Žijete vami vysnívaný život?

hviezdickka
20. mar 2016

Ahojte 🙂 dnes mam taku filozoficku chvilku (filozoficke chvilky mavam pomerne casto 😀 )a chcem sa vas opytat, ci zijete zivot podla svojich predstav... ci uz sa tyka rodiny, byvania, zamestnania a pod.. pripadne co vam este k stastiu chyba.. dakujem za vase prispevky 🙂

mima4
20. mar 2016

@hviezdickka
urcite nezijem vysnivany zivot, ale aj o tom je zivot... 🙂 dolezite je naucit sa byt spokojna aj v tom, co mam a dakovat za vsetky malickosti ktore v zivote prichadzaju a su mi davane.

yollanda
20. mar 2016

Keby som zila vysnivany zivot, bola by som megahviezda s miliardou na ucte. No zijem s nohami na zemi a som stastna za to vo mam

bobulazelena
20. mar 2016

Od vysnivaneho zivota ma ten moj velmi daleko,ale napriek tomu som stastna, a ked budeme mat konecne babatko tak budem veeeeeelmi stastna,priam najstastnejsia. Niekedy veci dopadnu uplne inak ako sme si predstavovali,ale to neznamena,ze je to zle. Treba si vazit to co clovek ma,ja mam uzasnu rodinu,manzela,priatelov a dufam ze coskoro sa dockame vytuzeneho babatka.
Takze odpoves je nie nezijem vysnivany zivot a som spokojna 😀

dai
20. mar 2016

@hviezdickka asi aj ano🙂 a asi preto lebo som si skor vysnivala seba ako svet okolo seba🙂 proste kto chcem byt a ako sa chcem spravat...a to je plne v mojich rukach😉
Co sa tyka sveta okolo mna - ten sa sprava tak ako asi ma - vo veciach co sa deju sa snazim hladat vyznam - pozitiva pre moj osobny a osobnostny rozvoj.

katka1981
20. mar 2016

Neviem to takto povedat, ja som nemala nikdy jeden sen, ale viacero a niektore sa mi splnili, niektore postupne plnia, takze u mna je to takto. (Prvym splnenym snom bol moj manzel, druhym dom, tretim dcerka a v lete sa mi splni dalsi, ked sa nam narodi syncek). A mojim najvacsim snom je, aby sme boli vsetci zdravi a mali sme pracu, aby bolo z coho zit. Toto je moj vysnivany zivot 🙂

anndrea
20. mar 2016

Žijem si svoj vysnívaný život, mám skvelého manžela už skoro 10 rokov, dve nádherné zdravé dcérky, náš vysnívaný domček, dobrú prácu, milujucich rodičov a dobrých svokrovcov a úžasnú sestričku...myslím pozitívne, teším sa z maličkostí a každý deň ďakujem za všetko čo mám...hlavne nech sme zdraví

charity
20. mar 2016

Žijem vysnívaný život väčšiny ľudí. Ale šťastie vyzerá inak.

maminuska
20. mar 2016

tak ja určite nežijem svoj vysnívaný život 🙂 . Nechcela som deti ...mám 4, nechcela som sa vydať ..mám druhého manžela, chcela som žiť na samote pod lesom , chovať kozy a zajace, mať zahradu a venovať sa výskumu a vývoju .. jednoducho VŠETKO je inak .
A ja som tomu rada. Som rada že mám 4 deti , som rada že som sa odhodlala k zmene a ukončila jedno nešťastné manželstvo , som rada že mám prácu ktorá ma baví ale sú obdobia kedy ju nenávidím , napríklad teraz , mám dobrého muža , dobrú svokru , švagra a aj švagrinú , obstojného brata a nehádam sa s rodičmi a sestrou . 🙂.

nice202
20. mar 2016

Nemala som vysnivany zivot, som realistka. Zijem svoj zivot najlepsie ako viem, podla svojho vedomia a svedomia. Objimam svoje deti kazdy den, hovorim im, ze ich milujem najviac na svete a ze su pri mne v bezpeci. Byvat mame kde. Mame nas dom, na ktory nam peniaze z neba nespadli, ale sme sa nadreli, setrili, odkladali. Nikto nam nic nedal zadarmo, usilovali sme sa sami. Som stastna, ze sme si urcili prijority nasho zivota. Zijeme normalne, ucime nase deti ucte a skromnosti. Maju teplu vodu, zrave jedlo, kamaratov a maju mamu a otca. Takze v podstate ano, zijem svoj vysnivany zivot, aj ked som si ziaden "vysnivany" zivot nepredstavovala, to by mi muselo vsetko spadnut z neba 🙂

emilia25
20. mar 2016

@mima4 ďakujem velmi pekne.

