Koho pozvať a čo sa hodí na klasické zásnuby?

kicilanka
29. máj 2015

Zdravim vsetky zeny priadne aj muzov, ktore/y uz maju za sebou alebo este len pred sebou zasnuby. S priatelom sme zasnubení asi tak 2 mesiace a chceme spravit klasicku rodinnu oslavu, kde to vlastne oficialne oznamime, nase rodiny sa zoznamia, zblizia, aby sa lepsie poznali.

Moji rodicia vychadzaju s priatelom velmi dobre, ja s jeho taktiez. Problem vsak nastava, pri rieseni otazky kto vlastne do kruhu rodiny zapada.
Ja som usudila ze do nasej rodiny spada: moja mamka s dlhorocnym parnerom a ich spolocna dcera cize moja najmladsia sestra, potom mladsia sestra od nasho spolocneho otca, ktora ma niekolko -rocneho partnera, s ktorym si vsak planuje uz buducnost- deti, hypoteka atd. Spolocne ziju u neho s jeho rodinou. On ma v nasej rodine miesto, chodi k nam na vianoce, a podobne. Nasa babka, a JA.
Z partnerovej strany je to : mamka, ocko a brat. Ale- brat ma priatelku, s ktorou chodi tak cca 1 rok, obaja su mladsi od nas , osobne som ja ju videla tak 1 raz pred rokom, povedali sme si max ahoj pri prvom stretnuti, a tym to haslo.

No a ja by som rada pocula nazory aj druhych: hodi sa podla vas, aby prisla aj ona na zasnuby alebo nie?
Moj osobny pohlad na vec: nepoznam ju, priatel ju tiez vela krat nevidel a nerozpraval sa s nou, ale kedze je to jeho brata frajerka tak mu to nevadi. Ja mam vsak problem s tym, ze ona do " rodiny" nejako este teraz nezapada. Jeho rodicia s nou sem tam su, nejake stretko, a beru ju rovnako ako aj mna rovnako. Nerobia rozdiely. Priatel tvdi ze potom by nemal tiez prist sestryn partner, ze on jeho nepovazuje za rodinu, pricom sa s nim videl aj na vianoce, aj unas doma, rozpravali sa, videli sa podstatne viac krat ako ja s bratovou frajerkou. Ale predsa vidim velky rozdiel medzi partnerom mojej sestry a parnerky jeho brata- nemyslim ze je to ten isty " level" vztahu a ze by sa hodilo aby tam prisla aj ona. Takze sa na tom tak troska viac hadame, nerada by som mala na fotkach na pamiatku osobu, ktoru si o par rokov nespomeniem ani na meno. A pokial by bola situacia opacna, a mna by pozyvali na zasnuby jeho brata, asi by som sa citila ako piate koleso na voze. Snad som to upresnila dost jasne, aby si kazdy mohol spravit obraz.

Dakujem za vase nazory, rady, napady a podobne.

bubula_007
30. máj 2015

@kicilanka ja osobne si myslím, že pozvať môžete aj ju, pretože je to vhodná príležitosť, aby ste sa s ňou mohli spoznať. Keby ju ani nepozvete, to sa môže dotknúť aj jej, aj brata tvojho snúbenca, aj tvojho snúbenca, atď. A to už by bola aká oslava??? Riešiť jednu osôbku... podľa mňa zbytočné. Skús jej dať šancu... A je tu aj možnosť, že pozvanie odmietne. 😕 My sme mali na svadbe ľudí, čo som ja nepoznala z mužovej strany a opačne. Dokonca dva páriky odvtedy už ani nie sú spolu, ale to nie je podstatné, že na fotkách ich vidieť, ale to, že to bol náš deň D a na fotkách sme hlavne my. 🙂 Život prináša kadejaké situácie, nevyrábaj si zbytočne problémy. Prajem ti, nech sa oslava vydarí a všetci aby boli spokojní. 🙂

kicilanka
autor
30. máj 2015

Bubula dakujem za nazor, a mozno preto to. Tak beriem lebo som chcela mat na oslave blizku rodinu, co ju nepovazujem. A na svadbe mi je aj jedno co kto tam bude koho ja poznat nebudem, ale taka oslava oznamenie zasnub, beriem nejako viac osobne a preto som tam chcela mat moju rodinu kto do nej spada a jeho rodinu a kebyze aspon on ju povazuje za rodinu ok rozdycham no mne to pride ako piate koleso na voze. Odobne ak by to bolo opacne nesla by som. Citila by som sa tam divne ze jedine koho dobre poznam je moj partner.

