Výslužky na svadbu

20. feb 2023

Ahojte,

Chcela som sa opýtať či by Vás urazilo, keby idete na svadbu a dostanete vo vysluzke 8ks koláčov (žiadne malé normálne rozmery ako keď idete do kaviarne a dáte si tam koláč). Vzhľadom na to že tie ceny idu strašne hore nemôžeme si dovoliť dávať 20ks vysluzky. Tiež som sa Vás chcela opýtať či je podľa Vás vhodne dávať vysluzku len hosťom ktorý budú reálne na svadbe pripadne sme ich pozvali a nakoniec neprídu. Nevidím zmysel dávať vysluzky susedom atd. Čo si myslite ?

marion09
20. feb 2023

Tak teraz si ukazala ako si protirecis....Naco sa tu potom pytas kolko ks ked prave si napisala ze ta take netrapi?

kp7333
20. feb 2023

Tiez si myslim, ze v dnesnej dobe pri cenach zakuskov cez 3eura za kus, je vysluzka uz prezitok. Da sa nahradit niecim inym (napr. mini bonbonierou s rucne robenymi pralinkami alebo balickom medovnikov ci ineho trvanliveho peciva - napr. linecke). Zakusky si svadobcania daju na svadbe, zopar by som odniesla do prace, mozno susedom a najblizsej rodine. A staci. Magnetkam a inym lapacom prachu nefandim. Za mna vyhodene peniaze.

jasminet
20. feb 2023

pozri, ak chces dat, daj kvalitne a menej. urcite nie sice lacne, ale nejedle. kto bude chciet hladat chyby, tak sa samonaserie aj nad krabicou s 30ks kolacov - lebo tam urcite nebudu take, ake on lubi...

michaela412
20. feb 2023

@jaskolka čo ja viem aký to má význam 😀 proste to donesú 😉 do krabice povyberáme z každého niečo a hotovo, neriešime kto čo doniesol 😅 tak sa to tu robí, veď keď niekto nechce žiadne koláče tak sa to povie, u nás je to normálne takto

h2
20. feb 2023

@marion09 Chce vedieť, ako to ľudia zoberú a či sa má pripraviť na to, že sa niekto urazí.

ninka99865
20. feb 2023

@michaela412 a odkiaľ si? Toto som ešte nepočula 😅

deti95060810
20. feb 2023

@kp7333 3e/ks?
ale kdeže... poznám cukráreň - výrobňu čo pečie na výslužky po 1e/ks
aj to som asi veľa povedala , koláčiky sú menšie....
bežne si tam dávajú ľudia piecť výslužky...
by som sa hanbila niekomu dať 8 ks - to je ako moja švagriná, čo príde na návštevu a donesie 3 koláče pre 7 ľudí...🙄

autor
20. feb 2023
janinah
20. feb 2023

Ja vysluzkove koláče milujem.manzel tiež..na svadbe väčšinou koláče nejeme.sme prejdení z jedla.tak potom ich chutname doma.Urob ako myslíš.alw určite by som viac pamätala na dobrých susedov ako na dajakú sesternicu ktorú vidíš raz za 5 rokov .Aj keby ťa poohovarali.tak každé čudo trvá tri dni.takze ti to môže byť jedno .My sme rodina.ktora si dáva nie maličké Fín.dary k sobášu.takze u nás aj tá vysluzka je poriadna.

simca06022011
20. feb 2023

Dostali sme malu skatulu malych kolacikov vybornych a boli sme spokojni. Aj ked sme neboli pozvani dostali sme od zamestnanca, ale mna by napr. nenapadlo mu nedat svadobny dar 🙂 A dalsia vec, nikdy by som sa neurazila za darcek, ani keby nebol ziadny, aj keby bol maly. Mne sa magnetky a somariny nepacia. Cize u nas aj ta mala skatula kolacov potesila. INak bola som na velkej svadbe a nemali sme viac kolacov vo vysluzke, teiz to bola mala krabica, a mala flaska nejakeho domaceho alkoholu. Naozaj nenapadlo by ma vycitat alebo ohovarat kohokolvek ze dal trosku a nedal VELA, alebo nedal vobec. Na co by som nosila kolace susedom, kamratom a neviem komu. Ten co je na svadbe sa neje tam, kolace ma tam, ak dostan malu vysluzku staci. Kto nie je na co? Este do tej prace by som zobrala, tam vacsinou ludia gratuluju atd aj dary sa v dobrych kolektivoch davaju.

janinah
20. feb 2023

Tak do tej krabičky by som dohodila už aj ten 9 kúsok.chyba mi tam...a bude to ok

jasminet
20. feb 2023

daj mensiu krabicku - maju v sevte a bude to super....tuto to vyzera, ze tam presne tie 2 chybaju 🙂

simca06022011
20. feb 2023

No inak nie kolace farebne nevyzeraju ani len chutne.. tak ako to ma byyt priamo toto a takto po jednom kuse, tak do toho by som nesla. Ja by som vybrala ine ak mate cas. Ak su to vase kolace uz, tak mensia krabica urcite.

