Je dôležitá cena zásnubného prsteňa?

schoke
13. jan 2023

Je dôležite cenu zásnubneho prstena?
Za kolko mám kupit taký prsteň?

mirkava
13. jan 2023

@schoke nieeee, dôležité je, že nastavajucu ľúbiš 😉. Ak ta ľúbi aj ona tak jej bude stačiť hocijaký, ale platí ze podla možnosti.

mikadooo
13. jan 2023

@schoke my sme sa zasnúbili bez prsteňa a potom ma snúbenec vzal do zlatníctva, aby som si vybrala prsteň, aký sa mi páči a on mi ho rád potom nasadí na ruku 🙂. Vybrala som zlatý, bez diamantu. Ale cenu si už teda nepamätám.

jankalukasova
13. jan 2023

Ja na toto veľmi nie som. Prstene v podstate nenosím. Vlastne nič okrem náušníc. Tie mám z bieleho zlata, lebo žlté sa mi až tak nepáči a z ostatných kovov mi černajú uši. Adekvátne k tomu som očakávala nejaký symbolický prstienok. O to väčšie bolo moje prekvapenie, že manžel naozaj značne investoval do biele zlata aj diamantov. Keď som ho dostala, tak mi veru padla sánka, jednak z toho, že sa vyjadril a jednak z toho, čo mi dal, keďže je to šetrný človek. Obrúčky sme ale kupovali z chirurgickej ocele, keď sme sa brali, tak dom v štádiu hrubej stavby. Manžel by bol ochotný kúpiť aj zlaté ale ja som tvrdila, že bude lepšie, keď dáme peniaze do stavby. Zlaté si kúpime na nejaké okrúhle výročie svadby. Inak ja som chcela obrúčky kúpiť z recesie také tie plastové z automatu...🤣🤣🤣 Manžel sa chytal za hlavu, že to nie. Tak sme kúpili tiež z ocele a musím povedať, že je to fajn, lebo nie sú ani doškriabané, ani deformované...

melanta
13. jan 2023

Podľa mňa nie je podstatná hodnota, ale skutočný záujem vziať sa. Teraz. Nie raz v budúcnosti. Lebo mám kamarátku, ktorá ma prsteň za pár tisíc eur, ale zasnúbená je už 10 rokov.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maribell
13. jan 2023

Musíš si poznať ženu. Na toto neexistuje jednotná odpoveď. Vidíš sám, že pre niektoré to dôležité je a pre niektoré nie.
Mne keby dal muž snubný prsteň za tri výplaty, tak by ma porazilo. To radšej dovolenku mohol kúpiť za takú sumu 😅.
Ale tak ja šperky nenosím a vôbec si na to nepotrpím 🤷.

moonlight1210
13. jan 2023

@schoke hlavne nech to nie je prsten Bud-ticho.
Ak by to mal byt taky, tak si daj zalezat nech je drahsi. Cena zalezi od tvojich moznosti, ale nechod pod tri stovky.

Ak planujes s nou aj sobas v dohladnej dobe (napr. este tento rok), tak sa riad tym, ake v akej cene sperky nosi a prihod navrch nejaku sumu.
Ale zas, ak zarabas vela, riad sa aj svojimi moznostami. Je trochu divne, ak chlap zaraba dve tisicky mesacne a kupi prstienok za stovku.

Osobne som vsak ziaden zasnubny nedostala, ani to nejak neriesila.

osky
13. jan 2023

Na cene nezalezi,ale ma mat svoju hodnotu.
Cize ma byt zlaty.
V ziadnom pripade striebro ci bizu...
Moze byt aj biele zlato...
Z ucty k zene,ktorej ho davas.
Nemusi stat 3000 eur...
Mal by mat aspon nejaky Zirkon alebo tak ..nejaky kamienok.
To je pre snubny prsten take typicke.
Optimalne,aby velmi nevytrcal-zachytava Sa to o oblecenie.
A daj si pozor,aby zlato nebolo dute-tie Sa rychlo lamu,ma mat patricnu gramaz/vypln/,ved to je pamiatka na cely zivot a mozno ho zdedia deti ..
Nechaj si poradit v zlatnictve.
A najmä,zmeraj si velkost prstu,kde jo bude dotycna nosit.
Usetrite na prerabke/zmensenie,zväcsenie/

maryetta
13. jan 2023

Ja som si prsten vybrala sama. Strieborny. Boli sme pozerat naramkove hodinky.
A ten prsten mi padol do oka. Aj som si ho skusila. A som povedala tento chcem. Ze si ho pridem kupit.
No muz ma predbehol na otocku ho isiel hned kupit. A nosil par mesiacov.
Pre mna ma ale obrovsku hodnotu. Ak by bol drahy tak by som ho ani nenosila. Takto ho nosim.
A hlavne-povedali sme si ze radsej investujeme tie peniaze na obrucky 😂 ktore nosime obaja.

