Rozvedená nerozvedená - formálne manželstvo

20. nov 2020

Ahojte, chcela by som sa podelit, alebo skor dozvediet od zien, ktore ziju vo vztahu alebo manzelstve formalne z roznych dovodov , ako to u vas doma funguje, co robite vy, co partner. Zaujimaju ma situacie v rodine s malymi detmi, kde je este nutna interakcia medzi partnermi. Ako to mate podelene, ako riesite povinnosti, cas?
Nechcem tu riesit, preco tak zijem a podobne, to uz som tu riesila, ako zachranit vztah, ako riesit rozne problemy a pod. bohuzial, aj tak to dospelo do tohto stadia.
Viem, ze takto zije vela parov, aj okolo mna niekolko takych vidim, bohuzial, nikde nie je ten vztah taky blizky aby som to mohla rozoberat detailnejsie.

Ide mi o to, ako v uvedenej situacii fungovat tak, aby som bola spokojna aj ja, aj partner, aj deti, do akej miery to vobec ide.

A v neposlednej rade, v takejto konstelacii sa citim samozrejme osamela, chybaju mi dotyky, objatia. Riesili ste to nejako?

PS: Samozrejme dobuducna planujem odist.

sante81
20. nov 2020

Ja z vlastnej skúsenosti môžem napísať že som vydržala skoro 3roky a nikdy viac. Bolo to len trápenie, teraz rozvedena pokoj v duši, spokojná. Držím palce, nech už sú dôvody zostať akékoľvek

erikaa09
20. nov 2020

Kamoskyni rodicia tak byvali. Otec v jednej izbe sam si varil vsetko nakupoval si sam . Vacsinou bol v tej izbe ,prispieval.na dpmacnost a tak. A matka si robila svoje no deti uz bolo dospele. No kamoska na stretnej a jej sestra na vyske .

halabolka
20. nov 2020

Neviem radit z vlastnej skusenosti, kedze som si nicim podobnym nepresla.. urcite to musi byt napor na psychiku, ked uz teraz obaja viete, ze je koniec, len ste to este nezoficialnili. Snazila by som sa s partnerom aspon vychadzat tak, aby to nemalo velky dopad na deti. Nehadat sa, nekricat, povedat si vzdy narovinu - musime to nejako dat a spravat sa ako dospelaci a nie urazene deti, kym pojdeme od seba. No lahko je radit a tazsie to praktizovat..

deti95060810
20. nov 2020

môže to mať odpad na deti.... Môj známy to zažil u rodičov a radšej sa ani neoženil....Načisto stratil ilúziu o manželstve....žije sám.

stanulienkat
20. nov 2020

Myslim,ze zalezi na dohode vas oboch. Dufam,ze muz neocakava full servis. Ak ste rozumni,tak sa dohodnete. Bud si bude varit,prat,zehlit sam,alebo ti bude za to platit. O deti starostlivost rozdelit. Manzel je s tym stavom v pohode? Hlavne sa nevadit pred detmi.

autor
23. nov 2020

@deti95060810 A ako to u nich prebiehalo, ze ho to tak poznacilo? Lebo ak rodicia navonok funguju, len co tam chyba su tie dotyky a tak, tak ja sa snazim davat detom lasku maximalne, aby vedeli co to je, aby si nemysleli ze to je normalne, take sterilne manzelstvo. A asi mnohi rodicia, lebo vsak su asi aj taki, co sa lubia a nemusia to navonok prezentovat, funguju cez den asi tak prevadzkovo - ja nakupim, ty prosim skoc na kruzky a pod.

@stanulienkat Tak nieco urobi on, nieco ja, lebo by som sa inak zblaznila. Vacsinu povinnosti okolo deti som si zobrala na starost ja, lebo to lepsie funguje, viem to s detmi lepsie. A manzel? V podstate on to tak chce, ja som sa chcela rozviest a ist od seba. Takze tento stav by mu mal konecne vyhovovat. Ja som sa s tym dlho zmierovala a nebolo to u nas idealne a konecne som sa dostala do stavu rezignacie.

