Dúfali ste v kútiku duše, že dostanete nejaký darček a nedostali ste ho?

ninusa221
25. dec 2020

Ahojte viem že podstata Vianoc niesu darčeky, ale stalo sa aj vam že ste tak dúfali v kútiku duše že to dostanete? A nakoniec ste boli trochu aj sklamaný?

missdiva
25. dec 2020

@ninusa221 pisem o tom, ze sa stazujes, ze mobil ti nekupila a kamoske na dovolenku poziciava...
A cakat za skusky darcek len potvrdzuje, co som napisla vyssie... Studujes pre seba nie pre nich a uz vazne nie si vo veku kedy by ta mali chvalit za znamky.
Ja som teda velmi stedra, vramci rodiny davam bezne clenom rodiny darceky v stvorcifernych sumach ale teda keby niekto takto cakal ako ty, ze daj daj liezlo by mi to dost na nervy. Myslim, ze rodicia ti ten mobil nekupili schvalne pre tvoje vlastne dobro. Konecne sa musis naucit spoliehat sama na seba...

kikaaa444
25. dec 2020

@ninusa221 tvoji rodičia môžu mat kľudne menšie finance problémy ani o tom nemusis vedieť . Korona sa svojim spôsobom každého dotkla

iwesska
25. dec 2020

Kriste toto su hodnoty v 20r. 🙈 Prepac,tiez som mala 20 a v zivote by som si od rodicov nedovolila pytat darcek v hodnote 600€,aj keby mali miliony. Preco by ti mali kupovat novy ked mas??? Mne rozum zostava stat nad tymito argumentami. Mame takeho 23r. v rodine a ten si tiez dva roky s rovnakym Iphonom nevie predstavit🤦🏻‍♀️ Babka mu setrila z malinkeho dochodku cele detstvo. V 18r. mu dala 400€ a on si za to kupil mobil, pricom jeden uz mal,ale on chcel vykonnejsi !!! Babka skoro porazku dostala. Ja som o 25r.starsia ako ty a v zivote som drahsi telefon ako za 150€ nemala a to si zarabam uz od 20r. Ale peniaze viem minut aj lepsim sposobom ako na taketo nepotrebne blbosti. Nemozes mat vsetko,aj dovolenku,aj telefon. Tak to v zivote nefunguje a chvalim rodicov,ze sa k tomu takto postavili👌

ninusa221
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
25. dec 2020

@ninusa221 asi je to chyba, ked ti rodicia vesaju na nos vysku ich odmien...

leuchtturm
25. dec 2020

no a co kolko tvoj otec zaraba. So svojimi peniazmi moze nakladat, ako chce. Zabezpecena si, iPhone ti netreba.

gazpalm
25. dec 2020

@ninusa221 😂jemine ,dufam ,ze ti ho ani nekupia,aj nasi maju prachy , a kupili by mi ak by som povedala, ale...ani ma to nenapadne 😄ked mi chcu kupit nieco drahsie tak odpozoruju co asi potrebujem ,ale aj tak to neznasam ...a nechapem ,ze mas 20 rokov a places tu pre iphone ...strasne trapne

ninusa221
autor
25. dec 2020

@gazpalm neplacem ale dobre😂

majah212
25. dec 2020

@ninusa221 popri telefóne popros aj o PSP, to len tak na okraj. Píšeš, že študuješ na VS, tak sa podľa toho skús správať aj vyjadrovať 😉. (Reprezentujes svoju Alma mater)

tncka
25. dec 2020

@ninusa221 ano,tuzila a nedostala...BMW X6🤷‍♀️🤣

0silvia0
25. dec 2020

@tncka dalsia nenarocna😅😁😎

gazpalm
25. dec 2020

@ninusa221 to bolo ironocky🙄ale ocividne ta to stve,kedze je to hodne diskusie ...ja v elektre pred vianocami...obzeram mobil dcere...pride rodina...ocividne bez peniazkov a mlady cca 16 rocny v roztrhanych veciach a deravych teniskach sa isiel zblaznit pred vitrinkou s iphone ,chudak mama to isla nakoniec skusat na splatky,odchadzali bez neho a ja som si pomyslela ,ze ti mladi dnes snad nemaju sudnost , ale vidim ,ze aj vyssi vek nic nezarucuje v mysleni

ninusa221
autor
25. dec 2020

@majah212 PSP mame už davno ehm🤷🏽‍♀️😂

tncka
25. dec 2020

@0silvia0 snivat treba🤣🤣

gazpalm
25. dec 2020

@tncka ani ja Audi Q7 ✋😂ale to mozem snivat tak do dochodku 🤣

iwesska
25. dec 2020

@ninusa221 Vies co,radsej uz nepis nic,lebo kazdym dalsim prispevkom len potvrdzujes,ze si nic drahe nezasluzis. A tvoji rodicia to vidia,takze dobre vedia,preco konaju ako konaju.

tncka
25. dec 2020

@gazpalm no ani to by som sa nenahnevala veru🤣🤣ja pockam,mozno v buducom zivote..🤪

ninusa221
autor
25. dec 2020

@iwesska uprimne nemam doma drahe veci niesom ako niektore ze maju drahe topanky kabelky značkové... a nie niesom rozmaznana vela krat mi povedala mama nekúpim je to drahe. Jedine fakt som chcela telefon ktory by som mala zas dlho doma ked som pomaham varim všetko takze myslim si ze niesom rozmaznana.

