Svadba pred narodením dieťaťa - Áno či Nie ?

masha185
26. máj 2020

Ahojte,
chcem len vidieť iný pohľad, možno názory nestranných ľudí.
Som dievča, ktoré od jakživa túži po veľkej svadbe nad 30 ľudí minimálne.
Partner by sa vzal aj len my 2ja + svedkovia a hotovo.
Čakáme spolu bábätko, termín vychádza na december. Ja 27 on 21r. Sme spolu 3 roky
Včera sme boli na návšteve u známej a ona hodila do plénu otázku, či sa pred narodením dieťaťa nechceme zobrať. Hovorím jej: ja chcem veľkú svadbu, on nie a teraz všetky peniaze idú aj tak na výbavičku.
Ďalej ani ma o ruku nepožiadal. Bývame v prenájme, v budúcnosti (tak za 5 rokov) by sme si chceli brať úver na dom.
No a k tej otázke, keďže mi známa dala chrobáka do hlavy.
Navrhnúť priateľovi sňatok z rodinných dôvodov a urobiť mini svadbičku na rýchlo len s najbližšími skôr než sa dieťa narodí, alebo si splniť sen a počkať? Lebo popravde keď sa mám vydávať raz v živote tak mi je až ľúto za tými princeznovskými čačkami čo k tomu patria, na druhej strane veľa ľudí hovorí že to sú zbytočné peniaze.
Ďalšia vec v septembri sa berú naši blízky priatelia, a nerada by som aby to vyzeralo, že sa opičíme. Ono v podstate som sním o tomto ešte neviedla debatu, možno zavrhne celý sňatok :D ale v rámci teórie ma zaujímajú názory.
Ďakujem

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanak49
26. máj 2020

Tým som nemyslela že bývate v špajzi ☺️ ale bývate v byte za ktorý platíte ale nieje vo vašom vlastníctve ja som mala byt ktorý som dávala do prenájmu no hoc kedy vám môže majiteľ oznámiť že sa musíte vysťahovať keď vám skončí zmluva...... Tým som myslela že peniaze ktoré chcete/chceš dať do svadby si radšej odložte aby ste časom mohli riešiť bývanie presne ako hovoríte nie každý si ho môže dovoliť a žijú v podnájme tak preto by som peniaze šetrila aby som nebola ako ostatný a nebola stále len v prenájme...

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubina
26. máj 2020

@masha185 kazdy sa nakoniec musi aj tak rozhodnut sam, aku svadbu chce - napr. my sme mali malu rodinnu svadbu, rodicia, surodenci, krstni rodicia akazdy jedneho kamosa..ale zato som mala aj vysnivane saty a aj vybratu super lokalitu. Mali sme super atmosferu, s ludmi na ktorych nam naozaj zalezi a s ktorymi sme radi. Nechapem, ze napr. niektori pozivaju siroku rozvetvenu rodinu a dakedy tych ludi vidia na svadbe a nikdy viac...tie peniaze radsej pouzit na nieco ine napr. svadobnu cestu 😉, alebo nieco pre babatko, ked si prave tehotna.

simca06022011
26. máj 2020

@masha185 Ak ty trvas na tom, ze chces velku svadbu, ani nemas inu moznost ako to odlozit... Co si hovoria ostatni, ta nemusi trapit. Ak sa nechces prisposobit, tak na svadbu nemate financie, ako pises, davate peniaze na vybavu... cize tu vobec nie je co riesit. Iba ak by ste si urobili svadby dve :D a uz vobec sa netrap, ze znami sa idu svadbovat.. aj keby ste mali svadbu s tyzdnovym odstupom. No a co.. je to vasa vec. Budete mat rodinu a svadbu mate rpavo urobit si kedy chcete, ake opicenie sa...

masha185
autor
26. máj 2020

@domisha02 Ja ho do svadby nenútim. Netrvám na nej. Nespomínam to často, len ma trošku obarila ta poznámka od známej tak ma napadlo, či sa mám o tom sním porozprávať a navrhnúť alebo tomu nechať voľný priebeh. Či to má nejaké výhody vziať sa kôli dieťaťu. A ak nie jasné že počkám, koľko len bude potrebovať.

