Pod koľkými stromčekmi si vaše deti nájdu darčeky?

nikomutonepoviem
21. dec 2016

Ahojte žienky. Nestotožnila som sa so zvykmi mužovej rodiny a ak poviem svoj názor je to akoby pes štekal za oknom a chceli ho zahriaknúť. Dohodli sme sa,že naše prvé Vianoce budeme sláviť u nich,majú viac miesta a hlavne šlo o to aby svokrovci mohli byť s vnúčatami atiež svokru by asi porazilo keby nemohla nachystať tony jedla...No ale u nich som bola prekvapená,povedali že zazvonia zvončekom "prišiel ježiško" a deti si ku stromčeku....lenže u nich sa takto začína ja tomu hovorím "pochod za darčeky" Pretože tie darčeky sú unich,potom sa prejde k starkej po darčeky od nej, tam sme do večera takže keď prídeme domov ideme rovno spať takže naše darčeky si deti rozbalia ráno(nenosíme ich k svokrovcom lebo by s tým bola babračka všetko pchať večer do auta..) potom prídu svokrovci a ide sa k ďalšej starkej pod stromček a to všetko v presne určenom čase(ak sa nedodrži aspoň 2ľudia sa urazia a svokor kričí) no a potom na ďalší deň alebo neskoršie sa ide k ich "rodinným priateľom" kde majú deti ďalšie darčeky.... Keď som svokre povedala že ich susedom darček odnesiem dopredu nech ho dajú malému pod stromček pozerala na mňa ako na cvoka aže nie že to mu musím dať osobne...a to chce deti učiť na ježiška,tak to tomu decku nedôjde,že je to odo mňa keď to nedostane pod stromček na štedrý večer ale odo mňa pár dní potom? Niekedy mi je to smiešne a predstavujem si opitého santu ako nevie nájsť našu adresu a preto nesie darčeky pod 5 rôznych stromčekov. V mojej rodine to máme iné,keďze máme každý už svoju rodinu a bývame pár km od seba tak po prve aby sme nemuseli behať na aute hore dolu a po druhé pretože ako deti sme darčeky aj od rodičov aj od inej rodiny otvárali normálne pod jedným stromčekom doma,tak di darčky dávame tak týždeň dopredu,každý si ich doma skryje a vyloži pod stromček na štedrý večer a deti si nájdu všetko "od ježiška"pekne pokope a k rodine sa ide po sviatkoch kedy má kto čas -termin a hodinu návštev si neurčujeme však máme malé deti každý ma iný režim...deti donesú starkej ukázať darčeky čo dostali od ježiška a učia ju ako sa s tým narába, všetci sú vpohode a nikto sa s nikým neháda. Aký je vás názor? Môžete mi aj vynadať,keď to čítam jem čokoládu tak ma to nerozčúli 🙂 Ďakujem

myskahryzka
21. dec 2016

Ja ako dieta som to vzdy absolvovala presne ako opisujes a zdalo sa mi to uplne super. Jeden vecer,.. minimalne tri stromcelky, tri prekvapenia..kopec darcekov. Boze..vsade som bola taka poslusna, ze som si vsade nasla darceky. TEsila som sa ako blazon holym slizom. Z toho dospelackeho hladiska s odstupom casu sa mi to paci preto, lebo Vianoce su o rodine..a nasi chceli byt s kazdym z tej rodiny aspon na chvilu. Tak sme takto behali hore dole az do noci..Isli sme k jednemu ujovi, uz aj s tym sme isli k tete, alebo k babke a nakoniec nas bol slusny dav. Vzdy sme prisli domov neskoro, spravodlivo unaveni a stastni. A teraz to so surodencami praktizujeme rovnako.. Behame hore dole a tesime sa z toho, ako sa nase deti tesia. To su pre mna Vianoce...

rebeka7501
21. dec 2016

Keď sme bývali u rodičov - boli to 2 stromčeky (my + svokrovci), potom 3 stromčeky (doma, naši, svokrovci), keď som sa rozviedla 3 stromčeky (ja, naši, otec). Dieťa raste a skôr či neskôr sa dozvie o existencii Ježiška alebo Santa Clausa. Ale osobne by som nerobila maratón na štedrý deň. My sme vtedy doma, a na prvý sviatok vianočný a druhý sa ide našim a nádejným svokrovcom. Tento rok ide dcéra otcovi a aké tam majú zvyky ma trápi ako minuloročný sneh. Hlavne, že bude s otcom.

