Čo dať ako svadobný dar?

tosaneda
19. júl 2015

Ahojte kočky,

rada by som sa opýtať, čo by ste dali ako svadobný dar kamarátom? Domácnosť majú zariadenú a na svadbu určite pozvaný s mojím priateľom nebude (majú ju celú v úzkom rodinnom kruhu). Dať peniaze v obálke nám je dosť "blbé" nakoľko nechceme uraziť, že dáme náhodou málo... Proste chceli by sme dať niečo praktické, v normálnej cenovej hladine.. Napr. kamarátke som dávala robiť k narodeniu dieťatka plienkovú tortu a bola veľmi úprimne potešená, že to bol naozaj super nápad...Tak takýmto smerom by som sa chcela uberať pri výbere darčeka pre novomanželov..Aj keď vzťahy sú také, že by som sa v pohode mohla opýtať čo by ich potešilo, ale skôr by sme chceli, že "prekvapko"... že to čakať nebudú.. Nič takého ma nenapadá... 😒 Ďakujem za každú radu.. 😉 🙂

mishelita
19. júl 2015

@tosaneda my sme nedostali od nikoho svadobny dar, kto nebol pozvany a ani sme to neocakavali. ale ked mate dobre vztahy co tak nejaky vikendovy romanticky pobyt? na zlavadna kupis okolo 100 eur- neviem aku mate vrchnu hranicu.

tosaneda
autor
19. júl 2015

@mishelita Tak zas 100 eur je dosť.. 😅 to by sme ozaj len nejakú takú "vec".. tak max. možno 50 eur.. ako zas nechcem aby si mysleli, že nám niečo musia "na oplátku" dať... a viem že nebudú ani nič očakávať, ale tak chceli by sme niečo okrem gratulácií k sobášu dať..

mishelita
19. júl 2015

@tosaneda a dat im urobit foto knihu? od detstva po zaciatok ich "oficialnej" spolocnej cesty? popripade nechat miesto na dalsie zivotne medzniky?

kvetulienka253
19. júl 2015

@tosaneda iba peniazky. Nechapem, preco sa este v dnesnej dobe niekto snazi vymysliet dary, nic v zlom 🙂 Uz su davno prec casy, ked mladomanzelia dostali 4 sady podnosov, a 3 sady hrncov, a porcelan, ktory nebol podla ich vkusu... a dalo by sa pokracovat. S tymi pobytmi zo zlavovych portalov... no ja by som sa teda hanbila 😒 jednak, ze taka lacinka, a jednak... ako vies, ze toto prave chcu a to miesto tuzia vidiet... a ci je to vo vhodnom case, a ci maju este dost dovolenky, ked urcite pojdu na svadobnu cestu. Ked das peniazky, urcite nic nepokazis. Bud pouziju na vyplatenie svadobnej hostiny, prip. ubytovania hosti, alebo si mozu kupit co budu potrebovat/chciet, ci uz to bude dovolenka, hobby, alebo hocico ine...

tosaneda
autor
19. júl 2015

@mishelita to by zlé nebolo, ale nemám sa ja ako dostať ku ich fotkám.. takže to bohužiaľ.. ☹

@kvetulienka253 no áno, to by bolo najsuper, ale raz sme sa na túto tému bavili.. brali sa ďalší naši spoločný známy a zo strany nastávajúcej nevesty mi bolo povedané, že ona keby šla na svadbu tak menej ako 100 eur v obálke je jej aj blbé dať.. 😅 Tak z toho som usúdila, že z peniazmi by to bolo dosť ťažko, myslím v tom že koľko aby sa neurazili... na svadbu určite nejdeme.. ale tak je mi blbé dať len gratuláciu k sobášu keď o tej svadbe vieme.. ale asi to radšej necháme tak.. viem že nebudú nič očakávať.. a my aspoň nič "nepokazíme"..

peneloppe
19. júl 2015

@tosaneda

Ked nebudete pozvani tak ucite nie peniaze. Napad fotokniha sa mi paci alebo kupit pekny ram na fotku na stenu taky s viacerymi miniramikmi a doplnit fotkami. Dalej sa mi pacia kadejake mile doplnky ako rodinne pravidla na stenu a kadejake doma vyrobene ozdobne veci. Je toho plny internet, pohladaj nieco. Je to originalne a ucite ich to potesi.

horana
19. júl 2015

@tosaneda My sme takto davali kamaratom ktori radi cajickuju cajovu supravu, teda konvicku na caj a male pohariky, cele to bolo v takom fufriku. Vychadzalo to z toho ze pozname ich zaluby.