jaskolka
20. feb 2023

Radšej by som fakt kúpila menšiu krabicku, ak už teda chcete dávať vysluzku, lebo takto to vyzerá dosť divne - akoby niekto pár kúskov "ukradol"

autor
20. feb 2023

Nebudeme mat tieto presne koláče. Ani tieto krabicky. Len približne tAketo rozmery to budú a úplne iný vyber koláčov. Ale že mne to nepríde ako menej cenná vyslúžka to som tým chcela ukázať.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanemila
20. feb 2023

Podla mna su kolacove obrovske vysluzky prezitok 🤷🏼‍♀️ my sme davali vino so svadobnou etiketou a drevenu magnetku. Radsej zainvestuj do dobrych a kvalitnych zakuskov na svadbe a na vysluzku sa vykasli. Na svadbu zvol radsej viac ako 2-3 kusy na osobu, ale take malinke velkosti.

h2
20. feb 2023

@evamarek77 Každý nie.

simca06022011
20. feb 2023

@milanemila neznasam vino ako dary a magnetky :D vidis, kolko ludi tolko chuti...

zuzuliennka1
20. feb 2023

@evamarek77 na svadbu si kazdy pozve, koho chce. Teda neviem preco by som sa mala “revansovat”, na svadbu predsa nejde kde kto a ani to nie je povinne a ani nasilu. A ake dostaneme dary, nezavisi ani odomna, ani od manzela, ale je to absolutne dobrovolna vec svadobnych hosti. Preco by som mala byt nejak zaviazana (velkou) vysluzkou za ich stedrost? toto je blbost
na kazdej svadbe, na ktorej som bola - rodina, znami - som sa tesila na samotnu svadbu, stretnutie s blizkymi a znamymi, dobre jedlo a kolace. Na mieste. Ku kave na druhy den mi absolutne nechybali 🙂

nikasmile
20. feb 2023

Radšej 8 chutných zákuskov ako 20 čo sa nedajú jesť. Poviem ti takto, my sme brali výslužky z cukrárne po 9ks a svokra dala piecť ktoré sme pobalili s tými z cukrárne. Veľa ľudí zjedlo práve tých 9 z cukrárne zákuskov a tie zvyšné sa povyhadzovali.

simca06022011
20. feb 2023

kolace su vyborna vysluzka, neboj... netreba nic ine, mne sa na jednej svadbe pacio, ze mali na stoloch s menovkami medove pohariky s inicialami mladomanzelov, drzali tie menovky alebo ako to tam bolo nastajlovane. Jasne ze mali komentar k tomu, ze nieco liecive od lekarov :D na doma... tiez som toho nazoru ze na svadbe sa vela kolacov pojest nemusi, je tam jedlo, pitie a ktomu torta...

monika185243
20. feb 2023

Zákusky sú väčšie, tak určite to netreba brať ako menej cennú výslužku. Ja si myslím že niektorý ľudia si vždy nájdu niečo čo im bude vadiť aj kedy im dáš neviem koľko ks zákuskov. My sme mali svadbu dávnejšie a niekto my vie ešte teraz povedať že sme mali hroznú kapelu 🤷‍♀️

zuzuliennka1
20. feb 2023

odpoved na tvoju otazku - neurazila by som sa ani za 4 kolace, ani za 8 ani za ziadne 🙂
vysluzku by som, ak uz, dala len tym, co budu na svadbe, susedom nie

zuzuliennka1
20. feb 2023

@simca06022011 tiez som bola na takej svadbe, mini mediky, ale fakt take male nadobky a s menom hosta, menovky, menovka a vysluzka v 1

milanemila
20. feb 2023

@simca06022011 ja tiez neznasam magnetky 😂 my sme ale hostom posielali pred svadbou dotaznik. Resp. manzel spravil taku stranku a pytali sme sa ich aj na intolerancie/alergie, preferencie jedla, aky lubia alkohol, mohli uviest oblubene skladby, nechat nam tam nejaky odkaz, spolocny zazitok, fotky (odkazy a fotky sme potom premietali pocas hostiny). Jedna z otazok bola aj vysluzka a tam zakusky totalne prepadli a chcelo ich ako vysluzku 10 ludi zo 100, takze tak. Asi zalezi aj ci je to dedina (kde sa zrejme riesia tieto veci nejak tradicnejsie) ale mesto a ludia si nepotrpia na takychto veciach, lebo sa to tak robi/patri atd 🤷🏼‍♀️

bessie12
20. feb 2023

@zuzuliennka1 nad tymi medikami som rozmyslala. Ja osobne som sa tych klasickych kolacov uz prejedla. Nemozem ich ani citit a nie to este vidiet 😀 Skor by som prijala len ten med ako kolace.
Autorka, riad sa podla svojho rozpoctu. Kolko si ochotna zaplatit za kolace na vysluzku pre hosti.

floki1994
20. feb 2023

Autorka davat aj kolace aj vino aj darcek mi pride ako zbytocny luxus...vsak si vyber bud vino alebo kolace 🙂 toť moj nazor ..

stanulienkat
20. feb 2023

Urcite by som sa neurazila. Ved si s tym davate namahu.. Len by som chcela vediet, preco preboha ma niekto potrebu darovat magnetku so sebou samym?? Naco mi to ma byt? Ved to musi 100% ludi rovno vyhodit di kosa taku blbost. Si si mohla usetrit peniaze.

michaela412
20. feb 2023

@ninka99865 Lučenec a okolie 🙂