zonjushe
21. dec 2016

Tak my sice uz 3 rok budeme slavit Stedry vecer doma spolu so sestrou a svagrom, ale na 2.sviatok chodime ku svokre plus s nou byva aj jej mama a otec..cela procedura od obeda az po rozbalovanie darcekov je podla sablony, musi sa vsetko dodrzat na 1000%, vobec to nie je uvolnene, len take oficialne aby sa vsetko presne dodrzalo..prvy rok som len pozerala ci su vsetci ok..to moja rodina ked sa stretneme na 1.sviatok, nikto nic neriesi, vladne tam super pohodova atmosfera, aka na Vianoce ma byt..plno riadu, bordel od darcekov, deti behaju sem a tam, no klasika..u svokry akoze velke halo darceky, ktorych rozbalovanie ma presne pravidla a potom uz len trapne ticho a rychlo pratat, umyvat riad, ziadna konverzacia v kruhu rodiny, trapas proste..v mojej rodine nikto nikoho nenuka 1000x, nieco je na stole, nieco v chladnicke, nech sa paci, ak mas chut zober si..u svokry kazdych 5 minut nutenie do jedla aj ked mam evidentne dost na tyzden 😀 .. vsetko take oficialne, treba nukat, aby sa dotycny neurazil, no ja som uplne inak naucena a manzel sa s nimi tiez nestotoznuje..niekedy mam pocit, akoby sme boli cudzia navsteva a nie rodina..

zuanach
21. dec 2016

Mna to uz s tymi darcekmi prestalo bavit, poviem pravdu, ked som raz dceru videla rad radom vybalovat darceky bez stipky emocie, u kazdeho kopec toho, zbytocne....zrusila som datceky od vsetkych nasi ch surodencov, kazdy mame po troch....stedry vecer travime doma, deti si rozbaluju darceky teda doma a po jednom darčeku u kazdej babky zväčša na druhy den, musim priznat, ze sa mi velmi ulavilo, ze nemusim ani ja riesit milion darcekov a ze z deti nevyrastu dufam nevdacnici🙂 odporucam vam spravit si vlastne pravidla na vianoce, vlastne zvyky, a nie kopírovať tie chore zvyky z manzelovho detstva a treba mu povedat na rovinu, diplomaticky, co a ako si predstavujes

majka99999
21. dec 2016

@nikomutonepoviem my mame Vianoce doma, kedze moji rodicia su 2 hodiny autom a svokra 3 hodiny autom. Proste sme sa dohodli, ze s detmi budeme doma, asi sa muz bal, ze by sme zacali striedat a musel by byt aj u nasich. 😀 😀 26./27. cestujeme k nasim na par dni - tam dostanu 1 darcek kazdy (nasi chcu, co s nimi), potom k svokre odtial (necakam nic). Ale sviatky nie su vypocitane na minuty, naozaj tie 2-3 dni sme doma ako rodina. 🙂

susanne6
21. dec 2016

a keby bola malá akože chorá na vianoce?

lucik194
21. dec 2016

u nas 3x
doma rano 24.12
vecer 24.12 u jednych starych rodicov
cez den 25.12 u druhych starych rodicov

jankalukasova
21. dec 2016

@nikomutonepoviem no ja by som povedala svokrovcom, ze si zvyknu... druha vec je ako si to dohodnes so svojim manzelom, ale tiez by sa mi nepacilo behat cely stedry vecer kade-tade... a Silvestra by som si rozhodne riesila po svojom. Toho napr travime s priatelmi.

mirtill
21. dec 2016

@nikomutonepoviem U nás zavelila nevesta😉.24-ho sú doma sami,25- idú k nám na obed aj pre darčeky 26-k jej mame,tiež na obed a pre darčeky.A to odkedy sa vnučka narodila.Ste už samostatná rodina,si myslím,že aj vy môžete určiť pravidlá.A my,ako babka s dedkom ich navštívime,keď oni majú čas a sú doma,ale určite ešte predtým než rozoberú stromček.🎄

0silvia0
21. dec 2016

@nikomutonepoviem od prvých Vianoc čo sme s manželom spolu sme mali štedrý deň spolu len ako rodina. Jednoznačne sme tento postoj oznámili rodičom a museli to akceptovať. Som presvedčená, že nová rodina má právo si zaviesť vlastné pravidlá...
Až 1. sviatok vianočný ideme k mojim rodičom s deťmi, manžel už rodičov nemá...

sibalka21
21. dec 2016

Moj maly tiez tak, u nas ma darceky a na druhy den ideme k druhej babke a tam si najde dalsie darceky, sestra posle az po vianociach, cize si najde dalsie darceky a tato donesie zaciatkom januara ( tento rok to nevyslo vsetko naraz, ale vobec mi to nejak nevadi) ....

