Dajte tipy na malú netradičnú svadbu.

chuchinka
21. sep 2019

Ahojte, plánujeme svadbu, chcela by som malú netradičnú svadbu, obrad +slávnostný obed. Je mi ľúto minúť na svadbu veľa peňazí, podľa mňa je to zbytočne. Neviem ako to ale urobiť, pretože moja rodina aj rodina snúbenca bývajú ďaleko. Nechcem veľa do svadby dať čiže iba obed a nech idú domov, ale chcela by som si na svojej svadbe zatancovať. Môžte mi prosím dať nejaké typy. Kompromis netradičnej svadby, ale aj z tancovaním ďakujem vopred za odpovede. Nechcem aby svadba trvala dlho ale trocha zatancovať by som si chcela

zuzka102
21. sep 2019

Však dajte obrad o štvrtej povedzme, potom večeru okolo šiestej, potom si zatancujete a o 10tej "večierka" (čiže hajde domov). 😉

zuzudrnda
21. sep 2019

Kamoska mala svadbu v mlyne. Oddani na luke,hostina v starej stodole a o 22h autobus odviedol hosti. Prehliadka mlyna a degustacia vin k tomu. Prijemna svadba.

lintu
21. sep 2019

Takáto svadba by sa dala urobiť aj na štýl gardenparty. Prípadne si ju nejako prepoj s diskotékou, kam by ste šli večer trebárs len s kamarátmi.
Rodina zďaleka býva dostatočne blízko, že sa jej bude chcieť prísť v podstate len naskok?

janaakt
21. sep 2019

My sme mali podobnu svadbu minuly tyzden. Obrad o 14.00 a potom obed s rodicmi a surodencami v saloniku v restauracii 🙂 o osmej sme boli vsetci spokojne doma. Rodicia aj my sme povedali, ze lepsiu svadbu sme mat nemohli. Co sa tyka rodiny, kamaratov a znamych, vsetci nase rozhodnutie akceptovali a my ako podakovanie, tym, ktori si na nas spomenuli, ci uz pozdravom ktory poslali (ti co neprisli osobne na obrad) alebo prisli osobne, sme sa rozhodli, ze urobime male posedenia najblizsie ked k rodine/znamym pojdeme. Proste donesieme par kolacov a pokecame. S najblizsimi kamaratmi ideme na vikend na chatu 🙂 nic by sme na nasej svadbe nemenili, bol to krasny den a takto si budeme vediet uzit vsetkych ludi, na ktorych nam zalezi. Vsetkym ktori o malej svadbe uvazuju, by sme to len odporucali. Ziadne stresy, ziadna panika, ziadne hadky ohladom kolacov, vyzdoby atd 😅

janaakt
21. sep 2019

Co sa tyka tanca, ak by sme ho chceli kludne sme ho mohli mat v saloniku. Hrala by hudba z prehravaca a zatancovali by sme si. Ale vynechali sme to 🙂

janinah
21. sep 2019

Kolko tej rodine trvá cesta na miesto svadby? Dobre by som si rozmyslela účasť na svadbe,ak by som tam mala byť tri hodiny a šoferovať cestovať dákych 6,8 či viac...rátam obe cesty

diewcatqoo
21. sep 2019

My sme mali svadbu vyse 500km od bydliska rodicov a svokrovcov. Bolo nas tam dokopy 15, len my, rodicia, surodenci a moja naj kamoska s manzelom. Vsetci dosli este v piatok pred svadbou - vecer sme posedeli u nas (s manzelom sme spolu uz byvali), pokecali, popili nieco, potom niektori odisli do hotela, niektorí zostali spat u nas.
Obrad sme mali v sobotu o 15tej. Okolo obeda sa zase vsetci zisli u nas, pohostili sme ich a potom sme sli na obrad. Odtial do hotela, kde sme mali zajednany salonik. Mali sme tam super vyzdobu, jedlo, pitie a hudbu k dispozicii. Takze sme sa aj najedli, aj zatancovali a o polnoci sme sli spat, teraz uz vsetci v hoteli.
Svadba nas vysla komplet so vsetkym na cca 2000€. Najviac nas vysiel hotel, kde sme platili ubytko na dve noci + pohostenie a vsetko okolo toho. Tiez sme povodne rozmyslali nad tym, ze to spravime na chate ako jednu velku gardenparty, ale rodicia s tym neboli stotozneni, takze sme spravili takyto kompromis. Nakoniec boli vsetci spokojni, lebo mali aj svadbu, aj vylet.

janinah
21. sep 2019

@diewcatqoo presne tak,radšej menej hostí,ale postarať sa o nich ako treba....autorkin plán mi príde taký,že dôjdite,dary doneste,zjedzte obed a dovidenia....