mima172
13. jan 2023

@schoke Pre správneho človeka určite nebude cena snubného prsteňa dôležitá 🙂 Môj manžel, vtedy snúbenec, si nechal poradiť v zlatníctve a vizuálne vybral krásny prsteň, cenu netuším, to mi bolo a je úprimne jedno.

majulino
13. jan 2023

@som_realistka a ak si nepotrpí ani na obleceni, drahej kozmetike a dovolenkach, či najlepšom fare, tak čo?
Môj je presne taký, zarába nadštandardne, veci kupujeme v pepcu, kiku, Tescu, sekači nohavice mu najlepšie sedia od Číňana, jediné čo ma "drahé" sú 30€ košele z butiku... Auto sme si kúpili 10 ročnú jazdenku
Zgrlos nie je dopraje nam čo chceme. Dokonca ani nemá prehľad kde, koľko a na čo míňame...
Tak aký snubak by si očakávala od neho, aby ťa neurazil a nezaskocil?

aaadkaaa
13. jan 2023

Ja som si snubak vyberala sama🤣🤣🤣 ja som dost setrna, drahy som nechcela, samozrejme ze je zlaty s kamenom, neviem akym😅 muz mi chcel kupit drahsi s vacsim kamenom, ja som si vybrala mensi a som spokojna. Pol vyplaty za prsten by mi bolo luto dat, to sme dali za obrucky potom😅

marianarem
13. jan 2023

@ivankamirka My nemame ani obrucky, na svadbu sme si pozicali po svokrovcoch 🙂 Nam bolo jasne, ze ani jeden ich nosit nebudeme.

trinneo
13. jan 2023

Pre kazdu zenu je dolezite nieco ine, neviem cenu snubneho prsteňa, ale je zlatý so zirkónmi, ja som si na tom nikdy nepotrpela, mne slo o symbol, ktory ten prsten vyjadruje.Ale mam kamosku, ktora si vyzadovala diamant a v cene 3-6mesacnych platov(neviem kolko presne).A ona by sa citila vážne zle, keby dostala obyčajný zlaty prsteň. Ty musis vediet aka je tvoja priatelka.

paulinam99
13. jan 2023

@schoke Zásnubný prsteň je len "symbolika". Cena je nepodstatná. Podstatné je, ako sa budete neskôr v manželstve znášať a ako si budete vzájomne pomáhať. O tom je totiž manželstvo. 😉

tini27
13. jan 2023

Pre mna to nebolo dolezite- boli sme stredoskolaci, ked sa mi v zlatnictve zapacil jednoduchy strieborny prsten,penazi sme teda na rozhadzovanie nemali- pre mna mal vtedy tu najvyssiu hodnotu aku mohol mat. Nosila som ho hrdo a pysne, rovnako ako som dovtedy nosila “obycajny” strieborny s kamienkom, ktory som dostala od (ano stale toho isteho teraz muza- vtedy frajera) na 14. narodeniny. Obrucky sme si uz kupili relativne drahe, no skor preto, ze sa nam zapacili. Zachvilu mame 30, vystudovali sme vysoke skoly, mame dobre zamestnanie. bolo by aj na drahsie prstene, no vies co, mne je stale srdcu najmilsi ten najobycajnejsi, prvy. Uz ho popri detoch nenosim, mam len obrucku, ale je odlozeny tak, ako by bol diamantovy 🙂

aspinka
13. jan 2023

Keď na začiatku by záležalo na hodnote a velkosti prsteňa tak potom už fakt nechapem priority dnesnej doby. Mne manžel dal taký, aky si ho mohol dovolit. Bol zlaty ale tenký a vlastne veľmi skoro sa mi poohybal takže nič moc doteraz si nepotrpím na zbytočnosti... vobec mi na tom nezalezalo vedela som, ze je to moj osudovy muž aj keď sme chodili spolu len rok. Sme spolu 22 rokov a sme šťastní. Veľakrát sa dáva priveľký dôraz na nepodstatné veci a potom to aj tak vyzerá a dopadne. Koľko drahých prsteňov sa nastoklo na rúčku a nevydržalo to ani chvíľu??? 😉

dankanka
13. jan 2023

@schoke ja by som napriklad ani prsten nechcela...zasnubny, obrucka, moje nejake a som ako cigana :D. cim menej, tym lepsie..

