Svadba z donútenia

sspeed_cs
28. okt 2022

Ahojte,
Dlho premýšľam a neviem si poradiť so situáciou ohľadom svadby. Pre mňa je to po čase samozrejmosťou, keď sa ľudia spoznajú a žijú spolu. Sme spolu 3 roky, žijeme spolu 1.5 roka, ale poznáme sa dlhšie. A pomaly som nahodila tému svadby. Som už síce 1x rozvedená, ale viem že svadba ma čosi do seba (pre mňa je to hlavne znakom úcty a žitia spolu v každej životnej situácii). Máme spolu hypo na dom, ktorý sa v blízkej dobe dokončí a deti zatiaľ neplánujeme. Ale čo sa svadby týka partner tvrdí, že v tom nevidí žiadny zmysel a je to len papier, má ma rád, myslí to so mnou vážne a že on to už teraz vníma tak že by ma neopustil a vie, že ja som tá pravá. Pobavili sme sa o tom, vezme si ma, keď na tom trvám a chcem to, ale že prsteň by mi ani nevedel vybrať a celkovo netuší čo kde a ani nevedel ktorý prsteň sa kedy dáva. A určite to netvrdí lebo ma chcel prekvapiť. Je obrovský praktik, keď som sa ho pýtala na zásnubný prsteň, tak povedal že ak by kupoval, tak nejaký obyčajný bez kameňa lebo že sa to musí všade zachytávať a je to nepraktické. Vo mne vzbudilo asi skôr sklamanie alebo ani neviem aku emóciu... A ani nemám chuť ho k niečomu nútiť a sama som trochu o svadbu stratila záujem, pretože nechcem niekoho čo to vidí inak a robi niečo čo si ja želám. Inak je to skvelý muž, milý, starostlivý, je pre mňa oporou, a nechcem aby to bol začiatok konca, ale neviem ako žiť s tým pocitom... Vďaka za prečítanie, každý názor a povzbudenie 🙂

nyusika
28. okt 2022

@doriiis jediná, ktorá reaguje agresívne, si ale ty

Už samotné slovné spojenie "vydaté paničky" svedčí o tvojom dešpekte k statusu vydatej.
A manželstvo považovať za "úspech".... radšej nekomentujem

777januska777
28. okt 2022

@doriiis a zas si vo svojom vyjadrení agresívna. Akože pocit úspechu vďaka svadbe? Urazas ženy a pritom o nich nič nevieš.

doriiis
28. okt 2022

@777januska777 ..tak ako vydáte ženy urážajú nevydate.

nyusika
28. okt 2022

@doriiis kde konkrétne tá niekto urazil ?
Názor, že pre niektoré ženy je sobáš dôležitý, považuješ za urážku?
Veď keď tebe vyhovuje status priateľky, je všetko úplne v poriadku.
Nezaregistrovala som jediný urážlivý, nebodaj dehonestujuci komentár na adresu nevydatých.

doriiis
28. okt 2022

Žienky ja fakt nemám v záujme sa s vami hádať.Mne sú vaše vydate/ nevydate statusy ukradnuté.Ale tak ako ako vy vydate máte právo byť vydate a nebyť zato zhadzovane ako nejaká podtrieda spolocenstva,tak isto na to majú právo aj ženy,ktoré vydate nie sú.A to vidím,že na to väčšina kašle tu.Proste pre niektorých budú ľudia,čo sa sobášiť nechcú vždy len okraj spoločnosti a podkategoria

doriiis
28. okt 2022

A nehovorím o sebe konkrétne.Mne je srdečne jedno,kam ma kto radi.Ja mám vo svojom živote všetko,čo som kedy chcela mať.Hovorim napr.o včerajšej diskusii slečny,ktorá odmietla zasnúbenie.

thoughtfulweirdo
28. okt 2022

@sspeed_cs A kde je problém? 🙂 My sme sa tiež brali preto, že ja som povedala, že je to pre mňa dôležité. Manžel to nepotreboval, ale z lásky ku mne mi to splnil. Pre mňa je to oveľa viac, než keby chcel svadbu kvôli sebe 😀

nyusika
28. okt 2022

@doriiis ale to je tvoj problém, že sa ako nevydata cítiš tak, ako opisujes.
Mimochodom, ani ja nie som vydatá.
Ale nepovažujem sa za menejcennu. Z tvojich príspevkov ale vnímam to, že tebe to úplne jedno nie je.

