Ako to je, keď s dieťaťom odídem bývať na druhý koniec Slovenska?

10. aug 2021

Muž sa mi vyhráža, ze budem rovnako povinná mu nosiť dieta na víkendy určené jemu. Je to pravda?
Vraj tak, ako bude on chodiť pre nu, mam povinnosť mu aj ja odviezť ju k nemu?
A ako bežné určuje súd stretávanie sa s otcom? Každý druhy víkend? A ako je to s malým 1,5r dieťaťom? Môže mat právo si ju brat aj takú malinku?

monkasponka
10. aug 2021

Na všetkom rozhodne sud. Vačsinou otec je ten kto donesie aj odnesie.My sme to tak mali. A teraz je to tak ze kazdy si po neho chodi .. zas ako ked nemas auto, sudca nie je blbec, vidi .. a nenechaj sa zdeptat takymito vyhražkami.
Čo sa tyka stretavania pri 1,5 rocnom.. je to od toho ako sa o nu dokaze postarat, ak byvate dalej od seba tak to bude sice v dlhsom odstupe ale dlhsie.Pri kratkej vzdialenosti je to castejsie...a kratsie.

autor
10. aug 2021

@monkasponka tak ona je na.mna veľmi naviazaná
Len idem na WC a place mamka mamka
Jeho ma síce rada, ale on stráca nervy po 10min
Neviem co mam robiť
Odísť na druhy koniec by som chcela preto, aby som ľahšie na všetko zabudla. Pre mňa to takto bude ľahšie. Pre malú zas asi keď tu ostanem. Ci skôr pre.neho?
Ved ona si ešte nič nebude pamätať. Zvykne si.
Len nechcem aby mi ju bral 😒🤧

rachel36a
10. aug 2021

Kamaratka sa od muza odstahovala do Kosic...on je v MT... Dieta mu nosi podla nariadenia sudu na pol cesty....stretavaju sa niekde pri Poprade... Mala ma dva roky... Bere si ju kazdy druhy vikend a mesiac v lete...

deti95060810
10. aug 2021

1.5ročné dieťa? u nás boli návštevy nariadené aj v mojej prítomnosti. to som ja však odmietla. žiaden súd nemá právo diktovať matke či sa chce alebo nechce po rozvode stretávať s ex. Taký zákon neexistuje...Preto sme sa rozviedli, aby sme sa viac nevideli...😉 Samozrejme ex mohol a mal právo chodiť pre dieťa - len to vôbec nevyužíval...
Neviem ako to bude u vás, to záleží od sudcu...

autor
10. aug 2021

@deti95060810 v tvojej prítomnosti, lebo bolo ešte malé? Alebo bol psycho?
Môj je psychopat. Týral ma psychicky aj fyzicky. Sú záznamy aj na policii, len neviem č to ovplyvní stretávanie s dieťaťom?

autor
10. aug 2021

@rachel36a u nas aj na pol ceste by trvalo 3hod

monkasponka
10. aug 2021

Nuž, priprav si pevne nervy. Sud , resp. socialnu kuratelu nebude zaujimat ako je dcera citovo naviazana, pre nich je dieta oboch rodičov.... Viem, prešla som si tym... chvalabohu syn uz je velky, ale mal 1 rok a chodil k byvalemu na celee vikendy.

rachel36a
10. aug 2021

Zial aj otec dietata ak nie je zbaveny rodicovskych prav ma pravo sa stretavat s dietatom a ak sa odstahujes tak moze sud takto rozhodnúť ak on bude oponovat ze su to pre neho zvysene naklady.. mozes len dufat ze toho nevyuzije a nebude sa chcieť s malou stretavat...mna ex tiez tahal po sudoch kvoli úprave styku a ani nie za rok si na maleho ani nespomenul...uz sa s nim nevidel viac ako 20 rokov

ivik4
10. aug 2021

Tak bohuzial ak sa mienit trepat na druhy koniec republiky tak budes musiet zniest aj ustavicne cestovanie a predavanie si dietata ako hracky. Sud Vy nezaujimate, on ma rovnake pravo byt s dietatom

autor
10. aug 2021

@monkasponka a to je dôvod, prečo zrejme ostanem tu. Radšej budem trpieť tie jeho prepinaky 2x za rok ako by som mala toto dovolit

majstra
10. aug 2021

My sme mali tak: Otec dietata musela cestovat z vychodu po dceru na zapad...chodil po nu cez prazdniny urcene sudom, nemali zmysel moc vikendy, to ux je na vas , a nieje dovod 1 a pol rocne dieta nedavat otcovi ak ho nedojcite . Je to tak isto rodic dietata a je pre dieta rovnako dolezity ako aj vy

autor
10. aug 2021

@majstra dojčím

cacianka
10. aug 2021

Nenapisala si bližšie ci uz ste rizcedeni, ako planuje muz jontakt s dcérkou, kde zijete a ako to mas s byvanim a prácou, ako on. Prečo sa chces odstahovat tak daleko a ake zázemie môžeš mať tam. Sud moze brat do uvahy mnoho faktorov.
Jedna moznost je zostat kde ste, pripadne sa prestahovat kusok od ruky od muža, a mozno teraz na blbe reči a bije sa hrdinsky do hrude ako chce malú 5x do týždňa, a lek co zacne sychrave počasie aj zabudne ze ma dieťa....

majstra
10. aug 2021

Tak musi byt denne s vami, nedaju mu ho na noc. A ked prestanete dojcit moze poziadat a zmenu v uprave stykov. A takto ho bude brat pravidelne ako mu to vyhovuje popri praci.Aj na to prihliadnu.

