Dávajú vám ako manželom vaši rodičia rovnako hodnotné darčeky?

rakahaka
19. apr 2019

Mna len zaujima, ci dostavate od rodicov/svokrovcov na meniny/narodky rovnako hodnotny dar, alebo sa medzi vami a manzelom robia rozdiely.
Totiz moji rodicia davaju mne aj muzovi vzdy na chlp rovnako. Kdezto svokra ide k muzovi blahozelat s troma taskami, priklad:na narodky dostal muz od nej 100€ do obalky, drahy konak, syrovu tortu, kozmetiku, atd) mne na narodky dala hrniec co dostala za body (bez pokrievky- ta stoji 30€ ) alebo na meniny som dostala pohladnice co daval primator dochodcom, primatorovu hlavu z prednej strany ale vystrihla ;) a pero s ceruzkou (asi nasla v skole, robi upratovacku). Nejde mi o hodnotu darov, radsej by som dostala rovnaku cokoladu/ smsku s muzom, ked to bude uprimne. Uvazujem co jej mam kupit teraz na bliziace sa narodeniny...

cickamon
19. apr 2019

@sivana09 neviem preco to tak beries keby nemali nedaju a nikto neriesi...ci uz v dospelosti je zakazane davat darceky detom? oni jednoducho niesu na kupovanie a vymyslanie darcekov co by sa hodili do kuta a uz nevyuzili, a u nas to vnimaju obe strany tak ze oni su obaja este pracujuci, deti z domu, ziadna hypoteka, jednoducho 2 platy a vpohode si odlozia kazdy mesiac aj viac ako 1000 eur, tak zasa ich tych 50 eur co nam daju na sviatok nezabije ....a mne ako mamicke na rodicaku s hypotekou na 30 rokov a nedokoncenym domom to pomoze viac ako kvety a bonboniera 😀

vroni
19. apr 2019

Moja mama dáva vždy viac mne. Svokrovci už nežijú, ale u nich neboli dary veľmi zvykom. Môj muž obvykle skasiruje fľašu, akurát minule meditoval, či chce mať z neho svokra alkoholika alebo si myslí, že v živote so mnou je jeho jediným potešením chlast... 🤣🤣🤣

katrin21
19. apr 2019

Podla mna je to uplne normalne, ze da svojmu dietatu viac,ako zatovi/ neveste, nevidim na tom nic zle... mozes byt rada,ze vam vobec nieco da.neni to povinnost..
Nasi tiez mne daju, muzovi este nedali nic, iba na okrihliny, ale tak oni nam daju hockedy nieco akoze pre nas vseobecne, pre decka a tak.. ne to ok.
A nikdy sme tp neriesili a ja by som od jeho mamy tiez nikdy necakala nic, dosravala som bombonieru s stacilo mi. Neriesim vobec.

katkalubkova
19. apr 2019

Zeny je vidno, ake ma ktora starosti... Jedna riesi zdravie, ina deti a niekto ine veci....

bobula46
19. apr 2019

U nás je to tak že našim väčšinou poviem že toto budeme kupovať do domácnosti/auta alebo podobne a oni nám na to prispejú, mamina nemá rada nezmyselné darčeky ktoré stoja v pivnici. Svokra dáva obálku plus mne kvety a manželovi dáva väčšinou nejakú kozmetiku, dosť drahú ale zas manžel inú nepoužíva. Nikdy som neriešila či má jeden viac a druhý menej lebo ide to na NÁŠ účet a do NAŠEJ domácnosti. A to že manželovi dáva viac je asi kvôli tomu že má narodeniny a meniny blízko seba a tak vždy oslavuje naraz 🙂
No a synovi sa už naučila vždy kúpiť nejakú blbosť (keď ju to teší a je to už s mierou tak znesiem) plus sa opýta čo budeme kupovať. keďže má desať mesiacov tak sa vyskytujú aj väčšie položky ako bola napríklad stolička na jedenie, autosedačka na vianoce, sedačka na bicykel čiže prispeli nejakou sumou.
Vôbec ma nenapadlo riešiť či dostane viac on alebo ja 😀

