Nosí vašim deťom darčeky ježiško?

xnatalkax
15. dec 2021

Máte zaužívané že hovoríte detom že darčeky nosí ježiško? Je tu niekto taký čo povie deťom že darčeky ježiško nenosí? Ja by som chcela svojim deťom povedať pravdu, že darčeky dávajú pod stromček rodičia ale ježiško im pomáha aby na tie darčeky mali peniaze. A že je krajšie niekoho obdarovať ako dostávať darčeky ❤️

bucko555
15. dec 2021

Moja má 5 rokov a u nás nosí darčeky ježiško ....a strašne sa teší a čaká na tú magickú chvíľu ....podľa mňa keby jej poviem že to mi jej dávame sa tak neteší a neprežíva to tak

petulda333
15. dec 2021

Ježiško,mne sa paci to čaro,že sa zrazu darčeky objavia a deti sú prekvapene a šťastné. Sama mam nato pekne spomienky.

suge
15. dec 2021

Deti nemám, takže Ježiško nosí darčeky mne.😄

deedol
15. dec 2021

moj ma 3,5r a hovorime mu pravdu od zaciatku. paci sa mu vymyslat si, ze akoze mikulas a akoze jezisko, ale vie, ze to tak nie je.

galganka
15. dec 2021

Deťom Ježiško a dospelí sa obdarúvavajú tiež... takže im nie je čudné, ak spolu vyberáme darčeky, slebo, že dostanú dar od mojej kamošky.

mimer
15. dec 2021

U nas tiez Jezisko pretoze si pamatam z detsva tu radost..ale svagrina ma deti 5 a 3 a hovori im ako to je naozaj. Aj o Mikulasovi. Na jednej strane ma pravdu,neklame im,na druhej ja som asi "stara skola" 😉

klarissa25
15. dec 2021

Nie. U nás nosia darceky ľudia ktorí nás ľúbia...žiaden Ježiško

selest
15. dec 2021

To dufam lebo som este dokopy nic nekupila😅

mamamasama
15. dec 2021

Sme veriaci a u nas oslavujeme Ježiškove narodeniny. Darčeky si dávame my z lásky. Deťom neklameme.

kitycat
15. dec 2021

Ja si pamatam ako som sa tesila ci na Mikuláša ci na darceky od Ježiška. K detstvu to patri... Potom som raz darceky nasla a bolo po tom kuzle. Mojim detom prinesie darceky Ježiško az kym z toho nevyrastu ☺️

monkasponka
15. dec 2021

@xnatalkax Darčeky nosi Ježiško, ked bol syn starši, som mu vysvetlila ze Ježiš je v každom z nas, byva v našom srdci a to je to dobro a laska z ktorej obdaruvame najbližšich. To znamena že stale nosi darceky Ježiško 😉. Aj ked prostrednictvom nas .

syslik81
15. dec 2021

moja ma skoro 8 a stale nosi santa .. len zlym detom nosia rodicia aby nebili smutne ... nechcem jej kazit tu radost z vianoc a vieru v nieco co mi dospely uz nikdy nezazijeme.. myslim ze tento rok to je uz naposledy ale dufam ze este aspon rok sa mi podari potiahnut ...

zuzikak
15. dec 2021

mojim detom nosi darceky Jezisko. Syn uz asi vie, ze nie ale este nam nic nepovedal. Nikdy sme to nebrali ako klamstvo. Len ako proste kuzlo vianoc. Ked bude spravny cas, tak im vysvetlime, ze predsa je to na Jeziskove narodeniny a vtedy sa davaju darceky. A ludia vtedy obdaruvaju dalsich, ktorych lubia aby im spravili radost tak ako na narodeniny....

