Riešia vaši manželia oslavu na vaše narodeniny alebo meniny?

bagira89
18. sep 2013

Čaute babeny, len by ma zaujímalo, či existujú manželia, ktorí si vedia uctiť svoju ženu keď má dáky sviatok, aspoň tým že zapália nejakú sviečku, príp. nalejú prípitok alebo hocijakú drobnosť...jasné že nečakám že bude tortu piecť a aj viem že väčšina mužov toto ignoruje...ďakujem

michaela.g
18. sep 2013

@bagira89 po13 rokoch sa nad tym uz nepozastavujem, manzel na darceky proste nema bunky, nevie sa trafit a po par nestastnych pokusoch mu poviem na rovinu co a on to zaobstara... tak asi tak u nas....

Ja viem, romantika ziadna ale co uz s nim...

k_a_j_k_a
18. sep 2013

Tak u nas som to skor ja, co nema bunky na darceky 🙂. MM mi na kazdy sviatok donesie nejaku drobnost (sladkost, kvetinku v kvetinaci a pod.) U nas dary ako velka kytica, zlato a pod. nejdu. Skor mi spravi veceru 🙂 ale to robi aj inokedy.

vroni
18. sep 2013

Existuju. U nas chlap nakupi darceky (pyta sa, co si predstavujem, ale vie kupit aj bez konzultacie), kupi tortu a sampanske (aj detske) a oslavujeme. Ale len vramci rodiny, my a deti, nejaku party s prekvapenim a kamaratmi zase neusporiada (nastastie 😀 ) a na velke rodinne seslosti si tiez nepotrpi. Ale ja by som ho pri mojej neznej a ustupcivej povahe asi vzala panvicou po plesine, keby "zabudol" ci ignoroval 😀 😀 😀

franina
18. sep 2013

Samozrejme existuje 🙂 mm si stále spomenie a on je prvy ktory mi zagratuluje ku sviatku a aj darcek zakazdym dostanem 🙂 😵

mima4
18. sep 2013

moj manzel mi zagratuluje, ale darceky nie su jeho silnou strankou, aj ked teraz som dostala poukazku do privat sauny..tak ho berem 😉
Ale zas na co ja v obchode prstom ukazem, to mam 😉 takze urcite nie je skupy 🙂
Kvety mi nekupuje, kedze k nim nemam vztah.
Sladke mu zakazujem..kedze mi rit od toho rastie 😀

something
18. sep 2013

Nie.prve dva roky ano,teraz uz nie

aadulik2110
18. sep 2013

keďže s manželom máme narodeniny s rozdielom 4 dní.... tak na tie moje si určite spomenie 🙂 darček dostanem.... aj na meniny, aj na deň žien aj matiek.... horšie je to s výročím svadby - to mu musím pripomenúť 🙂 ale vždy nejakú pozornosť dostanem 🙂

macko22
18. sep 2013

to: michaela.g coze ? ved vzdy ti kupim nejaku cokoladu alebo kvetinu v kvetinaci... 😎

lubiduch
18. sep 2013

oslavu neorganizuje nejak, ale zablahozela vzdy aj darcek prekvapko prinesie. na narodky vacsi (co ja viem naposledy slm tusim swarovski nahrdelnik a nausnice dostala), k meninam nieco mensie (napr knizka). sladkosti nenosi, kvety na den zien, na valentina a tak. je pravda ze predtym mi kvety castejsie nosil, ale tak sme spolu 9.rok ;)
ale keby na narodky bez prekvapka dosiel, dost sa naserem :D

maria1989
18. sep 2013

jasné, keď sme boli spolu rok, vzal ma do krčmy tretej cenovej skupiny, a tú kofolu čo som si tam dala cvakol jeho kamoš 😀

zuzkat1
18. sep 2013

Tak ja manzelovi asi 2 tyzdne pred narodkami pripomeniem ze sa blizia a potom mu ukazem co som si kupila😀

berus222
18. sep 2013

neriesi, ale patricne mu to pripominam dobry mesiac dopredu, tak vzdy v ten den nieco kupi 😀

anatalia77
18. sep 2013

nie,nie,my sme tieto veci nejak neriešili,ale keby sedíme pri stole,on zapáli sviečku a vezme do ruky pohár s prípitkom,asi by som mala pocit,že čoskoro umrem,len mi to nevie povedať 😀
U nás sa zapalujú sviečky za mŕtvych.

