pit. Predstav si,že by to dieťa chcel ale nedarilo by sa vám, to by si tiež robila také somariny? Mne najviac pomohli kamaráti a potom skoro presne o rok som stretla svojho muža a zistila som hneď že on je ten s kým chcem byť. A to sme spolu už 17 rokov. Nevesaj hlavu, vzchop sa a začni žiť sama pre seba. On ťa zjavne uzavrel,lebo to už mal uzavreté dávno, len ty si to nevidela.

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@tata1401 zato ze som niekoho milovala? Tiež to myslím v dobrom ale asi vy ste nikoho nemiloval/la keď to beriete tak ze to az moc prežívam

saslavka73
17. dec 2018

@janasilnajana Sorky.❤️ Prejde neboj.

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@pininka ani ja som nečakala až také ponižovanie ale odrazu len spomienky na tie chvíle a musela som mu písať. Ak by sme chceli dieťa a nedarilo by sa nám bolo by to iné lebo by som mala človeka ktorý by pri mne stal a chcel byť somnou a mat deti. To by bolo úplne iné to by sme už riešili s odborníkmi prečo sa nedarí... Ale ďakujem za názor

deti95060810
17. dec 2018

nezvládaš to psych. treba ti niečo na ukľudnenie a potom uvidíš ako to budeš zvládať ľavou zadnou...😉

tata1401
17. dec 2018

@janasilnajana časom budeš mať inak nastavené hodnoty...určite som milovala-dokonca sa sama vidím v tvojom niektorom správaní ked som mala toľko rokov ako ty-kľudne mi aj ty tykaj 🙂

pininka
17. dec 2018

@deti95060810 joj veď už pije víno, tak keď šľahne ešte niečo na ukludnenie tak to dopadne

deti95060810
17. dec 2018

@pininka samozrejme víno piť nesmie...

seva22
17. dec 2018

Ono to ze mu pises a on nic svedci o tom,ze ho nezaujimas,prepac za uprimnost...len ty chces ten vztah obnovit,ale poviem ti z vlastnej skusenosti,chlapi nestoja o baby,co su na nich zavisle a co sa pred nimi ponizuju...maju ich za chudery...zazila s to...ked som sa po dvoch mesiacoch vypisovania a vycitania a hysterickych vylevoch vo forme sms spamatala,napisala som mu,ze uz nevladzem len plakat a lutovat sa (naozaj som doslovne fyzicky nevladala uz plakat) a ze je cas posunut sa dalej, tak vtedy sa mi zacal ozyvat a chcel sa stretnut🙂 naozaj chlapi nestoja o zeny trosky;) a my by sme nemali stat o chlapov,co nestoja o nas;) drzim ti palce,ty to das!