Priateľov brat s priateľkou nám ponúkli ich vysnívanú svadbu

9. nov 2023

Priateľov brat majú s priateľkou stanovený dátum svadby na apríl 2024. Uz majú poplatene nejaké zálohy, svadbu naplánovanú takmer od A po Z. Jeho priateľka ale neplánovane otehotnela a žiaľ, má vysoko rizikové tehotenstvo. Keďže sme s priateľom tiež zasnúbení, ponúkli nám ich vysnívanú svadbu. V podstate svadba na kľúč. Bez starosti. Aby neprišli o zálohy najmä. Avšak, tak ako som si bola istá, že svadbu chcem, teraz som zaváhala. Totiž. Ja od mala viem, v akom kostole svadba bude (to sedí, ale to je asi tak všetko). Vždy som patrila medzi tých, ktorí tvrdili, že najlepšie je vziať sa vo dvojici len s 2ma svedkami. Ale teraz to bude svadba so všetkým a v konečnom dôsledku ani nie podľa mňa. Čo si o tom myslíte? Priateľovi je to jedno, vravel, že rozhodnúť sa mám ja a on to bude akceptovať.

hariet
9. nov 2023

hned by som to brala, kedze neznasam taketo veci vybavovat. Nieco sa urcite da este zmenit podla teba, minimalne vyzdoba, jedlo.. Pre mna by to bol usetreny cas.

mapypotkancek
9. nov 2023

Nenut sa do niecoho, s cim nie si stotoznena. Ak chces svadbu o dvoch svedkoch a aj Tvoj priatel taku chce, majte taku

andreatytler
10. nov 2023

Ak su podla teba hudba a fotograf prkotiny a je to v podstate jedno, nechapem co riesis ze to nebude podla teba. Jasne ze to ber.
Ja by som to nikdy nebrala ale to je preto ze pre mna to nie su prkotiny a hlavne by som takto prisla o tu najvacsiu zabavu - organizovanie svadby.

savasava
10. nov 2023

Ja by som to vzala. Brali sme sa pred 3 rokmi, všetko plánovali sami a ešte sme poriadne ani svadobné fotky nevideli. Video sme mali len tak, kto čo natočil, to sme nevideli vôbec. Žijeme šťastne, užívame si dieťa a života a svadba už je zabudnutá. Ver mi, že za pár rokov ti to bude tiež úplne jedno aká tá svadba bola.

amima
10. nov 2023

urob podľa seba, tvoja svadba, tvoje pocity, tvoja voľba. čo ťa po ich zálohách, čo budeš mať z toho, keď ty budeš nespokojná, lebo toto nie je to, čo chceš. Oni samozrejme spokojní budú, ale na to vôbec nepozeraj, či budú alebo nie, toto nie je absolútne rozhodujúce, nejaké zálohy

tykat
10. nov 2023

@macatt presne, jedine co by ma mohlo odradit je premrstena cena.

macatt
10. nov 2023

@tykat to verím, že sa dá do apríla okresať, počet osôb, možno aj menu, počet zákuskov, aj u fotografa niečo ubrať, dôležité, že všetko je na ten termín už vybavené a teda dúfala by som, že niečo aj ten brat nechá v banku😀

lonely66
10. nov 2023

nie autorka, nemáš upratané. lebo tvrdíš, že chceš svadbu v okruhu 4 ľudí. ty, chlap a dvaja svedkovia. a potom píšeš, že ak už máš mať veľkú svadbu.... tak ak chcem malú, urobím si malú a neriešim veľkú. ty naozaj nevieš, čo chceš. aj z tohto dôvodu to slušne odmietnite, lebo to nebude dobré..

inaemre
15. nov 2023

Ja by som to brala. Ved vela veci sa da este zmenit (farba a styl vyzdoby, menu...) vies si toho este bela upravit podla seba.
Ja v tom vidim vela usetrenych nervov 😅

katkami123
15. nov 2023

Také caviky pre nič, tak zmeň kapelu a vybavené, akoby niekde dátumy rozdávali, väčšinou je veľký problém zladiť dátumovo aj voľnú sálu, aj volno v kostole, aj ostatních okolo, aby to pasovalo, na mnohé veci sú čakačky aj rok. Ty máš už poriesené všetko, detaily predsa už zmeníš podľa seba - či pozvánky, výzdobu, svadobné menu, torta, všetko veci, na ktorych sa ešte dá pracovať, čiže svadba bude podľa teba. A to či si ťa raz vezme na 100% chlap nikdy nemôžeš vedieť s určitosťou. Koľké majú zásnubný roky a nič tzv. prsteň drž hubu. Keď to odmietneš, ešte si raz budeš nadávať, ak budeš potom všetko vybavovať aká si bola hlúpa a koľko nervov si si mohla ušetriť. Je to len jeden deň, ono je hlavne dôležité ako budete žiť spolu potom a či budete spĺňať to, čo ste si sľúbili. Čo z toho, že mnohé majú svadobné agentúry a svadby do detailu premyslené rok do predu za desaťtisíce, keď už o 2-3 roky sa rozvádzajú. Toto som nikdy nepochopila, prečo mnohé robia okolo jedného dňa toľké caviky, keď ich s tým chlapom čaká cely život pred sebou a to je snáď dôležitejšie ako ten jeden deň ako budú spolu žiť. Mne moji starí rodicia rozprávali, ze kedysi sa ani obrúčky nedavali, ani zasnubené prstene, nebolo na to peňazí a manželstvá držali. Dnes veľké jednodenné pompéznosti a do chvile rozvody.