katusradus
18. sep 2013

ja mám dnes narodky a drahý mi ani len nezablahoželal.... ☹ máme totiž tichú domácnosť,dúfala som,že dnes ju prelomíme..aj takí sú niektorí muži ☹

beruska141
18. sep 2013

tak moj drahy je uzasny v tomto. spomenie si vzdy, ked je v sluzbe, hned po polnoci posle sms, ked je normalne v praci, rano mi zavola. poobede donesie kvety a aj darcek - podla toho ci mu vopred poviem, co by som chcela, alebo ci si ho radsej sama vyberiem a on ho zaplati. niekedy sa dokonca v cukrarni zastavi a nejaky kolacik kupi. a vacsinou aj na veceru skocime spolu. teraz to uz moc romantika pri dietati neni, ale niekedy vedel celu obyvacku malymi sviecockami vyzapalovat, hudbu romanticku zapnut, šampáňo nachystat. ale odkedy som na materskej a on v praci na nas zaraba 😀 snazime sa jeden druheho co najviac odbremenit od trapenia sa, co s darcekom a bud ta vecera, alebo flasa vina a ked dieta zaspi, sme radi, ze v klude si kukneme s nohami vylozenymi telku 😀 😀 😀

raduz06
18. sep 2013

Ahojky,manzel ma velkou rodinu a tam ma kazdy mesic nekdo narozeniny nebo svatek, takze vse se slavi spolecne, ale pri vyznamnejsich narozeninach nebo vyrocich si zajdeme treba na veceri, ale planujeme to spolecne.Taky dostanu vetsinou malou kytku. Na 30. narozeniny jsem ale byla opravdu prekvapena, dostala jsem darek, ktery jsem opravdu necekala 🙂

andrejka1974
18. sep 2013

My máme narodeniny v rovnaký mesiac tak si ich oslavujeme spolu, ale na meniny aj výročie si vždy spomenie a vždy ma niečím prekvapi

dahra
18. sep 2013

Môj si pomaly nepamätá dátum svojich narodenín. Ešte aj nad vekom sa mu nechce premýšľať - už od 26-tky tvrdí, že má 30 a to isté bude aj v 34-och. Aspoň zaokrúhľovanie mu ide😀 😀 Dokonca sviatky jeho príbuzných mu pripomínam.
Niekedy po Vianociach mu zvykne prísť na um otázka - "počúvaj, kedy ty máš narodeniny? Viem, že dakedy v zime". (február). Potom sa sem- tam opýta, čo chcem. Ja mu zakaždým poviem, že nič. No a na narodky si kúpim niečo pre potešenie sama a spolu sa ideme niekam najesť. No ale aby som mu nekrivdila - 2x za ten čas, čo sa poznáme (pomaly to bude 10 rokov) mi kúpil kvet. 😉 No a jeho narodky sú tiež podobne suché 🙂 Upečiem mu tortu a kúpim nové tričko. Také malé neprekvapivé prekvapenie 😎

zkutnikova
18. sep 2013

moj manzel mi donesie darcek aj ked nemam sviatok...vzdy si spomenie na den matiek,na den zien,.a nedonesie len mne prinesie aj mojje mame babke.&d.hocikedy mi donesie ruze alebo gerbery. alebo cokoladu..ale pre mna je najdolezitejsie ked pride domov on...

cawes
18. sep 2013

moj drahy mi pripravil nadhernu narodeninovu oslavu, nevedela som kde bude, co bude, co sa bude jest a bola aj torta a sviecky a straaaasne vela ruzi

hajajanka
18. sep 2013

Ano 🙂 Dame si poharik vinka, dostanem darcek a mame prijemny den. Ale spomenie si aj na meniny, aj na den matiek, aj na den zien a co ja viem na co este 🙂 Nemozem sa stazovat.

pancake
18. sep 2013

my so darčeky nekupujeme, lebo čo potrebujeme kúpime v tej chvíli ked nám to chýba. my si zagratulujeme ráno, dáme pusu a večer dáme víno. inak nič.

