Oslava u sestry

29. sep 2022

Ženy , neviem ako sa vymotať z tohto kruhu , so sestrou nemáme neviem aký vzťah, viac menej iba kvôli rodičom a deťom našim ,avšak pred mesiacom som mala narodeniny , absolútne ani sms ani telefón nič, žiadne všetko najlepšie,aspoň na tie narodeniny .Teraz budú mať oslavu a určite nás zavolajú (mama si postaví hlavu) a môj muž si postavil hlavu že nejdeme , lebo ako sa postavili oni ku mne tak sa postavíme aj my k nim🤷 pred mesiacom sme boli spolu ani slovo nám nepovedali,len rodičia robili spoločníkov a pred pol rokom ,že aká som lenivá(na oslave pred všetkými) ,lebo som povedala že ja si marhule radšej kúpim už zavárané ,lebo nemam čas , práca, deti a dom ,domácnosť..viete muž má pravdu , kope do mňa celý život , keď sme spolu tak sa so mnou ani nebaví , a to aj keď sme na oslave , keď voľačo tak hneď výsmech , ale rodičov mi je ľúto , neviem čo mám spraviť , lebo viem že ma muž pravdu

A na narodky nezabudla ,mamina jej to pripominala

beata_k
29. sep 2022

Ono je otazne, ci ta tam chce. Mame slub, ze jej isto zavolas. Ale ak nechces ist, tak nechod.

loginexistuje
29. sep 2022

a ty si robila oslavu pozvala ju a ona meprisla nezagratulovala ?

ak to tak neni tak ty normalne chod muza ospravedln pobudni tam hodinku a odid ak bude rypat tak sa len zasmej a nekomentuj (tym ju zneistis)

sono2
29. sep 2022

A prečo sa vlastne nebavíte?

autor
29. sep 2022

@sono2 vieš čo , kvôli finančným rozdielom 🤷

autor
29. sep 2022

@loginexistuje ja budem so synom robit posedenie spolu budeme, tak sme sa pred rokmi dohodli ,že to bude najlepšie, lebo veľa je toho pre každého .mohla aspoň sms poslať , a to mi stačí

sono2
29. sep 2022

Ako že ti sestra závidí?

autor
29. sep 2022

@sono2 mňa sa nepýtaj , nie je to normálne

sono2
29. sep 2022

Tak tiež taky prístup od teba. Musíš vedieť kvôli čomu sa nebavíte.
Myslím, že na obidvom stranách je problém.

katkine_terapie
29. sep 2022

Autorka: A co chces ty? Chces sa s nou stretavat aj napriek jej spravaniu k tebe (nie nezmeni sa iba preto, ze to chxe niekto iny) alebo po tom všetkom uz na stretavanie nemas chut. Neries, co ti hovori muz, je to jeho subjektívny pocit a mozno, ak by bol v rovnakej situacii zachoval by sa inak (a mozno nie). Neries, co chce mama, pidla toho co pises ide o citove vydieranie, manipulaciu (dovod vie iba ona sama). Chod sa sama prejst aj na hodku dve a vnimaj samu seba, to co chces ty. Pozor! Nie stylom, ak sa, sestra zmeni, chcem, aby sme spolu vychadzali. Ale, sestra je takato, chcem/nechcem sa stretavat, ako sa citim, viem/neviem veci ovplyvnit mojim pristupom atd.

kamlicek
29. sep 2022

Otazka znie ako si ty na tom, po com ty tuzis, co chces urobit, to je proste zasadna vec, nie sa riadit podla inych, lebo skor ci neskor na to doplatis. Neda sa byt zakazdym s kazdom za dobre.

