Po rozchode sa trápim

19. mar 2022

Zdravím..ani neviem čo očakávam od tejto diskusie, možno si len vyliať srdce aby sa mi uľavilo :(
S Ex priateľom sme boli spolu rok a pól, áno viem krátka doba na to aby som takto za ním sa trápila.. Rozišli sme sa po vzájomnej dohode, keďže obaja sme videli už 4 mesiwce že to proste nejde.. Nežili sme spolu a kedže bol pracovne stále mimo mesta stretávali sme sa len cez víkend aj to málo.. Proste on už nejahil žiadny záujem o mňa, žiadne spoločne témy nič.... Tak sme to ukončili, ale baby mne je veľmi ťažko za ním, neviem sa stým zmieriť.. Mam dcérku snažím sa venovať sa jej chodím to práce ale aj tak som myšlienkami stále sním... Chyba mi veľmi, boli to všetko veľmi... On si vypisuje s inými ženami, proste žije svoj slobodný živiot a ja trápim deň noc :(

brendaa
19. mar 2022

Ahoj chce to čas, mala si ho rada a asi ešte aj mas. Odpusti mu co najskôr, je dobre, ze si to tak vedela napísať. Budúcnosť by si s ním mala určite tažku. Aké más záľuby, koníčky?

simona6660
19. mar 2022

Daj tomu čas.... prejde to .
A jedného dňa si uvedomíš že si si na neho za deň ani nespomenula . Každý to má inak . Ja som napríklad po rozchode 1-2 dni bola nešťastná a povedala som si a dosť a začala fungovať normálne. Začni sa stretávať s novými ľuďmi, venuj sa dcére ako aj píšeš a všetko to prejde🙂
Držím palce a hlavne veľa sil. Ber to tak že ťa čaká nová etapa v živote.❤💪💪

autor
19. mar 2022

@brendaa na svoje koníčky veľmi čas nemám keďže dcérka mi zaberá všetok voľný čas, čo je aj dobré a som rada, že to tak je ona mi veľa pomáha 🙂

brendaa
19. mar 2022

Mozte spolu vela veci podniknúť. Skús sa zo sebou nahlas porozprávať, možno sa aj vyplakať a uzavrieť kapitolu.
Treba ti získať viac zdravého sebavedomia, povedz si, ze su aj horsie veci. Je dobre ako je a tešíš sa na jar🙂

autor
19. mar 2022

@simona6660 ďakujem Simonka ❤️

autor
19. mar 2022

@brendaa ja plačem denne.. Strašne ma hnevá ako no má chuť si vypisovať s inými ženami a ja trápim 🥵 ja som odložila a vyhodila všetkého čo mám od neho a on stále nosí retiazku aj náramok odomna, v aute mu na zrkadle stále výsi darček odomna kde su vygravirovane naše fotky.. Ja proste už nič nechápem

0silvia0
19. mar 2022

Ked sa clovek s niekym rozide, netreba sa suzovat co robi, s kym si vypisuje atd. Je to slobodny clovek a moze robit vsetko tak ako on chce.
Ono to preboli aj teba, len na to treba cas. A casom budes stastna, ze si sa s nim rozisla, lebo uz budes niekde inde...

madeline1
19. mar 2022

Ako vies, ze si vypisuje?
Ozvi sa mu a dajte to znova dokopy. Rozchod nemusi byt vzdy riesenie. Vyrieste to tym, ze sa k tebe nastahuje.

amiaja
19. mar 2022

Teraz to boli ale neboj sa, bude to kazdy den lepsie a lepsie.
Tiez som si tym presla a este aj prechadzam. Su chvile ked mi zovrie vnutro a slzy sa mi tisnu do oci. Ale uz su aj dobre chvilky. Chce to len cas, zamestnat sa niecim inym a mysliet na to ze bude zas lepsie.
Ja si hovorim ze na svete je kopa chlapov a snad jeden bude ten pravy 🙂 snazim sa mysliet pozitivne, tesit z malickosti a robit si radost drobnostami.. kupit si nieco pekne na seba alebo novy ruz, vonavku..aby som sa citila dobre. A hlavne neanalyzuj preco on sa tym netrapi. Praveze si povedz ze ani ty teda nebudes. Chod s kamoskou do kina alebo na dobru veceru.
Drzim palce.

zmrzlinka2021
19. mar 2022

Trochu nerozumiem, cas na konicky nemas a na frajera si mala?
Tebe je tazko za nim, jemu za tebou nie - nahradil ta velmi rychlo. Cize trapis sa pre takehoto cloveka ktoremu si nestala za vztah?
Uplne vazne popracuj na svojej sebahodnote.

autor
19. mar 2022

@madeline1 sťahovanie sme riešili, 2 mesiace predtým ako sme dostali byt to on zrušil stým ze sa necíti nato aby sme sa sťahovali.. On už má deti z prvého manželstva, vraj nieje pripraveny na novú rodinu

autor
19. mar 2022

@amiaja ďakujem krásne za tvoje slová, dodávajú mi silu.. Snáď to tak bude všetko a bolesť pominie.. Prajem ti tiež veľa síl a šťastia 🍀

autor
19. mar 2022

@zmrzlinka2021 písala som ze sme boli spolu málo! Chodím do práce a po práci sa venujem dcérke... Koníčky ako čítanie kníh tak nato veru čas cez deň nemám a večer keď už dcérka zaspi som taka vyčerpaná ze tiež zaspím snou.. Kým sme boli spolu dcérka bola väčšinou snami a keď nebola tak to boli max 2 hodiny cez víkend..