sivana09
19. apr 2019

@cickamon ako som pisala, moj osobny nazor a mozno aj moja citliva tema. Ak ma naozaj chces skusit pochopit, tak teda beriem to tak kvoli: mojej vychove, mojmu presvedceniu, mojmu zivotnemu stylu, mojmu nastaveniu mysle a vlastne kvoli vsetkemu, co sa odohrava v mojej hlave.. mne to pripadá nechutne a slovne spojenie mamicka na rodičaku je len vyhovorka... Viem, vela ludi tak zije, vacsina.. je to pohodlne.. a presne to odlisuje stastnych od nestastnych... Uspesnych od neuspesnych.. spokojnych od nespokojnych.. tych co davaju od tych, co stale nieco ocakavaju.. a ludia maju radi ocakavania typu, ze sa maju o nich postarat rodicia, partner, stat, boh, ktokolvek, len nedajbože nie oni sami.. ak to vsetkym zúčastneným vyhovuje, v pohode, mne len pri tom citani prislo nevolno

katrin21
19. apr 2019

@sivana09 sorry,ale ty si mimo..uplne..
Asi budes jedna z tych, co im rodicia nikdy nic nedali tak jen kole oci, ze inyk pomozu,ked mozu...
Aj ja detom dam,ked budem moct, vzdy budu moje deti.aj dospele..

sivana09
19. apr 2019

@katrin21 😃 a za co sorry, ked uz mi nieco pises? Velmi si za svojimi slovami teda nestojis.. ale to ma neprekvapuje, ked citam, co za nezmysly pises...

bobricek1979
19. apr 2019

U nas od svokrovcov na vianoce kazdy v podotýkam extra obálke však sme manželia každý po 15eur.a neriešim...

evica01
19. apr 2019

Je normalne (ale tak trochu neslusne) ak dava tvoja svokra pekne a hodnotne darceky tvojmu muzovi a tebe doslova vysmesne trapnosti.
Stacilo by kvety a obom rovnaku sumu penazi.
Ja by som jej odteraz kupila klasiku kvety a bonbonieru.
Nemusi to byt lacne. Drz si uroven ☺️

katrin21
19. apr 2019

@sivana09 tvoja prva veta odpovede ani nedava zmysel,nevadi.. kazdopadne ano ,dobre si napisals na 2.strane , prehanas a si precitlivela..
Skoda reci. Je zarazajuce, ze niekoho takto poburuje,ze rodicia nieco daju dcere, synovi.. vynasas sudy, aka je to hanba a dobre ze nie drzost, to prijat..
Ale ak si si nevsimla, si tu asi jedina s tymto nazorom, takze sa na to pozri sebakriticky, ze tvoj nazor asi nebude bezny a normalny. A vlastne si to aj sama priznala, ze to prehanas..hmmm..
To je vsetko.

sivana09
19. apr 2019

@katrin21 vdaka za kompliment. Presne o tom som písala vyssie.. vacsina/menšina.. celkom sme sa aj pochopili 🙂

evica01
19. apr 2019

@sivana09 mna by moja mama vysmiala keby som jej dala peniaze 😂
Co to mas za poznamky prosim ta. Ved hadam nezijeme vsetci rovnko.

sivana09
19. apr 2019

@evica01 a presne tak by som vysmiala ja moju mamu, ak by mi davala peniaze

evica01
19. apr 2019

@sivana09 no a?

baklik
19. apr 2019

@sivana09 tiez by som od rodicov peniaze nezobrala, moja mama vzdy radsej nieco kupi, ked uz. Ale napr.svokor, ten na vianoce dal posledne dva roky do obalky vsetkym svojim detom, vsetci bol prekvapeni, ale on nikdy nic nekupuje, pretoze to nevie, nema k tomu vztah, priklepli mu slusny dochodok, tak chcel nieco podarovat aspon raz v roku, tak sa tak rozhodol...

