Krstiny trocha inak

bestmate
2. mar 2016

Ahojte,
obraciam sa s problemom ohladom krstin mojej dcerky. V prvon rade by som sa rada dozvedela ako ste si krst organizovali, ci vam pomahali, resp. miesali sa do toho, rodicia, ci uz z jednej alebo druhej strany.
Moj problem nie je ani tak s krstom, ale hlavne s tym ze mi do toho kafre " druha mama" a ja uz si neviem dat s nou rady. Ta jej neustala organizacia je na nervy. Asi to pojde formou na hrube vrece hruba zaplata.

sardinka335
3. mar 2016

A že ,,veriaci,, no..pána boha za nohy a čerta za rohy....krst je o niečom uplne inom ako o žrádle, reštike a daroch. My sme mali krst doobeda a hned po nom sme išli na obed do blízkej reštauracie, vzdy vyberáme tak, aby aj staršie deti mohli byť vonku a blaznit sa, nie len sedieť pri stoloch. Jednanie dotyčnej svokry je naozaj na palicu..pre ,,pokoj,, v rodine by som jej povedala, ze moze objednat tortu pripadne jej dam niečo vybaviť čo by bolo fajn keby urobil niekto iný a ostatné si spravim podla seba a s usmevom na tvari jej podakujem za jej ochotu. Nepochopim taketo zeny, matky, svokry, ktoré sa snazia organizovať veci ktoré nikto od nich nechce a nedochádza im to.

ceresnicka1990
3. mar 2016

Este som len v 7mesiaci a uz sa cela rodina hada koli krstinam. Nemam uz na to nervy. o babo sme sa snazili dlhsie a nikoho nic nezaujima,len nejake ,,hlupe" krstiny. Platime ich my a moj svokor sa ide do vsetkeho miesat! Krstiny v kulturaku, dobreze 100ludi aby tam bolo! Všetko som zrusila! Bude to v restike, obed,kava a ja s malou odchadzam a oni naj tam sedia aj tyzden! U nas kazdy len na chľast mysli. Som z toho strasne sklamana. Treba si vsak za svojim stat.

bestmate
autor
3. mar 2016

@sardinka335 A to kazdu nedelu chodi banbozka za nohy tahat ...
Uplne na zaciatku som chcela fakt len nieco uplne lahke, skor take obcerstvenie, posedime, pokecame a pojde sa domov. Potom niekto navrhol, ze ked uz, tak dajme slusny obed, suhlasila som, v utorok sa dozviem, ze obed nestaci uz je zajednana aj vecera. Este zivu kapelu a je z toho svadba. :D

bestmate
autor
3. mar 2016

@ceresnicka1990 aha, krstny v kulturaku, skoro by som zabudla, aj tym som si presla 🙂))

0silvia0
3. mar 2016

@bestmate a nechceš to skutočne nechať na ňu? Jednoducho povedz, že z dôvodu, že to nie je tak, ako si si predstavovala sa vzdávaš akéhokoľvek organizovania a platenia a že to nechávaš úplne na ňu... Normálne jej odovzdaj hostinové žezlo, z obradu krstu choď na obed, z obedu domov a nech si tam teta oslavuje do rána bieleho...

sardinka335
3. mar 2016

Ale však to je chore...načo večera??? načo 100 ludi? Čo sa krstí minimálne prince George? Fakt psycho...skor mam pocit ze sa niektore svekruše chcu len ukazovať ze oni na to maju...alebo fakt neviem ake dovody ine maju a čo si dokazuju. Ja byť svokra, tak sa spytam či mozem s ničím pomoct a finito....ja mam našťastei taku svokru, ak poziadam tak pomoze, aj poradi a povie nenutene svoj nazor a ja som aj rada lebo moja svokra ma lepší vkus ako ja - prečo to nepriznať, zase poznám svoje slabiny. Takze pomoze čo treba ale inak sa nemontuje. Dufam, ze aj ja budem aspon taka...

0silvia0
3. mar 2016

@sardinka335 niektorých ľudí nepochopíš, aj keby si veľmi chcela, či už sú to svokry alebo nie sú to svokry...

terezka1947
3. mar 2016

@sardinka335 vies,ale su aj take nevesty,kt.si nechaju vsetko zaplatit a potom sa stazuju,lebo oni nic nemozu povedat,atd,atd a este je svokra najhorsia
ale netvrdim,ze je to pripad autorky,myslim to vo vseobecnosti

bestmate
autor
3. mar 2016

@0silvia0 takze vlastne ona pozyva mna, ja som host. Aj tak sa da. 🙂))

sardinka335
3. mar 2016

@terezka1947 tak to je jasne ze ak niekto niečo plati, tak ma pravo do toho kafrať...aj ked tu sa mi zda, že to aj tak cez čiaru. Vdaka Bohu za moju svokru...to skor moja mama sa snazi kafrať do veci...to je ešte horšie niekedy lebo predsa len vlastnej mame sa horšie ,,oponuje,,. Ale tak ja sa usmievam a urobim si svoje ak si myslím, ze nema pravdu, ale samozrejme dam si povedať, tiež nie som taka mudra a idealna.