panelacikova
15. dec 2021

dcéru som v tom nechala do škôlkarského obdobia. keď nastúpila do školy, už aj sama akosi na to prišla, kde-tu čosi začula, pozerala filmy, videla, že tam sa obdarúvajú reálni ľudia, apod... keď sa ma na to opýtala, povedala som jej normálne, že áno, je to tak, darčeky jej kupujeme my. mala cca 5-6 rokov. prijala to absolútne pokojne. zúbkovú vílu nepoznala vôbec, ale peniažky pod vankúš chcela 😀 to, že deti nosí bocian, som jej v živote ani náhodou nepovedala, však to už aká hlúposť 🙂 takže viac menej som sa s ňou od útleho veku bavila otvorene, primerane veku. akurát ten ježiško, to som ju v tom nechala, keď bola taká maličká škôlkárka, tak všetky deti v škôlke sa tešili na ježiška, tak reku, nech sa aj ona 🙂 ale ako píšem, to tiež nemalo u nás dlhé trvanie 🙂
@syslik81 a to tiež nie je asi moc OK, keď jej hovoríte, že zlým deťom nosia rodičia, nie? potom raz, keď pochopí, že ste jej tie darčeky dávali vy, rodičia, a zároveň bude mať v hlave tú formulku, že rodičia nosia zlým deťom..... no neviem 🙂 to nerýpem, len sa zamýšľam.. či to potom nepochopí tak, že ona sama je zlá. plus mi je čudné, že má 8 a ešte nevie pravdu, lebo v škole keď bola dcéra už v prvom, čiže 6-ročné deti, si už odovzdávali zaručené informácie, že ježiško žiadne darčeky nenosí a už kutrala pred vianocami po byte, hľadala darčeky 😀 že sa to teda tvoja nedozvedela od spolužiakov, to som tým chcela vlastne povedať..

danielkka
15. dec 2021

zo zaciatku som hovorila pravdu, ale to boli este malicke ., nerozumeli tomu velmi. v skolke im uz dali do hlav jeziska. svokra tiez. ja to ani nepopieram ani na to neprikyvujem. skor ich vediet k rozmyslaniu, ako sa dostanu darceky pod stromcek a podobne. ale teda minule priniesol kurier balik a ked sa pytali, co tam je, tak som povedala,ze darceky . tak sa tesili. neriesili, odkual su. aj s nimi riesim, co komu dat na vianoce. nejako si to nespajaju este. ale nechcem im klamat

petulda333
15. dec 2021

@panelacikova neter bude mať 9 a tiež ešte verí,aj spolužiaci jej

dominci
15. dec 2021

Ked bola dcera menšia tak nosil Ježiško...neskor to bolo kombinovane niečo ako prekvapko nosil Ježiško aby to malo čaro a niektore hlavne vyrábané darčeky sme urobili spolu, zabalili a dali pod stromček aby sa všetci obdarovany potesili ze na nich myslime...no teraz uz ma 12 a vie ze to nenosi Ježiško ale aj tak mame zauzivane "co si prosis od Jeziska alebo co ti ma Jezisko doniesť "...ma to svoje čaro, vieru v niečo mimoriadne, a nemenila by som

rachel36a
15. dec 2021

Aj u nas nosi Ježiško...a to uz bude mat maly 7 rokov...

gabu_lienka
15. dec 2021

@xnatalkax jasne ze jezisko, kto iny? 😅 ako dieta som milovala to čaro, ze prisiel jezisko a zrazu boli darceky pod stromcekom. Potom to uz nebolo ono

syslik81
15. dec 2021

@panelacikova polovica deti veri a poovica nie .. ona sa v tomnerype .. veri ze elf existuje .. stara sa o neho az do vianoc .. miluje halloween a velku noc veri v zubkovu vilu .. ja jej to neberiem .. kazdu chvilu je zomna nieco ine a pisem nocne odkazy ... davam korunku pod vankus etc ... jasne ze casom pravdu bude vedieta bude vediet aj to ze ako nieje santa tak nieje ani ta cast o dobrych a zlych detoch ... proste su deti co neveria v nic a su deti co maju super silnu fantaziu .. a moja ju ma extremnu .. pise si sama story , vyrvara knizky veri vo vily a podobne ale zaroven je aj velmi rozumna ... proste je moja taka aka je .. a ja ju budem podporovat pokial sa bude dat ..