ja_bb
13. jan 2023

@schoke Ja som mala predstavu o prsteni, chcela som,aby sa mi páčil. Raz na vylete sme spolu boli v zlatníctve, muž sa spytal, či takéto niečo a rovno ho kúpil.neprislo mi to divne,lebo sme boli mimo SR,tak som si myslela, asi je lepšia cena,preto kúpil.Neriesila som,ale tešila sa,že bude taky,ako sa mi páči🙂 Keby bol taky istý,ale diamantový,chcem lacnejší,musíš poznať aj svoju polovičku,či by nevidela za prsteňom iba jeho vysokú cenu,keď na neho pozrie 🙂

jvlo
13. jan 2023

Mal by byť hlavne podľa finančných možností žiadateľa. Uprimne...ak by bol môj snúbeec dobre zarábajúci, bižu by ma naštvala. Mňa manžel žiadal o ruku ako študent a dostala som normálny zlatý prstienok, ak by v tom čase vyhodil všetky peniaze za briliantový prsteň ako sa to dialo v našom okolí nahneval by ma.

dzejsik
13. jan 2023

@schoke za mna staci trosku prezistit, aky asi by sa jej pacil a nieco take vybrat, nemusi stat hory doly

terezia323
13. jan 2023

Ja som dostala prsteň, ktorí sa dedí v rodine, takze ho raz dostane moja nevesta alebo dcéra.

zuzulka558
13. jan 2023

@aspinka presne a pekne napísané a ako bývalá čašníčka bez hanby napíšem čím boli väčšie svadby na víchyr už sú taký skoro všetci rozvedený keď ich stretávam, niektorí už po polroku boli od seba 🤨

ankare
13. jan 2023

@schoke nie je. Je to len symbol. My máme aj obrúčky strieborné za pár eur. A sú krásne aj po 10 rokoch.

teleskop
13. jan 2023

@schoke je??

kvietocek87
13. jan 2023

Môj išiel so mnou do zlatníctva,aby som si vybrala, aký sa mi páči a samozrejme veľkosť.Velkost som si kúpila väčšiu,nie presne.Tocila som si ho na prste.A dobre som urobila, lebo po rokoch som pribrala a teraz mi je akurát.Keby som si vybrala veľkosť podľa prsta, už by som ho teraz na prst nedala.Poziadal ma na dovolenke o ruku ale k svadbe zatiaľ nedošlo, už sme 20 rokov spolu 🤣Dokonca aj obrúčky máme kúpené.

lucka2019
13. jan 2023

@schoke ja si napr. nepotrpim, ale mame v rodine jednu, ktora omielala svojmu partnerovi, ze ona chce drahy, za min 2-3 mesacne platy....je to velmi individualne

adelkaa159
13. jan 2023

Ja snubak nenosim, manzel kupil striebro, vobec to neriesim, vtedy sme prisli z porodnice a on sam to urobil a ma poziadal o ruku, ja som rada ze to urobil vtedy nezarabal tolko ako teraz 😂teraz by som mu dala 😂😂😂ale nie srandujem, ved je to symbol a obrucky tiez mame iba chiru, a vsetko ok milujeme sa mame 3 deti, co s toho ze ti da 3 tisicovy prsten ked ta bude fackať a spravat sa k tebe ako idiot alebo tu snubak obrucky predrahostne a do roka rozvod

baska2705
13. jan 2023

Ja som taký drahy dostala, aj ked si nepotrpim na nejaké okázalé dary. Ale tento ma špeciálne miesto a ked si ho dam, rovnako špeciálne sa citim🙂 takze podľa mna na tom nieco je, nedostavame také dary každý rok.

tiezjedna
13. jan 2023

@schoke ja beriem odjakživa šperky ako investíciu, manžel to vie, ale rozhodne som neočakávala, že kvôli tomu uvalí za prsteň nezmysel. No a on uvalil😂 Ale pre mňa má ten prsteň úplne inú hodnotu než finančnú. Vyberal ho sám, že plánuje zásnuby som vôbec netušila a celé to ako to pripravil a urobil je pre mňa doteraz najkrajší zážitok v živote❤ Ten nádherný prsteň to len korunoval.