heymissg
28. okt 2022

@sspeed_cs ja mám takýto kameň a nezachytáva sa😀 no keď som bola mladšia tak som bola jednoznačne za svadbu. Keby som mala ďalší vzťah, tak by som skôr hľadela na kvality partnera ako na potrebu výdaja. Aj keď rozumiem, že je to pre Teba dôležité.

lenkakravcova
28. okt 2022

@sspeed_cs však choďte spolu do obchodu a vyber si 🙂 ja som si prsteň vybrala sama. Anj veľkosť a asi ani štýl by netrafil. 😄 (chápem, že to neznie romantický, ale účel to splní)

doriiis
28. okt 2022

@nyusika ...to si vyčítala kde? To sú len tvoje dojmy

romcici17
28. okt 2022

Moja sesternica je s priatelom uz 6 rokov,stretli sa na výške...svadbu zatial neplánujú,nechajú to plynúť.. keď budú na to pripravený a budú mať financie vezmú sa a my ako rodina to plne rešpektujeme a podporujeme ich.Kamoškiný rodičia tiež napríklad boli spolu viac 10 rokov a vzali sa až neskôr.Ak cíti k tebe to čo ty k nemu určite si ťa bude chcieť vziať,možno sa na to len momentálne necíti.Ale ak je schopný si ťa hneď vziať,aj keď sa možno na to necíti,aby si ty bola spokojná,tak to by vela chlapov neurobilo,takze si myslím ze je to fajn chlap,občas je naozaj lepšie sa neunáhliť pokial ide o svadbu.

gertrudaosem
28. okt 2022

@sspeed_cs ja žijem v tomto už 10 rokov. Obaja sme už rozvedení. To čo opisujes ako by bolo presne o nás... Ty/ja... Partnerove dôvody a názory... U nás ten rozdiel že už nemáme 20 takže pre mňa to teda bolo o to viac hodnotnejšie, byť zobrati. V podstate ten môj iba sľuboval, už po pár rokoch, kedy to my ženy začíname cítiť na tú svadbu... Bavili sme sa o tom, no vo mne to už doslova zomrelo. On to zabil. V skrini máme už 4,5 roka obrúčky, ktoré tam aj ostanú. Nikdy sa k tomu nedokopal, je veľmi nerozhodný a taký náladový že ani sám nevie čo chce. Raz áno raz nie. Asi za to ani nemôže, ale zjavne nie som ta pravá. U nás by to bolo naozaj len o tom že 4 ľudia pôjdeme na úrad povieme si áno a ideme sa niekde najesť. No jednoducho som zistila že všetky jeho prázdne slova o tom ako ma chce aj teraz a zoberie si ma a vždy ma chcel blaboly... Nemajú žiaden význam. Táto naša tema je na dlhšie. Áno, niekto si povie však máte obrúčky v skrini. Ale on jednoducho nebol schopný to potiahnut ďalej a ja si to fakt sama sebe nebudem vybavovať od a po z. Snubný prsteň som si bohužiaľ vydupala ja krava, už je vyhodený von oknom v poli 🤣 asi 8 rokov 🤣. Vyberala som si ho sama a on sa v zlatníctve tváril že ho zaujímajú hodinky a iné veci a "utekovo" sa pohyboval pri východe, pôsobil že sa ani nepoznáme 🤦🏼‍♀️ a iba prišiel zaplatiť .. škoda reči. Jednoducho keď cítiš že on to nechce, tak ťa to úplne zlomí. Určite má každý svoj názor, ale vo mne umreli tieto veci a nikdy už nechcem aby si ma zobral aj keby náhodou chcel čo ale nechce 🤣. Vidím cítim a slová sú len slová. Bohužiaľ, táto vec veľmi ovplyvňuje hlavne mňa v našom vzťahu a dosť negatívne a viem že sa to nezmení, lebo nie je to jeden deň. Tým pádom to ovplyvňuje aj jeho, ale iba preto, lebo mne to strašne ublížilo. Jednoducho sa neviem cez to dostať. Žila som v niečom čo ani nebola pravda. Keby chcel, spraví to dávno. On si len hľadal dôvody prečo nie. Držím palce a dúfam že ťa to nedorazí tak ako mňa. Ale úplne chápem tvoj pohľad že nie je to ono ak on to spraví kvôli tebe. Aj ja som si to mohla sama sebe vybaviť ale práve tak som to nechcela a nechala nech on sa pohne. Nedá sa tu opísať cely môj príbeh, ale viem, že ten môj na to nemá. Aj keď máme obrúčky. Keď to nejde, tak to nejde. Bohužiaľ ja už neverím tejto inštitúcii.