mimulik
21. dec 2016

Tak u nás to bude tento rok veľmi zaujímavé ale veľmi sa na to tešíme..ráno si nájde malý darčeky pod stromčekom doma. Potom máme prvú skorú večeru u manželových rodičov. Potom hodinu cestujeme späť domov k mojej mamine a nakoniec ideme ešte k môjmu otcovi. Na druhý deň si príde pre malého jeho biologický otec kde bude mať darčeky a potom ešte u jeho rodičov, neviem či aj u jeho brata..tiež chceme byť na Vianoce so všetkými, ktorých máme radi.. 🙂

janickacrazy
21. dec 2016

My trávime Štedrý den doma, tu dostanú deti darčeky od nás, na druhý den ideme k našim, tam dostanú deti dáke darčeky, na další den k svokre, tam tiež dačo dostanú a potom ešte jeden den pojdeme ku švagrinej a tam tiež budú darčeky. S mojou sestrou sme sa dohodli, že si kupovať na Vianoce nebudeme, lebo ona má 4 deti, ja 3 a každému niečo kúpiť potom už toho bolo tak veľa a koľkokrát sme ani nevedeli, čo už kúpiť. Aj tak toho dostanú dosť. So švagrinou sa dohodnúť nedá, takže si kupujeme. Ja tiež nemám rada kvantá darčekov, ale radšej jeden-dva hodnotné darčeky ako 10 nekvalitných somarín. No ale skúste to vysvetliť svokre. 😝

6mia6
21. dec 2016

@jana_eyre toto som aj ja riesila az to dospelo do stavu ze som zakazala kupovat darceky surodencom lebo sa nevedeli kontrolovat. Takze darceky od starych rodicov, krstni rodicia a my

denisekkk
21. dec 2016

My byvame v dome s nasimi a starkou ..to su 3 stromceky:D najeme sa spolu a potom mala beha od starkej az hore...tesi sa...potom ideme s muzovej rodine a este k mojej... mne to vyhovuje...je to chaos ale co mala sa tesi :D

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tyelde
21. dec 2016

1, svokra príde k nám a rodičia sú 2500km ďaleko, čiže pošlú buď darček alebo peniaze 🙂

janinah
21. dec 2016

Zíram nad odpoveďami,urobili ste si niektoré z Vianoc darčekový biznis a šnúru povinných návštev /dobrrovoľne nasilu/a podstata je niekde inde...
@nikomutonepoviem prepáč,ty nie si svojprávna? ak raz buchnem po stole,že mojedeti budú mať vianoce tak ako ja chcem,tak sa rodina môže aj na hlavu postaviť...či ti chýba ďalší taký rozmazlenec ako je tvoj muž,čo len čaká čo kde dajú? jasné,že je taký,však odmala ho 150 babiek tak vychovávalo a teraz sa to ide diať na tvojom dieťati....
u nás boli darčeky pod jedným stromčekom- tu si doma,tu tiežiško doniesol darčeky/babky dali peniazena darček,aby nekúpili hlúposť

tinqua
21. dec 2016

@nikomutonepoviem
Napisala si to skvele...pojem pochod za darceky si osvojim 😂 ...u nas sa zas stari rodicia predbiehaju, doslova si malu kupuju. Uz treti rok hovorim, kupte jednu vec....trt makovy, moja mama najvacsi dom pre babiky na svete, 4 knihy, haldy oblecenia a to isto neviem o vsetkom, svokor pre istotu sa tvari zahadne, ze to je prekvaapko takze to som zvedava, naposledy kupili malej k druhym narodkam bicykel pre 5+😀 ...takze den po vianociach sa vydame na cesty. A ja fakt netusim kde tie hovadiny doma popracem...

mamutka
21. dec 2016

Sviatky pokoja a mieru.... No jo, muž sa ma kazdy rok pýta čo chcem pod strom (on stromček nepovie 🙂 ) a ja vždy poviem "pokoj svätý". Odkedy máme malého, netrepeme sa hore dole. Kto chce, môže nás prísť pozrieť. Ani jedným sa zatiaľ nechcelo v zime a ľade cestovať 130 resp. 330 km. Tento rok sa podarilo darčeky od jedných aj druhých starkých vyzdvihnúť a malý si nájde všetko pod jedným stromcekom doma. Medzi sviatkami, resp.po Novom roku navštívime babky, dedkov. Pre nás sú Vianoce posvätné v tom, že sme doma, spolu. Celý rok makame ako sroby, ostať doma, v klude a mať pokoj je ten najväčší darček.

