Život so svokrovcami

tanja7613
2. okt 2013

😖 Ani neviem ako zacat🙂 skusim polopate.. pred pol rokom sme sa s priatelom prestahovali ku jeho rodicom. Uz od prveho mojho stretnutia s nimi, mi bolo jasne ze matka mojho chlapa a ja si nesadneme..
No bola som "nahovorena"" ze vsetko bude fajn, ze ona je v pohode,len si knej treba najst cestu! Ha ha celych 6 mesiacov mi zere nervy. Malý ma 4 mesiace o chvilu, a tato podarena tetka donho napchala uz asi vsetko okrem mäsa... keby sa ma aspon raz opytala ci moze, ved sme ludia nie hieny.. proste milion veci co sa tazko znasaju, stale na mna gáni, vsetko co spravim je hlupost atd... ked by som na "' jej "' šporaku nieco uvarila,oh joj to je potom kriku, ze nic nieje na mieste, vidlicka, vareska,hrniec.... som v uzadi..velakrat som chcela porozpravat sa snou,preco je taka! Ale ona nic,nikdy nema cas,vzdy krici. No a teraz prichadzam s otazkou ako a ci sa da vobec s takto zatrpknutym clovekom vychadzat? Velmi by som tento problem!chcela vyriesit.

frapper
2. okt 2013

Nechcem nikoho kritizovať,ale len môj názor.Už som pomaly v dôchodkovom veku,tiež bývali mladý u nás,ale jedno viem isto,je najlepšie bývať samostatne,ale ak sa nedá,musia sa všetci,ktorý bývajú spolu prispôsobiť jeden druhému,pretože každý má svoju povahu a keby si každý staval hlavu,nemôže to fungovať.Jedno viem isto,keď to bude po rokoch,tak že ty budeš mať nevestu - vráti sa ti všetko ako bumerang,ale len vtedy pochopíš,že tá svokra to chcela možno dobre.Život nie je o vysokých opätkoch a hlbokom výstrihu,ale ako človek použije mozok na to,aby neboli hádky,lebo nič horšie nemôže byť v rodine,ked sa medzi sebou nenávidíte.Treba na to veľa trpezlivosti,ale keď budete s manželom raz mať svoje bývanie,oceníš možno aj to raz,keď si budeš môcť odniesť zo svokrinej záhradky zdravú zeleninku,či zemiaky,zaváraniny.Myslím,že nikdy to nie je také zlé,ako čierne to vydíš

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirage
2. okt 2013

@oktobermimi kde presne su tie narazky? Nevsimla som si ich /nerypem/ ale Teba sa velmi zle cita, koli gramatike. /mozes sa urazit ale je to fakt/

oktobermimi
2. okt 2013

@mirage Sudim podla Tvojho prejavu a pravopisu, ze si jednoduche dievca, tak zacni na sebe pracovat.

juliana77
3. okt 2013

@mirage
@oktobermimi Toto je jazykové okienko?? Jednoduché dievča má možno jednoduchého muža a sú Jednoducho šťastní, a toto je osobná a súkromná vec každého a nemôže byť všetci rovnako intelektuálne nastavení a obraní o možnosť vyjadriť svoj názor.

@tanja7613 Písala si, že priateľ mi myslel, že ušetríte preto táto voľba a ty si si čo predstavovala pod spoločným bývaním?
Určite si vedela že máš priateľa z dediny, ktorý rozozná mrkvu od petržlenu, tak prečo sa čuduješ, že jeho mama má záľuby dedinskej ženy a nie mestskej, ktorá holduje nakupovaniu a nie zaváraniu.

Už ste samostatne bývali, tak skúste znovu a máš to vyriešené a pravda je taká, že si nesadnete nikdy.

staronova
3. okt 2013

možno už je aj svokra vyvedená z miery,že stratila súkromie a do SVOJHO domu pustila niekoho kto ju-starú ženu- vôbec nechápe. Je to jej dom, dopustila to a predsa je zlá. Chudera svokra. Zije si svoj život toľko rokov a zrazu jej niekto začne mútiť jej vekmi zabehnuté vody.
Odsťahovať sa a nešetriť na bývaní so svokrou.Radšej si odpustiť hlboký výstrih a vysoké opätky. 😎 😔 😲

mirage
3. okt 2013

@oktobermimi No vidis, ked chces, ide to.

lydkab
4. okt 2013

No máš to ťažké, ked spolu aj bývate. Ale mala by si jej ukzať že si rovnako silný hráč ako svokra. Ked sa ti niečo nepáči, tak jej to povezd na rovinu a ak treba aj ostrejšie. Ona si teraz dovoľuje, lebo vie, že môže. Ale keď jej ukážeš že jej t nedovolíš, možno to pomôže. A manžel by sa s ňou mal určite porozprávať, zastať sa ťa.....Nedovolila by som aby mi do dieťaťa tlačila čo si zmyslí. Je stará mama nie jeho mama. Musí ťa rešpektovať....
držím ti palce vydrž to.

lydkab
4. okt 2013

@frapper Pekne napísané...ale vo všeobecnosti rodina by mala bývať sama. Nemusí to byť presne svokra, stačí že je človek v prenájme s niekym iným a pod. U nás býval mesiac brat, ktorého milujem....ale je to celé o tej ponorke a narušení súkromia....tam sa to potom vezie. A zasa záleží aj od pováh ľudí. Poznám svokry ktoré si budú svoje aj keby sa mali čerti ženiť. A poznám aj také, ktoré hlboko obdivujem....

hoblinka13
4. jan 2014

@sorciera24 tak asi preco?lebo nie su financie na vlastne byvanie a dalsia vec.vela zien sali koli hociakej blbosti.ziadna ucta k svokre,nic.len kritizovanie,pritom ich matky robia to iste.a je to tak.co mi vadi na svokre,robi aj moja mama,len od mamy to prijimame akosi benevolentnejsie

sorciera24
5. jan 2014

@hoblinka13 fu, najprv som si musela znovu precitat diskusia, lebo to uz bolo davno, co som prispela 😅 a k veci....ked nemam financie na vlastne byvanie, nezakladam rodinu.......ani som to nespravila proste nie.... nemyslim si, ze je to uctou ci neuctou...vazim si aj moju svokru, aj mamu..ale ani s jednou yb som nechcela byvat!....ak ma sa clovek naozaj osamostatnit, vyletiet z h niezda, postavit sa na vlastne, byt zodpovedny....atd... musi sa osamostatnit.....a akazda novovytvorena rodina podla mna potrebuje byvat sama, mat svoje sukromie, svoje nazory, svoju intimitu a to byvanim u niekoho, nie je mozne dosiahnut....tot moj nazor 😉

sunshineka
2. mar 2014

len jedine nechapem,kde si ty,ked donho pcha tie veci?ved mas okamzite zasiahnut,ked vidis,co mu dava a nenechavat jej ho na starosti,ked ves,co donho pcha.a jedinym riesenim je odstahovat sa.rozhovorom neviem,ci nieco zmenis

moicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz