Koľko plánujete minúť na vianočný darček pre svokru?

kika1111
17. dec 2012

Ahojte, zaujíma ma suma akú ste ochotné dať za dar LEN pre svokru.. svokor ide zvlášť.. U nás chce švagor s MM kúpiť svokre obedovú súpravu z porcelánu za 300eur.. to znamená, že 150 eur dáme my..okrem toho svokrovi dar zvlášť.. no neviem či som ja taká zlá a lakomá, ale dať 150 eur na dar len pre ňu sa mi zdá veľa..okrem toho už má nakúpený parfém a iné drobnosti.
Darčeky pre mojich rodičov sú spolu do sumy 100 eur (a to moji rodičia mi pomáhajú oveľa viac než svokra. Tá mi len pije krv 😠 )

ďakujem za názory..

chovancova27
17. dec 2012

Ja som tento rok nakúpila každému okolo 15€, okrem malého samozrejme, tam sa nakupovalo "vo veľkom"🙂) s manželom sme sa dohodli že si nekúpime nič, stále si niečo kupujeme celý rok, keď to potrebujeme, tak načo teraz kupovať somariny ked peňazí je málo... pôjdeme potom na výpredaje🙂

fomarik
17. dec 2012

my jej nekupujeme nič. aj moj mm hovorí, že si nezaslúži. Bohužial, ale pravda je taká.

betka22betka
17. dec 2012

podľa môjho názoru takéto kupovanie darčekov už presiahlo hranice súdnosti. Každým rokom sa hranica posúva smerom hore, kto dá drahší darček.... Už tu neide ani o to, spraviť radosť niekomu, ale o niečo iné, čo sa mi nepáči. Je to súťaženie kto kúpi za viac? Ja nechcem na vianoce žiadny darček, som rada, ak sa moje deti ku mne správajú celý rok slušne a pomôžu, keď akurát potrebujem niečo vybaviť, odviezť a pod. Staršia dcéra má 2 deti, je na materskej, má čo robiť, aby vyžili. Ešte by som od nej niečo čakala? Ja sa len na to teším , keď mi vnúčatá pod stromčekom poprajú pekné sviatky a dajú mi pusu. Niet krajšieho darčeka....

stojdulka
17. dec 2012

ja nič v zlom, mám super vzťah so svokrou, no kedže mi dnes pokazila super deň a hlavne použila na to môjho mm tak som jej kúpila vitamíny pre seniorov...nech si uvedomí do ktorej vekovej kategórie patrí 😀

siusinocka
17. dec 2012

no my davame svokrovcom spolu za 60 eur - nosič na auto a našim ešt eneviem ale isto to bude oveľa menej... ja by som toľko neinvestovala. učím aj deti že vianoce nie sú o darčekoch!!!

prasiatko30
17. dec 2012

Ja osobne jej na vianoce vzdy kupim nejaku drobnost - knizku, dvd, a pod - kozmetiku sa neodvazujem lebo svokra pouziva prilis drahe kremy a vonavky su tiez prilis ososbna vec. snazim sa neist nad 30€ ale moze sa stat ze je to aj viac. A potom jej deti - mm a jeho surodnci sa skladaju a kupuju podla toho co potrebuje a s cim by jej urobili radost a teda aj aby to bolo uzitocne - ale to je zalezitost mm a svagrovcov do toho sa ja nemiesam ako si to oni rozhodnu tak maju

dadika1114
17. dec 2012

Ludia moja svokra a svokor dostanu dokopy jeden darcek v hodnote asi 5 e :DDDDDDDD a to flasu sampanskeho 😀 nie ze by boli zly to nie ...ja by som kludne obetovala aj viac ale tak max do 20 e .... skoro kazdemu sa snazime kupit tak do 20 e ...a ked si to tak zoberiete 20 e je aj celkom dost na darcek pre kazdeho(ak mate velku rodinu ako my) ale vcera sme sa pohadali s muzom a on im nechce nic kupit ze oni si to nezelaju a bla bla ...ze budem ich potom pocuvaj ja nie on ako mu nadavaju ze na nich miname peniaze ... takze ked pojdeme na vianoce k svokre tak to bude riadne trapne 😖 ale tak moj napad to niejje