ivuska027
29. sep 2022

Najprv som Ti chcela napísať, že nechoď tam. Ale po pravde, rozležalo sa mi to chvilu v hlave. Pozri, pre mamu je to dolezite. Ma vas obe rada, obe ste jej deti. Urcite vidi, že sa mate kazda inak. Chce vas vidiet spolu ako sestry... Lebo mozno raz tu nebude a ostanete si len vy dve.
My sme so sestrou nemali ziadny vztah, nikdy. Od decka nie. Skor sme si robili zle. Ona bola ako prvorodena vzdy uprednostnovana. Napriek tomu som ju mala rada... Ano, pouzivam minuly cas. Sestra zomrela ked mala 35. Mama 3 mes pred nou. Mama bola dlho chora, onko pacient. U sestry onko diagnoza, brutalne rychly spad. Ked mama zomrela, vlastne mi ostala len sestra. Povedali sme si, že to zmenime, ze skusime to spolu nejak ako sestry. Nestihli sme to.... Ktovie, či by sa to podarilo. No len ja to už nezistim. Nikdy.
Moja rada znie, ak nie kvoli sestre, sprav to kvoli mame. Chod na tu oslavu, ak nejaka bude, bud jej dobrou sestrou najviac ako je v tvojich silách a uvidis. Mozno Ti to nikdy neopetuje, ale aj tak povies, že si pre to nieco spravila...
Nemusis jej kupovat drahy darcek, aby nemala pocit, že sa povyšujes. Kup jej bombošku a kvietok, to neurazí nikoho.

ahhola
29. sep 2022

🌞Skus si predstaviť rodinný zraz o 10 rokov.... Deti dospelé, rodiča na druhom svete... Nieje úžasné, ze ste ešte rodina, aj keď poruchové, poruchu treba nájsť a odstrániť. Vniesť radosť do stretnutia, urobiť rodičom pekný deň, vyjsť spolu von... Starí ľudia z nedeľnej návštevy žijú aj týždeň. Aj deti. My tiež sme boli vo vytržení, keď prišla tetka zo sesternica i, keď nás bol plný dom. Dodnes spomíname, kto co povedal, aké debaty sa viedli. Skus sa sústrediť na návštevu, urobiť program všetkým, keď na tom mame záleží. 🌞

loginexistuje
29. sep 2022

podla mna by si tam normalne mala ist pozvala ta chod je to neslusne neist ak si ty nerobila oslavu tak preco cakas gratulacie ? ked budes robit oslavu tak ti zagratuluje
takto zbytocne trapis svoju mamu (a aj t oja sestra aj ked ona ta aspon pozvala

h2
29. sep 2022

Prečo si si taká strašne istá, že vás určite zavolajú? Mama sestre pripomínala tvoje narodeniny a aj tak ti nezavolala. Čiže aj teraz sa pokojne môže stať, že mama bude tlačiť a sestra ťa nezavolá. Mimochodom, ty si oslavu svojich narodenín nerobila? A nerobievaš ani po iné roky? Nemáš vo zvuku spraviť oslavu, kde sa gratuluje oslávencovi? Tebe mama nehovorí, aby si na narodeniny pozvala sestru? Prečo myslíš, že je to povie, keď tebe nie?

jajanka31
29. sep 2022

A prečo sa nestretnes len so sestrou a nedohodneme sa...véd si to rozoberte niekde pri káve, čo proti tebe ma, čo proti nej máš ty. Ci teda sa chcete rozprávať a stretávať alebo nie. A kľudne jej povedz ze chceš mať s nou dobre vzťahy ale len ak aj ona chce mať.. a ak sa ako dospelí ľudia zhodnete ze nie tak to spoločne oznámte mame a vybavene..kľudne aj na tej oslave a co, prid bez rodiny oznamte jej to a odijd. mama nech je rada ze ona ma dobrý vzťah s vami..vy medzi sebou ..to už je vaša vec. My sme 4 sestry a často si hryzieme do jazyka ale určite nie kvôli rodicom.. zatiaľ podľa mňa mame dobre vzťahy.. mama nám raz povedala vetu aj cudzí vám ublížili a viac a bavite sa s nimi...asi tým myslela svokrovcov. Neviem, no každopádne. Zatiaľ fungujeme....možno preto ze sme ešte nededili 🙂)) to mal byť vtip ...každopádne vo veľmi veľa rodinách sú rozvratene súrodenecké vzťahy a to preto lebo nikdy to nie je spravodlivé.. nič.akokolvek sa rodič snaží niekto cíti krivdu.bolest, odsunutie atď...

autor
29. sep 2022

@jajanka31 vidíš oni už dediť chceli , ona presviedčala našich aby im dali pozemok za domom aj jej muž hovoril, že veď dcéra má dosť a niekedy by ma snáď vyplatili , ak sa im podarí ..po smrti si chceli nechať rodičovský dom, bez môjho vyplatenia, veď ja mám už dosť

autor
29. sep 2022

@h2 pretože ona volá mňa a ja ju , na betón , to proste mama na tom trvá ..keď robím oslavu , ona ich vola a keď robí sestra tiež nás mama volá👍 🤷 proste musíš zažiť ..ale tu ide len o to že aspoň sms mi mohla ako súrodencovi poslať ,to je všetko , že aspoň niečo ..

