Partner sa zmenil. Čo mám robiť?

pinky3312
24. máj 2022

Ahojte,
Čo robiť ak je partner neustále podráždený a nervózny? ….Lebo ja neviem už čo mam robiť, som z toho zúfalá… s partnerom budeme spolu zachvíľku rok, od začiatku vzťahu byvame u neho na byte…na začiatku vzťahu bolo vsetko super priam dokonale.. výlety, dovolenky všetok svoj voľný cas venoval len mne, stále mi rozpraval ze ako chce so mnou žiť, ze uz si s inou byt ani nevie predstaviť, nikdy necítil ku niekomu inému to co ku mne.. rozprávali sme sa aj o budúcnosti o detoch, dom atď…..lenže postupne to vsetko pekne zmyzlo čomu uplne chápem ze ten prvotný osial vo vzťahu vyprchal…..stále mi vraví ze ked mam nejaký problém tak mam mu to povedať na rovinu lenže ked mu niečo poviem co mi vadí tak hneď je ohen na streche.. ze Preco mu stále dávam výčitky a neviem co.. pritom to vobec niesu výčitky len mu poviem co sa mi nepáči a hneď je nervózny podráždený ..už som v takom stave ze sa aj bojim niečo povedať.. ja chápem ze niekedy ma veľa prace ze nie vždy ma svoj den, ale skoro každý den? Úplne sa zmenil je z neho iný človek nespoznávam ho, ako keby sa uzavrel do seba.. ked sa ho spýtam ci ho niečo trápi tak nic vsetko je v pohode… naposledy som mu vravela ze mal by sa zamyslieť ako sa správa lebo ja to nebudem do nekonečna znášať ze už to nedávam a som z toho smutna, vravela som mu ze už nežije sám ale sme dvaja tak mal by preto niečo zmeniť samozrejme ze zase to bral ako výčitku a ja som Ta zla…. Už som rozmýšľala ze to vzdám a odídem od neho lenže mne je s ním vazne dobre, ale potom na druhej strane si poviem ci je mi toto vobec treba ? Neviem co mam robiť poraďte mi, ďakujem

stanulienkat
24. máj 2022

No zo zaciatku to vzdy byva dokonale. Hadam si necakala, ze vam nikdy nespadnu ruzove okuliare a budete si zit ako na oblaciku. Nuz..okuliare spadli a zacali ste si vsimat chyby jeden na druhom. Preto ste si vyskusali spolocne byvanie, aby ste zistili, ci ste si vybrali vhodneho partnera. U vas to asi nebude ten pripad. Aspon ste nezabili tymto zistenim 4 a viac rokov. Na toto je spolocne byvanie idealne. Proste ste si zacali liezt na nervy.

karhu
24. máj 2022

vztah este ani riadne nezacal a uz je o nicom? dovi dopo a najst vhodnejsieho partnera

amelie2017
24. máj 2022

Este spolu nie ste ani rok a uz toto? Hladala by som si byvanie a adios. Ziadne deti, ziadne zavazky, na co ostavas vo vztahu, v ktorom ti nie je dobre.

viestta
24. máj 2022

Polož si otázku, či naozaj chceš v tomto strese prežiť ďalší rok, dva, päť. Ci naozaj chceš do tohto stresu porodiť dieťa a trpieť jeho nervozitu po zvyšok života. My nevieme aká častá a aká intenzívna je jeho nervozita, z čoho vyplýva. Sú stresujúce obdobia v živote, keď niektoré veci človeku prerastu cez hlavu, ale je to len dočasný stav. Na druhej strane sú ľudia, ktorí sú nervózni a nervni celý život a zo svojej nepohody obviňujú každého okolo ale nemienia s tým nič robiť, nemienia zmeniť seba, len znepríjemňujú život tým okolo. Ty už asi vieš do ktorej kategórie patrí ten tvoj a podla toho sa rozhodni.

mandzula
24. máj 2022

Najprv si to ujasni ty, väčšina tvojho príspevku je o jeho negatívach a na konci napíšeš, že je ti s ním vážne dobre, tak neviem...

pinky3312
autor
24. máj 2022

@mandzula ano je mi s ním dobre snažím sa myslieť aj na to dobre pekne co sme si spolu zažili .. lenže momentálne nemáme dobre obdobie

stanulienkat
24. máj 2022

@pinky3312 a to budes zvysok zivota zit zo spomienok na par peknych mesiacov? Boze, niektore ste nepoucitelne. Spravte si babatko, mozno sa zmeni.🤔

mandzula
24. máj 2022

@pinky3312 ak to vnímaš len ako zlé obdobie, tak sa z neho snaž vypáčiť dôvod jeho nervozity, možno nie je zvyknutý o svojich problémoch hovoriť, možno ho ťažia financie a ako chlap si to nechce priznať, má pocit, že zlyhal... možností je x, no a jednou z nich je aj to, že si takto váš spoločný život nepredstavoval, že mu vadí tvoja prítomnosť, že... No fakt je ten, že ak sa to nezmení, žiť zo spomienok na pár pekných chvíľ sa nedá.

pinky3312
autor
24. máj 2022

@stanulienkat bábätko chceme, mame podmienku ze až po skončení mojej školy.. lenže potom tam je otázka ze teraz je z neho nervak a mam pocit ze je pre neho vzťah úplne niečo nové a nevie sa do toho vžiť a co bude robiť potom ked tam bude aj dieta ?