jasminet
17. dec 2012

suhlas s @lin123 - neriesime za kolko, ale aby urobil darcek radost. pokial mozem vybavim aj muzovu aj svoju rodinu, pripadne poslem muza so zoznamom na nakup. ak sa rozhodne dat za darcek(y) pre rodicov a brata 50, 100, 200, 300€ a potrebuju ho alebo ich potesi a nam zrovna nebude tolko chybat, tak v pohode... on zas nerisi (a netusi) co stali darceky pre moju rodinu 😉

saranata
17. dec 2012

manzel má troch surodencov, a skladame sa na rodinu 25 eur a vzdy sa im niečo kupi 😉

danusskaaa
17. dec 2012

ja sa na peniaze nejako nepozeram, co sa hodi kupim, ale nie je to drahe. buducej svokre som kupila cajnik s poharikom v jednom a sypany caj, ktore ma rada + hrncek na kavu s fotkou /je tam ona s malinkou/ vsetko stalo cca 30e, svokrovi sme kupili elektronicku cigaretu tiez za nejakych 30e na vyskusanie, ci sa to chyti netusim. no a mojim rodicom platim so segrov zajazd do Pariza, co ma vyjde cca 200e avsak to len preto ze obaja to maju na Vianoce aj k 50tim narodkam. nic ine ma nenapadlo a chcu tam ist kuknut takze darcek sa hodi... aj to sa mi zda uz neskutocne vela penazi!!! ale radsej kupim nieco co chcu a hodi sa aj ked je to drahsie, ako kupovat somariny. porcelan niekoho potesi, ale vacsinou len stoji v skrini a zapada prachom... avsak ak potesi, oplati sa kupit! je to na vas...

reni1512
17. dec 2012

No podla mna je to vela co pises.. a ked tak velmi chce, nech to sponzoruje tvoj manzel, predsa si uz nieco kupila a su to jeho rodicia...mozes sa obranit tym, ze uz darceky pre nich mas a zda sa ti to trosku vela, ale nebran mu v tom, ked chce obdarovat svoju mamu a je zarobkovo cinny nech kupuje :D. Ja som napr svojim rodicom kupila darceky sama, v hod. 60e dokopy, svokrovcom (svojim rodicom) kupil drahy sam pretoze byva u nas a nicim neprispieva, krbove naradie v hod 20e, dokupime im este nejaku flasu a zoberiem kolace plus sa dozvedia ze budu stary rodicia...to je vsetko, ziju aj s babkou a dedom a jeho sestrou, ale nebudem predsa financovat celu rodinu..nedavno bol mikulas. U nas zohrava rolu aj to, ze sme po skole obaja a nie sme zatial zarobkovo cinny, dokonca cakame babo, nemam velmi na vyhadzovanie, viac mi ide o tu rod. atmosferu ako o dary..🙂

fuska
17. dec 2012

Po minule roky sme minali tak do 30 eur. Tento rok svokrovcov vybavime za 7,50. 😉 Ale tento darcek ich potesi asi najviac zo vsetkych. Dali sme vyvolat 70 fotiek + fotoalbum s ich vnucikom.

cerez
17. dec 2012

Uf, tou sumou si ma zabila. Svokru mám super ženskú a my si celkovo dávame do hodnoty tak 20 - 30 eur. A súhlasím s fuskou, niekedy stačí aj menej, keď prídeš na nápad s darčekom, ktorý je síce lacný, no poteší viac ako nejaký drahý dar za 150 eur.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henikav
17. dec 2012

Nuz ja by som tak povedala, ked svagor chce, nech jej kupi aj nove auto, ale za porcelanovu supravu pre svokru dat 300 eur je strasne vela, pretoze v prvom rade su od toho aj ovela lacnejsie supravy, ktore su napriek tomu nadherne. V druhom rade, co ak sa jej vobec nebude pacit a po dalsie pre dospelych sa nekupuju take darceky pod stromcek, to skor detom, dospelym len symbolicky. Taky velky dar mozete dat niekomu napriklad na 50tku, alebo nejake velke vyrocie sobasa aj to tak ze sa zlozite cela rodina. No a pre svokru, ktora ti este k tomu pije krv? Neblazni 😀 Ten parfem a drobnosti jej uplne postacia, ved nemate len ju

