Koľko peňazí ste dávali bábätku pri narodení?

9. dec 2021

Ahojte mamičky prosím Vás keď sa vám do rodiny narodilo niekomu bábätko koľko ste zvykli dávať peňazí ak ste teda zvykli lebo švagrinej sa 10 novembra narodil chlapček a keďže ona má svoj vkus nechceli sme nič kupovať ale radšej sme dali peniaze dostala od nás ako od brata a švagrinej 200 eur ale minule som ju počula ako hovorí kamarátke že od brata dostal malý 200 eur a potom taká poznámka k tomu že " ale vieš čo dnes kúpis dieťaťu za 200 eur, radšej no koment, nejdem do riesit" koniec citátu..ako fakt neviem čo si mám o Tom myslieť..že sme jej dali malo?

iwesska
9. dec 2021

@janka1011 Uplne vazne,ani by mi nenapadlo nieco pytat,este sa nebodaj urazat 🤦🏻‍♀️Ked tak doniesli malu pozornost pre mna a pre babo a potom k sviatkom im dali nejake drobne,ked nevedeli,co kupit. Svagrovci sa o ne nikdy nezaujimali,krstnych nemame,takze nas ani nemal kto sponzorovat. A uprimne, asi som divna,ale ani by som to neprijala.

vlastnynazor
9. dec 2021

Pri narodeni synovca ani neterky som nedavala nic, pri krstinach ano, sumu nepamatam, ale urcite to nebolo v stovkach. A podla mna ak ste jej dali 200 eur, tak by mala byt vdacna, je to hodne vysoka suma. Nabuduce by som sa nanu vykaslala a nedala im nic, ked sa im 200 eur mali. Alebo kupit oblecenie max.napr.do 50 euri a mozno by sa zbadala, hoci podla toho co pises, si nevazi zjavne nic...

janka1011
9. dec 2021

@iwesska to sa nepýta, kto chce dať tak dá. Ja som v živote nič nepýtala a aj tak deti od rodiny dostali buď dary alebo peniaze.Tak isto my sme dali, keď sa v rodine narodilo dieťa. Normálna vec. A že by si to neprijala...no neviem; ale moja mama alebo sestra by sa asi dosť urazili, veď to sú peniaze pre dieťa. Ak nepotrebuješ, dáš mu na sporenie ☺

ajkaua
9. dec 2021

U nas v rodine sa kupila max. hracka alebo nejaky poukaz do detskeho obchodu tak za 20€. Svagrina asi bude narocna mamicka bez stipky vdacnosti. Za 200€ sa da pre dieta kupil celkom dost ak sa nakupuje s rozumom.
Sumu 200€ som dostala od kolegov v praci a aj to som ostala v soku kolko sa vyzbieralo a bola som vdacka ako blcha...kupila som autosedacku 😊

mariska1989
9. dec 2021

Dievčatá volá sa to perinkove alebo tak nejak ono vlastné keď sa dieťa narodí a prídu domov tak by malo byť v perinke a tam mu návšteva dáva peniaze ktoré rodičia použijú na to dieťa ale skôr sa to má dať na sporenie a už mu len ktomu mesačne prispievať je to také že na rozbeh . Ale dostať 200€ tak to je krásne .od mojich rodičov dostala každá ale žiadnych 100 či 200 dostali po 50€, doplatila som a kúpila som za to malej náušnice najmenšej . Vôbec ju nerieš keď si to nevadí tak jej už nedávaj ani cent

iwesska
9. dec 2021

@janka1011 No tak v tomto autorkinom pripade by slecinka nedbala viac,teda si ich pyta. By som sa hanbila nieco take vyslovit. Co sa darov tyka,je samozrejme na kazdom,kolko chce dat,ale ked uz,malo by to byt symbolicke,nie horibilne sumy ako tato. Mne pride divne aj to, ked sa niekto opyta:"A co si dostala od muza za porod?" A co by som mala? Vsak dieta,nie? 😂 Neocakavam za to medajlu,ani diamanty,je to predsa nas spolocny 🎁, 1000x hodnotnejsi ako sperk.

