Koľko plánujete minúť na vianočný darček pre svokru?

kika1111
17. dec 2012

Ahojte, zaujíma ma suma akú ste ochotné dať za dar LEN pre svokru.. svokor ide zvlášť.. U nás chce švagor s MM kúpiť svokre obedovú súpravu z porcelánu za 300eur.. to znamená, že 150 eur dáme my..okrem toho svokrovi dar zvlášť.. no neviem či som ja taká zlá a lakomá, ale dať 150 eur na dar len pre ňu sa mi zdá veľa..okrem toho už má nakúpený parfém a iné drobnosti.
Darčeky pre mojich rodičov sú spolu do sumy 100 eur (a to moji rodičia mi pomáhajú oveľa viac než svokra. Tá mi len pije krv 😠 )

ďakujem za názory..

monda17
17. dec 2012

Každý podľa svojich možností a zvykov ... 🙂

elise
17. dec 2012

podla toho v akom ste vzťahu. ja pre moju svokru nie som ochotná dať ani cent. a určite by som 150 euro za svokru nedala.

mataspit
17. dec 2012

no mne sa to tiež zda prehnane 😉 ja by som tolko nedala nie preto ze by& som bola lakoma ,ale potom unika podstata vianoc ☹ ved je pekne sa obdarovat dakoho potešit , ale to sa da i menšim darkom 🙂 ved ked svagor chce a ma na to at si kupi sam 😝

vierka0
17. dec 2012

no mne to pride sialena suma ako polovica darceka pre svokru..to co je za suprava za 300eur ? zlatom zdobena ci co ? 😕 😕

lianka2
17. dec 2012

Mne sa to zdá tiež veľa. Môj svagor tiež kúpili Svokre dar za 300€. Moji rodičia by taký drahý dar ani neprijali. Vianoce nie sú o darcekoch. No bohužiaľ v svokrinej rodine to neplatí. Každý sa predbieha, aby kúpil väčší dar. Ja jediná nechápem ☹

petrake
17. dec 2012

no ak na vianoce kupite supravu za 300€ (dokopy) v akej cene jej kupite dar ked bude oslava okruheho? ved Vianoce nie su o tom, za kolko ale ze vobec ...

alexis13
17. dec 2012

kika tolko by som nedala to je teda cena... i ked teraz sme svokre objednali vysavač za 100 euro skladame sa nan 4 surodenci /muž a 3 sestry/ a potom už len drobnosti, ked tak ratam tak pre jedneho člena či už pre maminu alebo svokru tak do 20 euro max darček 🙂

littledevil
17. dec 2012

50 eur....musi stacit 🙂

olivka84
17. dec 2012

ja dam tolko na darceky pre celu rodinu skoro

povuma
17. dec 2012

to záleží na každej rodine.....my sme vybavili darčekmi celú rodinu i nás do 150€ , každý len symbolicky jeden darček, nič prehnané, svokra dostane filtračnu kanvicu za 20€....takú supravu by som možno kupila na nejaké okruhle výročie 😎 ...

suzieqiu
17. dec 2012

My si cela rodina kupujeme len take malickosti. kazdemu tak okolo 20eur 🙂 A sme happy,lebo u nas su vianoce o inom ako o drahych darcekoch. Co sa tyka deti tak to uz je ine. Vsetci kupuujeme darceky len im a tesime sa s nimi ze sa tesia 🙂

garonka
17. dec 2012

fuuu, je to ozaj vysoká suma, ja nerozumiem prečo sa na Vianoce musia take drahe dary kupovať 😒 uplne by postačila maličkosť za menej peňazí.

zunolu
17. dec 2012

Ja nedám 150 eur ani na komplet všetky darčeky pre celú rodinu. Zdá sa mi to veľa aj pre zarábajúcich manželov dať toľko za JEDEN darček a nie ešte keď je žena na materskej a má malý ( dá sa to tak nazvať ) príjem.