jaga18
15. dec 2021

Nie. Deťom sme vždy hovorili, že vianoce sú vlastne Ježiškove narodeniny a keďže on všetkých ľúbi, tak aj my, na jeho narodeniny, dávame darček tým, ktorých ľúbime. A tak sme aj spolu s deťmi vyberali darčeky pre babky aj priateľov, pretože ich ľúbime.

mamamasama
16. dec 2021

@syslik81 zo vsetkych vianočných klamstiev je to vase asi najhrosie

janikk54
16. dec 2021

Ked boli sestrine deti male nosil im darceky jezisko, ked uz podrastli a mali ist do skoly, tak im to vysvetlila tak, ze jezisko nosi darceky len malym detom a vacsim nosia uz rodicia, aby toho proste nemal vela. Bolo to podla mna velmi mile a ani z toho nemali teda ziadnu traumu

anickaaa6aaa
16. dec 2021

Syn veril do minulých Vianoc. Áno, Ježiško nosil darčeky tak ako aj mne a mužovi. Pamätám si na tie krásne chvíle 🙂 Minuly rok po Vianociach už syn niečo tušil a pýtal sa tak sme mu to vysvetlili a zobral to ok. Vždy mu muž hovoril, že Ježiš je v každom z nás.. Tento rok sa teší tiež a ja mám parťáka na vyberanie darčekov a manipulovanie muža cez syna čo by som chcela :D

syslik81
16. dec 2021

@mamamasama a klamat detom ze existuje jezis a boh je dobre? prepac ako neveriaca ja nechapem vase klamstva ale respektujem .. tak vy respektujte moju podporu v detsku fantaziu ... kazda matka robime tak ako uzname za vhodne ...

rachel36a
16. dec 2021

@syslik81 👍 dobre napisane...ze jezisko nosi darceky je klamstvo, ale ze existuje boh uz podla niektorych klamstvo nie je ....

syslik81
16. dec 2021

@mamamasama btw keby si sa zahrabala do historie vedela by si ze stromcek nema absolutne nic spolocne s oslavou jeziska a ze darceky vymyslel luther a ze vlastne cele vianoce nevznikli na pocest narodenia jezisa kedze on sa ani v ten den nenarodil ak sa vobec niekedy narodil .. proste ludia si upravovali postupom casu historiu do dnesnej podoby..a je jedno kto ako co vysvetli detom ... je to sviatok a detom robi radost .. takze vo finalnej podobe klameme vsetci nasi detom -ale nikto nie umyselne ... ty niesi o nic lepsia a ani horsia ako ja ci ktorakolvek ina matka - dolezite su nase deti a ich radost ...

h2
16. dec 2021

Baby, nesrandujte! To fakt darčeky nenosí Ježiško? 😯
😃 Môj syn má 10 rokov, takže už dávno vie, ako to je. Napriek tomu sa u nás stále hovorí, že je to od Ježiška. A nie len kvôli synovi, aj my, dospelí, to tak hovoríme. Aj pri stromčeku pri rozbaľovaní darčekov ďakujeme "Ježiškovi".

deedol
16. dec 2021

@syslik81 ja s tebou suhlasim ohladom historie a viery v boha atd., ale nechapem, preco bolo nutne malej vraviet, ze zlym detom nosia dareky rodicia - preco vobec bolo nutne delit deti na dobre a zle.

mia781312
16. dec 2021

Dcéra na Ježiška veľmi verí ja chcem aby ešte kúsok to ostalo ale mam nervy lebo dospelí ľudia aj v rodine si nedávajú pozor na ústa robia to náročný len aby sa prekecli 🤦‍♀️nechajte deti deťmi ved aj my sme verili a tu sme ešte aj v tejto hroznej dobe.. Ja stále vravím aj dospelim co ti priniesol jezisko, len celé to fakt stojí len na mne lebo ostatok rodiny si nechcu dávať pozor na ústa alebo na spôsob ako sa k tomu stávajú len toľko ❤️