jana_eyre
20. mar 2016

ak by som mala odpovedat na otazku v nadpise "zijete vami vysnivany zivot" odpoviem - nastastie nie, pretoze kedysi som si ho snivala uplne inak, s niekym inym a niekde inde..

ak mam odpovedat, ci mam zivot podla svojich predstav - to ano.. je premna dolezite mat zdrave a stastne deti, dobreho muza, co ma lubi a par ludi, ktorych mam rada a su stastni a najma zdravi.. to vsetko mam, dufam, ze este chvilu mat budem a som za to velmi vdacna.. a dufam, ze ked pride zle obdobie, tak to vsetko zvladnem..

a co mi chyba? po dusevnej stranke nic, mozno by som prijala aby som nemala stale take strasne predstavy co vsetko sa moze stat - ale na druhej strane, mozno aj to je na nieco dobre.. a chyba mi mama, ale to uz nijako neovplyvnim, pretoze je jednoducho prec..

po materialnej stranke mi chyba akurat vyplatenie dlhov a dobra praca, kam by som sa mohla vratit - ale materialno pre mna nie je natolko dolezite, aby mi to ovplyvnovalo stastny rodinny zivot, ktory momentalne zazivam..

tajka1986
20. mar 2016

@hviezdickka nezijem svoj vysnivany zivot. Ani nahodou som si ho takto nepredstavovala. Robim pracu,ktoru som odprisahala ze ja v zivote robit nebudem,mam dieta a vzdy som vravela ze nebudem mat deti lebo mi k stastiu nechybaju,mam skveleho muza a nikdy som nemala v plane sa vydat,mam milujucich rodicov a skvelych priatelov aj ked ja ludi moc nemusim. Som vdacna za to vsetko co mam. Co nemam je zdravie,aj ked do vrecka nemam hlboko,toto jedine peniazmi sa kupit neda. Nikdy ho mat uz nebudem aj napriek tomu ze som mlada,neskutocne ma to mrzi. Dakujte kazdy den za to ze vsetci ktorych milujete su zdravi. Ked toto pisem,placem ...aj ked sa snazim byt silna pre vsetkych ktori su tu pre mna,viem ze moja cesta zivotom skonci. Skoro.Skonci mozno o rok,dva, mozno uz zajtra. A ja neuvidim rast moje male dievcatko :'(

borkavan
20. mar 2016

@tajka1986 fúha silná káva, ten tvoj život. Počas čítania si hovorím, čo ti šibe...nič si nechcela, ani dieťa, ani muža a ani ľudí nemusíš... a máš to všetko a potom bum, nemáš zdravie a to možno jediné si chcela alebo chceš.
Veru neviem sa do teba vžiť, ale dúfam, že budeš už len pre malú žiť čo najdlhšie, že sa stane niečo, čo prekvapí aj teba samu.

borkavan
20. mar 2016

ja nežijem ani zďaleka ten život ako som chcela... ale pomaly sa zas vraciam na svoju koľaj.
Niekedy ale nechápu, kde soudrozi z NDR udelali chybu.

papricka33
20. mar 2016

@hviezdickka pises diplomovku? 🙂

helenapx
21. mar 2016

Nepresnivaj svoj zivot ale prezi svoje sny,pekna myslienka ,neviem,kde sm ju pocula, kto je autor.

monika15
21. mar 2016

nie ale co uz 🙂 zijeme tak ako nam zivot nalozil 🙂))co uz suck it up and live 🙂))

monika15
21. mar 2016

@papricka33 jasne ze hje ;)

monika15
21. mar 2016

@tajka1986 och :(((( luto mi to citat boze ano zdravie si nik nekupi :((((
mozem sa spytat co ti je? :(((

agnes9
21. mar 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

nikdy som nemala vysnivany svoj zivot, to sa podla mna ani neda az tak vysnivat.. ale tak som vdacna za kazdy jeden den a zato co mam. Su natom ludia aj horsie, aj s tazsimi osudmi a predsa ziju. Treba vediet zdolat prekazky ktore nam zivot hadze pod nohy