nnnuuunnn
19. mar 2022

To že ma veci od Teba v aute nič neznamená, pre chlapov niektorých to fakt nič neznamená. Prípadne niektorí si radi nechávajú takéto "trofeje", spomienky, ale neznamená to, že myslí na Teba nejako ako by si si želala. Netráp sa vobec. Chlap je schopný nahradiť ženu zo dňa na deň a niekedy si aj pripravovať ďalšiu, kým sa rozide s tou prvou. Vyhrá proste lepšia ponuka.

amiaja
19. mar 2022

Dakujem. znies ako sympaticka a rozumna zena. Hentaky chlap nestoji za to aby si sa kvoli nemu trapila.
Pride iny, lepsi. Ono sa to lahko hovori ale naozaj je to v hlave. Musis si stale opakovat ze mas na viac.
Ja sa vyplacem hlavne vecer a cez den sa snazim normalne fungovat. A opakujem si vsetko zle co mi povedal, urobil.. pomaha to ked mam chut sa mu ozvat 🙂
A potom som na seba hrda ze som dala dalsi den bez neho a naozaj je to lepsie.
A neviem ci sa stretavate, my bohuzial v praci.. a vtedy som sa snazim vyzerat pekne a usmiata a v pohode. Nech vidi o co prisiel.
Bude dobre, neboj. To das 🍀

barborachors
19. mar 2022

Vsak aj ty si vypisuj…. Co sa lutujes, pride druhy, co si.. Ved ste si nemali ani co povedat, inak chlapi sa väčšinou rýchlo otrasu z rozchodu, hlavne tie povrchné typy. Skus nájsť k sebe niekoho zrelsieho, vyburenejsieho, niekoho kto hlada uz vaznejsi vztah a nie takeho, co si chce užívať a neviazat sa...

autor
19. mar 2022

@amiaja chvála Bohu sa vôbec nevídame.. Býva v inom meste a pracovne je aj tak celý týždeň mimo.. Cez deň sa tiež snažím ako normálne fungovať práca, dcérka, domácnosť ale večer to už na mňa dolahne, ale uľaví sa mi keď sa vyplačem :/
Máme to ťažké obe 🙈 aspoň keby ten čas neak rýchlejšie plynul a bolo by už aspoň 4 - 5 mes.po rozchode určite by sme boli už dávno za vodou 🙂

brendaa
19. mar 2022

Žiarliš, musíš si uvedomiť ze ho nechceš späť, inak sa trápiš zbytočne. Vymaž ho zo svojho života, spaľ mosty naozaj ako si vsetky darčeky od neho vyhodila... Drzim ti pakce, zdvihni hlavu.
@madeline1 nechapem preco by sa mu mala ozvať, kde je jej hrdosť... On si hľadá iné známosti.. Ja toto nepochopim nikdy

autor
19. mar 2022

@brendaa ďakujem pekne za podporu

panelacikova
19. mar 2022

tak ak máš dcéru, kašli naňho, máš predsa pre koho žiť. predpokladám totiž, že dcéra nie je vaša, ale bola iba tvoja... no čo, ex sa nabažil a potom si ho už nezaujímala. bežné správanie mnohých chlapov. hlúpa si bola, že si si ho prispustila k telu. to už ale nezmeníš. na základe toho, že vieš, že on si s kdekým vypisuje, usudzujem, že ho stále sleduješ nejakým spôsobom. načo? vymaž ho zo svojho života. vymaž fotky, kontakty, všetko. vyhoď dary (ak ti nejaké kúpil) alebo ich speňaž. jednoducho sa zbav akejkoľvek stopy a kontaktu. bude sa ti ľahšie zabúdať. a nezabudni, máš dieťa, môžeš momentálne svoj čas venovať dcére, aj to ti veľmi pomôže vypustiť ho z hlavy. ešte takého nenašli, ktorý by mi toto urobil, že o mňa nemá záujem, ja mám dcéru a budem za ním žialiť akoby to bol manžel, ktorý bol ku mne láskavý a prežili sme 30 rokov života. 🙄

panelacikova
19. mar 2022

no... trošku si protirečíš, až teraz som prebehla diskusiu. citujem tvoje slová, ktoré idú akosi navzájom do kontrastu:
"on stále nosí retiazku aj náramok odomna, v aute mu na zrkadle stále výsi darček odomna kde su vygravirovane naše fotky."

a vzápätí píšeš:
"chvála Bohu sa vôbec nevídame.. Býva v inom meste a pracovne je aj tak celý týždeň mimo.. "

čiže zrejme za ním nejakým spôsobom doliezaš, keď vieš, čo má zavesené na ruke a v aute.