masha185
autor
26. máj 2020

@nikolka1986 Ale ja nič neplánujem 🙈 bavíme sa tu čisto v teoretickej rovine 😅

hederamonstera
26. máj 2020

Ak chces velku svadbu, tak si ju spravte potom s dietatkom🙂 niekto ti moze napisat, ze mal velku svadbu a po x- rokoch si uvedomi, ze to bolo zbytocne, to je ale podla mna hlupost, lebo to x rokov by si mohla ty rozmyslat, ake by to bolo mat velku svadbu🙂 ja som sice len 2 roky po nej a bolo to uzasne a nemyslim si, ze to niekedy olutujem;) pre mna svadba znamena velka party, nie nejaka nuda a potom vecera v restike🙂
A nevsimaj si tu tie mudrlantky, ktore riesia to, na co sa nepytas. Tak to tu uz chodi🙂

marryy11
26. máj 2020

@masha185 ahoj, podľa mňa by ste si vy dvaja malí spolu sadnúť a podebatovať o tom, ako to chcete, a nie sa pozerať na to čo vám známa dala do hlavy. Vy žijete s vašim priateľom v domácnosti a nie so známou.
Ona vám môže povedať svoj názor, ale zas by vás až tak nemal ovplyvniť. U nás tiež z každej strany počúvam kedy svadba,že už je načase keď spolu žijeme atď.... Ale keď sa budeme obaja na to cítiť a mať financie vtedy to bude 🙂

masha185
autor
26. máj 2020

@ptmt1011 Jasné že keby mal partnerku vo svojom veku, že by nad tým ani neuvažovali 🙄 Ale nemá, má mňa a ja som chcela dieťa a on chcel dieťa so mnou ...len ho má skorej než plánoval ...ale nevadí mu to nikto ho do toho netlačil, nie je mentálne postihnutý aby nemal možnosť povedať Nie.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
s_a
26. máj 2020

mne sa zas nepáči, ak sa ľudia berú len preto že "musia" - kvôli bábu.. ja som najprv chcela väčšiu svadbu, potom po prerátaní nákladov menšiu :D, ale muž ma nahovoril, že je to len raz v živote, aby sme mali na čo spomínať, tak sme mali väčšiu, cca 50 ľudí a neľutujem to vôbec (tie peniaze sa nám aj tak vrátili..) ak túžiš po väčšej svadbe a priateľ sa do svadby momentálne nehrnie, tak neviem načo to siliť..

hederamonstera
26. máj 2020

@ptmt1011 a co ta do toho? :D

petkaaa
26. máj 2020

@masha185 Vzala by som sa pred dieťaťom, menšia svadba. Pri dieťati budeš mať kam dávať peniaze a svadba sa bude len odkladať a odkladať, potom budete šetriť na dom, úver bude treba splácať, na veľkú svadbu nezostanú peniaze. Takže by som som sa vzdala sna o veľkej svadbe, vám by mali byť prioritnejšie iné veci, nie veľká svadba.
A nikto nehovorí, že je nesvojprávny alebo čo, ale sú ľudia, ktorí urobia tak, ako im povieš a viacerým ženám tu sa zdá, že toto je jeho prípad. On na dieťa v 21 rokoch ešte nemá ani pomyslenie, ale ty si chcela, tak súhlasil. Tak aby si sa jedného dňa nespamätala, že vlastne vychovávaš dve deti. Vaše spoločné a jeho 🙂

vinkel
26. máj 2020

Ja som snívala min 200 ľudí, dve hudby na svadbe a všetko super. Trosku som upustila z nárokov a chcela som peknú svadbu tak 40 ludi, ale dve hudby zíva a plus DJ a proste aby sme sa zabavili a bol to Pekny deň. A dopadli sme tak že moji rodičia sa rozvadzali v tom čase po 28 rokoch. Manžel je z oblasti kde rozprávajú maďarsky a u nás v rodine tvrdý Slotovci a nechcela som ked si uhnu vtedy bude každý múdry a zo svadby by bola vojna SK verzus HU 😢. Svokra nechcela ustúpiť aby sa nehrali maďarské pesničky a pod veci. A nakoniec to dopadlo tak, že na svadbu prišiel iba môj otec a brat-ktorý bol svedok a manželovi rodičia a jeho brat-tiež bol svedok. A fotograf. A nikto sa o nič nestaral všetko všetko do poslednej bodky sme si robili s muzom aj svadobné Šaty bol somnou vyberať ja snim oblek, no všetko aj výzdobu na auto sme si spravili sami. O 15:15 sme mali svadbu na úrade tak sme sa obliekli, odviezli, povedali si áno, išli na obed a potom domov. Jedine načo spomínam bolo fotenie to nám ozaj vyšlo a keď sme si povedali áno. A vtedy som povedala rodicom a svokrovcom vy ste mali peknú svadbu a druhému ste nedopriali tak mi nebudete kafrať ani do života. Sme s muzom 10 rokov spolu a mame dve zdravé deti a všetci sa lubime.