zuzka0605
21. dec 2016

pod piatimi..je to asi vela, ale neviem s tym nic robit..na stedry den len doma pri nasom a dalsie dni pod ostatnymi stromcekmi na navstevach

janinah
21. dec 2016

@tinqua smutné..a sú deti,ktoré majú vianoce o chlebe vo vajci a o minidarčeku môžu len snívať...a aj preto,lebo ľudia okolo sú slepí a sebeckí.nič osobné,píšem všeobecne,jedny deti sa idú utopiť v mori darčekov a druhé -chúďatká...a ani to nechce tak veľa,len sa trochu poobzerať okolo seba,aj tu naMK sú maminy,ktoré živoria ....ale je to a rodičoch,aký "cirkus" na vianoce okolo svojich detí dovolia vyrobiť......

tinqua
21. dec 2016

@janinah neberiem osobne...a viem, ze pises velku pravdu. Zas na druhej strane ja im v tom zabranit neviem a ja sama ju nerozmaznavam...od toho ma ozaj starkych. Nedokazem zachranit vsetky deti na svete, ale ak tu je niekto v takej existencnej krize a cita toto, velmi rada kupim tu hracku pod stromcek.

sardinka336
21. dec 2016

@tinqua tie darčeky tiez nemusi dostat všetky naraz. Moja švagrina po vianociach niektore hračky odlozi a ked jej deti prestanu bavit tie s ktorymi sa hraju tak im ,,vymeni,, za tie neopozerane. Je to celkom rozumné.

@janinah presne, cele je to hlavne folklor o plných pupkoch a darčekoch a tu aby bola svokra spokojna, prababka sa neurazila, svokor nekričal....no ideš mi dakde??
Ja ked vidim v TESCU tie haldy ,,žrádla,, čo ludia ako v pomätení zmyslov maju v košikoch ...ach...potom kolko toho skončí v koši.

jankalukasova
21. dec 2016

@sardinka336 áno.. tak toto si presne trafila... proste aby sa ten a ten neurazil, aby tam a onam nebol problém, a aby sa nepovedalo. A kam sa podelo to čo chcem ja??
Možno si niekto povie, že som egoista, ale ja som sa v týchto veciach naučila uprednostňovať seba a svoju rodinu. A, že sa svokra urazí?? Hm.. ok jej vec, Slnko preto neprestane vychádzať ani zapadať.
Horšie je, že za autorkou príspevku nestojí manžel... ale aj jemu treba vysvetliť, aká je vlastná predstava vianoc, lebo čo ma teda úplne dorazilo, boli tí rodinní priatelia jeho rodičov.. no na to by som sa už fakt z vysoka mohla...

simca06022011
21. dec 2016

No cele zvlastne, u nas je to tak, ze ti co su blizko dbehnu a darceky donesu, bud sa skryju, alebo dajurovno pod strm, zalezi na tom, kedy pridu (ale u nas to je: jedni starky a dedo, cize dve skupiny,ani ojednu viac.. ), prisli by na navstevu aj tak. Ak je niekto u nas na stedrovecernu parádu, da darceky ku ostatnym... na druhy den sa cestuje k madarskemu jeziskovi, ku svokrovcom a tam nesieme darceky mi (ale tie sa vecer rpedtym tiez nachadzali pod stromom ), cize u nas sa otvara opd dvomi - nasim a madarskym na druhy den, mame aj madarskeo mikulasa :D CIZE na tvojom mieste tiez zurim, a nielen to, ja by som taketo vianoce nikdy NIKDY nedovolila, som panou svojho domu. AJ ked sme sa tlacili v byte, vianoce sme mali.. nejde o miesto... vidis, mate viac miesta a ubehane vianoce :D

libawet
21. dec 2016
cadulka2908
21. dec 2016

4.
Doma si najdu deti darceky po veceri. U jednych starkych a druhych starkych na dalsi den a kmotrovci prinesu,ked nas pridu pozriet.

annie6
21. dec 2016

My chodime vacsinou k babke, tam su pod stromcekom vsetky darceky, max. jeden dva necham doma pod nasim stromcekom co si najdu ked dojdeme domov 😀 a potom nejaky darcek od krstnych ked pridu k nam alebo my ideme k nim,inak na stedry vecer nikam nechodime

babatkoo
21. dec 2016

My si 24 rozbalime darceky u nas doma (muz, ja a syn 18 mesacny). 25 ideme k jednym a 26 k druhym starym rodicom pod stromcek. U mojich rodicov si najdeme darceky vsetci (to co moji nakupili ako prekvapenie pre nas) a k svokrovcom (tam ma iba syn odrazadlo zabalene). Ako deti sme tak isto chodili s mojim bratom k obom babakam v iny den. Takze sme 3 dni pod stromcekom rozbalovali a tesili sa so starych rodicov. Bez nahanania, pri stromceku cely den.