tova
30. máj 2015

@kicilanka tak takyto problem by taliani, indovia, z juznej ameriky nemali,tam je rodina kazdy kto koho pozna sa pozyva. Neviem ci ti ide o peniaze ze bude treba za 1 osobu naviac platit alebo sa mi zda ,ze to bude stresove stretnutie, pozvi aj babkinho priatela, hned ako sadnete do restauracie kazdy pohar do ruky, usmev a rodina zoznamena. My sme aj na svadbu pozyvali vsetkych slobodnych tak, ze na obalke bolo napriklad Jana K. aj s hostom a uz bolo na kazdom koho si prinesie.

bonaqa2013
30. máj 2015

@tova super ste to vymysleli Jana aj s hosťom....

bonaqa2013
30. máj 2015

ja by som to nechala na priateĺa, nech sa porozpráva so súrodencami, či chcú prísť s partnerom, alebo nie.... A ku tej fotke na zásnubách - tiež figurujem na rôznych svadbách - už ani neviem na koľkých, a už sa ani vôbec nestýkame. A to nehovorím o svojej prvej svadbe - so ženíchom mojim ex si nevieme prísť už pekne dlho ani na meno.....

mima4
30. máj 2015

@kicilanka
a nie je jedno ci pride alebo nepride? ked to tak tvoj brat vnima, nech ju vezme... zas mozno ona sa niekedy za neho vyda a bude teda uz vo vasej rodine...nikdy nevies 😉

kicilanka
autor
30. máj 2015

Dievcata ale mna svadba netrapi kto tam bude na fotkach to uz bude nas den, zabava " vešeľe" tam sa pridu ludia obžrať, opiť a do rana zurovat. Je mi fuk ci tam bude anezka z medzeva ktoru ani neviem s kym prisla. Ale rodinne stretnutie u nas na zahrade, dokonca na zahrade maminho partnera, a bum slecna co aom ju raz v zivote videla, taky mam pocit akoby niekto narusil ten rodinny okruh, niekto tam do rodiny nepatri este vobec nejako a uz tam bude s nami . Citim to inak ako nejaku svadbu.

malinovka333
30. máj 2015

Podla mna sa patri pozvat aj ju a je uz na nej ci pride alebo nie.do rodiny patri uz s casti kedze chodi vlastne s tvojim buducim svagrom.a keby sa aj rozidu je to jedno.

kicilanka
autor
30. máj 2015

Mima nie brat ale partner to tak berie 😃

janinah
30. máj 2015

riešte si každý svoju rodinu,keby si tam on chcel pozvať aj pratetku z 6teho kolena,je to jeho vec,jeho rodina,ty nemáš právo sa starať...ani mladšia sestra od vášho spoločného otca nemá manžela,len frajera,tak je neslušné nepozvať tú bratovu frajerku ...frajer je frajer,jedno koľkoročný vzťah....a nerobte somára z komára

kicilanka
autor
30. máj 2015

janinah@ ludia bezne robia aj z uplne banalnych veci cirkus....vtedy mne to tak pride ze robia z komara somara.

henikav
30. máj 2015

Moj pohlad na vec je taky, ze jeho bratovi je asi ta priatelka blizka, nie su spolu tyzden ale rok, kludne mozu ohlasit tiez zasnuby kazdu chvilu, mozno do rodiny raz patrit bude a mozno nie, ale to neries, momentalne do nej patri, aj ked tam este nie je oficialne spojenie, v podstate keby to bolo naopak, ze oni sa idu zasnubit skor ako vy a teba by vynechali, len preto ze ste spolu o nieco kratsie, necitila by si sa dotknuta? Neniesla by si si to potom neskor so sebou, neprinasalo by to zbytocne napatia? Je to naozaj len o tom, alebo ti je ta osoba vyslovene nesympaticka a myslis si ze by ti pokazila cele zasnuby? V takom pripade teda nepozyvajte nikoho, iba vas a z oboch stran rodicov. Lebo takto to fakt vyzera nefer, tvojej sestrin priatel ano, ale jeho bratovi priatelka uz nie, lebo podla teba je to iny level vztahu, bud vsetci, alebo nikto 😉