lula313
26. máj 2020

Ako sledujem okolie, tak keď sa nezoberiete teraz, tak už ani pravdepodobne v budúcnosti nie(ďalšie dieťa, riesenie bývania a iné náklady Vám v tom zabránia). Spln si aspoň predstavu o bielych šatách a 1000 príbuzných z piateho kolena tam nepotrebuješ.. len je trosku blbe, že tá nepožiadal, lebo sa na to neciti a teraz mu navrhnes svadbu..

sofiia87
26. máj 2020

On ta este nepoziadal o ruku, zenit sa podla tvojich slov tiez este nechce a ty riesis aku svadbu. Nejak mi to nedava logiku🤷‍♀️ Na dieta si ho presvedcila, lebo si mala pocit, ze potom uz mat deti mozno nebudes moct. Ja viem, ze nie je nesvojpravny, ale pride mi, ze to je este mlade ucho co nevie povedat nie. Velka svadba su pre mna vyhodene peniaze, a v pripade, ze nemate vyriesene byvanie a dieta na ceste by som velku svadbu urcite neriesila

masha185
autor
26. máj 2020

@ptmt1011 No a ? To nie je hlavná téma, že mám mladšieho partnera ktorého ani nepoznáte a riešite tu aké je decko..je to také decko, ktoré si od 15tic hzarába na živobytie lebo sa jeho mama nevedela postarať, je to také decko ktoré by mi vedelo postaviť dom, je to také decko, ktoré dáva bokom svoj komfort a ide do života plnou parou pre partnerku ktorú ľúbi. Také decko ktorému nevadia moje kilá navyše, nerieši absolutne či som pekná škaredá ako jeho rovesníci.
Je to chlap, môj chlap ktorého nedám.
Riešim tu otázku čisto teoreticky, či sa s ním mám baviť na tému svadba ešte pred porodom. či to máí nejaké výhody alebo niečo, alebo proste nechať plynúť vzťah a život a počkať si až to príde z jeho strany prirodzene a nebrať sa len preto že čakáme bábo.

hederamonstera
26. máj 2020

@masha185 skus si odpovedat, preco chces svadbu - ak je to preto, lebo chces poriadne oslavit vas vztah a specatit ho a chces pritom celu rodinu a priatelov (=velka svadba), to pravdepodobne nestihnete zariadit a budes uz vo vyssom stadiu tehotenstva = moze sa stat, ze si to neuzijes
ak chces svadbu len preto, aby ste boli manzelia, kym sa narodi dietatko (co vobec nie je podla mna potrebne), mozte si spravit aj mensiu svadbu, len o svedkoch a to stihate. Ale zasa nebudes mat vysnivanu svadbu.

Zalezi od vela faktorov, ale co som si o tebe precitala, tak ja by som na tvojom mieste pockala na svoju vysnivanu svadbu 🙂 aj keby to malo byt o 5 alebo 10 rokov.

kittykat22
26. máj 2020

@masha185 ja si myslim, ze pokial tuzis po svadbe mala by si ju mat. Ja som starsia (36) a prave sme sa bavili o svadbach, a baby lutovali, ze bud nemali, alebo ze spravili narychlo. A pravda je aj to, ze nepoznam jedinu babu, ktora by povedala, ze mala svadbu prislis krasnu 🙂 ze mohla troska ubrat. Navrhla by som kompromis. Ty zniz pocet ludi, a partner nech sa tomu prisposobi.

natalindaaaaa
26. máj 2020

Nehovorím, že tak mladý chalan nemôže byť dobrým otcom alebo mužom ale z toho čo píšeš mi príde, že sama si si "vydupkala" dieťa a teraz plánuješ svabu bez toho aby ta poziadal o ruku alebo aby to v tejto chvili tak citil (kedže pišeš, že vravi raz si ta vezme). My tiež čakáme babo nie sme zobratí, ale tlačiť sa do svadby teda nejdem, aj ked otázky "a svadba"? mi lezu na nervy

