Svadba zo spoločného domu

heltova9
20. sep 2021

Ahojte chcem sa opýtať mali ste niekto svadbu , že ste už spolu bývali a išli ste zo spoločného domu? Že ste nechodili z rodičovských osobitne? Aké to bolo? Ďakujem

rachel36a
20. sep 2021

@heltova9 ano mali...zili sme spolu uz 3 roky

090255
20. sep 2021

Hej a ešte sme išli jedným autom a na zadnom sedadle sme mali ešte nášho synceka😀

belllinka
20. sep 2021

A to este v dnesnej dobe praktizuje, ze mladi idu spolu byvat az po svadbe? 😲

ikaja
20. sep 2021

Áno, rodičia prišli k nám domov, strngli sme si a išli, tiež sme išli spolu autom, ale keby to mám vrátiť išla by som od rodicov nech si príde pre mňa

nafka0483
20. sep 2021

@heltova9 Ano, mali. Ale my sme si nezakladali na nicom takom, ze spat noc pred svadbou oddelene a pod. ani ziadna odobierka nebola, kedze sme v tom nevideli zmysel, ked sme uz z rodicovskeho domu odisli a zili sme spolu.
Rano ma manzel viezol do salonu na licenie a uces, isiel vyzdvihnut kyticu a kvety na stoly. Mna bral zo salonu kameraman rovno do hotela, kde prisiel manzel s kvetmi. Spolu sme rozlozili kvety v sale, isli sme na nas svadobny apartman a obliekli sa, ziadne ze ja ta nemozem vidiet :D urobili sme si par fotiek v hoteli a isli sa fotit von (hotel bol priamo v centre mesta) a nasledne sa do hotela uz len osviezit, na toaletu a pekne ruka v ruke sme si dokracali do kostola 🙂

simona92101
20. sep 2021

@heltova9 s manzelom sme uz spolu byvali a z novucickeho domu sme isli k obradu spolu,nechceli sme ziadne odobierky zvyky a ine cirkusy okolo toho.ake to bolo?pohodove,usmevne,spolu sme sa chystali,obliekali,napriek tomu ked ma uvidel pri obrade tak mal slzy v ociach.
Sestra mala svadbu s odobierkou a teda stresy okolo toho vsetkeho,uplne zbytocne

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka0207
20. sep 2021

@heltova9 u nás síce muž spal noc pred svadbou u rodicov, ale potom normálne prišiel do nášho bytu a spolu sme šli autom do kostola.

nevenka
20. sep 2021

@belllinka ano, my sme to tak mali 🙂

didi2102
20. sep 2021

@090255 aj my tak 😄👍

777januska777
20. sep 2021

Mne osobne príde smiešne, ak snúbenci predtým spolu bývajú, či majú deti, aby robili takéto divadielka ako odobierka a odchádzanie na svadbu z rodičovského domu. 😀

felicitab
20. sep 2021

My sme tiež tak riešili svadbu. Ja som ráno šla do svadobného štúdia, kde ma učesali, nalíčili a obliekli do šiat. Na miesto obradu ma odviezol brat. Muža odviezol zasa švagor. Videli sme sa až pred fotením. My sme nechceli riešiť žiadne ceremónie s odobierkou alebo niečim podobným, keďže sme už spolu niekoľko rokov bývali :D

evkamotka
20. sep 2021

@belllinka asi ako komu vyjdu okolnosti aj preferencie. Ja som s manzelom byvala az po svadbe. Brali sme sa v 2016

janetinka27
20. sep 2021

@heltova9 nezili sme pred svadbou spolu, ale den pred svadbou sme sa vsetci presunuli na miesto, kde sa po sobasi konala hostina a boli sme tam aj ubytovani. takze z tohto miesta sme sa v sobotu spolocne vybrali do kostola, viezla nas manzelova sestra

mijunik
20. sep 2021

@zara1357 ja síce od veci, ale je to nie “odčepčenie”, ale “začepčenie” alebo možno “očepčenie”. Neveste sa dával na hlavu čepiec, ktorý potom už ako vydatá žena nosila. 😊

nafka0483
21. sep 2021

@mijunik Presneee toto nechapem odkial sa vzalo ze "odcepcenie". Praveze je to snatie vienka, party - symbol slobodneho dievcata a zacepcenie - teda daju na hlavu cepiec - symbol vydatej zeny.
Zena je do polnoci este stale nevesta, po polnoci je novy den, cize nie je viac nevesta, ale uz vydata pani. A ten "prerod" sa robi prave symbolicky cepcenim o polnoci.

Ak by ju niekto odcepcil, tak jej cepiec vezme, cize by ju zas robil slobodnou? :D

mijunik
21. sep 2021

@nafka0483 veľkrát som to videla tak blbo napísané… 🤦‍♀️ My sme kedysi s partiou robievali čepčenia, takže mne je to blízke, ale aj kto presne nevie - je to logické (aspoň dúfam), že je to “začepčenie”. 🙂

nafka0483
21. sep 2021

@mijunik Ved aj mne nedava logiku povedat odcepcenie. Ale ludia sa asi nezamyslaju nad vyznamom, len to niekto skomolil a proste to tak volaju. Ale to viac je takych veci co sa nazvyaju nespravne, ale ludi proste nepoucis :D sest-sto-nedele (600nedelie) akoby trvalo 600 nediel, namiesto sesto - od cisla sest, sestoro nediel, alebo janska misa, ktora je jenska, od mesta Jena v Nemecku, kde sa to sklo vyraba, ale ludia si to volaju podla mena Jan, ze janska :D

luci_ba
27. sep 2021

@heltova9 áno mali sme to tak. Polovička ma videla ako ma češú a líčia a keď som bola hotovo tak sme spolu v jednom aute išli so hotela kde bolo cele mecheche 😊

saxana000
12. okt 2021

U nas sa neislo pre nevestu. Oficialne vsetci boli pozvani na 14.00 do kastiela my sme sa tam doobeda fotili tak uz sme sa tam motali dokoncovali zasqdaci poriadok a este papr drobnostii.vitali sme hosti a pod.vsetci si dlsadli do jednej saly kde bolo predsvadobne pohostenie aj odobierka a odprosenie vlastne v obradnej miestnosti kde vsetci sedeli krstna to odcitala maminam sme dali srdiecka dostali kriziky potom celom vzad a islo sa do kostola.ziadne vystavanie pred bytovkou nevesty a tlacenie sa v chodbe v 3 izbaku a tralaganie autobusom hore dole..z kostola sme sa vracali naspat do kastiela.uz do inej saly kde bola svadobna hostina.bolo.to super