zuzich
30. máj 2015

Chodí s ňou rok, nie dva mesiace. A áno, možno ostanú spolu a budete rodina a možno sa rozidu. Ale to, ze sa pár rozide sa stáva aj po x rokoch, záruka nie je nikde.
Keby vám snubencov brat dnes oznámil, že O týždeň má takúto zasnubovaciu oslavu on, bolo by V poriadku, keby si nebola pozvana ty? Veď jeho priateľka tá tiež veľmi nepozná....

suzi33
30. máj 2015

Nuž, ja mám na to iný pohľad ako Ty. Myslím, že chodia spolu dostatočne dlho, nie je to známa ktorú spoznal minulý týždeň štvrtok. Je to jeho priateľa, osoba s ktorou chce momentálne žiť a podľa mňa keď už pozývate aj tvoju sestru s priateľom, mal by aj snúbencov brat priniesť priateľku. A ak sa rozídu? No a? Svet sa nezrúti, čo ak sa náhodou rozíde Tvoja sestra s priateľom? To by Ti nebolo blbé kukať sa na fotky kde je aj on i keď do rodiny nepatrí? Pozri sa na to i takto. Ale tak každý má vlastný rozum a nech si urobí ako chce. Avšak ak tam chce mať Tvoj snúbenec brata s priateľkou, tak nech má keď chce a na Tvojom mieste by som sa do toho nestarala a nerobila z toho tragédiu.

cecil36
30. máj 2015

@kicilanka osobne si myslim, ze tu priatelku uz teraz nemas rada,hoc ju (mozno) ani nepoznas. A opät je tu delenie moja rodina ano, tvoja nie....Bacha, blby vstup do spolocneho zivota takto selektovat...

maslenka47
30. máj 2015

@kicilanka chces robit akciu, aby ste sa spoznali, ale jednu konkretnu osobu "nepoznas" a nechces ju tam. Spamataj sa dievca a respektuj zelanie svojho partnera - ze ju tam chce. Je to predsa tvoj partner, nie tvoj pes. Navyse si ho budes brat aj s celou jeho rodinou. Teda dufam, ze nie je tvojim cielom ho od rodiny odtrhnut "pre seba". A ked toto nevies pochopit, tak zasnuby radsej velmi rychlo zruste.

lulu0123
30. máj 2015

Pozvite brata a nech sa rozhodne on ci pride sam alebo nie.

nerko
30. máj 2015

@kicilanka pozvala by som brata aj s priatelkou. Je to jeho polovicka a urcite je nevhodne aby si pozvala len jeho. Co mu povies prid, ale bez frajerky? Ty by si sa ako citila na mieste tej partnerky? Tvoj frajer na oslave a Ty doma. Nechaj rozhodnutie na nich. Mozno nakoniec nepride, ale bude to z jej vole. A urcite to je vhodna prilezitost ako sa zoznamit. Vztahy treba budovat a pracovat na nich, hlavne tie rodinne. Lepsie sa zoznamite, a keby prisla aj na svadbu uz to nebude pre Teba cudzi clovek. Takze tolko k Tvojej otazke 😉

xevulax
30. máj 2015

Co tak urobit "zasnuby" len s vasimi rodicmi a mate po probleme? My sme zo zasnub velke halo nerobili. Manzel povedal rodicom ze ma ide poziadat o ruku a ked sa to stalo, oznamila som to svojim rodicom. Svatovci by sa mali poznat, ale robit velke halo.... Ved budete mat svadbu a ostatni sa tam zoznamia. Ak vsak chcete taketo zasnuby tak by bolo neslusne nepozvat bratovu priatelku (mna osobne by sa to dotklo keby som na jej aj jeho mieste). Kto si ty a kto ti dava pravo na to, aby si sudila aky vazny je ich vztah? To hadam vedia najlepsie oni dvaja. A ako mozes porovnavat vztah tvojej sestry s priatelom a brata tvojho buduceho muza s priatelkou? Podla mna robis z komara somara. Toto su tak nepodstatne veci v zivote ze az. Nejde o zivot je to len jedna "oslava"

stary_ujco
30. máj 2015

Veď ju pozvi a hotovo. Keď tam má byť piate koleso, tak sama povie, že nepríde...
A za seba poviem, že to moc prezivas. Je úplne jedno, kto bude sedieť pri stole. Tak či tak to bude strojene, lebo každý chce na každého zapôsobiť...

