Vianoce v novom dome

jener
13. dec 2016

Ahojte onedlho sa stahujeme do domu onedlho najkrajsie sviatky v roku Vianoce stahujeme sa uz buduci tyzden chcem sa popytat niekoho kto sa tiez Takto stahoval ci vsetko ste stihali aj upratat aj napiect aj vyzdobit dom aj stromcek navodit Vianocnu atmosferu dakujem

anjelic
13. dec 2016

Ja som sa síce len raz sťahovala pred Vianocami a aj to "len" z jedného podnájmu do druhého, ale bolo to o držku. Sťahovali sme sa už začiatkom decembra, ale popresúvať všetky tie "maličkosti" pobaliť ich, následne porozbaľovať, upratať na svoje miesto, plus poupratovať po sťahovke, trošku byt načančať a upiecť len pár kúskov z koláčikov... no mala som z toho nervy v pr..li a nie vianočnú náladu a to som nemala nato len jeden týždeň resp. pár dní. Ale pokiaľ sa uskromníš a prácu porozdeľuješ medzi "pomocníkov", ktorý Ti s presunom, rozbaľovaním, ukladaním a upratovaním pomôžu a koláčiky napečú kamarátky, maminy, alebo si ich kúpiš hotové.. .tak viac-menej si Vianoce aj užiješ a nepadneš pritom od únavy. Na Tvojom mieste by som si to tento rok moc neidealizovala a tešila sa hlavne z nového bývania a už ten budúci by som si všetko pripravila a užila naplno.

kuukii
13. dec 2016

ahoj 🙂
Napíšem Ti tak, že si nechaj jednu izbu ako ,,bordel,, izbu tam všetko daj a potom pekne rozdeluj 🙂. Napečené si pre tento rok kup (nejaký mix, atď...) o rok si spravíš sama. Ja viem domáce a tá vôňa je super ale sa ešte aj s tým zabávať keď môžeš zatiaľ stromček zdobiť alebo sa zabývať, vybalovať atď. 🙂. Stromček a pár detailov na "vianočný šmrc" určite spravíš. Hlavne nestresovať, nehádať sa všetko bude super. O rok ešte krajšie. PS: nejde o to ako budeš mať upratané, navarené, napečené ale o to, že vo svojom novom domčeku spolu 🙂. Držím palce! 🙂

janinah
13. dec 2016

Nestihneš,jedine ak si supermanova sestra...buď si to uvedomíš ty aj tvoja rodina a uberieš alebo sa upachtíš a k štedrovečernému stola padneš ako zbitý pes a možno aj naštvaná,lebo si ešte to či ono nestihla.Urob si obývačku,aby tam bolo útulne a na ostatné bude čas potom.

lenkaemka
13. dec 2016

@jener haaa moja...zažila som to 2 roky dozadu a k tomu som mala 5 mesačne dieťa. Sťahovali sme sa 5 dni pred vianocami a len som upratala byt vyložila veci a uvarila, spravila menšiu vyzdobu a dovi dopo!! Ešteže mama piekla

dominika6
14. dec 2016

@jener mala by si začať už teraz ak to cceš sthnúť..
každý deň ísť do domu na 3hod a upratať aspoň tak aby ste mali potom cez sviatky pokoj ..pokiaľ máte kde spať a máš na čom variť,ozdobiť strom je to najmenej..
trba zapojiť chlapa nech porobí najnutnejie veci a popros mamu,sestru,kamošku nech ti príde jeden deň pomôcť..koláče tolko aj kúpiš v obchode..

alaguema
14. dec 2016

@jener zažila som a nerobili sme z toho vedu. Hlavne nech je jedna izby útulná a v nej stromček, nech sa deti tešia a inak nestresuj...prežijete krásne Vianoce aj bez dokonalých koláčikov, či luxusnej výzdoby po celom dome. Hlavne buďte v pohode a veselí. To deťom dá tisíckrát viac, než nejaká štrúdľa a vence po dverách 🙂 Vianoce nie sú o tom, aj keď to tak z každej strany vyzerá.