Niekto svadbu potrebuje tak duševne, niekto nie. Ja som bola ten človek, ktoremu na tom veľmi záležalo. Sú ľudia ktorí to neriešia a nevadí im žiť nadivoko. V podstate ani mne už nevadí, aj keď mám dosť svojský názor na tieto veci vďaka skúsenostiam.

liena111
29. okt 2022

Aj si mu povedala akú máš predstavu o svadbe? ...možno sa len boji že chces veľkú svadbu so všetkými tradíciami a tak..a možno sa práve toho boji. Možno není ten typ ktorému je príjemné keď je stredobodom pozornosti. Keď naňho všetci pozerajú...a možno preto sa mu do toho ani nechce...

lenuska9999
3. nov 2022

@sspeed_cs ved keď nevidí taky zmysel v svadbe ako takej (myslím hostinu a tu celu oslavu ), tak sa choďte vziať niekde sami dvaja k moru. Videla som na nete plno takých svadobných ciest, kde sa konajú aj obrady. Kúpte si prstene a choďte na dovolenku a zároveň svadbu. Vezmete sa niekde romantický na plaži a hotovo

srnka79
5. jún 2023

@vroni veru aj ja🙂. Som prakticky clovek, tieto romanticke predstavy su sice mile, ale ja ich k zivotu nepotrebujem. Dokonca mame dietatko, vola sa po ockovi a nic sa nedeje. Serinka ma len, ze na mna nemoze vziat ocr, ked sa daco porobi, ale nemienim vobec rozmyslat nad nejakym moznym vdovskym a podobnymi vecami. Je nam takto dobre. Dokonca som dostala aj snubak (naozaj sa vsade zachytaval, stoji odlozeny v skrini, lebo od porodu neznesiem na tele ziadne sperky) a vysumelo to do stratena, pretoze mam hrozu pri pomysleni na nejaku svadbu a cely ten humbuk a mozno sa raz vezmeme iba tak sami dvaja niekde a potom len spravime zurku pre uplne najblizsiu rodinu... To tu este nebolo, cudna zenska, co sa nechce vydavat ako princezna a navyse jej je uplne jedno, co si kto o tom mysli😂 hlavne, ze nam je dobre, tiez to beriem tak, ze je to len papier s urcitymi praktickymi benefitmi (dedenie, atd.) a ze manzelstvo nie je zarukou, ze chlap nebude neverny/nezduchne... je to o nastaveni kazdej z nas, kazda sa na to diva inak, ako aj chlapi to vidia rozne. Ak im to vyhovuje, tak sa beru, ak nie, tak ziju bez papiera. Neodsudzujem jednych ani druhych, kazdeho vec. Dokaz lasky? Manzelstvo? Tak hadam kazdodenne spravanie, nie? Pre niekoho dokaz lasky kytica mrtvych kvetov za kopu penazi, pre ineho piknik na luke plnej kvetov zivych. Tiez si myslim, ze ak sa dobrovolne dohodnu na svadbe, tak ju moze riesit hlavne polovicka, ktora je nadsenejsia a bavi ju to, ako ta prakticka polovicka. Ta zas bude lepsia v realizovani inych spolocnych rozhodnuti. Nema zmysel sa nad tym rozculovat, zivot nie je vysnena rozpravocka a my nie sme male deticky, co sa hadzu o zem, ked nie je presne podla ich predstav😉