Svadba na úrade

7. nov 2022

Ahojte baby, tie ktoré ste mali poslednu dobu svadbu na úrade s tým ze jeden z vás tam ma miesto trvalého bydliska a druhy v inom okrese koľko ste prosím platili? Nerozum tomuto textu co je uvedeny na stránke našej matriky co to je za poplatok, no debilka som, ostane poplatky sú tam pekne rozpísané co sa týka cudzincov alebo keď chcete obrad mimo hodín atď... Ale toto? Co to je za poplatok? 😅
"Mestské zastupiteľstvo schválilo: uznesením racionalizáciu občianskych obradov a slávností Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskej rade" v čiastke 70,00 € , ak aspoň jeden zo snúbencov má trvalý pobyt na území mesta a v čiastke 150,00 €, ak ani jeden zo snúbencov nemá trvalý pobyt na území mesta.
My chceme len rýchlovku podpísať a ísť, žiadne šaty, kvetiny, obrúčky, vykecavacky.. Max 5 minút, ak sa bude tak dat. Ďakujem za Vaše postrehy

andrea_82
7. nov 2022

my sme mali svadbu na úrade vo veľkom meste, ani jeden sme tam nemali trvalý pobyt. Takže podľa tohto by sme asi zaplatili 150€. Ak by tam jeden pobyt mal, tak by sme platili 70€. Podľa mňa to je jasne napísané.

jeanne14
7. nov 2022

Ak ma aspon jeden trvaly pobyt v meste tak 70€, ak ani jeden tak 150€ 😀 pekne jasne napísané

veronikaszabova
7. nov 2022

Comu si nepochopila?

nelca84
7. nov 2022

a co je podla teba nejasne? ak aspon jeden z vas ma trvaly pobyt v tom meste, tak sa za obrad plati 70e, ak ste obaja mimo, tak 150e

autor
7. nov 2022

@andrea_82 ale poplatok za co to je? Lebo tie normálne poplatky ako som písala sú v inej tabuľke, toto je text mimo

ropucha6
7. nov 2022

No ved pisu, ze racionalizacia…cize chcu menej sobasov. Ked maju obaja trvaly pobyt, musia vas zosobasit asi zadarmo. Takto chcu eliminovat poplatkom dalsie sobase.

klarissa25
7. nov 2022

A pre vás platí niečo z tejto tabuľky ?

andrea_82
7. nov 2022

to bude pravdepodobne za ten program, ktorý by vám spravili počas obradu - básničky, prípadne pesničky. Lebo zbor pre občianske záležitosti u nás robí toto. To vy asi nebudete mať.

jeanne14
7. nov 2022

Ale veď pre vás nič z tejto tabuľky neplatí.

autor
7. nov 2022

@nelca84 nechápem prečo to nie je v tabuľke ako ostatné poplatky 🤣🤣🤣🤣, nerozumiem tomu pojmu "racionalizácia občianskych obradov"

klarissa25
7. nov 2022

Ako prepáč ale nerozumieš pisanemu textu ? Ja už ani neviem ako viac zrozumiteľne by to tam malo byť napísané

ropucha6
7. nov 2022

Vsak si tam zavolaj a vysvetlia ti.

klarissa25
7. nov 2022

@ropucha6 otázka je či to pochopí...

autor
7. nov 2022

@klarissa25 nerozumiem pojmu "racionalizácia občianskych obradov"

autor
7. nov 2022

@klarissa25 resp slovu racionalizacia

iwusik74
7. nov 2022

Tie poplatky v tabuľke sú správne poplatky zo Zákona o správnych poplatkoch...tie platia pre všetky matriky rovnako a to čo schválilo mestské zastupiteľstvo sú poplatky naviac, ktoré platia na určenej matrike, ktoré schválilo poslanci mesta

slavomira236
7. nov 2022

Tak zavolaj nech ti pojem vysvetlia..a keďže nemáš trvalý pobyt tak 70 eura a chlap ma

ropucha6
7. nov 2022

Vsak to som ti vysvetlila - chcu menej sobasov 🙂 otazka je, ci to teda plati pre vsetky sobase alebo s nejakym akoze programom. Idealne si tam zavolaj.

zojazoja
7. nov 2022

To v tabuľke to sú navyše poplatky...racio=rozum..tie tabulkove neplatia pre vas

autor
7. nov 2022

@iwusik74 ďakujem čiže to co si proste vypýtaju za kecy miestnosť hudbu a také blbosti okolo toho áno?

autor
7. nov 2022

@zojazoja no dobre ale ja chcem vedieť co to je to konkrétne racio.. Imho prekladať mi to nemusíš

nelca84
7. nov 2022

Nemusis rozumiet dovodu, jednoducho takto su stanovene poplatky za obrad. Kedze pises, ze jeden z vas tam ma trvaly pobyt, tak zaplatite 70e. Ano, "za kecy, miestnost hudbu a take blbosti okolo toho"... ked to potrebujes takto polopate.

autor
7. nov 2022

@ropucha6 no nechcem tam ešte volať, mam z toho stresy, keby sa to len cez mail dalo elektronicky podpísať nejak a bolo by ze sme svoji, dúfala som ze mi niekto napíše že u nich v meste mali rovnaký racionalizácny poplatok a uvedie za co bol zinkasovany 😅

autor
7. nov 2022

@nelca84 presne tak po lopate lebo sa mi to zdá strašne veľa 70 eur za podpis par papierov 😅

klarissa25
7. nov 2022

Je to úplne bežné....snáď mate 70e na svadbu

nelca84
7. nov 2022

nie je to len za podpis, si zober kolko ludi tam kvoli vam bude, ty pracujes zadarmo?

janickacrazy
7. nov 2022

Náhodou my sme mali na úrade peknú svadbu, aj tie básničky, pesničky, hudba, aj prípitok, ale nepamätám si, či sme dačo platili zato. Aj tí ľudia tam musia prísť a zadarmo asi neprídu v sobotu.

autor
7. nov 2022

@klarissa25 ale zbytočne výhodných 70 eur mi to príde :( ešte keby 20 pýtali za nejaký kolok nepoviem ale 70...

autor
7. nov 2022

@janickacrazy verím ze ste mali krásnu svadbu, len my to chceme čisto z praktického hľadiska, škoda ze u nás nič také neexistuje, že si odskočím na matriku ukážeme tete OP vytlačí papier my podpiseme a ideme domov svoji

autor
7. nov 2022

@nelca84 no koľko? Kamoška mala 5 rokov dozadu oddavajuceho a paní co spievala, ja ani tu nechcem

klarissa25
7. nov 2022

Ale je jedno co ty chceš mate tam taky poplatok darmo budeš nad tým plakať