tina.h
21. sep 2019

@chuchinka My sme mali svadbu pred 12 rokmi. Manžel nechcel mať na svadbe "tetky" , ktoré uvidí len raz v živote. Po obrade sme mali obed, len s rodičmi a súrodencami. Potom sme šli len my dvaja s kamarátmi do penziónu, kde sme mali navarený guláš a super zábavu. Všetci boli v rifliach a v dobrej nálade. Neľutujeme a stále si vravíme, že na dobré manželstvo nezaručí honosná svadba

amelie2017
22. sep 2019

Aj ja som chcela len malu svadbu, obrad, po nej obed s rodinou a potom s kamaratmi na chatu pogrilovat ci urobit gulas. Ale aj ja som mala rodinu z daleka, polka z Ciech, druha z Oravy, muzova az zo Spanielska, prislo mi divne, aby prisli len na obed, ani vypit a soferovat domov. Navyse som s nimi malo a nie vzdy sa podari vsetkych obehat, ked pridem domov. Nakoniec sme sa rozhodli pre klasiku, plus sme mali chatovy komplex na 3 dni prenajaty a nelutujem ani sekundu. Mala som skvelu svadbu, muz bol nadseny, hostia tiez. Sice sme oplieskali penazi, ale tie by sa aj tak minuli.

diewcatqoo
22. sep 2019

@janinah hanba by ma fackovala, keby som sa o rodinu nepostarala. My sme im chceli preplatit aj cestovne, prip. ze im tam posleme nejaky bus, aby ich doviezol k nam, ale nikto nesuhlasil. Tak sme im zakazali nosit nam akekolvek dary, ale nakoniec nam aj tak vnutili nejake peniaze.

pininka1
22. sep 2019

Moja ségra mala malú svadbu a potom to vždy ľutovala. Obrad, u babky na chate mala oslava pod stanom a o desiatej koniec. Už som videla aj svadbu kde z kostola prešli do kaviarne oproti. Dali si kávu, zákusok a každý išiel domov.

pralinka86
22. sep 2019

Dnes je vela možností.. my sme mali v podstate niečo podobné, ale ostali sme aj po polnoci, dokial ľudia tancovali.. v hoteli kde bolo aj ubytko sme mali mensiu sálu rezervovanu. Nemali sme žiadne zvyky, ak nerátam nas tanec, ale aj to deti uz skor tancovali ako my.. bolo to ako oslava.. nachystaný hlavny chod, ktorý doniesli, potom kava, symb prekrojenie mini torty, potom sa potancovalo, bufet ešte bol a každý siel spat kedy chcel.. rano sme sa stretli na raňajkách a rozlúčili. Super bolo, ze sme aj pokecali so všetkými aj sa zabavili, proste take uvoľnené

deti95060810
22. sep 2019

jasné ,možnosti je veľa...ja som videla svadbu už aj na benzinke .... Prišlo mi to zvláštne...

chuchinka
autor
22. sep 2019

@lintu byvaju 100 km od nás

chuchinka
autor
22. sep 2019

@janinah nie nie cesta tam trva do 1.5 hodiny

chuchinka
autor
22. sep 2019

@diewcatqoo ved ja im dopravu zabezpecim pojde autobus aj tam aj odtial

uhgara
23. sep 2019

Ako podela mna by bolo najlepsie si zajednat nejaky ten mensi hotel. Aby ste teda mali sa kde aj najest no aj si potancovat. Nemusis tam mat mnoho veci, ktore ti vedia poriadne svadbu predsrazit. Ako je to plne len na vas

ivca88
23. sep 2019

Tiez som nazoru, ze ak svadba, tak taka poriadna.
Nik ti nekaze cerveny koberec a strieborny servis, ale aspon taka klasicka zabava by to mala byt.
Raz to budes lutovat.
Svadba sice vela stoji, ale zase aj vela dostanete.
My sme okolo 3500€ dostali naspat.
Mnoho veci totiz platite az po svadbe..
Hostina sa vyplaca tiez po svadbe.
Dj ma zalohu, ostatok mu tiez viete vyplatit na dalsi den.
Kamoska sa dohodla s kvetinarstvom, nech poslu fakturu a tiez ju zaplatila neskor.
Takze vela veci si vies poriesit neskor.
Takze ak si odratas tieto naklady, tak svadba stoji rovnako ako ta mala.
Musis mat obrúčky. Svadobne saty ( ale dnes krasne najdes aj bazarove, alebo ak chces jednoduche, tak aj cez asos ba aj H&M kúpis ).
Ale je to na vas.

ina009
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ina009
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubina
23. sep 2019

@chuchinka my sme mali malu svadbu, tiez sme chceli netradicnu a taka aj bola....a kedze sme chceli aj specificky datum, tak bola svadba v utorok, uplne netradicne, o stvrtej popoludni. Mali sme sobas na zamku, co som si ja velmi priala ....ako princezna 😉, potom veceru spolocnu s najblizsimi, rodicia a surodenci, s takym kratkym posedenim a o 23 sme koncili. A stihli sme si aj zatancovat 😉...sme spou 15 rokov uz

eva_eva
24. sep 2019

@lubina podľa mňa je to takto celkom fajn, nevyjde to ani draho, účel to splní. Jak sa hovorí bude aj vlk sýty aj ovca celá 🙂