Stužková - počet koláčov na osobu

15. dec 2023

dievčatá tie čo ste boli nedávno na stužkovej, koľko koláčikov ste rátali na 1 osobu?
my už robíme plány teraz, a u nás je návrh že 3 koláčiky. mne sa to vidí strašne málo, nie žeby som bola nenásytná, ale však u nás kedysi čo zostalo rozdávali ostatným triedam...

jaja1979
15. dec 2023

U nas každá rodina piekla 1 plech ( buď sladké alebo slané) a čo zostalo, v pondelok porozdávali v zborovni a po triedach. A to mali v triede 30 deti, takže sme mali 30 druhov😉

simsalabim
15. dec 2023

Mne sa 3 zdaju akurat.

janinah
15. dec 2023

5

zuzana76
15. dec 2023

Aspoň 5 by som dala na osobu

marcellka32
15. dec 2023

Objednat na osobu 5 ks ...nepiect doma (domáce koláče by mali byť len na rodinných oslavách, nie každý kto hovorí že vie piecť skutočne aj vie piecť, často sú to na pohľad nereprezentovatelne domáce výtvory )

lindous
15. dec 2023

Nie síce stužková, iná akcia pred pár dňami, ale bralo sa po 5 a zostalo ich brutálne veľa, niekto si nedal vôbec, väčšina 1-2… záleží asi aj aké koláčiky a čo iné bude na jedenie, moja skúsenosť je, že na takýchto akciách kde sa popíja vínko a podobne ide skôr slané ako pagáčiky atd… 3 sú asi okej

bolarazjedna
15. dec 2023

Ak sú veľké zákusky (tie normálne z cukrárne) , 3 sú úplne v pohode. Ak mini rezy (ako na svadbách), tak by som dala 5. Určite sa zvýši, a budete mat co rozdať. Zdá sa ti to malo, ale väčšinou na oslavách kazdy si sa 1-2kolacikov, viac nie (väčšiu chuť majú ľudia na koláče deň po akcii - nech žije výslužka! 😃😃) A vždy je to tak, že niekto si nedá ani jeden, maskrtnejsi zas možno aj 4-5, to sa nejak tak vyváži. Nám aj ored svadbou radili v cukrárni, že 5 kolacikov (mini rezov) je dost, a mali pravdu.

7lenka11
15. dec 2023

Závisí od veľkosti koláčov. Ak sú fakt veľké, poriadne kusy, tak tri je akurat. Ak tu to len také moderné mnamky, tak aj päť bude malo 🙈 zažila som to na svadbe, a teda niektoré moderné Candy bary vyzerajú skôr ako degustačný stôl a nie občerstvenie pre hostí.. napr macronky boli také mini, že kolegyňa si len z nich nabrala 5ks 😀

dzulli1980
15. dec 2023

Za mňa stačí 3ks/osoba ... nie každý má rád sladké ... ja vôbec, čiže moje 3 ks by zostali pre niekoho, kto sladké ľúbi.

w3ronika77
15. dec 2023

Za nna aspon 5

autor
15. dec 2023

@jaja1979 naše žienky v triede kričali že piecť NIE.
keby sme piekli to by bolo OK

kornelies
15. dec 2023

Urcite 5, ak neratame, ze su to velke veterniky z cukrarne. Radsej o zopar kusov viacej ako keby mali chybat. Zakusky naozaj nie su velka polozka. Kazdy zaplati o nejakych zopar eur viac.

nerko
16. dec 2023

Predpokladam, ze su to male kolaciky. Takze 5 na osobu. Lepsie, ked nieco ostane, ako by malo chybat. Stuzkovu sme mali v skole, tak sa v pondelok dojedalo. Tiez sme si nosili vlstne napecene, je tomu uz 24 rokov.