da_n_ka
17. dec 2012

Ja to poviem tak...Minuly rok som kupila svokre krasny svetrik,lebo nosi take stare....a na druhy den mi ho vratila....ze nepotrebuje....Takze tento rok som jej nekupila NIC a ani neplanujem...Totot sa predsa nerobi, vracat darceky ☹

uberfrau
17. dec 2012

Koľko stojí účinné množstvo Kyanidu draselného? 🙂 ..toľko ..🙂

silviami
17. dec 2012

závisí to od Vašich možností, my by sme potom už nemali za čo žiť celý mesiac, ja toľko neminiem na všetky darčeky pre celú rodinu, u nás je najväčšia položka na jedlo, lebo sa celé sviatky všetci stretávame, až do troch kráľov, raz u jednych, potom u druhých, s priateľmi ... Darčeky aj tak po Vianociach odložíš, ale spomienky a pocity Ti zostanú ...

cicimotinka
17. dec 2012

niekde som čítala, že štatisticky sa dajú vyjadrovať výdavky v %... pri darčekoch bolo 5-10% z príjmu... takže ak vychádzam, že mám cca 200€, malo by to byť niekde medzi 10-20€... ale zdá sa mi to moc 150€... nie preto, že je to svokra, ale preto, že pre mňa sú vianoce o inom, ak chce svokra obedovú súpravu, nech si ju kúpi... dajte jej, koľko môžete a zvyšok, nech si doplatí, nenechajte sa dotlačiť švagrovcami do niečoho, čo nechcete... a inak - my sme nakúpili pre 9 ľudí za cca 100-120€ nemám to presne spočítané... 😉

anda2
17. dec 2012

dať rovnaku sumu do obálky čo môžeš a neriešiť to, taký drahý dar nech si kupuje sám ked na to má a nech do toho nemieša všetkych, u nás to bolo podobne skladanie sa na dary, len my sme povedali nie a dáme každému obálku a hotovo a potom nech si kupujú čo chcú

diusik
17. dec 2012

25eur presne! :o)

masinka
17. dec 2012

jedna vec je to, ze je to tvoja svokra, druha to, ze je to manzelova mama.... bol by ochotny dat tolko aj na dar pre tvoju mamu ? ak ano a ak vam to nenabura rodinny rozpocet , tak nech jej kupi 😀 a ten parfem daj tvojej mame 😉

baklik
17. dec 2012

povedz, ze sa mali skor dohodnut na darceku, nedali ti vediet vopred a ty uz si kupila... ich problem.a ze sa ti to vidi moc, tvojim rodicom dary za tolko penazi nedavate. a ze vianoce nie su o drahych daroch, ale o niecom inom... 😉

zivika
17. dec 2012

podla mna by sa o tom mala porozpravat s muzom...ak ti to vadi len preto, ze tvoji rodicia maju lacnejsie dary, dokup do tej istej sumy...alebo povedz muzovi, nech pre jeho mamu kupuje darcek s jeho penazi(ak teda nemate spolocnu kasu)...kazdopadne tu ti sice mozeme napisat, kolko minieme na svokru, ale tvoj problem to nevyriesi... 🙂
no a my osobne neminieme nic, lebo ani muzovim, ani mojim rodicom darceky nekupujeme, ani oni nam, kupuju len malemu...a to mame velmi dobre vztahy......tak sme sa dohodli, aby sme sa vyhli trapasom, ze dame/dostaneme to, co nechceme 🙂

blondiee83
17. dec 2012

Tu sumu by som nedala ani na jej jubileum 😀 a nic v zlom, ale nevidim dovod, preco by sa svokrovcom ci rodicom mali kupovat nakladne darceky - malo by to byt naopak. U nas si davame len male drobnosti, predsa kazdy ma vsetko a priebezne si kupi co potrebuje...myslim, ze svokrovci a rodicia su uz dost velki na to, aby dostavali velke darceky