anabella111
20. apr 2019

@rakahaka ..nevadí...Ty jej dávaj vzdy darceky..ktore ju potesia..mozno ju naucis premyslat o tom..kto si.

rakahaka
autor
20. apr 2019

@anabella111 tiez velmi dobra poznamka, doteraz tomu totiz tak bolo vzdy, aj kvety z kvetinarstva, nie balene kytice v marketoch (ako by jej dal muz)... dakujem budem uvazovat

rakahaka
autor
20. apr 2019

@sivana09 no od nasich ja peniaze neberiem (maju 7deti, male dochodky) vzdy ale dostavame domace veci vajicka, maso zavaraniny atd. Po dohode s manzelom im kupujeme hodnote veci co potrebuju (zimne bundy, topanky, atd). No napriek tomu ma kazdy sviatok mama aj mojho muza nahana s 20€ ze sa nahneva ak nevezmem a ze nevie co mi ma kupit, ze si mam za to kupit aj sprostost... niekedy vezmem a strcim nenapadne naspat do penazenky mame, alebo chce obrus/riad hocico v tej chvili tak to kupim za to.
Svokra je stara dievka, ma tym padom len mojho muza, ma dobry dochodok a je pracujuca. Vidis ten rozdiel?

lucyluv
20. apr 2019

Manžel vyberá darček pre jeho rodičov, takže ja sa nijak nepripajam, odo mňa žiadny darček nedostavaju, proste darcek je od celej rodiny.

majka99999
20. apr 2019

@rakahaka moja svokra nic ani jednemu. Moji rodicia davaju len mne, aj na Vianoce.

sweetdreams
20. apr 2019

Ja dostanem vždy bonboniéru a muž fľašu alkoholu. Kde je spravodlivosť?! Inak asi by som chcela mať tvoje problémy....

0silvia0
20. apr 2019

@rakahaka ja svokrovcov nemám a moji rodicia sa snažia aj môjmu manželovi vždy dat darček v rovnakej hodnote ako mne. Peniaze nám nedávajú a ja darčeky aj tak nečakám. Nikdy som nevedela prijímať darčeky, resp. nemám darčeky rada, neviem prečo. Peniaze by mi bolo trápne od nich brat, ved my obaja pracujeme, oni sú na dôchodku.

rakahaka
autor
20. apr 2019

@sweetdreams kazdy mame tie svoje ;) je to diskusne forum, keby sa mali riesit len zavazne veci asi by to nikoho nebavilo nie? Obcas treba aj lahsiu temu na odlahcenie 🙂 verim ze som ta az tak nepoburila s mojimi banalnostami ;)

sweetdreams
20. apr 2019

@rakahaka nepoburila, len neviem, či si spravis názor, keď sa budeš porovnávať s cudzími zenami, keď nepoznáš ich zázemie, svokrovcov, ich finančnú situáciu a pod.... Plus sa aj tak sa hovorí, že darovanemu koňovi nemáš pozerať na zuby či ako to je...

evkamotka
20. apr 2019

My dostavame s manzelom rovnako od jednych aj druhych rodicov, ziadne rozdiely. Vzdy rovnako peniaze+coko/vinko/ina drobnost/kvetina

rakahaka
autor
20. apr 2019

@sweetdreams nejde o nazor, len ma to zaujima 🙂 kopec cennych prispevkov k tema a o to mi islo 🙂

evkamotka
20. apr 2019

Mamy dostavaju na sviatky vzdy kvety, otcovia tasticku s pivnymi specialmi

jenny257
20. apr 2019

Tak ja by som nepovedala , že robí rozdiely - by som povedala , že je až príliš štedrá voči mne 😅

wena
20. apr 2019

Toto som nikdy neriešila, u nás v oboch rodinách máme zvyky, že si dávame len malé darčeky - niečo sladké, čaj, kozmetika atď. Prepáč, ale mne to príde strašne trápne keď dospelí riešia čo a za koľko dostali od druhých, veď nemáme už 5 rokov. My si všetko čo chceme kúpime sami a darčeky od druhých sú len bonus.