nikenzi
19. júl 2015

@tosaneda ja som kamoske dala prianie a 50€ v tom. a to som bola aj na svadbe. ver tomu ze viac ocenia peniaze nez nejaku hovadinu co o 10 rokov ani nebudu vediet od koho je - teda pokial to skor nevyhodia 😀

tosaneda
autor
19. júl 2015

@horana
@nikenzi no ja som sa chcela uberať takou cestou, že neviem zistím či ich nechýba ešte doma napr. ponorný mixér alebo niečo v tomto štýle.. čo by proste nejak doma "zúžitkovali".. určite by som im nedávala nejaké zbytočné "lapače prachu".. to doma nikto už nechce ani nepotrebuje.. ja viem, sama som taká.. Proste ozaj niečo praktické.. 🙂 😉

mishelita
19. júl 2015

@tosaneda a od ich surodencov nedokazes zohnat zopar detskych fotiek? alebo teda od kedy su spolu - vy musite mat tiez nejake spolocne fotky z roznych akcii plus dalsi spolocni znami - podla mna by si isto dala nieco dokopy. my sme mali na svadbe taku tabulu s nasimi fotkami - snazila som sa to napasovat na rovnake casove obdobie alebo miesto - krst, skolka, skola, prve prijimanie, Benatky , fotky zo zapasu - obaja sme hrali basketbal, akcia zo strednej a potom uz spolocne fotky.

silviami
19. júl 2015

ja by som chcela tiež peniaze, radšej 10€ ako lapač prachu a nekonečné rozhodovanie, či už to môžem vyhodiť. Ale ak ich dobre, ale fakt dobre poznáte, tak sa dá ísť do daru, moja sestra dostala od kolegov obraz a ten má fakt čestné miesto v ich dome, alebo kamoška gitaru, ale vyberal ju jej manžel. Takých darov je však málo. Ja som dostala značkový drahý príbor a nevedela som zakryť sklamanie, lebo ja som už jeden mala a k tomu som chcela dokúpiť presne taký istý. Nakoniec putoval preč a aj tak som si kúpila po svojom. Zbytočne vyhodené peniaze.

loginexistuje
19. júl 2015

@tosaneda pokial nie si pozvana na hostinu tak skor nejaku malickost co proste urcite vyuziju ... mozno vonne sviecky nejaku sadu, aromalampu s olejcekmi, fotoalbum na svadobne fotky ...

mircalla
19. júl 2015

No chapem ta, ja ani neviem, co dat vlastnej sestre....v byte vsetko ma....fakt netusim a nechcem kupovat zbytocnost

vroni
19. júl 2015

my sme dali kamaratke vrece penazi. Robila svadbu len s rodicmi a svedkami, takze sme pozvani neboli, kupila som jutove vrecko (za 49 centov), 30€ sme rozmenili na drobaky (50 centovky a par 1 euroviek), zaviazali, odovzdali, hotovo. Akoze namiesto kytice.

tosaneda
autor
19. júl 2015

Nuž "blbosti" dávať nechceme.. určite.. to radšej potom nič... Keby ich spájal nejaký ten koníček, záľuba bolo by to jednoduchšie.. takže nám asi fakt ostáva len nenápadne zistiť, čo im do spoločnej domácnosti ešte "chýba" samozrejme niečo v cca v limite, alebo to radšej nechať tak.. Nechcela som aby to bolo len, že je to pre ňu alebo pre neho.. Skôr niečo spoločné do domácnosti..

nedielka
19. júl 2015

My sme od kamarata s priatelkou dostali malu truhlicku a v nej v novych minciach (daju sa kupit v banke) hodnotu 50eur a pomedzi to len take diamantiky-ako z bizuterky nahadzane.Vyzera to ako poklad a je to super napad. 😉

l3yla
19. júl 2015

@tosaneda A čo tak fotku na plátno? 😉 cez fotolab sa dá určite zakúpiť nejaký darčekový poukaz 🙂

sense
19. júl 2015

Nuz my ked sme sa brali sme kazxemu vraveli ze dary nechceme ze najvacsim darom bude ze sa zucas5nia...

Ak nie ste pozvani tak by som dala len kyticu...ak chces silou mocou nieco dat tak by som asi dala peniaze do blahozelania

mircalla
19. júl 2015

Dnes uz dary ozaj moc neficia - myslim teda klasicke dary do domacnosti.....ale ja sama nemam fantaziu, ze co. prave som sa pytala mami, co chce segra, tak ze jednoznacne peniaze.

peneloppe
19. júl 2015

Peniaze su sice prakticke ale potom mladomanzelia nevedia co od koho maju a cele to ide tak do stratena. My sme si urobili zoznam darov ake chceme, vybrali sme si to v jednom obchodnom dome a spolu s pozvankou sme posielali aj ten zoznam. Bolo to v zahranici, tam sa to tak robi. Super vec. Takze sme dostali dary ktore sme si sami vybrali ale aj dnes presne viem co je od koho a je to mile. Mam presnu spomienku. Od nasich sme sice dostali peniaze ale kupili sme si za to konkretnu vec a tiez presne viem ze je to od nich.