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislavicenka
26. máj 2020

@masha185 pride mi cudne "nahovorit" partnera na dieta, nie je to vec vzajomnej dohody, spolocnej buducnosti? Dieta sa neda odlozit, rodicom je clovek potom cely zivot. A s tou svadbou said mu necudujem, neciti sa na to, ale dieta je vacsi zavazok ako svadba, to dvoch ludi skutocne spaja cely zivot. Podla mna deti patria do manzelstva, do stastneho manzelstva. My sme Mali klasicku svadbu, asi 70 ludi, ale moj manzel chcel svadbu iba so svedkami. Milujem ho, bola som ochotna si ho vziat za.muza aj Tak. Dolezity je zivot po sobasi, nie ten den.

777januska777
26. máj 2020

@masha185 tak výhody manželstvo má, rovnaké priezvisko, právo na vzájomné zastupovanie, rôzne majetkové práva (bezpodielové spoluvlastníctvo manželov). Manželia majú výhody aj v daniach: manžel si môžu uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku, druh nie, vzájomná vyživovacia povinnosť (keď budeš doma s dieťatkom, muž sa o vás musí postarať, teda aj o teba a aj o dieťa, keď nebudete manželia, tak sa musí postarať, len o dieťa. A nakoniec dedenie a vdovské. A čo by som urobila ja? Ak by som bola tehotná a ešte by som nebola vydatá, tak by som sa vydala, ešte počas tehotenstva, nemala by som dieťa mimo manželstvo.

eliska13
26. máj 2020

@masha185 určite by som sa nechcela vydávať tehotná.Za mňa nič nezmeskas, keď sa zoberiete, keď sa dieťa narodí a bude mať rok, dva a chcela by som malú svadbu rodičia, súrodenci dieťa.Ale pre mňa to nikdy nebol sen a svadby mu prídu trapne.Mozes mať aj cačky byť za princeznú a pod. ..neviem prečo Ťa ta otázka známej tak zneistila.
a vôbec nič sa nestane, keď sa vôbec nezoberiete
Je to na Vašom rozhodnuti, ale na rýchlo by som svadbu nezbuchala, lebo sa to patri, malo by sa a pod....

masha185
autor
26. máj 2020

Ďakujem dievčatá. Trošku sa to tu zvrhlo a riešil sa viac môj praiteľ a moje tehotenstvo ako moja otázka, ale aj na tú som dostala odpoveď. Žiadne extra výhody zobrať sa pred pôrodom. Až na tie dane, keďže je živnostník, ale netrieme biedu tak to nie je dôvod na svadbu . Takže si počkám na pekný prirodzený priebeh vzťahu a na deň, kedy ma môj drahý požiada o ruku. A potom budem veľkosť svadby riešiť s ním a hľadať kompromis ale sen si splním.
poznámka: Žiaden muž neprišiel o svoje ego ani "gule" ani nikto nikoho násilím do ničoho nenútil, ani nikto nikomu nebral jeho názor. Bolo to síce z mojej iniciatívy ale do ničoho som ho nenútila. A verte mi, vie si dupnúť, žiadny podpapučiak to nie je 😉

fomelka
26. máj 2020

Je to na dohode s tvojím partnerom, musíte sa dohodnúť na čo radšej dáte tie peniaze

dazdovka
26. máj 2020

@masha185 verim ti, ze chces peknu svadbu, ale neboj, to si mozete spravit aj ked bude dietatko vacsie a uzijete si to. Naozaj sa nestresuj, svadbou sa nic nemeni, na druhy den budes ten isty clovek ako pred sobasom, akurat problem nastava, ze je tazsie potom z toho vztahu vycuvat (ked sa niektory z partnerov zmeni, alebo nastane nejaky neriesitelny problem). A druha vec, ak velmi tuzis po manzelstve, ustup chalanovi a chodte si spravit pekny den s dvoma svedkami, zajdite na ten urad a potom si uzite niekde peknu spolocnu veceru, alebo tak... Ked tuzis po vycackanej svadbe, da sa to kompenzovat ked budes chciet pomoct pripravovat kamaratke, alebo sestre atd.. Nikdy nie je ta svadba uplne podla nevestinych prestav, nikdy to nema ziadna dokonale, ako si to vysnivala a maloktora (najma ked je uz tehotna) si tu svadbu aj tak naplno uzije.