autor
10. aug 2021

@majstra ja v tom zmysel vidím
Ja som s nou od počiatku, 24h každý jeden deň
Varim jej, obliekam ju, učím ju chodiť rozprávať, hrám sa s nou, v noci k nej vstavam ja
Ked počujem ze je rovnaký rodic otvára sa mi vo vrecku nožík
Ani zďaleka nie je rovnako rodic a uz vôbec nie rovnako dôležitý
Ked príde z prace domov tak možno pol hodiny denne s nou trávi aktívne svoj čas
Nevie kde ma tričko ani gate
Nevie co môže ci nemoze jest
Netusi ze zo šmýkačky zvykne zaskočiť a ráta s tým ze ju chytí
Nepozna ju, neviem co ma a nemá rada
To ze s nou bude každý druhu víkend, dajme tomu 6dni v mesiaci, stále z neho neurobí rovnakého rodiča.
Ľutujem, že som ho zapísala do rodného listu a vrátiť čas spat, dám sa oplodnit nejakým neznámym darcom aby som takéto veci nikdy nemusela riešiť.
Najhoršie na tom je, ze keď ju bude mat on, nebudem mat dosah na to kam ju vezme a hlavne KU KOMU
Takže áno priznávam sa
Radšej obetujem svoj život mojej dcére a vzdávam sa možnosti začať od znovu.
Ostanem s tým psychopatickym despotom len preto, aby som si moje dieťa nemusela striedať ako nejakú vec.
Tu hodinu denne jeho prítomnosť hádam zvládnem.

autor
10. aug 2021

@cacianka zabudne veru
On je ten prípad, že naozaj by ju dokázal zabudnúť v aute ako nie jeden otec už zabudol
Je nezodpovedný. Doslova a do pismena neschopný postarať sa. Minule som ho z okna videla ako si niečo fotil na zemi a dcera sa pustila sama betonovymi schodmi bez zabradlia. Ani sa nestačil až kým som z okna nekricala ze pozor !

autor
10. aug 2021

Ďakujem nášmu sudnictvu ze sa pozerá na oboch rodičov ako rovnocenných a nezaujímajú jo skutočnosti
Je to voči matkám nefer

cacianka
10. aug 2021

Nepochopili sme sa, myslela som ze jeho zaujem ochabne a prestane za dcérkou chodit, lebo medveď. Ale aj to je smutné ze je nevsimavy a nezodpovedný

autor
10. aug 2021

@cacianka ešte žijeme spolu
Bude chcieť vidieť malú
Preč som chcela.odist kvoli prostrediu

3009
10. aug 2021

Nemyslím, že ti bude dieťa vďačné ak bude väčšie, že si ostala s despotom, čo ťa týra. Bude to vidieť a bude si myslieť že to tak má byť. Dieťa podrastie a bude vedieť aj po rozchode povedať, či chce ísť s otcom alebo nie a potom to zasa môžeš riešiť súdne. Ale určite by som od neho odišla.

autor
10. aug 2021

@3009 ja ked tu čítam aké majú ženy problémy s deťmi v puberte, a to sú všetko rozvedene co žijú s novými partnermi
Neviem co je horšie
Nedovolím mu už viac ublížiť mi
Cítim sa silnejšia, keď už ho nemilujem

abbey1
10. aug 2021

Nuž, na toto bolo treba myslieť vopred. Nikto sa nestane psychopatom zo dňa na deň.
A otcom zostava i po rozchode, rozvode.

zuzubb007
10. aug 2021

No v prvom rade by som neodisla na opacnu stranku Slovenska, chudatko predstav si ako kazdy druhy tyzden by muselo zvladnut 6 hodinovu cestu tam a spat to by som ani dospelemu nespravila, po dalsie vzdialenost neznamena, ze zabudnes, v prvom rade by som myslela len a len na dieta ak sa aj daco stane ked si blizko do pol hodky vies byt na mieste atd...

autor
10. aug 2021

@zuzubb007 mas úplnú pravdu. Ja som nejak dúfala, že keď budeme tak ďaleko, tak nám dá pokoj. Nebude za nami jazdiť. Ale ak by si zmysel že jazdiť bude a bude ju bravat so sebou, tak naozaj by to nakoniec bolo koniec koncov najhorsie pre dieťa
Mozno by stačilo ist do iného mesta, nie hneď druhy koniec.

elizabet173
10. aug 2021

Ved nemusis ist na druhy koniec Slovenska, aj 50 km staci na to, aby si ho nestretala. Ale sorry, ako otca svojho dietata si si ho vybrala ty. Ak sa chces prestahovat stovky km len preto, aby si nechodil dieta bravat a ty si ho vymazala zo svojho zivota, tak to ti vobec vyjst nemusi a moze ti robit problemy roky. Volila by som mensiu vzdialenost, myslim ze je to typ, ktory si o dva roky spomenie, ze ma dceru, len ked mu odide vyzivne z uctu

autor
10. aug 2021

@elizabet173 ano uz som to prehodnotila. Zo Začiatku sa bude snažiť chodiť. Časom ho to prejde.

maciatkolulu
10. aug 2021

Ako si na tom finančne? Kam chceš ísť na ten opačný koniec? Bývanie, práca, či ako?

deti95060810
10. aug 2021

dieťa bolo malé... 1,5 roka...
áno ex bol násilnej povahy a po alkohole hotové hovädo...
Pri tvojom prípade by som sa spojila s najlepším advokátom akého vieš zohnať aby si obmedzila styk s blbcom...
Samozrejme ty v jeho spoločnosti byť nemusíš - nie je nato zákon....

autor
10. aug 2021

@deti95060810
Práveže ja chcem byť prítomná
On nepije, takže jeho ani alkohol nemoze ospravedlniť za jeho spravanie

autor
10. aug 2021

Práve že ké vypije, vtedy sa s ním dá rozpravat