terezka1947
3. mar 2016

tak napr.moja mamka mi platila restauraciu na svadbe=jasne,ze pri menu mala hlavne slovo=tiez sa mi niektore veci nepacili,ale nakoniec som uznala,ze mala pravdu a dalsia vec=platila to,takze sa mi to nepacilo "tajne" 🙂
nemusela to robit,ale chcela...som bola za to vdacna,lebo urcite mi to pomohlo...a bola rada,ze je uzitocna a ze to robi pre dceru...
na krstiny som ju pozvala...

bestmate
autor
3. mar 2016

@terezka1947 naozaj to nie je moj pripad, lebo peniazky su, s muzom sme sa dohodli ze to zafinancujeme. Ale ked sa neda, tak sa neda. Ona si moze postavit tabulu, robit fajocky... Fakt sa mi s nou nechce dotahovat. Nech si odfajkne aj krst. Vsak sviatost krstu nie je o dietati ale o zradle.

0silvia0
3. mar 2016

@bestmate jasné, nechajte sa pozvať, svokra sa vyralizuje, bude mať o čom rozprávať minimálne mesiac, vy ušetríte (peniaze aj nervy) a všetko bude ok...

lubkavargova1
3. mar 2016

Tak potom ju nechajte nech zariadi ona...jednoducho sklopit usi, drzat hubu a krok.
Aj tak skutek utek...len ohovarate svokru ale nedokazete sa jej postavit...toto ona vie a onedlho mate fakt po rodicovskej autorite.

vroni
3. mar 2016

my sme robili sice vacsie krstiny, ale pozyvali sme si vyber ludi, ktory mojej mame velmi nevonal. Obed sme spravili u kamarata v restauracii a ten ma len 40 miest, viac hosti sa nedalo, musela aj mama pochopit (aj pochopila, nastastie, lebo moj muz uz bol nastartovany, ze jej to vysvetli uplne po lopate). Tak bola "zaukolovana", aby sa postarala o zakusky (a ratala aj s nepozvanymi), mama bola blazena, aj nepozvani dostali zakusky (kludne, z mojej penazenky to nebolo) a obidve sme mali pocit, ze bolo po nasom. Restauracia bola inak zavreta, sedeli sme tam od jednej od pol osmej...

sindas
3. mar 2016

@ceresnicka1990 .. uplne s tebou suhlasim...treba si stat za svojim aj pri nasom malom som pocuvala hlavne z muzovej strany ze krstiny sem krstiny tam a ked sa maly narodil tak som povedala ze ziadne krstiny nebudu(nikdy som ho nechcela nechat krstit) to si mala pocut.. ze co sme si to vymysleli to iba cigani nekrstia a bla bla.. ale tak sme sa rozhodli tak tak sme si spravili..

bestmate
autor
3. mar 2016

@lubkavargova1 nikto neohovara, neviem kde si na to prisla. Nechcem si ju znepriatelit, tak si kusem do jazyka, pri mojej povahe, az sa sama sebe cudujem, ze to este vobec znasam. No, ale este nas caka 1 svate prijimanie, co je za chvilu, uz sa tesim.

pribinak
3. mar 2016

@bestmate tak to si na velkom omyle kamoska ;(((
Este bude mat babo 1.narodeniny, to bude tiez kvalitný cirkus, vyber skolky a skoly a az potom 1.sv.prijimanie
Pevne nervy

pribinak
3. mar 2016

@bestmate uz ste zajednali inu restiku? Zrušila si jej objednávku?

Podla mna krstom sa este len vsetko zacina, vo tvoj muz? Nevie nic povedat?

cecil36
3. mar 2016

@bestmate moj osobny nazor, nekus si do jazyka. Bud si to zaplatte sami a v tom pripade svokre vysvetli, ze dakujes, ale pozyvas ju ako hosta a vsetko ostatne je vo vasej rezii a bola by si rada, aby to respektovala. Druha moznost ustupis, ved nech zaplati a ustupovat budes cely zivot, lebo ved zaplatila decku bicyklik, tak musime kazdy vukend chodit k nej, kupila nam novu pracku tak musim robit toto a tamto atd. Ja by som tu druhu moznost nebrala, ja nie som uplatna. Co spravis ty je na tebe. Btw taketo praktiky bude robit aj na dietati nezabudaj 😉

nyusika
3. mar 2016

a co take treba organizovat pri krste ?

vyberiete si termin a po obrade sa najete - doma, alebo v nejakej restrauracii.
koniec, nie ?

bestmate
autor
3. mar 2016

@cecil36 no dufam ze nie, ak bude skusat, prestaneme k nim chodit, a hotovka.

bestmate
autor
3. mar 2016

@nyusika ha, muzova mama by ti hned povedala co treba pri krste organizovat

nyusika
3. mar 2016

@bestmate nech si zorganizuje kar....pardon za čierny humor