bambina78
18. sep 2013

moj stale tvrdi,ze meniny neuznava,aj ked kvietky stale donesie, alebo kupi,da detom a spolocne mi gratuluju 🙂 a na narodeniny som vacsinou trpla s cim pride a aku volovinu kupi (ja totiz neznasam minanie penazi na koniny)..ale poslednych parkrat si mam sama nieco vybrat..alebo ze mam ist na uces ku kadernicke 😉 ..co ma teda potesi ovela viac

iva87
19. sep 2013

Kedze mam meniny na jeho narodeniny na tie si spomenie vzdy 😝 , narodeniny mu preventivne pripominam dopredu, aby nezabudol a darcek si aj tak kupujem sama 😉

stanislavao
19. sep 2013

mm vie kedy mam meniny i narodeniny, ale ziadne darceky, ani nic si nekupujeme. pogratuluje mi, mozno nejaka cokolada. neriesim to. ja si kupim, ked nieco chcem a hotovo. na vyrocie sobasa vzdy velka kytica, co mi je az luto tych penazi za to.

lucinka1104
19. sep 2013

Ja furt dostasnem nejaku čokoládu , predtým aj kvety , ale veď sme už splu 6 rokov tak načo 😝 ...a ak sme v tom čase niekde na nakupe a niečo nie drahé mi padne do oka tak si to doslova vypýtam k nardkám :🙂)) v nedelu máme vyročie sobáša uvidíme a ježiško nam spoločne odnesi e hriankovač to už sme si napísali 🙂 pá

mmaatt
19. sep 2013

my máme kalendár na záchodových dverách (máme taký pidi panelákový záchodík, že ten kalendár ma mm asi 10 cm od očí 😲) a tam je všetko poznačené (vrátane výročí svadieb našich kamarátov, narodenia detí našich aj našich známych, termíny na STK, EK, kontroly u doktora a pod.....) a keď človek tam už sedí, tak pokuká čo nás čaká a tak sa nestáva, že by zabudol (ale pravda je také, že je manžel dôslednejší ako ja). Zas na druhej strane to má jednoduché, lebo oblečenie má zakázané kupovať, kvety nechcem (som alergička), zlato nenosím a mám rada iba jeden druh bonboniery 😀 . A to sme manželia 11 rokov a takto to funguje už 12 rokov 🙂, čo sme spolu

andy03
19. sep 2013

ja taktne vzdy par dni pred pripomeniem mengelovi ze sa nieco bude diat a VZDY DOSTANEM 5 CEREVENYCH RUZI 😀 😀 😀

nikolet_89
19. sep 2013

my vzdy ked mame narodiny ideme na veceru tak isto aj pri sviatku...darceky si vyberame samy 😀

horana
19. sep 2013

Vzdy sa ma spyta co by som chcela. Tortu a kvety ani sperky vie za na to absolutne nie som a brala by som to ako vyhadzovanie penazi, asi uz som si za svoj zivot tychto klasickych oslav zazila dost a mam ich pomerne ze vyzite, nejak to na mna uz neposobi alebo co. Byva to totiz ako cez kopirak, kulisy sa menia ale inak...
Dalej vie ze moje priania sa menia, takze sa radsej vzdy dopredu opyta. Naposledy som si vybrala, pre niekoho mozno neromanticky zdokonalovaci kurz anglictiny, predtym nejake konkretne oblecko alebo pobyt dovcu pre nas - prispevok na dovolenku pre celu rodinu v lete pri mori, na ktoru sme potom minuli viac a mohli ist do lepsej destinacie. Oslavu ako taku na to tiez nie som, dokonalo sa vyzijem v organizovani oslav detom. Vacsinou si ale aj tak ideme na chvilu sadnut do cukrarne na moj oblubeny veternik, oblubenej pizzerie, raz si pamatam ze sme skoncili v Ikea restauracii na lososovi a nejakom kolaciku, k tomu vinko a atmoska super, tak narychlo sme to vyhutali.
Uz sa stalo ze bol taky zhon v zivote ze "zabudol", ale absolutne neriesim, nakolko som tento rok zabudla aj ja na jeho narodky.
Ono hlavne toto podla mna zacne riesit hlavne clovek ktory citi ze vo vztahu to uz nie je ono a prave tieto sviatky su taka vykladna skrina. Ale samo o sebe to neukazuje na nic. Teda poznam vztahy, kde si partner povedzme aj bohaty formalne potrpi, kupi krasne hodnotne dary, velke oslavy, aj celebrity to tak casto maju. Ale ci je za tym vsetkym spokojnost nemusi byt hned jasne. A naopak, ci aj vztahy kde na to partner akoze dlabe ale inak lubi zenu aj po rokoch a obetuje sa pre rodinu, tam to logicky tu zenu ani riesit nenapadne.