Zničené Vianoce

nina263
26. dec 2013

Ani neviem kde presne zacat, potrebujem sa hlavne vyzalovat, lebo mam pocit, ze mi pukne srdce. S manzelom sme boli laska velika, ktora prekonala za 5rokov vela tazkeho, rok snazenia sa otehotniet a teraz 3mesiace suzitia s vytuzenym syncekom. Brali sme sa na jesen minuleho roku a na Vianoce padla od manzela po roku snazenia sa o miminko prvykrat veta o rozvode. Bol zniceny a smutny z toho, ze nemyslim na nic ine, len na otehotnenie. Tak som s tym musela prestat, ale zasahom z nebies bolo, ze som o mesiac na to neplanovane otehotnela. Nastalo obrovske stastie, myslela som si, ze uz budeme stastni naveky. Dokoncovali sme dom, lebo u nasich sme uz ako rodinka byvat nemohli, sice boli komplikacie, ale stihli sme to krasne, syncek uz prisiel do svojho domu. Potom zacali nejake problemy. Napriek tomu, ze som si pripadala ako v krasnom sne - skveleho muza po boku, synceka v naruci vo vysnivanom dome, postupne sa vsetko kazilo. A na Stedry den, ktory mal byt prvy v nasom dome a s nasim syncekom, padlo 2.slovo rozvod z ust manzela. A dovody boli nasledovne. Mojou najvacsou chybou, ze na vsetko zabudam...na vacsinu. Ak si nieco nezapisem alebo neurobim ihned, proste na to zabudnem. Sama som zo seba z toho na nervy, snazim sa to lepsit, ale nejde to lusknutim prsta. Dalsia vec, ze podla mm cele dni nerobim nic ine, len sa staram o synceka - co mi nevytyka, ale treba robit aj ine veci v domacnosti. A ja ich aj robim, ale niekedy ma syncek zly den, z toho aj ja a potrebujem si oddychnut, ani tak fyzicky ako psychicky, najlepsie spankom. A 3.vec je taka, ze ja som vlastne vianocny clovek, tesim sa an ne od augusta. MM je uplne iny, Vianoce nejak nepreziva. Pri nakupoch pred Vianocami nadaval na ludi v centrach, nevrlost a nahlivost. Ja som mu povedala, ze ak to nema rad nech aspon mne nekazi vianocnu naladu. To sa zmenilo. No kedze sme si nepovedali ako si kazdy predstavujeme stedry den, ake zvyky si chceme preniest od rodicov, tak ma sklamalo, ze napr. mm je kapustnicu uz na obed a na veceru nie. Aj to, ze zrovna doobeda na Stedry den bol maly mrzuty a vela veci trebalo este spravit. Tak som mm poprosila nech vyhodi smetie, na co mi on povedal, ze sa kaurat vyzliekol do slipov, ci som mu to nevedla skor povedat, nech ich vynesiem ja. Hold, moja chyba, ze mi to uplne zdeptalo naladu. Ked mam zlu naladu som mm povedala, aby ma polhodinu nechal tak, nech do mna nerype, prejde ma to a bude dobre. On na to asi zabudol, alebo si myslel, ze opak bude lepsi. Bla bla bla a stalo sa, ze na mna zhukol, ze po sviatkoch podava ziadost o rozvod. Nechcel potom ani vecerat, ale rozmyslel si to, no viete aka bola vecera, o nicom. Najhorsie je, ze kaslat na to, ze som si prve Vianoce nase predstavovala diametralne inak, ale boli to mm najsmutnejsie Vianoce. Teraz mame dohodu, ze ak sa este nieco pokazi, ideme od seba. a on mi stale hovori, ake zle tieto Vianoce su, ze ich neznasa. a ja vzdy ked som chvilu sama placem. Neviem co dalej. Snazime sa obaja najst si k sebe cestu tak, ako ked sme boli zalubeni, resp. par mesiacov dozadu. No podla mm zijeme teraz len ako dobri kamarati,. ani sa vo vlastnom dome vraj neciti dobre. A aj ked sa snazime, pri kazdom bozku ci objati mi v hlave zasvieti kontrolka, ze to nemusi uprimne, len akesi nutene...ako ked si volakedy nasi pra-praprarodicia brali niekoho z donutenia a az po svadbe sa snazili zalubit sa. Ani neviem ci chcem od vas radu, co robit, alebo pocut vase vlastne zazitky...pravda je len ta, ze uz nevratim tieto Vianoce a ci spolu zostaneme alebo nie, uz asi nikdy nebudu pre mna a pre mm znamenat Vianoce dni pokoja, lasky a stastia....

anavila
28. dec 2013

@nina263 nebud smutna, moja susedka ma svagrinu, ktorá zomiera. má 22 rokov a sviatky stravila v nemocnici, ostáva jej málo času :( tomu sa hovorí zničení Vianoce.

