Darčeky (nie) od Ježiška

mamusa123456789
13. nov 2022

Kedy je ten správny čas povedať dieťaťu, ze darčeky nenosí Ježiško, ale kupujú ich rodicia, starý rodicia,... A ako to dieťaťu povedať, ja si vôbec nepamätám ze kedy a ako to mne pobedali

hilda08
13. nov 2022

@mamusa123456789 my odzaciatku vravime ako to je, jeziskovi pise aj tak ale vie, ze to proste kupujeme si navzájom, vyberá s nami darčeky pre ostatných členov rodiny…ale z okolia viem ze na to deti prichádzali tak nejak prirodzene okolo desiatich rokov, neboli to žiadne velke odhalenia proste to tie detičky zrazu pochopili

Vela ludi hovorí aj to, ze jezisko sa o nas stara aby sme boli zdraví a mohli sa navzájom obdarovávať

jumama
13. nov 2022

Nasa to akosi tak sama pochopila na zlome mezi prvym a druhym rocnikom v skole, lebo sa o tom rozpravali deti v skole. A ked ti pride zrazu domov s otazkou, ze ja viem, ze to vy kupujete darceky, tak sa mozete o tom porozpravat.

dadka128
13. nov 2022

@mamusa123456789 načo mu to vyprávať, sam na to príde

mamamasama
13. nov 2022

@mamusa123456789 nikdy sme im nevraveli, že darčeky nosí Ježiško, lebo nenosí. Neklameme im. U nás oslavujeme Božie narodenie a na túto počesť si dávame darčeky.

larazivago
13. nov 2022

@mamusa123456789 v prvej triede jej to objasnil kamarat, traged sa nekonala. Akurát jej doplo, prečo som stále chodila na wcko, kým oni pálili prskavky na balkóne 😁😁

basska_b
13. nov 2022

Mne to bolo od zaciatku trapne klamat, schovavat a vymyslat. Ja neviem, na co je to akoze dobre. Dcerka uz v 4 rokoch kladla k tomu otazky, tak som jej tiez povedala, ze to sa tak hovori, ze jezisko donesie, ze si mozes od neho zelat cosi... potom mame knizku, kde je Santa Claus, ktory chodi v noci a rano si to deti najdu, no to je uz uplny hokej.

mimikarol
13. nov 2022

Moja je druhacka a ešte stále verí. Tipujem že toto budú posledné Vianoce. Ale od malička vie, že darčeky nenosí len ježiško, aj my si medzi sebou dávame darčeky lebo sa máme radi.
Dosť ťažko niesla keď zistila že neexistuje kúzelný zajačik 😅 Tak toto bude pre ňu tiež asi rana

syslik81
13. nov 2022

moja ma 8 a pol a stale veri ... a nebudem jej nic vyvraciat .. naco? nech je este dieta kym sa da ..

janinah
13. nov 2022

Samozrejme, že toto nie je klamstvo a je úžasné, kým je ešte v rodine malé dieťa,ktoré beha od okna k oknu,aby zbadala Ježiška s darčekom. U nás sme sa o tom rozprávali cca v 2.triede,že Ježiško nosí lásku,pokoj,radosť a veľa dobrého,ale to sa chytiť do ruky nedá ani sa s tým hrať a preto ľudia si kupujú darčeky.

sense
13. nov 2022

Moja v 9 tokoch prisla s tym zo skoly ze jej spoluziaci povedali ale som jej pivedala ze nieco kupia rodicia a jezisko malym detom lebo by nestihal a kudom kt veria, ze nosi aj on 🙈 (vzdy jej vravim pravdu ale tuto radost som jej nevedela vzuat 🙈), a kedze jej aj Jezisko odpisal na kist kt mu napisala, a dostala aj darcek o kt nevedela , tak vuwra v jeziska ostala

katka700
13. nov 2022

@mamusa123456789 Deťom to nemusíš hovoriť, dozvedia sa to od spolužiakov 🙈

syslik81
13. nov 2022

@mamamasama a neklamete im tym,ze existuje boh ci jezis a podobne? tiez su tio povery,kt veria aj dospely ...