sisaka
21. mar 2016

@hviezdickka o nejakom konkretnom zivote som nikdy nessnivala, ale co som chcela som vzdy dosiahla. Byvam v krajine, v ktorej som vzdy chcela byvat, mam pracu, ktora ma bavi (i ked nie je vysnivana), mozem si dovolit cestovat, co som tiez vzdy chcela (koli robote sa mi sice neda tak vela, ako by som chcela, ale mozno raz...) , mam deti, o ktorych som sice nesnivala, ale nevedela som si nikdy predstavit nemat rodinu s detmi, tesime sa dobremu zdraviu, jedno dieta sa mi uz podarilo vychovat tak, ze sa zan nemusim hanbit a pevne verim, ze sa mi to podari aj s druhym, zijem s mojou prvou a dufam aj poslednou laskou uz vyse 20 rokov, co je v dnesnej dobe, ked ludia striedaju partnerov ako ponozky raritou ... Vsetko je to o nastaveni, treba snivat, lebo na zaciatku vsetkeho je myslienka, ale potom treba tie sny aj realizovat (konat) aby neostalo len pri tych snoch, treba si uvedomit, ze nikto a nic nas neurobi stastnymi, len my sami, stastie nam nikdy nepadne same do lona, ale ked sa rozhodneme byt stastnymi a pojdeme si za svojimi snami, nie je takej prekazky, ktoru by sme nezdolali, treba do toho dat cele srdce, verit si a vysledok sa urcite dostavi, mne sa este nestalo, ze ked som nieco velmi chcela a isla som si za tym, zeby som to nedosiahla ....

timea7
21. mar 2016

@hviezdickka síce nechápem zmysel tejto témy, ale zase nemusím chápať všetko. Pokiaľ ide o mňa, ak sa môj život nepodobá mojím snom, prispôsobím sny môjmu životu. 😉 😉 😉 Okrem toho moje dnešné sny sú úplne iné, ako boli pred dvadsiatimi rokmi....

bets
23. mar 2016

Ja žijem viac ako svoj vysnívaný život 🙂 o niektorých veciach som nesnívala, lebo mi prišli neskutočne. A niektorých som snívala uz od školy ale len snívala, neverila, ze to môže prist 🙂 ja mam byt za co vďačná a každý deň sa snažím na to nezabúdať, hlavne ked mam tažšie chvíle.

natalym
23. mar 2016

Ja v podstate mám čo som chcela, ale niekedy tie želania fest bolia.

maria1989
23. mar 2016

nesnívam, žijem.

gretocka
23. mar 2016

vzdy som za svoj najvacsi sen a karieru povazovala mat milujuceho manzela a deti a byt im vsetkym oporou a pilierom rodinneho krbu. Splnilo sa a teda odpoved na tvoju otazku je ano, zijem svoj sen a som s nasim zivotom spokojna. Keby sa manzelovi trochu odlahcilo pracovnych povinnosti, bolo by to uplne dokonale 🙂 To je jedine co ma trapi ked vidim aky je unaveny....

natalym
23. mar 2016

@gretocka Nechcem byť zlá, ale práve preto má veľa pracovných povinností, aby si Ty mohla žiť voj sen. 😉

monhla
23. mar 2016

Ja mám takmer všetko čo som si vysnívala. Prácu čo ma baví /i keď v školstve asi nezbohatnem 😎 /, milujúceho manžela a 3 úžasné detičky.
Mám s mm domček aký som si nakreslila tuším ešte v škôlke.

Nemám všetko čo chcem, ale mám všetko čo potrebujem.

Ak by nebolo rán osudu v podobe zákerných chorôb a smrti milovaných, tak neviem čo od radosti.

No viac času na spánok by mi ozaj neuškodilo 😀 😀 😀

gretocka
23. mar 2016

@natalym ciastocne ano, beriem to ako Bozie pozehnanie, ze sa mozem venovat detom a nemusim utekat do roboty od malinkych deti a moj manzel mi nikdy nevyhodil na oci ze som doma, prave naopak, ocenuje ma ze zastanem pracu doma a necakam ho s vycitkami ci kopou problemov...
Avsak jeho praca nie je o tvrdom biznise - nasa rodina je zamerana na sluzbu okoliu, jeho praca ma casto tiez tento podton a aj nas spolocny cas je casto zamerany na pomoc niekomu okolo nas.

natalym
24. mar 2016

@gretocka Som rada, že si to pochopila, ako som to myslela. 😉