lucinkaboz
30. máj 2015

nikoho 😀

frozenelza
30. máj 2015

No ja neviem....tak od Teba je to podstatne viac ludi, tak ten jeden z partnerovej naviac by som problem nerobila 🙂, mam taky pocit ze "buducu svagrinu" moc nemusis

majrab
30. máj 2015

noo tuto otazku si mala dat na mojejsvadbe si myslim,,,ale k veci ty by si sa dobre citila keby sa zasnubil priatelov brat a ty by si s priateloch chodila iba rok a nepozvali by ta hoci by si sa dozvedela, ze z nevestinej strany si brat priviedol priatelku? Porozmyslaj aj takto a s tvojim pristupom sa s nou ani velmi nezblizis. Ved ked sa chces pofotit s rodinou tak ona na fotkach byt nemusi a podla mna sa sama rozhodne ci pride, alebo nie...poznam ludi co sa brali po roku, "patria" do rodiny, cize casovo by som neriesila kolko spolu chodia. A ty si k nim chodila od zaciatku? Rozpravala si sa s priatelovou rodinou? Napr. ja nie,,,nie som ten typ tarajky a ani teraz po skoro 7 rokoch im nic nevesam na nos.

1katkas
30. máj 2015

ta priatelka co ju nechces nie je vydata .. z tvojej strany tiez nie su zosobaseni, nevidim medzi tym ziadny rozdiel skor mam pocit, ze ti to dievca vadi... uz ta jedna osoba hore - dole co je na tom zle.. ved ta jedna osoba vela toho nezje

erika04
30. máj 2015

@kicilanka
Tvoja sestra s frajerom moze prist, ale tvoj svagor s frajerkou nie? (oficialne su na rovnakej urovni, takze sa nemozes vyhovarat, ze jeden patri do rodiny a druhy nie)
To je dost nespravodlive...

peneloppe
30. máj 2015

Aby to bolo spravodlive tak by som pozvala aj priatelku snubencovho brata, kedze pozyvate priatela tvojej sestry. Nezalezi na tom ako casto ste ju videli, je jeho priatelka, nechodia spolu tyzden ale uz dlhsie tak urcite sa to hodi, ked uz robite taku vacsiu rodinnu oslavu.

My sme sa zasnubili sami, pocas romantickeho vikendu v zahranici a rodicom sme to potom oznamili. Vlastne som im ho predstavila uz ako snubenca a ziadnu oficialnu oslavu sme nerobili. Takze nic ine poradit neviem.
Alebo ked sa chces vyhnut tymto komplikaciam koho pozvat a koho nie tak si to urobte len tak v malom a majte tam len rodicov. So surodencami si mozete naplanovat nieco ine, aby ste sa navzajom mohli spoznat. Nieco lezernejsie, mozno opekacku alebo take nieco.

decode
30. máj 2015

My sme sa zasnúbili v mojej izbe a rodine sme to povedali až na druhý deň. žiadne oslavy 😅 Naše rodiny sa spoznali až na svadbe (rodičia mesiac pred svadbou) a to sme spolu chodili 2,5roka 🙂

kicilanka
autor
30. máj 2015

Dakujem za nazory a rady vsetkym babam 😉

felycity
3. jún 2015

@kicilanka súhlasím s bubula_007, pozvala by som najbližšiu rodinu, t.j. starí rodičia, súrodenci s partnermi, možno je to príležitosť vtiahnúť bratovu priateľku do rodiny a dať jej priestor a takisto šancu, aby ste ju začali brať, možno ani nepríde, ale podľa mňa by mala byť pozvaná minimálne zo slušnosti, ak máš pocit, že by tam nemala byť tak asi bude problém v sympatiách

enys231
21. nov 2016

Baby a čo si myslíte vôbec o zásnubách s rodinou? Nenaruší sa tým to krásny...jedinečné...? Viete...aj keď tam bude tá rodina tak ten moment stratí svoje čaro (ešte zasnubena osobne nie som...)