janinah
29. dec 2013

@nina263 sorry,reakcia dvoch nezrelých ľudí,ktorí majú krásnu rodinu,len nevedia čo s tým 😒

borkavan
29. dec 2013

@nina263 presne, je to sebec, tkorý ťa vydiera a snaží sa ťa opantať. A neprežívaj veci tak. Však to nie sú posledné vianoce v živote tvojom a nepripisuj im taký význam a nevadí, že boli prvé a inak vysnívané. Sú dôležitejšie veci v živote ako zbabrané vianoce. S takýmto uvažovaním mi prideš ešte taká nedospelá a sladko naivná. Čo je milé, ale časom pochopíš, že je to všetko o niečom inom nie o vzdušných zámkoch.
držím palce a rob ako ti písala @maminuska , že tak nech sa jasne vyjadrí, akoto bude po rozvode a že je ti to veľmi ľúto a že ho ľubiš ale REŠPEKTUJEŠ jeho rozhodnutie.
Mne to vážne pripadá, že si také malé zasnívané dievčatko ale v dobrom. A potrebuješ trošku takejto školy aby si dospela.
A kašli na tieto nahovno vianoce, súďalšie a ďalšie a tými si opravíš reputáciu o nich, že sú to vianoce lásky, pokoja a mieru a rodiny... NEBOOOOJ SA

borkavan
29. dec 2013

@matkamirko držím palce mamičke a synčekovi a hlavne nech majú obaja veľa sily, veľmi veľa sily.

Ale nemusíš byť taká rázna na túto tu stažovateľku @nina263... lebo ona za to nemôže, že má LEN takéto "problémy", ktoré sú vlastne ani neni problémami. možno je mladučká alebo mala v živote šťastie, že toto je vlastne jej prvý problém, preto to tak veľmi nešťastne berie.

malahana
30. dec 2013

@nina263 no tak v manželstve sa stale niečo kazi, ale kazia to obaja a maju to aj opravovať. pre mnoho mužov nastane narodením dieťaťa velká zmena (pre ženu ovela väčšia, ale oni samozrejme myslia len na seba, a nevedia sa vcítiť do nás), tak ešte treba chvílu počkať. a to že nemá rád vianoce je divné, aj neveriaci človek ich má rád, možno mal nedobré skúsenosti z detstva. treba si asi dopredu naplánovať, čo budete robiť. nemôže len od teba chcieť aby si sa napravila, ale aj on musi niečo robiť. spytaj sa ho, či mu bude bez ženy a dieťaťa lepšie. a ono nemôže za to, že je nespokojne, a ty už vôbec nie. hovor mu len, že sa to napravi, dieťatko je zo začiatku také, že to prejde a potrebuje otca. nikto ho do toho nenútil, tak nech sa nebojí otcovstva, bude raz hrdy na seba, dieťa aj teba. (muži sa boja zodpovednosti, možno preto si myslí, že rozvod mu pomôže utiecť od zodpovednosti a povinností, ale nepomôže, syna už raz má a musí sa onho starať či rozvedený alebo ženatý) a zabúdanie nie je dôvod na rozvod. aj on má určite vela chýb. neber ho asi až tak vážne, daj mu trochu času, a strašne ho vychvaluj za všetko - to muži potrebujú, za každú somarinu

adka0987
12. jan 2014

@nina263 Preco za kazdym slovo rozvod ? 😒 ,nechapem... svadba ,dom ,dieta a nokoniec rozvod .Nehnevaj sa ale podla mna to nieje tim ze ti nieco neurobis v domacnosti a ze si len s malim .Mala by si si ho viac vsimat ci sa volako nezmenil povahovo ...ci je viac menej doma ,alebo ci ma stale pri sebe telefon ci je stale na fb alebo nieco ine ty ho poznas najlepsie.Venuje sa ty ako manzel?a malemu?Nieco natom bude ale urcite nie prach alebo neumite taniere.Podla mna si tvoj manzel vymisla len aby ste sa rozviedli.Porozmyslaj ci vtom niekto nieje ☹

katarinka289
19. jan 2014

ja mam tak trosku pocit,ze tvoj manzel je sebec.Mysli len na svoje zaujmy a nerozumie,alebo nechce rozumiet tomu,ze mate teraz male babatko a niektore veci ako domacnost musia ist bokom...popripade,ze ti s niecim mize pomoct.Porovnavam to s mojim manzelom,ktory aj povysaval a umyl zemi,ked som sa v 9tom mesiaci uz na to necitila.Alebo ked sa dcerka narodila,tak s nou isiel von,aby som si ja oddychla...no mala som aj ja chvilu ten pocit,ze sa vzdalujeme navzajom,par mesiacov po narodeni dcerky.Predsalen ten cas,co sme vzdy travili len my dvaja,blo treba rozdelit uz medzi troch.No to preslo a zasa je vsetki OK.Taj dufam,ze aj u vas to prejde 🙂