@sante81 A nenapises viac? Ako to fungovalo? Kto robil co?

matapo
29. nov 2020

...u nas tiez tak, uz dlhsie, uz minimalne 5 rokov takto fungujeme, ale medzitym sme este stihli dalsie dieta po ktorom som velmi tuzila a on na to pristupil lebo chcel aby sme za nim odisli mimo SR aby nebol sam a aby mal zazemie a deti pri sebe. Tym ma vyradil pracovneho procesu a sli sme s detmi za nim. Takze mam tri deti na ktore som vlastne sama stale. narodenim najlmadsieho syna sa zmenil uplne, vedome nechal nase manelstvo upadnut, aj keby som neviem co robila. Je to trapenie, on zije pre sebe a ja pre deti. podelene to mame tak ze on ma full servis, nemusi nic, o deti a domacnost sa staram ja, on ak sa nieco pokazi opravi, robi tie vacsie nakupy, sem tam ideme ako rodina spolu na vikend ale vacsinou chodi sam so sebou a s kamaratmi, sem tam vezeme starsie deti niekde ale vacsinou riesi len seba a svoje veci. Planuje sa odstahovat do svojho vysneneho domu, musi ho este postavit takze nejaky cas asi este takto zotrvame 1-2 roky, neviem. Je to strasne narocne hlavne pre mna, vidiet ho ako vsetko okolo seba nici, ako ho nic nezaujima ako mu je vsetko jedno. Ja uz mu takuto zradu niesom schopna odpustit (sme spolu vyse 20 rokov, zradil uplne vsetko) ani by mi nevadilo keby odisiel ale vadi mi ze chce aj deti, ze hoc sa doteraz o ne moc nezaujimal a nebavilo ho to s nimi tak do noveho domu si predstavuje ze s nim deti budu velmi casto, tvrdi ze su rovnako moje ako jeho a chce s nimi byt, z toho sa mi dviha zaludok vdy ked to pocujem. V zivote nesiel pokocikovat, prebalit, nakrmit, cokolvek ohladne deti bola len moja starsot, aj ked na druhej strane zahrna ich darcekmi, rozmaznava ich doslova, nesetri na nich. Cokolvek si zazelaju od neho tak to maju, je majetny a dopraje im. Uplne si ich kupuje z coho mi je tiez dost zle, lebo prichadzaju do veku kedy uz kupitelne budu. Hlavne starsi syn. uz teraz vidno ako si nic nevazi po nicom extra netuzi lebo ma vsetko a v otcovi vidi len zdroj zabavy. Otec ho nechal navrhnut novy dom, co vsetko v nom chce mat, stale im roprava ze im kupi mozne aj nemone do domu len aby s nim sli byvat. ja ked to pocujem tak som samozrejma z toho nestastna lebo sa bojim ze ich stratim, ze im nemam co az tak ponuknut ☹ Ja po nich chcem aby si upratali, aby sa ucili, ucim sa snimi, aj naviac, nahanam ich stale s takymito povinnostami, ale samorejma aj zabavu spolu mame, citame si spolu, rozpravkove vecery mame stale zavedne, vieme si spolu aj pozriet ropravku v TV, chodim s nimi von, hram sa snimi spol. hry,... stale vsetko, zalezi mi na ich vzdelani aj na tom aki su, zatial co u otca maju len nekonecnu zabavu ☹ Staci im jedno poobedie raz za cas s nim a idu sa zblaznit, opisuju mi aky mali vyborny den, najlepsi, ako si ho pefektne uzili,...v tomto nemozem s muzom nijako superit lebo on nema financne zabrany a je mu jedno ze da 100 eur aby sa pol hodinu vozili na motokarach, alebo vezme kamaratku s jej detmi a aj nasimi detmi na celodenny vylet a dopraje im ozaj zabavy dostatok, jedla v restavraciach,...s tymto sa ja rovnat nemozem ☹ Chodime aj spolu na vylety, aj na dovolenky, ale akosi to drzime spolu v takej skromnosti. Neviem, bojim sa ako to bude ked sa odstahuje prave ohladne deti. A dufam len ze tie deti budu mat tolko rozumu aby si uvedomili kto co pre ne robi. A kto sa im od malinkata venuje a kto sa o ne donekonecna od malinkata stara. a dalej sa bojim ohladne majetku. Byvame v dome, ale kedze chce novy otrebuje vela penazi a neviem si predstavit ako ho z nasho domu vyplatim. Natolko charakterny nie je aby mi dom nechal hoc je uplne financne schopny nadobudnut dalsi. Nechcem na to radsej ani pomysliet, drzi tymto aj mna v stychu, lebo bud budu deti jeho alebo mna financne zruinuje ☹