h2
29. sep 2022

Nechápem. Ty voláš ju a pred tým mesiacom, keď si mala narodeniny, si ju teda volala? A ona neprišla, alebo prišla a nezablahoželala?

ckocka
29. sep 2022

Takže, povedzme to otvorene a realisticky. Sestru neznášaš, ale mame to nemožeš povedať lebo by sa mohla rozhodnúť že sestra je predsa o kus lepšie podarená ako ty. Tak čo špekuluješ, tvár sa neutrálne, alebo povedz na plnú pusu čo si myslíš a rátaj s prípadnými následkami.

autor
29. sep 2022

@h2 nie oslavujeme každá so svojím dieťaťom ..ja budem so synom za 2mesiace , ona teraz so svojím synom bude oslavovať ..tak sme sa dohodli pred rokmi že kvôli času že sa to bude tak robiť .

autor
29. sep 2022

@ckocka ja ju mám práveže rada o tom pokoj ono to možno tak vyznelo a v podstate ju aj ľutujem ako dopadla , dlhý, exekúcie , je mi to ľúto veľmi , a deti mám veľmi rada , len proste aj mamu štve proti mne , keď sme si kúpili niečo.,tak mamina namiesto toho aby sa tešila , že ako sa dobre tak plakala lebo bolo zle od sestry že mne sa zadarilo a jej nie a to bolo toho viac nie len jedna situácia.preto chcela aj dediť za života rodičov bezomna ..

ckocka
29. sep 2022

Stále z toho vychádza že je v tvojom záujme ludovo povedané držať hubu a krok.

autor
29. sep 2022

@ckocka a vieš ja tomu neviem zabrániť , proste proti tomu sa nedá brániť..minule som parkoviska auto o 3domi ďalej aby ju to nesralo..keď sa niečo deje , zásadne držím hubu ,mám niečo nové? Áni len nepipnem aby náhodou ..

h2
29. sep 2022

Aha, čiže to bude vlastne oslava jej syna? No, ja by som tam asi išla. Teraz nepôjdeš ty jej, potom o 2 mesiace ona tvojmu dieťaťu. Toto už nie je len medzi vami dvomi, sú tu deti, ktoré sa tešia na oslavu a na darčeky od tety. Povzniesla by som sa nad to, že mi nezagratulovala. Prípadne, ak ona nemá problém nazvať ťa lenivou pred všetkými pritomnými, tak by som jej to nejako vrátila, podpichla ju, či je lenivá ti aj zagratulovať...

autor
29. sep 2022

@h2 veď toto že tie deti

optame
29. sep 2022

Toto co si opisala.je citove vydiernie zo strany tvojej mami... Necitala som dalaie komety...
Mama.neodstrihla pomyselnu pupocnu snuru a tvoja sestra sa k Tebe spravala asi stale takto... Ono to na cloveku zanecha zranenia...
Je tazke sa odstrihnut, no pre svoje vlastne psychicke zdravie by si to mala urobit. Napriklad aj tak,ze zacnes realizovat svoje rozhodnutia a nie stale pozerat na to"co povie mama,ako bude mat depku..."

ckocka
29. sep 2022

@optame Tam evidentne nejde iba o to čo na to mama poveie ale aj o to čo mama urobí so svojim majetkom.

optame
29. sep 2022

@ckocka necitala som komenty vsetky, len nejake 3-4 od zaciatku,kde autorka spomina,ze mama bude mat depresiu..
Idem citat tie zvysne

autor
29. sep 2022

@ckocka nie z mojej strany sa ja o majetok nebojím , viem že toto by nespravila , pokiaľ by nezostala dementna alebo podobné stavy..a ja som sa ozaj v živote zariadila najlepšie ako som vedela , mám nehnuteľnosti navyše a nenabudla som ich dedením

ckocka
29. sep 2022

Tak potom mame možeš bez obáv vysvetliť ako sa veci majú, nie? Nech už to dopadne ako má.