ninka99865
24. máj 2022

To nieje že sa zmenil ale že ti ukázal pravú tvar. Tiež som mala frajera ktorý sa javil ako super všetko a potom keď sme spolu začali bývať začal byt odmeraný, hnusný, mne stále tvrdil že je všetko Ok že nič sa nedeje, ale dospelo to do takého štádia že som sa bála ozvať. Rozišli sme sa

stanulienkat
24. máj 2022

@pinky3312 Bože môj 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ja som to bábätko myslela ako iróniu. Niektorým ženám naozaj niet pomoci.

ninka99865
24. máj 2022

@pinky3312 preboha len s ním nerob dieťa 🤦‍♀️

mandzula
24. máj 2022

@pinky3312 s tým bábätkom to bola irónia. To bola výstraha, že robiť si v takomto vzťahu dieťa s tým, že vzťah zachráni, je čistá utópia. Neviete vyjsť dvaja, nieto ešte traja s tými starosťami, ktoré dieťa prinesie.

danica2711
24. máj 2022

@pinky3312 preboha, dúfam, že máš do skončenia škoiy ešte ďaleko... neviem, či je partner nervózny z práce, financií, z teba či z iných príčin, ale dieťa sa má priviesť do vyrovnaného a láskyplného vzťahu, a to váš teda nie je

pinky3312
autor
24. máj 2022

máte pravdu, momentálne som pri rodičoch na par dni, zajtra sa vraciam naspäť a mame sa spolu porozprávať.. lenže už teraz viem úplne ako to dopadne ja budem Ta zla co stále dáva výčitky a on je boh on za nic nemoze.. celé zle

1didiana1
24. máj 2022

dobre by som si premyslela to, ci by som s nim ostavala. zajvane ma probloem prijat ake kolvek tvoje slova a potrebuje aby bolo vsetko po jeho, co nie je fajn, ani v pripade, aby ste mali v buducnosti dieta. ak to bude tak, ze len ty budes ta zla, tak potom uz budes vdiet na isto, ze to nie je to, co chces

mandzula
24. máj 2022

@pinky3312 a teraz si sama odpovedz na otázku, načo ti je taký "partner".

mondolina
24. máj 2022

@pinky3312
a čo mu vlastne vyčítaš?

danica2711
24. máj 2022

@pinky3312 nerváci sú bezpochyby problémoví, ale nepíliš mu ty uši príliš často s výčitkami a "vážnymi" rozhovormi?

pinky3312
autor
24. máj 2022

@mandzula tuto otázku si kladiem už dlho .. ale stále trosku dufam ze sa to zmení a bude vsetko dobre

pinky3312
autor
24. máj 2022

@danica2711 to práveže vobec, ja niesom ten typ co by mu stále niečo vyčítal.. a to ze ked mu poviem úplne v klude ze mohol by si sa mi trosku viac venovat alebo ze potrebujem trosku viacej pozornosti z mojej strany nie je vobec výčitka …

katkati
24. máj 2022

Nech ti on povie na rovinu, či on chce byť s tebou. Či náhodou nie je taký prefíkaný, že to robí premyslene, aby si sa ty naštvala a odišla a on zostane čistý ako ľalia.

xena0
24. máj 2022

Nezmenil sa... Len ukázal aký skutočne je 🙂 bohužiaľ po roku už takto sa správa? Čo bude po 10rokoch?!

lindusss2016
24. máj 2022

@pinky3312 vacsinou trva zamilovanost dva roky, u vas zial nevydrzala ani rok. Prestan si robit iluzie, lrpsie to uz nebude, len horsie. Takze planovanie babstka si nechaj pre niekoho, s kym to bude skutocne a tento vztah ukonci

fiafia
24. máj 2022

@pinky3312 toto obdobie má byť najkrajšie. Prvý rok a už takéto problémy. Partner je egoista ,do seba zahľadeny sebec, prepáč. Takého ťažko presvedčis o svojej pravde . Radšej stratiť rok života ako desať....

ilovecoffee
24. máj 2022

@pinky3312 ahoj, treba od neho odísť aj keď ďalší polrok si poplačeš, ale ver mi, bude to stáť za to. Ono sa to už nezmení, on nemá byť prečo nervózny a vybijat si to na tebe..viem, o com píšem..neni to dobrý človek a není to z jeho strany láska, lebo keď niekoho miluješ, tak niesi na toho človeka z hnusná niekoľko týždňov či mesiacov..si vezmi, on je stále nervózny a nepríjemný a keby si ty teraz mala nejaké problémy alebo keby sa niečo stalo, tak ver, že on by pri tebe nestal..treba ísť preč

0silvia0
24. máj 2022

@pinky3312 vyprchalo zalúbenie, možno má vo výhľade niekoho iného. Už nemá potrebu sa pretvarovať pred tebou, je taký ako to pri tebe cíti. Ciže už by chcel asi opäť bývať sám...

hilda08
24. máj 2022

@pinky3312 Sice neporadím, ale zažívam presne to iste, uplne vsetko sa zhoduje…len to neprišlo po roku ale po desiatich, a dve deti z toho jedno ani nie mesacne… moj názor odísť co najskor pokym nemáte záväzky tak sa neda zit

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz