Svadobná pieseň pri vstupe do kostola

simona966
6. sep 2018

Dobry vecee dievcata prosim o radu... Hlavne tie vydate ktore mate skusenost.. Ja mam taky problem... Pri svadbe pri obrade teda resp. Vchadzani do kostola chcem inu piesen nez tie tradicne pochody... Jedna osoba mi ale povedala ze to nieje povolene myslite ze je to pravdu... Chcela som sa spytat uz aj farara alw svadbu mame az za sest mesiacov a nechcem to s nim rozoberat aby sa nahodou nenajedol alebo nieco prosim o rady

dasenka352014
6. sep 2018

@simona966 my sme mali pachelbela v kostole...hralo nam take trio klavir,husle,flauta.. žiaden text iba hudba a hrali nám viac piesni. Bolo to krásne...

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinapipina
6. sep 2018

@simona966 spievala som v spevokole 10 rokov a snubenci si vzdy vyberali piesen ktora sa im pacila, ak teda poznali tie ktore spievame. Ked sa zase niekomu pacil svadobny pochod, tak bol pochod. Alebo nieco ine sme sa naucili mi zase. Je uplne jedno aku piesen si vyberies, je to oredsa tvoja svadba a nedaj sa odstrašiť, že nemôžeš. Samozrejme pieseň sa musi do kostola hodit ako bolo už vyssie spominane 😊

arasidka123
6. sep 2018

@simona966 sestra mala zvucku z Perinbaby napr..

simona966
autor
6. sep 2018

@zuzinapipina velmi si ma potesila touto odpovedou... Mna len naplasilo to ked mi povedala jedna zo spevokolu ze to farar nedovolí

pininka
7. sep 2018

@simona966 ja neznasam svadobny pochod, tak sme radsej volili ave mariu, a hadaj co nam nakoniec zahrali, farar to zabudol povedal organistovi. Ale prezila som to, pre mna bola podstatnejsia piesen na ktoru sme tancovali ako manzelia prvykrat.

zuzinapipina
7. sep 2018

@simona966 spravila som veľký preklep, My sme sa naucili, v tom predchádzajúcom príspevku 🙈
Ale určite záleží aj na knazovi, lebo ti robia z kostola lebo robia z kostola miesto, kde si pimaly ani zyvnut nemozes, ak by vsak zakazal, treba mu to jasne vysvetlit. My sa mali raz tiez takeho farara co zakazoval všetko(pritom to boli normalne veci) , raz mu vsak jedna pani jasne vykričala, ze to vsetko preháňa a svojim prístupom odhana akurát tak ľudí prec. Odvtedy bol ludskejsi, nevyvysoval sa nad ludmi a aj sa sem tam usmial 🙂 asi mu ta pani vstúpila do svedomia.

sabmarkusova
11. sep 2018

My sme mali Canon in D od Pachelbela a hralo nám sláčikové kvarteto 🙂. Podľa mňa ti to nikto nemôže zakázať, keď si zoženieš ľudí, ktorí ti to zahrajú 🙂.

siska1313
11. sep 2018

Aj my sme mali canon od pachelbela. Keď dom sa na to farara pýtala, povedal, že najskôr musí tú pieseň počuť. Tak sme si pachelbela nahrali na cd asi 20x za sebou (aby nám pesnička hrala celý obrad, mali sme bez omše) a doniesla do kostola. Farár nol nadšený, že nádherná pieseň, ešte ma poprosil, aby som mu po svadbe cd nechala, ze to bude púšťať na naukach pre snubencov. Výsledok bol úžasný, nádherná, jemnucka pieseň, hrala celý obrad. Kamošky hovorili, že škoda, že to aj ich nenapadlo. Nas farar je skvely, otvoreny novym veciam. Len povedal, že to musí byť vhodné do kostola. Z nášho výberu bol veľmi poteseny. Takže, neboj sa spýtať a dobre vyberaj. Prajem veľa šťastia a nech vám ten svadobný deň vyjde podľa vašich predstáv☺

luci1012
15. sep 2018

Ja som mala pri vstupe do kostola pieseň " Keď dievča v bielom zavoji sadne si s tebou pred oltár" ( ďalej: jej nežné áno zazvoní, dáte si seba, ako dar) nájdi na YT, nám to spievala známa.... Mne sa to veľmi páčilo 🙂

nikayla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezia32
17. sep 2018

@simona966 my sme tiez nemali klasicky sv.pochod, ale piesen You raise me up

ibrunova
17. sep 2018

Ja som zažila nedávno od Lunetic Dotyky.. Na to, že to sme počúvali pradávno a mňa by to nenapadlo, to bolo super..

simona966
autor
18. sep 2018

@terezia32 mi chceme presne tuto piesen len v slovenskej verzii

methexis
18. sep 2018

@zuzinapipina juj, keby sa tak nasiel niekto taky aj u nas 👼

glonekova
3. feb 2021

@dasenka352014 dakujeme pekne, pravdepodobne sme to boli my..Trio Impression🙂

linduska86
11. jún 2021

a mne sa paci opera :D