Kolízna opatrovateľka a jej návšteva v domácnosti

p.j.jacky
5. máj 2012

Zdravim Vas.Mam pred rozvodom a cakam koliznu opatrovatelku.Chcem sa opytat ako to prebieha ked pride kolizna opatrovatelka.Kolko krat pride na navstevu a co odomna bude vyzadovat.Dakujem za skusenosti.

evita6
5. máj 2012

Vôbec sa nemusíš obávať. Kolízny opatrovník väčšinou vykoná len jednu návštevu. Teda opakované šetrenia sa robia len výnimočne. 🙂 Zaujímať ju budú bytové pomery, hlavne či má dieťatko zabezpečené potrebné podmienky to jest postieľku, skriňu na osobné veci, priestor pre hračky u väčších detí aj stolík pre prípravu do školy. Potom ju bude zaujímať tvoj príjem, či si zamestnaná, MD alebo nezamestnaná s dávkom v hmotnej núdzi. A priprav si všetky výdavky nájom, inkaso, poistky, pôžičky, úvery. Potom sa bude zaujímať o príčiny rozvodu a rozvratu manželstva. Tiež sa bude pýtať na kontakt otca s dieťaťom, a či si plní vyživovaciu povinnosť, čiže či ti prispieva na dieťa. 🙂 Kolízny opatrovník sa potom zúčastní aj pojednávania a doporučuje komu bude dieťa zverené, vyjadrí sa k výške výživného ako aj k úprave styku otca s dieťaťom. Taktiež sa vyjadruje či je rozvod v záujme dieťaťa. 🙂 Takto v skratke dúfam, že som ti pomohla.

evita6
5. máj 2012
p.j.jacky
autor
5. máj 2012

@evita6 dakujem,ano pomohla si mi 😉

p.j.jacky
autor
5. máj 2012

a este som sa chcela spytat,ci sa ohlasi pred tym nez pride,alebo urobi prepadovku.

evita6
6. máj 2012

ťažko povedať - malo by ísť o neohlásenú návštevu, ale v rámci toho aby sa ušetril čas sa niekedy deň vykonaného šetrenia vopred dohodne. Tiež ak ťa nezastihne v domácnosti tak ti nechá predvolanie. Podľa toho na ktorý deň je termín pojednávania sa s tebou dohodne. 🙂

evita6
6. máj 2012

@p.j.jacky ťažko povedať - malo by ísť o neohlásenú návštevu, ale v rámci toho aby sa ušetril čas sa niekedy deň vykonaného šetrenia vopred dohodne. Tiež ak ťa nezastihne v domácnosti tak ti nechá predvolanie. Podľa toho na ktorý deň je termín pojednávania sa s tebou dohodne. emoticon

livka299
6. máj 2012

U mňa ani u známich nebola. Mne dokonca poslala predvolanku s tým, že tá mi došla neskôr, ako určila termín. Takže smola. Stretli sme sa až na súde.

evita6
6. máj 2012

@livka299 To vieš všetko je o ľuďoch, keď si niekto nevie zadeliť prácu.... z profesionálneho hľadiska by sa také niečo vôbec nemalo stať

livka299
6. máj 2012

Aj tak myslím, že je to všetko zbytočná byrokracia. Nech chodia ku neprispôsobivím občanom, alebo tam, kde je nejaké podozrenie na zanedbávanie, alebo týranie, atd...

lenka311
6. máj 2012

@p.j.jacky Mne prišli dve a len raz. Pozreli mi aj do skríň - segra si robila vtedy ešte srandu, že jej by syna asi zobrali keby videli aký bordel má v skrini 😀 😀 😀 . Na určenie výživného chceli výdavky aspoň za byt a pravdepodobné výdavky na oblečenie, stravu a tak...
No a popozerali či má kde spať, či má dosť oblečenia, plienok, ešte bola malá - nebola to zlá návšteva, prišli bez predchádzajúceho upozornenia. Len mi zazvonili pri dverách, vôbec nezavolali ani nič.. 😉 Trošku to bol stres, či je všetko OK, ale dalo sa, s jednou som sa stretla potom až na súde, to bolo všetko. 😉 😉

pink_lady
6. máj 2012

@p.j.jacky u nas to trvalo asi 5min 😉 spisali si nejake papiere, a potom len ci mozu vidiet babatko ze ake pekne babo a uz ich nebolo 😉

pink_lady
6. máj 2012

😉

maria30
6. máj 2012

@p.j.jacky @livka299 @evita6 mne sa teraz rozvádzala jedna rodinná známa a u nej tiež nebola... prišla až na súd... teraz to čaká mňa, tak som zvedavá, či sa u nás ukáže alebo nie... vidím, že je to fakt individuálne a komu sa chce ako robiť... ale začo niektorí berú peniaze - plat, fakt neviem... 😅

klincek
6. máj 2012

kocky, ono je to vacsinou tak, ze na osobne navstevy sa chodi, len ak je v rodine nejaky vaznejsi problem. pokial je to len "bezny" rozvod, tak sa s kolizackou vidite az na sude..