madeline1
19. mar 2022

@brendaa a ty ako vies, ze on si zahlada, to nevie ani ona. Rozobera ho tu na modrom konovi, tak preco by sa nemohla ozvat, hrdost do vztahu nepatri a tu mi pripada hrdinske prave to neozvem sa, aj ked ho riesim, lebo si myslim, ze... Vpodstate ozvat sa, neznamena este nic...problem je skor v tom, ze on sa nastahovat nechce, netuzi mat dalsiu rodinu, to bol dovod preco to zacalo chladnut. Potom uz od autorky zavisi, ci ona rodinu chce, alebo ci sa este daju dokopy...je to len jedna z moznosti, myslim, ze lahostajny jej nie je, ked ho tu riesi...a ak citi, ze s tymto to nema buducnost a nechce byt sama, tak nech hlada dalej, naco ho potom este riesi a rozobera, ze je smutna a chyba jej, lebo si zvykla...chyba jej, lebo ho ma rada...

slovakboy
19. mar 2022

Je to bolestivé ale je to normálne. Znamená to že vieš milovať. To si uvedom. Bez neho sa cítiš zle lebo tak sme boli stvorení alebo sme sa tak vyvinuli že laska je puto ktorého pretrhnutie bolí. No toto zranenie sa vie zahojiť. Teraz si vnímavejšie. Venuj sa dcérke. Ja som v čase keď boli moje deti malé prežíval krízu a doteraz ľutujem že som sa im viac nevenoval. Asi to nešlo. No neskôr som považoval každú chvíľu s nimi a rodinou stravenu za vzácnu. Aj ty si uvedomuj prítomnosť. To čo je teraz. To je všetko vzácne. Sustred sa na dnešok a tes sa z každého okamihu najviac ako sa dá. Hoci sa momentálne nevieš tešiť pokusaj sa o to. Zistíš že je to každým dnom lepšie. Tes sa z dcérky tes sa z prírody ktorú vnímaj pri prechádzkach. Ak nejde sa z toho tešiť tak to vnímaj a pozoruj. Pozoruj prírodu pozoruj deti svoju dcérku pozoruj zvieratká pozoruj ľudí pri práci. Pozoruj klaviristu ako hraje. Nauč sa pozorovať okamihy. Myšlienky na neho budú slabnúť. Ale teraz budú ešte prichádzať a rušiť ťa v tom pozorovaní. Vtedy sa trosku zastav všimni si tu myšlienku na neho poľutuj sa trosku ale potom sa aj trosku zasmej na sebe. Zasmej sa na svojej situácii. A nehnevaj sa na neho. Hnev bude a môžeš sa na neho hnevať ale postupne sa ho zbavuj. Ked ho miluješ tak si povedz: milujem ťa a milujem ťa tak veľmi že ťa nechávam žiť si svoj vlastný život dávam ti slobodu. Postupne sa tvoja laska k nemu pretaví do slobody a prejde ťa bolesť. Prestaneš byt závislá na jeho priazni. Budeš znovu pripravená nájsť si iného a lepšieho s ktorým budete obaja šťastní. A potom si povieš ako dobre že to celé tak dopadlo.

brendaa
20. mar 2022

@madeline1 vsak to napísala sama autorka, ze si vypisuje zo ženami, tak asi preto. On nechce, tak podla teba sa mu treba ozvat... hmm 🤦‍♀️... Len tak, podľa teba... ze ako sa má....hmm.
Treba sa pohnúť ďalej aj bez neho...

autor
20. mar 2022

@panelacikova nie nedoliezam.. Po mesiaci sme sa stretli, vrátila som mu kľúč od jeho auta.. Jeden kľúč mal on a druhy ja.. Vtedy som ho videla po mesiaci na 1 minútu..

bambinomio99
20. mar 2022

Čas zahojí všetko ....ale pomôcť a pracovať na sebe musíš sama
Ináč pokazis život sebe aj malej v takomto sebatryzneni budeš žiť dovtedy kým si ty sama nepovieš dosť
...ako sa hovorí raz sa zobudíš a namiesto sĺz zrazu uvidíš slnko a nový deň
Nikto ti nepomôže len ty sama
A začni tým že tie myšlienky čo venuješ jemu ...s kým si píše čo má ... venuješ sebe

autor
20. mar 2022

@bambinomio99 ďakujem pekne za tvoje a podporu... Budem sa snažiť

panelacikova
20. mar 2022

pozri. pre neho sú to len čačky, na ktoré vôbec nekladie dôraz. možno už aj zabudol, že sú od teba alebo mu to je jednoducho jedno. pre teba to znamená niečo extra dôležité, nejaké znamenie, že k tebe niečo cíti. diametrálne odlišné názory na pár darovaných vecí.

mk22
20. mar 2022

Nemôžeš plakať pre niekoho, kto už ťa nahradil inou, inými?
Zavri dvere a nemysli.
Pre niečo ste sa rozišli.
Nebol pripravený, nechcel.. Ako ste fungovali mu možno stačilo.
Ľudia sa schádzajú a rozchádzajú.
Máš dcérku, prácu užívaj čas s nou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz