Hodia sa tieto šaty ako popolnočné pre nevestu?

radkaradix
28. jan 2021

Prosím vás baby, hodia sa tieto šaty ako popolnočné pre nevestu? Ďakujem za vaše názory 🙂

stanulienkat
28. jan 2021

Druhe trochu lepsie, ako host. Nevesta nie. Kde chodis na tie strihy? Do Polska?🙂

marcellka32
28. jan 2021

Ani jedny....ale keď už musí byť niečo z tých dvoch, tak druhé

radkaradix
autor
28. jan 2021

tak mi dajte tip na saty, ake su podla vas vhodne, alebo ake ste mali vy.. dakujem 🙂

dusankomoj
28. jan 2021

@radkaradix tie druhé sú náhodou celkom fajn. A vôbec,keď sa rozhodneš pre pyžamo a papuče,tak môžeš😉 je to tvoja svadba a aj tak budeš za hviezdu TY. Gratulujem😊

elementissa
28. jan 2021

Na školský ples v 1.rocniku na strednej by som si také možno dala. Ale inak nevhodné na príležitosť ako svadba. Nie sú škaredé, to vôbec nie, ale nie sú vhodné pre nevestu. Pre 15 ročne dievča na zábavu úplne v pohode. Ale už som videla na svadbách všeličo a žiadny protokol ani etiketa sa na svadbách už dávno nedodrziava. Daj si to, čo sa ti páči.

nyusika
28. jan 2021

@radkaradix neriad sa inymi.
podla toho, co pridavas, mas taky kikirikavy styl, urcite sa nebudes citit dobre v tom co by som si ja obliekla.

nina255
28. jan 2021

@radkaradix ja by som skor volila nieco dlhe pre nevestu 🙂 nie kratke...tieto vyzeraju skor pre mladu babu na stuzkovu alebo host na svadbe ok...

radkaradix
autor
28. jan 2021

@nyusika no praveze by som si rada nechala poradit.. vidim, ze mas kriticky postoj, tak mi prosim pridaj nejako foto siat, ktore su podla teba vhodne.. velmi by si mi pomohla, lebo ja netusim..

veronikaa006
28. jan 2021

každému sa páči niečo iné. Musíš sa rozhodnúť sama. Vyber si šaty ktoré sa páčia tebe a budeš sa v nich cítiť dobre. Niektorá nevesta chce mať dlhé iná zase nie. Ja som mala dlhé ako popolnočné šaty lebo sa mi to zdalo byť honosnejšie ako krátke, ale zase poznám kopu žien, ktoré si dali krátke lebo sú pohodlnejšie. Niekto je taký typ že v pohode vydrží celú noc v dlhých, niekto zase nie.

birika
28. jan 2021

prve nevkusne pre nevestu a druhe skor pre starsiu damu

lubiss
28. jan 2021

mne to pride skor pre nejaku mladu slecnu okolo 15rokov na svadbu...nepacia sa mi ale to zato ze toto nie je moj styl pride mi to take lacne dufam ze vzadu aspon nemaju to nechutne zabkovanie co z toho robi cisty cinsky obchod....ale ked sa tebe pacia tak si ich daj

karhu
28. jan 2021

@radkaradix mne sa pacia prve a druhe tiez, podla mna su krasne a vhodne..
hla, chlapa si si vybrala tiez sama, imym by sa mozno tiez nepacil, tak takto postupuj aj so satami, vyber co sa paci tebe a co je dobre pre teba a na zvysok sveta sa mozes usmiat😇

dankatomi
28. jan 2021

@radkaradix su nadherne,ale budes alebo slecna co si ich chce dat,bude po popnoci uz "pani" zvolila by som nieco konzervatívnejsie ale to neznamena ze sa musis/musi cela zahalit. Ja osobne som mala sary navrchu cipkoveme tiez s diamantikmi,dlhsie ale s veľkým razporokm,a kralovsky modru farbu.😉

radkaradix
autor
28. jan 2021

@karhu Ďakujem, si zlatá 🙂 ja si nimi práveže nie som istá, ani jednými.. chcela som počuť názory väčšiny :D lebo rodina chce byť občas milá, aby neurazila alebo nesklamala.. tu sú ženy veeeeľmi úprimné :D :D

emmi101
28. jan 2021

Tie prvé tiež nie sú moc môj štýl, tie druhé mi prídu oveľa vhodnejšie, sú peknučké 🙂 Ale hlavne aby si sa ty v nich cítila pohodlne po celom dni čo budeš mať svadobné na sebe

midka
28. jan 2021

tieto sa mi zdaju byt malo vyrazne,, splynies v dave.... chces vyslovene kratsiu dolnu cast?