ukulela
13. nov 2022

moj zlaty milovany zahlasim ze neexistuju zazraky a kuzla, ale jedine kuzlo, co existuje, je vianocne ..... a uz sme riesili aj to, ze deti, co posluchaju a veria, ze darceky dostanu od jeziska, tak im ich prinesie, tie, co neveria, tak im musia kupit rodicia. aj ze jezisko by celu zemegulu nezvladol, tak v amerike nosi santa atd. ma 8 a tiez si myslim, ze toto budu posledne ozajstne jeziskovske vianoce, on je ale velmi prajny, tak sa tesim, ze buduci rok budeme chystat "jeziska" uz spolu pre starkych a mladsieho braceka 🙂

kacena4
13. nov 2022

ak ste veriaci vysvetli ze Jezis tym ze prišiel na svet daroval sam seba a nam slovodu zit v Bozom kralovstve. ako 3 krali priniesli jemu darceky tak aj my sa navzajom obdarovavame na jeho pamiatku lebo sa mame radi ako aj on mal rad nas... nieco v tom zmysle

stanulienkat
13. nov 2022

My sme povedali v cca 5 rokoch. Dovtedy ani neriesila kto ich nosi. Nie sme veriaci, tak sme nepotrebovali vymyslat hluposti.

777januska777
13. nov 2022

@syslik81 viera sa nedá dokázať ani vyvrátiť. Takže tvrdiť, že niečo nie je aj keď to, ze to nie je nevieš na 100% dokázať je chyba.

tianna
13. nov 2022

@mamusa123456789 a načo mu to chces hovoriť? Príde na to sám keď bude na to už dosť zrelý. Najstarší syn na to prišiel v 8 rokoch, stredný má teraz 8 a už mu nejaké veci nesedia no ešte verí. Ja som prestala veriť ako myslím 11 ročná.

katkaseiner
13. nov 2022

Moja má 10 rokov a vlani po vianociach došla a šepla mi že ona už vie že ježiško darčeky nenosí, ale hneď dodala že Teovi (bratovi) to hovoriť nebude, nech sa teší. Tiež som mala dilemu kedy jej to vysvetliť ale prekvapili ma deti z jej triedy 🤷

mamamasama
13. nov 2022

@syslik81 neklamem, lebo Boh existuje. 🙂 Skôr klameš ty sama seba ak si myslíš, že všetko, čo existuje vzniklo len tak.

kayyaa
13. nov 2022

@syslik81 tak Jezis je historicka postava, to je fakt. A ze existuje Boh - nuz, aj Einstein veril v existenciu Boha. Kto si trufa tvrdit, ci je loz, ze Boh existuje alebo neexistuje ?

gabym
13. nov 2022

@mamusa123456789 netreba im hovoriť vôbec pravdu.. Nechápem ani rodičov čo sa radia tým že,, načo klamať "... Pre mňa ako pre dieťa boli Vianoce najkrajším sviatkom.. Vždy som sa ma Ježiška tešila.. Predstavovala som si ako vyzerá a vždy som ho chcela vymáknuť pri čine.. Ja svoje deti budem určite viesť v tom že Ježiško existuje.. Veď nech sú deti deťmi... Nech majú radosť z takýchto vecí.. A keď časom zistí pravdu tak mu ju určite povieme.. Ale kým sa dá nech verí na Ježiška a nech si užije čaro Vianoc.. So všetkým ❤️

mamusa123456789
autor
13. nov 2022

Ja to chcem udržať práveže vo najdlhšie... Je to úžasný pohľad na nich keď púšťajú vonku prsksvky a sú netrpezlivý ze kedy už konečne príde Ježiško a potom ta radosť keď uvidia tu kopu darčekov 😀 len zisťujem ze ci mame na taky názor len ja a mm alebo je viac takych