libawet
14. dec 2016

@jener hlavne pokoj, o tom predsa Vianoce sú. Stačí mať stromček ä a možno ani ten nie 🙂 ), čo jesť, teplo v izbe a byť všetci, rodina spolu, v zdraví, to je to hlavné. To, že nemáte takú skrinku, takú stoličku, taký koberec... - nie je podstatné, sú to len veci, ktoré si postupne zadovážite. Keď je človek zdravý a zamestnaný, má okolo seba svojich najbližších, má všetko, ostatné príde.

moni244
14. dec 2016

Tak to nestihnes, ked to chces mat tip top, cim skor si uvedomis, ze to nebude ako zo zurnalu, tim lepsie pre teba

cokololadka
14. dec 2016

No my sme sa stahovali 7.12 minulý rok,a to s dvomi malými deťmi. Muž v noci maloval,a ja som v noci umývala ,utierala,a vykladala veci. 22.12. nám skladali kuchyňu 😀 No mali sme to veselé. Ešteže mám zlatého svokra,ktorý nám nosil raňajky,obed ,večeru,aj nákup. Síce sme nemali napečené,ale Vianoce sme krásne stihli.
Okrem toho,muž vždy hovorý,že Vianoce nie sú o darčekoch,či o výzdobe,ale o tom že sme zdraví,a máme sa radi. Pre neho sú deti najväčším darčekom.🙂
Držím vám palce. 👍👍👍

mimla
14. dec 2016

My sme sa podobne sťahovali a dom ešte nebol dokončený. Stále nie je. Ani o rok nebude. Čo sa týka Vianoc, mne išlo hlavne o to, aby sme boli spolu. Stromček stál na betónovom potere. Večeru som robila na dvojplatničke a v mini elektrickej rúre, horko ťažko sme našli krabice s ozdobami. Pre mňa to však boli úžasné Vianoce. Krpec tu pobehoval, strašne sa tešil, zdobil stromček,rozbaľoval darčeky. Ja nemám z Vianoc stres, keďže nemám na seba vysoké nároky. Chcem mať poupratované, napečených pár koláčov, dobrú večeru, ozdobený stromček, nejaký vianočný obrus, pár sviečok, šťastné deti, uvoľneného muža. Hovorí sa tomu aj sviatky pokoja. Tak my chceme akurát ten pokoj.

arasidka11
14. dec 2016

budeš to mať, aj cítiť to budeš tak, ako si to sama zariadiš, tu su rady, čo a ako kto kedy stihol zbytočné. prajem veľa trpezlovosti, síl, a privreté oči, čo je a ako je kde....😉

lenkaemka
14. dec 2016

@cokololadka ja len tolko že mne kuchyňu skladali 23.12 večer aj to som to už velmi urgovala 😅

cokololadka
14. dec 2016

@lenkaemka No ,aspoň ste stihli Vianočnú večeru 🙂

jener
autor
14. dec 2016

Mi mame na Dome komplet vsetko kuchynu kupelku toaletu plávajúcu podlahu len mam treba stahovat nabytok aLe myslim ze to Dame do vianoc ja tiez nechcem mat vysperkovane vianoce len stromcek a Byt vela Rodina spolu

inana11
3. dec 2021

Ja ti popravde poviem,že mne je úplne jedno,čo stihnem a nestihnem a to sa ani nestahujem. Dnes som mala naladu piect,tak som si spravila cesto a syn sa nevie dockat aby sme s ním išli robit,druhý tu pri mne spi. Zožerieme to behom týždňa takze k Vianociam to mat nebudeme🤷‍♀️Okna mam strašne,robili nám vonku zateplenie a majú aj fasadu ale nestíhajú,mali prist budúci týždeň ale neprídu tak som povedala že okna si umyjem a ak mi ich zašpinka,budú umyvat oni (je to kamarát) a mali tu robit od augusta nakomplet a boli tu len dva tyzdne a aj to v novembri🤦‍♀️Ale nepanikarim,mam štvorročného a polročného a hlavný je stromček,jedlo🤷‍♀️😃ostatne mame,sme spolu,sme zdravi a ak buďme mat cisto,to bude bonus😃🤷‍♀️