sandyan
28. jan 2021

Urcite nie,su nevkusne,lacne a mozno by som si ich vedela predstavit na venceku v 9.roc ale mozno ani tam nie :D

sandyan
28. jan 2021

Ale druhe su ovela ovela krajsie 🙂

radkaradix
autor
28. jan 2021

@midka to je tiez pravda, ze su dost nenapadne.. uvidime na postave v realite.. nechcem vylozene kratke, ale asi sa v nich budem citit pohodlnejsie po celom dni v svadobnych..

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
midka
28. jan 2021

no,, este hladaj 🙂 :🙂 urcite najdes ... 🙂

bukajka_mata
28. jan 2021

Mne sa tie šaty páčia a fakt majú krásnu farbu. Samozrejme ak máš na ne postavu, tak by som kľudne do nich šla. Každá má inú predstavu, no najdôležitejšie podľa mňa je, aby sa páčili hlavne tebe a cítila dobre a krásna

elenka74
28. jan 2021

@radkaradix Ja som videla nevestu v krátkych šatách, v dlhých šatách, dokonca jedna mala nohavicový kostým. Naposledy mala nevesta také kratšie šaty ako ty, tie prvé a bolo to zaujímavé, keď tancovala, vrtela sa a bolo jej vidieť tangáče 😀

karhu
28. jan 2021

@radkaradix rodina ta pozna, pozna tvoj styl, povahu, hodnotili ci sa tie saty k tebe hodia ako k celku..tu ti cudzie zeny akurat tak prezentuju svoj vkus..staci poziet niektore profilovky a hned zacnes pochybovat o niektorych vyjadreniach😈
ale samozrejme, ako zvolis, je na tebe, vela stastia prajem🍀

mpg
28. jan 2021

Tie prvé určite nie, to sú šaty pre študentku, šaty po polnoci majú reprezentovať, že práve vstupuje medzi vydaté ženy a majú byť elegantné. Ani tie druhé nie, tie by mohla mať ako hosť na svadbe. Tam sa tancuje všeliako a majú to byť šaty, ktoré nič neodhalia. Môžu byť rôznej farby, najčastejšie som videla červené, modré, mohli by byť na hornom diely aj zdobené, ani nie príliš veľký výstrih.

22abigail22
28. jan 2021

100 ľudí 100 chutí. Každému sa páči niečo iné. 🤷 A áno, koniec koncov, je to vaša svadba. 🙂

Ale tu je môj osobný názor:
Prvé šaty - nie sú vhodné pre nevestu (ani pre hosť). Takéto šaty by si obliekla nejaká 15 ročná baba na diskotéku. A to asi 10 rokov dozadu. 🙈
Druhé šaty - sú určite lepšie ako tie prvé ale stále vhodné iba pre hosť. 🙃