hanka1505
25. dec 2020

@ninusa221 sorry ale este aj prve skusky na VS... Moja radsej sa uc nez tu pises hluposti. Ja som v tvojom veku chodila za brigadou aj 30km, nie preto aby som si novy mobil kupila, ale platila skolu, stravu a este nakupila nasim, lebo sme mali maleho brata 2rocneho a sestru na strednej. Nasi neboli chudobni, ale chcela som ich odbremenit a pomoct im, mozno aj preto teraz v dospelosti od nich vzdy nieco pekne dostanem, nieledy drahsie nieledy nie, ale viem ze to ma uplne iny vyznam ako to kolko to stalo.na 30tku nam s manzelom dali 4dni v parizi, a to bolo mega, aj zazitok aj od nich😍my sme to zas mamine vratili a popri 2detoch som mala raz do tyzdna brigadu aby som mame nasetrila na vylet do jeruzelama lebo to bol jej sen a viem ze peniaze na to ma, ale sama by vahala si to zaplatit, to bolo radosti, u mna ze to stalo za to a u sestry a ona ze tam ide❤️takze ked ti prispeju bud vdacna a setri si sama.

s_a
25. dec 2020

Možno kebyže od začiatku prídeš s tým, či ti naň nedolozia aspoň polovicu, čo si myslím že by veľká suma nebola ani pre jednu stranu, prípadne nepozicaju naň.. tak by videli aj z tvojej strany že nechceš všetko hneď zadarmo.. tak by ti ho nakoniec aj kúpili ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia147852
25. dec 2020

No ty vole. Tiež som mala 20 a kúpila som si mobil za svoje. Nikdy, nikdy by som si nedovolila pýtať za takú sumu telefón. A moja dcéra tiež nedostane neviem aký drahý telefón. Áno iPhony sú kvalitnejšie, tiež ich mame . Ale dcéra dostane po nás a bude jej musieť stačiť. Ak bude chcieť nejaký iný, nech sa paci, dvihnúť zadok makať. Buď chod na dv alebo si kup mobil. Nedá sa mat všetko.

vamajka
25. dec 2020

@ninusa221 tiez mam syna ma 22r. studuje na VS no nikdy by nechcel od nas moil za 600 eur mobil ma za 250 a je spokojny. Musis byt menej narocna a na drahsie veci si zarobit sama

abbey1
25. dec 2020

@ninusa221 Sorry, ale mám tiež 20 ročnú dcéru. Študuje na vysokej tisíce kilometrov od domova, živí sa sama a nikdy v živote by jej nenapadlo čakať od nás darček za 600rur. A to sme rodičia, ktorí svojim deťom doprajú maximum.

spadnutaslivka
25. dec 2020

Baby, vy ste tu na ňu zlé.... ani nechcela najprv písať, čo nedostala a už vidím prečo. Holt, presne taká je dnes doba. Roztrhané gate, ale treba kvalitný mobil. Cez ten dnešní vedia zarobiť toľko, čo sa nám "starým" ani nesnívalo. Poznám chlapca, čo brigádoval cez pol roka, aby si našetril a nakoniec si kúpil mobil drahší ako môj PC 😀 (ale priznávam bez boja, že môj PC patrí k tým lacnejším. ale proste aj tak). Pálka jak sviňa, ani som netušila, že také drahé mobily existujú. Ja mám mobil za 130e a už to sa mi zdalo nejako veľa 😀 Ale tak ten chalanisko mi ho potom ukazoval, fakt je výkonnejší aj než môj PC. Ale tak ako vravím, on si naň zarobil. Otázka skôr je, či tebe @ninusa221 taký treba a načo.

ceklis
25. dec 2020

@ninusa221 ak chceš ten mobil tak veľmi, kúp si ho za odlozene peniaze na dovolenku a máš vyriešený problém c.1, ktorý ta očividne dosť trapi. Budes mat čo chceš, budes spokojná a rodičom dáš pokoj s tým, že majú oni kupovať taký drahý mobil ☺️ A dovolenku budes riešiť “potom”
Možno ti vasi dajú radšej príspevok na dovolenku akoby ti mali kupovať mobil.
A tiež... chcela by som ti napísať asi to, čo tu už bolo spomenuté viac krát 🙈 je to ozaj smutne keď človek v 20rokoch je sklamaný z toho že nedostal mobil pod stromček. Je to neskutočne, ale cely tento svet je akoby len o materiálnych veciach
Nauč sa byt vďačná za obycajne veci, resp za “neobyčajne”!!! Bud vďačná že máš vôbec rodičov, ktorý pri tebe stoja, si zdraví a môžeš sa na nich kedykoľvek obrátiť.
Vianoce nie sú o darčekoch, ale o tom, aby sme si vážili že mame okolo seba blízkych. Pretože tie ďalšie, už nemusíte byt pri stole všetci :(

ninusa221
autor
25. dec 2020

@spadnutaslivka ved ja som sa len pytala a nechcela som to sem pisat kedze tieto zeny len ako ta tu udupať k smrti rovno podzem 😂🙏🏼

ninusa221
autor
25. dec 2020

Ps este aby vas slaktrafil tak mi platia byt😊😂😂😂😂

0silvia0
25. dec 2020

@ninusa221 neboj sa, nikoho netrafi slak z tvojho zaplateneho bytu. Uzi si to, ale tato blba poznamka ta ukazala v tom pravom svetle👍
P. S.: tvoji rodicia ti davaju dost, ale to pochopis az vtedy, ked budes zit za svoje vlastne zarobene peniaze... bud vdacna za to, co su ti ochotni dat a neskemraj ako 5rocna...

ninusa221
autor
25. dec 2020

@0silvia0 ty si zacala🙂) ja som sa pytala na nieco ine 🙂