4stanka4
9. dec 2021

U nás sa to volá "do perinky" my si dávame v rodine dostali sme tak od sesterníc aj mojich tiet. Dávali sme si 50€, mužovej sesternici 100€ ale v podstate si to stále vraciame lebo raz sa narodí jednej a raz druhej 😀 200€ je dosť druhý krát by som jej dala figu keď si nevie vážiť. Za 200€ sa dá toho kúpiť až až ale keď je niekto fajnový sa mu nezavďačíš ničim

hlubik
9. dec 2021

bola som pozrie nakupila som za cca 100 eur, plus fľaša a veci pre mamičku. Na krst tak 50 eur

lylyjana
9. dec 2021

my sme dostali na krstiny peniaze od krstnej 300 a od krstneho (svagra) 200eur a k tomu este nejake drobne darceky, ale k narodeniu nic. A uz aj tie peniaze ku krstinam nas velmi prekvapili, vobec sme to necakali a uz vobec nie taketo sumy. A ak je svagrina taka nevdacna, nech ide vonku na ulicu a caka, kedy jej do lona spadne taka suma penazi len tak.

katkaba1
9. dec 2021

My sme nemali komu dať ale keď sa nám narodili dvojičky tak dostali od mojej babky (prababky) každý z nich 200€. Nechcela som to prijať ale moja babka je šialene tvrdohlavá. Odložila som to obom na sporiaci účet.
Každopádne si myslim, že ak ste dali 200€ tak je to viac než dosť a poznámku danej osoby by som si nijak ku srdcu nebrala. Možno to ani nebolo myslené v zlom..

ja123456789
9. dec 2021

U nas v rodine sa peniaze tiez zvyknu davat, niekto da 20e niekto 50e dostali sme aj 200e od mojho neboheho deduska, ale nevyzadovali sme nic a 200e mi prislo az prilis vela, ale boli vdacny za vsetko co deti dostali, ci to boli peniaze alebo balik plienok, tvoja svagrina by sa mohla naucit trosku skromnosti a nie byt nenasytna hyena hlavne ked oni vam dali 150

kamatopo
9. dec 2021

Tak ona vám ako krstna 150€ a jej sa 200€ od brata zdá malo??? To čo je za nevdacnicu.??? My ako krstný sme dali náušnice a pár vecičiek. A keď sme není krstný tak do 100€ maximum a to veci ,plienky a ostatné do obálky nech si švagriná kúpi . Počuj nechcela hneď vybaviť celú decku izbu????

ivusik29
9. dec 2021

Ja ako krstna som dala sestre 150 eur a ona ako krstna mojim detom tak isto. Krstny je manzelov brat a dal nam 200 eur. Svagrina (manzelova sestra) nam davali po 100 eur a my im tiez tak. Plus este nejaky darcek a tortu krstniatku. Aj svokrovci aj rodicia nam dali po 100vke. Ono sa to berie ako na "papucky" . V podstate co sme dostali, sme aj vratili pre synovcov. Robili sme krstiny, oslavu s obedom, proste u nas su take tradicie. A kto kolko da do obalky je jedno, ale kedze sme si vsetci blizky a mame dobre vztahy, tak to riesime takto. A dobre vsetci vieme, ze tie peniaze maju deti odlozene a nie su minute.

lululda
9. dec 2021

@denda007 u nás podobne. Tiež sme všetkým deťom dali peniaze ,darčeky atď.z mojej strany sa to aj vrátilo z manželovej ešte ani pohľadnica. Dosť mi bolo z toho do plaču,keďže jeho sestra si dokáže ešte aj na drzaka vypýtať ze posli mi lebo mala ma narodeniny tak radšej peniaze ako darcek

vanda323
10. dec 2021

V pohode 200 eur. U nás Rómov sa dáva aj viac hlavne pri krste plus zlato ešte.

ivana6688
10. dec 2021

U nás sa tiež dávajú peniaze pri krste, tiež som toho názoru, že radšej nedávať žiadne dary, oblecko, a už tým vôbec nie plienky a vlhčené utierky 😄ale nech si rodičia kúpia co potrebujú pre male, každý máme predsa iný vkus. Nam dali starí rodičia po 200 e, a súrodenci ako ktorí niekto 100e, niekto 50 e. V každej rodine to funguje inak 😉.

milovnikbehu
10. dec 2021

Ako krstná mama som dala krsniatku 200€, plienkovú tortu a klasickú tortu. Ale to som bola krstná.

annakarin
11. dec 2021

My sme dávali 300€ jeden kôš plienky oblečenie,kôš drogéria ,kôš pálenky a sladkosti

jana_eyre_2
11. dec 2021

Zväčša som kúpila plienky a hračku.. ešte keď som nemala deti doniesla som to sestre do pôrodnice.. až keď som mala vlastne mi došlo že aká blbosť 🤣 sorry sestra..

cajomila
11. dec 2021

@minimilan Bravo👏.
A s tým hryzátkom si to riadne zaklepla🤣🤣🤣

sono2
11. dec 2021

Vôbec to nerieš, dali ste veľmi peknú sumu.
Vôbec by som to tu nerozoberala

yoxinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rora
11. dec 2021

U nas bolo zvykom na "opačky" k niekomu prist s nejakym darcekom vacsinou prakticke veci (plienky, kozmetika,vlhc.obrusky...), ak clovek nevedel ci sa trafi do vecí, tak prianie v obalke + nejaka suma vacsinou 20€.... ale teda 200€ to je ozaj vela, na jej mieste by som dakovala, je z nejakych divnych pomerov...