elementissa
28. jan 2021

@radkaradix tie druhé sú super na venček 👌👌👌👌 max pre hosťa na svadbu (dievča na strednej). Pre svadby platí, že ak je to večerná udalosť (teda nie je iba obrad a posedenie pri obede, ale je natiahnuta oslava do noci), tak sa nosí večerná garderoba. Ja viem, ja viem, etiketu nikto nepozná, vidieť ženu v dlhých šatách na svadbe je zázrak. Ale keď ostatní hostia nevedia, ako sa majú obliecť, tak aspoň svadobný pár by mal vedieť. Ako nevesta môžeš mať svetlé šaty. No mali by byť dlhé. Dámy na hostine by mali mať tmavé večerné šaty, ak sa na dlhé šaty necítia, tak malé čierne. Bledé, pastelové farby sú viac menej spoločenské faux pas, nakoľko na večernú udalosť sa nemajú nosiť svetlé farby. (ak má muž tmavý oblek, čo by pri večernej udalosti mal mat, šaty dámy majú byť tmavé (večerná modrá, smaragdova zelena, tmavá ružová - červenú je možné si obliecť po dohode s nsvestou- sivá, tmavohnedá, čierna s farebnými doplnkami napr). Pri dennej udalosti by mali mať muži svetlý oblek (tiež sa nedodrziava) a ženy svetle šaty, ktoré by nemali byť dlhé alebo nohavicovy kostým. Pri špeciálnych udalostiach ako je aj svadba ci významný ples by muži mali dodržiavať black tie (takže by mali prísť vo fraku) a u dám nie sú tolerovatelne iné ako večerné róby. Povolenie na biele/smotanové /strieborné šaty majú deti a svetlé farby si môžu obliekať družičky, ak im k tomu dá nevesta súhlas.

Toť etiketa
A teraz na to môžte rovno zabudnúť, lebo etiketa sa nedodrziava okrem plesu v opere nikde a ľudia chodia na vlastné svadby viac a viac rozgajdani, lebo je to "trendy". Na moju svadbu prišla jedna mužova príbuzná v krémovo bielych šatách, ktoré mala ako popolnocne na svojej svadbe (iba o kúsok jednoduchšie ako svoje svadobné) . Keď videla fotku jedna moja kolegyňa (z oslavy) a príbuzná tam bola zozadu, tak sa ma kolegyna pýtala - ty si bola blondínka? A ja, ze nie, to nie som ja, to je mužova príbuzná . A ona sa tak zacudovane kukla, že prečo má biele šaty, tak som sa len zasmiala, že "nerieš, ľudia nemajú sebareflexiu"... Alebo také, že muž si dá na spoločenskú udalosť farebnú košeľu s krátkym rukávom a potom si dá dole sako 🤷🏼‍♀️ ale ze sa ja vôbec tomu čudujem už toľké roky. Slovenský ľud nikdy nebol vedený k etikete. Nebol na to dôvod. Ten, kto dával pozor na dejepise na ZŠ, chápe. To je aj dôvod, prečo ľudia v niektorých krajinách majú zakódovaný v sebe nejaký spoločenský kódex správania, obliekania, vystupovania... A v niektorých jednoducho nie. Tí ktorí chcú sa naučia, ale 95% je to tak srdečne jedno, celá etiketa. Čo bolo pre mňa prekvapivé, bolo ale zistenie, že na venčekoch sa neučí všade etiketa. Venčeky nie sú povinné už dlhé roky, no tá idea je vo všeobecnosti "kurz tanca a spoločenskej etikety pre stredné školy", no napríklad môj manžel, ktorý absolvoval strednú školu a venček v inom meste ako ja, etiketu nemal. A tiež sa stalo, že iba nechápavo pozeral, odkiaľ to mám a ja kukám naňho, že "veď to si sa na strednej učil na etikete..." A potom mi povedal, že oni sa ale etiketu neučili, že boli radi, že sa naučili pár základných krokov z každého tanca 👌😅🤣🤣

Ale pre každého, koho to trochu zaujíma a chcel by sa naučiť správne sa spoločensky správať odporúčam seriál etikety od pána Špačeka (je to mega starý seriál, ale spravený pre širokú verejnosť a tak, aby to každý pochopil, v jednoduchej reči)

tosomja
28. jan 2021

Nie su vhodne na svadbu. Posobia lacno.

sapetka
28. jan 2021

Podla mna nie

jaskolka
28. jan 2021

Šaty samy o sebe môžu byť, ale asi skôr pre mladší ročník, takú 15 v pohode. Druhé trochu viac sa hodia, ale ja by som zvolila radšej niečo dlhé, proste viac "svadobnejsie" mi to príde. Ja som síce mala na redovy krátke červené, ale potom som sa prezliekla do dlhých bordovych večerných šiat.Ale v podstate je to úplne na tebe, čo si dáš