nicolle21
19. júl 2015

super dar pre jedneho je totalna blbost pre ineho.. lepsie je dat aj 20€ a oni si ich zuzitkuju ako chcu,aj keby si za ne pivo nakupili.. ja tiez neznasam dary,musim sa tvarit aka som stastna a v duchu uz chystam text na inzerat na bazos ☹
ja ked som bola len na sobasi,tak kvietok a blahozelanie s bankovkou vnutri uplne stacia 😉

horana
19. júl 2015

@nicolle21 "ja tiez neznasam dary,musim sa tvarit aka som stastna a v duchu uz chystam text na inzerat na bazos " 😀 😀 😀 som si skoro ucvrkla, super napisane!

janinah
19. júl 2015

Spomenula som si čo mi dal môj kamarát....hrnčeky s nápisom Do you love me? 😀 teda ak nechcete dať peniaze,tak niečo čo sa vždy zíde- niečo do kuchyne napr.

bosoriak
19. júl 2015

@tosaneda Bud peniaze (neexistuje mala suma, preco by sa urazali?), pripadne sa ich normalne opytajte. Sudim, ze ste vsetci dospeli ludia, tak sa hadam dohodnete 🙂

elise
19. júl 2015

My sme svagrovi dali do obalky 40 euro a 2 zreby 10 eurove zreby prasa v zite, ked mu muz podaval obalku povedal ze je tam 1 cena , na svadbe sme neboli, boli sme len na obrade a po svadbe nam vraveli ze zreby zozali najvacsi uspech. Moznonim kupit 10 zrebov po 5 kazdemu 😊

liligreg
19. júl 2015

My sme mali svadbu pred nedávnom. Ti, co boli pozvaní na svadbu, sa pýtali, co chceme,kedze mame tiez vsetko zariadené, chceli sme radšej peniažky. Ti, co prišli len na obrad a zagratulovať, nám zväčša priniesli jeden kvet ( mali sme výslovne žiadosť napísanú na oznámení na FB, ze nestojime o žiadne velke kytice, veď kazdy vieme, ze to stojí nemalý peniaz a aj tak to zväčša rozdajú ľudia po hroboch a pod, lebo doma sa toľko kytíc skladovať neda, takze sme si výslovne zažiadali, ze nech prinesú jednu ružičku alebo stieraci los. Niektorí nám dali spraviť aj čisto "kyticu" zo zrebov.. A nakoniec sme získali celkom pekne peniažky na tom. Ked sme šli na svadbu gratulovať mužovmu bývalému spolužiakovi, tak sme tiez priniesli asi 10zrebov a knižku Laska (boli tam pekne citáty o Láske...) a doplnili sme to vlastným venovanim na prvej strane. a este jedna podobna bola o manželstve. Da sa veľa takých knižiek najst podla mna a je to pekná pamiatka. Muzovmu bratrancovi na svadbu dali kamosi darčekový kos- myslím, ze tam bol fotoramik aj nejaký album,a neviem isto, ale zdá sa mi, ze im dali vyrobiť aj knihu hostí, aby im na svadbe mohli hostia zaželať niečo do nej, pripadne nejakú spomienku zo svadby napísať.. Dokonca sa mi zdá, ze oni im uz pred tym doma pripravili niečo do tej knihy, ako ich vnímali od zaciatku vzťahu kamosi a tak. A potom tam bolo bolo kopu veci len tak z recesie- záchranné koleso, putá atd

adik64
19. júl 2015

@tosaneda Ináč mne príde plienková torta kľudne vhodný darček aj pre novomanželov, ako taká milá recesia 🙂
Ale tiež sa prikladám k názoru, že radšej darovať peniaze ako nejaký nepotrebný gýč. Ak sú rozumní, nie je dôvod aby sa urážali, veď každý dá podľa svojich možností a rozpočtu. Padli tu pekné nápady ako peniažky originálne darovať, išla by som týmto smerom.

ullala
19. júl 2015

My sme od kamaratov dostali po 50 eur, ale od takych co isli na svadbu. Sem tam nam niektori dali aj pekny fotoramik k tej 50ke.

tosaneda
autor
19. júl 2015

Ďakujem za odpoveď každej jednej.. ste zlaté.. 🙂 😉 no uvidíme.. dohodli sme sa teda s priateľom, že sa ich normálne opýtame čo by sa im také zišlo a zatiaľ si nekúpili resp. by sa im ešte hodilo.. (samozrejme v rámci možností 😀 😅 ) no a ak budú rázne proti alebo budú hovoriť, že nič nepotrebujeme nechceme, tak veľmi sa páči nápad
@nedielka stou "trhuličkou" a peniazmi.. to je pre mňa naozaj originálny nápad, už keď človek dáva peniažky.. 😉

modrofuzik11
19. júl 2015

http://www.paradnedarceky.sk/set-pre-dvoch-moj-... - toto je naozaj krasny a originalny darcek...