aduskatt
6. máj 2012

ja si teraz spominam............u nas ani nebola, ani predvolanie, ani nic, ani na sude nikto taky nebol............to bolo pred 8 rokmi

p.j.jacky
autor
6. máj 2012

@evita6
@maria30
@pink_lady
@lenka311 uf....no mam nervy na pochode...snad mi nepride nejaka santipa 😀 😀 😀

sisaha
6. máj 2012

@p.j.jacky ked som sa rozvadzala ja pred 5 rokmi, nikto u mna nebol, nikoho som nezaujimala. Stretli sme sa az na sude a ona tam povedala, ze tuto rodinu nikdy nemuseli riesit ako problemovu a to bolo vsetko co som sa od nej dozvedela. 😉

evita6
7. máj 2012

@p.j.jacky rozvod nie je nič príjemné ☹ a najhoršie je, že rozvodom to často ani neskončí pretože rodičmi zostanete do smrti to sa vymazať nedá a ak nie ste schopní sa v kľude rozprávať tak celá komunikácia po rozvode bude jeden veľký problém - neustále budete riešiť výživné znížiť, zvýšiť, úpravu styku atď. ale tak to snáď nebude váš problém želám len veľa veľa trpezlivosti 😉
neskutočne ma mrzí skutočnosť, že z vašich vyjadrení naozaj vyznieva, že kolízny opatrovník je jedna veľká zbytočnosť, tým, že to nevykonávajú tak ako majú tak zaniká celá jeho podstata 😒 😒 😒 uffff 😖

@sisaha
@aduskatt
@maria30
@klincek
@livka299

klincek
7. máj 2012

@evita6 ale vobec to nie je zbytocnost a ja som nic take ani nepovedala! oni vedia, na co sa maju zamerat..ale ked v rodine nie je problem-teda okrem vztahu medzi manzelmi- tak co by mala riesit? si predstav, ze ty ako matka, co sa riadne o dieta stara, si zrazu atakovana nejakou tetulou, ktora ti chce do vsetkeho vliezt a riesit veci, ktore riesit netreba-pacilo by sa ti to? jej ulohou je zastupovat zaujem dietata pri rozvode v tom zmysle, aby malo do buducna vytvorene tie najlepsie podmienky. a ak ich vedia rodicia zaistit aj sami v ramci rozumnej dohody, tak je to len dobre a ona svoju cinnost obmedzi len na najnutnejsie veci. a mne to pripada uplne v poriadku. to ale neznamena, ze jej funkciu povazujem za zbytocnost, naopak, v ramci svojej profesie mam s tymito ludmi skusenost, a viem, ze zbytocni nie su..

aduskatt
7. máj 2012

@evita6 ja som nepisala, ze je to zbytocnost, ale ze ja som ho nezazila a to je dost velky rozdiel.

sisaha
7. máj 2012

@evita6 ja som takisto nenapisala, ze kolízni opatrovníci sú zbytoční...Ja som iba napísala, že ku nám nešli, lebo nas nikdy nemuseli riešiť... Zrejme nie je nutná návšteva v každej rodine.. 😉

evita6
7. máj 2012

@klincek krásne si to napísala 🙂
@sisaha
@aduskatt
takže nakoniec som zistila, že máte rovnaký názor ako ja 😉
aj keď v každom konaní súd žiada prešetriť pomery v rodine dieťaťa je pravda, že každý kolízny opatrovník si zvolí ten svoj spôsob zarazilo ma len, že niekde je prax taká, že žiadne šetrenie sa nekoná... ja som sa s tým totiž nestretla teraz som to od vás počula - teda čítala 😀 prvýkrát

bety22
19. mar 2013

Dobrý deň viem, že moja otázka veľmi nezapadá do témy, ale neviem na koho sa mám obrátiť. Aké vzdelanie (vysokoškolské) je potrebné pre budúce vykonávanie kolízneho opatrovníka? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď 🙂

aamina
20. mar 2013

@bety22 Potrebuješ buď právnické vzdelanie alebo soc. prácu

mija_ja
18. máj 2013

Ahojte, viete mi povedat kedy asi pride kolizna od podania navrhu? A v akom case cez den asi chodi? Diiiky :O}

ludka12
1. júl 2014

ahojte chcela by ssom sa opytat sestra ma u muza malu kedze byva snami dala by jej do svojej opateri kolizna malu kedze zo strany otca jej dost ublizuju dakujem pekne za odpoved.

christina123456
1. júl 2014

@mija_ja Ahoj, keď jedna strana podá o určenie, alebo zmenu styku, alebo výšku výživného, tak keď sa odošle návrh, tak následne príde papier zo súdu, že mal.dieťaťu bol pridelený kolízny opatrovník a meno sudkyne, ktorá to bude riešiť. Tak od tohto prvého papiera, ktorý príde čakajte v najbližších dňoch návštevu. U nás bola aj ráno o 8, ale aj o 10, aj o 11tej. Teda vačšinou doobeda chodila aj s doprovodom. Je dobré mať prichystané všetky výdavky, prefotené bločky a spísané na papiery koľko dávate mesačne za stravu, lieky, oblečenie, hygienu, plienky, bývanie, energie atď, spísané akých lekárov dieťa navštevuje a aké má zdravotné problémy.

miruskahaulik
27. nov 2016

Dobrý den , chcela by som sa informovať ako to vlastne je ..bolo vydané predbežne opatrenie ešte v Máji a a súdne pojednávanie bude v januári .. kolíznu opatrovnícku sme zatiaľ nevideli neskúmala vobec nič no napriek tomu k vyjadreniu na sud pisala o tom ze je vhodne aby sa dieťa 2 roky stretávali co mozno. Najčastejšie s otcom aby mali dobrý vstah .. naozaj to takto funguje na základe toho ze si nas oboch rodičov predvolala a s toho vyhodila záver ?
Netreba vedieť ako dieťa reaguje na rodiča ci s ním vydrží ??

patricia128
28. nov 2016

Ja som nebola doma tak som bola u nej

biba987654321
30. okt 2021

@christina123456 ahoj treba doklady o bývaní ako inkaso a pod nachystať pre koliznu keď som to posielala na súd aj pre koliznu