tea333
17. dec 2012

To samozrejme zalezi od vasich financnych moznosti a toho, kolko zvyknete na seba v rodine na darceky minat. Ak niekto zvykne dat darceky rodicom plus detom aj manzelovi dokopy za 300 eur tak 150 pre svokru sa zda dost. vsetko vsak zalezi od vztahov v rodine.
My nerozratavame veci na eura a osobu, ale kupujeme co si myslime ze by mohlo potesit, a mame aspon pribliznu predstavu o cene, ktoru by darcek nemal prekrocit. ak by som to dala do pomerov, my davame svokrovcom tak drahe darceky ako davame aj sebe s manzelom, niekedy aj drahsie, suvisi to s tym ze sme im mimoriadne vdacni kedze sa o nas cca 3 dni z kazdeho tyzdna staraju, chodime k nim na vikendy, stale nam nieco kupuju pre deticky, zivia nas tam a co je dolezite, su pre nas obrovskou oporou a stale pomahaju.S mojimi rodicmi mame uz tak zvykom stanovene v akych hodnotach sa priblizne pohybuju darceky.

sharmana
17. dec 2012

Všetko záleží od Vašich finančných možností. Ak manžel dobre zarába a túži sa nejako svojej matke(tvojej svokre) zavďačiť či urobit jej naozaj úprimnú radosť, lebo po tom svokra túži, tak by som to pre tentokrát preglgla. Ale ak je to preto, že to vymyslel tvoj švagor, ktorý nemá iné výdavky, lebo je slobodný, tak by si mala mužovi dohovoriť, že nech s tým nesúhlasí.. Je to naozaj veľa, pokiaľ nie ste "zazobanci" ako sa hovorí.. A velmi ma tešia príspevky a vidím, že dnes ludia neberú Vianoce iba po materiálnej stránke, ale aj po tej duchovnej. Ja som tej zásady, že chcem kúpiť darček taký, po ktorom ten dotyčný túži alebo viem že sa mu naozaj hodí a bude mať z neho radosť. A nemusia to byť drahé veci, treba len občas preskúmať záujmy svojich blízkych.
Tento rok som ja iniciatívne pre svokru objednala parfem, cca 42 eur, a sama sa ozvala mm, že či by jej ho nezohnal, lebo ho zhánala a nemala šťastie. Aj ked mi to prišlo trošku prefíkané, že si sama vyžobronila darček, ale budiš, nezabije ma to. Moja mama by si nikdy dar nepýtala, dokonca moji rodičia ani nič nechcú, tak to mám tažšie s vymýšlaním darčeka, ale už zo skúseností viem, s čím to nepokazím 😉

darka2001
17. dec 2012

ja mám max 20- 25 na hlavu ,ale 150!!! tak to potom aj svokrovi,aj rodičom a surodencom za rovnaku sumu.

katren
17. dec 2012

cca. 50 centov 😉 a to obidvaja svokrovci.... 😀 /mam s nimi skvely vztah/
velmi chceli Betlehem na advent na okno....a kedze som vtedy este nazavislacila na farbach na sklo, ostalo to pase....ale medzitym som sa stala zavislacka na nich, takze uz mam hotovy vlastnorucny darcek 😉 spravila som im ten ospevovany Betlehem na okno 😉

sirael
17. dec 2012

My sme dali 40,-€ spolu aj pre svokra, aj pre svokru. Ja by som najradsej nedala vobec nic, ale tak to zasa muzovi nemozem spravit, kedze aj nasim kupujeme darceky......☹ 150,-€ je nenormalna suma (aspon pre mna), tolko nedam za darceky ani pre vlastnu dceru.......

wena
17. dec 2012

Je to predsa manželova mama, nie? Ak jej chce kúpiť porcelán nech jej ho kúpi.
No fakt by ma nenapadlo zakazovať partnerovi kúpiť svojim rodičom čo chce.

ranya
17. dec 2012

my sme jej dali spravit kalendar z nasich foto a stal 15 eur....urcite sa velmi potesi. somariny a drahe veci neriesime, sviatky nie su o tom🙂