stanislavao
17. dec 2012

povedzte mi, naco je suprava za 300e???? ved to je sialene. a keby ze uz, tak preco pre svokra zvlast. on z toho nebude jedavat? ale ja by som za obedovu supravu tolko penazi nedala. my si nekupujeme dary, len pre deti. vlani sme kupili svokrovcom i rodicom digitalne fotoramceky za cca 50e / ks. predtym dostali osusky a uteraky a bolo to cca 20e. obedovu supravu sme im raz kupovali za cca 13, ci 15e. a ani ju nepouzivaju, elbo to je "sviatocna". fotoramcek nemali asi nikdy zapnuty, alebo len na chvilu vynimocne. tento rok nic, lebo sme mali velke vydavky na dom. urcite nesuhlaste s tym, ze dat za taniere 150e. totalna blbost.

xenicka13
17. dec 2012

moja svokra pere na storocnej dvojbubnovej pracke, o novej ani pocut, kebyze na to mame, tak jej ju kupime 😕

nanulik
17. dec 2012

nič 😀 nejaví o nás záujem, prečo by sme mali my o nu... 😝

selema
17. dec 2012

V žiadnom prípade by som toľko nedala za vianočný darček pre svokru, nech by som s ňou mala akokoľvek dobrý vzťah. Je to veľká suma, mám dve deti, takže tie peniažky by som rozhodne radšej minula na darčeky pre ne 🙂 My svokrovcom darčeky nekupujeme - dôvod sa mi nechce rozpisovať 😉 ale keby sme kupovali, určite by som neminula viac ako 10 eur na jedného, a aj to sa mi zdá veľa 😝

abbey1
17. dec 2012

Keďže darčeky sa majú dávať podľa zásluh 😀 😀 😀 , mňa moja svokra nestojí ani cent. 😉

betuska22
17. dec 2012

no mi na človeka max 20e a moja segra si stanovila 10e 😀

lubikan
17. dec 2012

my si nekupujeme

ale keby si to fakt ze zasluzila,po vinimocnej situacii,napr... po prekonani choroby,alebo ze by tebe ako neveste v niecom moc pomohla,tak ok...

zalezi,aj ako financne je cela rodina situovana,ci ste "rozhadzovaci",alebo "normalne" nakupujuci

dodkap
17. dec 2012

dali sme jej urobit fotoknihu s fotkami deti za cely rok, ta stala 40 EUR a neviem, ci este nejake drobnosti, to este nemame

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
salma22
17. dec 2012

kazde vianoce jej kupime iny hodnotny darcek minuly rok bol asi za 30ecok ... no a tento sme jej darceky kupili asi za 50ecok

veronika254
17. dec 2012

chcela by som vediet kolko krat z nej bude jest 🙂 a my s mojim muzikom sme na jeho mamcu dali tak do 50eur a to sme kupili viacej veci 🙂

danka483
17. dec 2012

Ahoj ja svoju svokru tiež nemusím a dostanú od nás album na fotky z tesca 😀 + profi fotky drobca ta nech sa aspoň kuká na ne keĎ jej ho nedonesiem cha cha cha.

typa
17. dec 2012

ja som svokre kupila nausnice -mali akciu -30% zlava...cize ma vysli celkom lacno. A zaroven sme pre oboch kupili vikendovy poukaz do hotela v hodnote 300€. Ale oni si to zasluzia. Svokor povedal,ze bude za nas platit hypoteku pocas materskej...tak aspon teraz im chceme nieco dat 🙂

eeffka
17. dec 2012

37,50 ked vydelim kavovar 2(ona a svokor), 300e za dar??? co ste pipi?

angua27
17. dec 2012

s bývalou svokrou mám v celku dobrý vzťah, lepší ako keď bola svokra. 😀 pomáha mi aj so svokrom s malým veľmi často. napriek tomu, tak ako aj moja rodina, aj ex-svokrovci dostanú darček do 20 Eur. hlavný obdarovaný bude, tak ako u aj u mnohých môj syn - momentálne jediné malé dieťa v rodine. 😉
aj keby som mala tie peniaze, toľko by som do svokry a teda ani do mojej mamy neinvestovala. každá má to, po čom im srdce túžilo už dávno.