autor
30. nov 2020

@matapo To ma mrzi, velmi, viem si predstavit co prezivas a nikto ale nikto na svete nedokaze vysvetlit, co sa s takym chlapom udeje, ked roky fungoval "normalne" a zrazu takato priserna zmena. Takze chapem ten pocit zrady.
Inak mate to doma dost nespravodlivo podelene, ale asi chces mat hlavne klud a nie sa s nim o tom hadat...
Inak toto mam aj ja, ze deti riesim vacsinou ja, pretoze aj deti to tak chcu, stracaju k nemu vztah, ale tiez sa tvari, ze kebyze sa rozvedieme, tak bude trvat na striedavej a neviem com este. ja uz s nim o tom nekomunikujem, ja ked ho postavim pred realitu, ze vsak ty riesis len seba, a deti nie, tak to nechce vidiet a ja som pochopila ze pre klud v rodine a deti je to to najlepsie.
Citis tu nespravodlivost; hlavne im vstepuj, ze laska a vztahy su dolezitejsie nez materialne dary-Urcite pride faza, ked budu viac nakloneni otcovi, ale ja verim, ze az budu dospeli, zurocia, co si im vstepovala a pochopia, ze naklonnost a pozornost, polaskanie, pohladenie, sa neda nahradit novym auto, alebo drahou dovolenkou.
Bohuzial v tomto matky tahaju za kratsi koniec, ze chcu z deti aj cosi vychovat a to sa detom castokrat nepaci a myslia si, ze dobre je to, co je bez roboty a namahy.

autor
30. nov 2020

@matapo Ako vyrastal tvoj muz v chudebe ci blahobyte, laske ci chladnej vychove?

andreja13
30. nov 2020

taketo vztahy su podla mna tie najhorsie. len sa to ako no podla mojho nazoru zbytone natahuje a cim viac casu v takom vztahu ste, tym je ten odchod horsi, lebo clovek si aj na taku pritomnost toho druheho proste zvykne

bluebriggs
9. dec 2020

Toto je najhorsie co moze byt, ale samozrejme hlavne muzi toto chcu a nechcu sa hned rozviest, nech maju full servis doma pretoze mama sa bude starat o deti rym padom bude aj navarane aj upratane, a este aj za milenkou si mozu odskocit! Fakt ponizujuce..

vikikasta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavicenka
13. jún 2023

Ale nejde iba o lasku,ktoru prrjavujes detom. Neprejavujete si ju navzajom. Ved deti to vidia, a povazuju to za normalne, co v skutocnosti nie je. Neviem si predstavit byt v takom vztahu, a ak je dovod "lebo deti", tak to je nestastny dovod. Deti nie su hlupe. My sa s muzom stiskame, pobozkame, drzime za ruky, ked sa niekedy nepohodneme, deti to vedia, ale vidia aj to, ked jeden druhemu, podla situacie povieme prrpac. A To nie su hadky, kriky medzi nami, posledne mi manzel povedal prepac, lebo ze mi pri odpovedi na nejaku otazku, podla neho, odsekol . Proste deti si zasluzia rodicov oboch, ale oboch spokojnych, iba taky clovek dokaze uprimne rozdavat radost a stastie. Evidentne sa trapis, a asi aj chces dalsie roky. Prepac, pre mna to je nepochopitelne, ak nemas ekonomicke problemy. Ale aj v takom pripade by som k detom bola uprimna