domcatko7
11. dec 2021

Aj my dostavame tak po 100ke aj davame tak ked ideme na olslavy krstu, dnes maju oblecka deti a hluposti uz po narodeni vela tak nech si kazdy kupi to co uzna za vhodne alebo da na sporenie. Od sestry jedinej sme dostali 200tiez aj krsnych aj my tak sme vraciali aj budeme..myslim ze standart. Susedia a znamy jasne ze len drobnost doniesli

simca06022011
11. dec 2021

nedavala som peniaze nikomu, nikdy. Ak si predstavim za kolko som nieco kupila ci netery, aleo rodine, urcite nie v stovkach eur. Ani som nikdy nic extra nedostavala. Duplom ak by som si vypocula "co dnes kupim za 200EUR dietatu", tak nedam peniaze.

mamelka
11. dec 2021

Nedaj nič 😁také ešte asi nedostala...kks nám sa Mária narodila a nedostala ani cent. Ani nech sa neopovazuje niekto niečo dať. Brat/teda krstný otec chcel kupovať zlaté náušničky, povedala som, že chcem až jej kúpi na pamiatku niečo s jej menom a dátumom narodenia. Náušničky stratí a co potom. Takto si kúpim ja náušnice podľa seba...krstiny budeme riešiť len my a krstný tato. To stačí 😊 Maria dostala od mojich sefiek, a manzel co robi u rodin oblečenie a to nás tak potešilo. Nechápem peniaze kks. A este sa aj sťažuje,že 200e malo

alja20
11. dec 2021

Uf to co za trubu🤦nie ste povinny davat nic len ked to cloveku neda a rad obdaruje babo my so svagrovcami sme si pre deti na vymenu max do 20€ kupili darcek ...syn dostal kozmeticky bio balik,dcera bio vodu na ritku a malicku drevenu hrkalku akurat do mini rucicky a my sme tiez oplatili ale oblecenim +uciaci poharik pre zmenu a tiez drobnou hrackou...od krstnych syn dostal
zlatu retiazku s krizikom na krste a dcera od krstneho lebo ma ineho zlate nausnicky

dager
11. dec 2021

1. Dostať / dať peniaze namiesto darčeka nie je nič neobvyklé, v dnešnej dobe si ľudia radi vyberú sami, čo potrebujú. Robí sa to aj pri svadbe aj pri jubileu, niekto dokonca na Vianoce a hlasy žien, ktoré o tom nepočuli, zaváňajú závisťou.
2. 200€ je do neba dosť, zvlášť keď oni dali 150 tak by som sa nad tým ani nepozastavovala. Možno naozaj chcela povedať niečo iné, než ako to vyznelo. Možno nedostala peniaze od nikoho iného a chcela tým povedať, že by uvítala niečo aj od inych. Nebrala by som to vôbec osobne, ani ako sťažnosť. Dali ste pekný darček bábätku.

elze8
11. dec 2021

To dost zalezi od zvykov v rodine... A tiez kto si ako moze dovolit. U nas tento zvyk je v ramci úplne najbližšej rodiny (stari rodicia, buduci krstni rodicia, u nas este aj prababky... Vlastne od nich sa tento zvyk prebral...) ci je 200 eur malo alebo vela zalezi naozaj velmi individualne od pomerov v rodine... V niektorej rodine je to obrovsky peniaz, v inej je to tak akurat a v niektorych to je v penazenke standard na bežný vyjazd do mesta... U nas hoci nic nečakám sa vzdy pre malu "do perinky" tak to naše babky volaju vyzbiera celkom dost, vždy sa zalozi sporenie, alebo nejaky fond kedysi vkladna knizka.. Nasa babka (mojich deti prababka) ta vzdy kazdemu pravnucatku po 100 eur do každej ruky... A vzdy prosila aby sme na chvilku dali dali babatku do rucky stisnut peniaze... Je to u nas v rodine povera a zvyk aby sa im v živote darilo, nemali núdzu a ked dobre stisnu aby neboli marnotratni ale dobre hospodarili.

17alexis
11. dec 2021

U nas sa tiez davaju peniaze, ale to nie je za narodenie dietata, ale ako dar ku krstu. S muzom sme krstni, kupili sme tortu za 130€, fotenie za 150€, kupili sme nausnice a do obalky sme este dali 50€. Svokra dala ako babka dar 500€ a viem, ze ostatni, co boli potom na oslave krstu, davali po 50€. Ale tam, odkial pochadzam, davaju iba krstni nausnice, inak nic. Tu, kde zijem, su zvyky ine, tak som sa prisposobila.