Koľko bude platiť výživné chlap s nulovými odvodmi?

22. okt 2022

Ako vyrátajú výživné chlapovi, ktorý podniká ale nič nepriznáva? Nemá na seba písané auto ani žiadny majetok. Bývame v podnájme a ten stojí 530€ mesačne. Náklady dokopy na dve deti by som mala cca 1000€ mesačne(strava,plienky atď). On tvrdí, že mi dá 200€ a môžem ísť "žobrať". Príjem má samozrejme veľmi dobrý. Okolo 2000-3000€ mesačne. Mám nejakú šancu dostávať normálne výživné aby som zvládla žiť sama s dvomi deťmi.

matullienka
23. okt 2022

@hederamonstera to áno bohužiaľ v týchto prípadoch tým trpia hlavne deti. Niektorí dospelí sú žiaľ tak zaslepeni, ze hľadia len na svoje blaho a pohodlie, ze na deti nevidia. A druhí zase robia silou mocou prieky len aby sa pomstil.

autor
23. okt 2022

@ahhola ešte nie sme od seba. On navrhol manželskú poradňu, akože JA mám poslednú šancu. To, že nie sme zobratý je jeden z dôvodov na hádku. Ževraj načo sa brať, že mne ide iba o peniaze 🤦 Ale on pije, kupuje si fľaše za 45€. Neviem si do budúcna predstaviť život s chlapom, ktorý pije a nemieni prestať. A neviem čo by musel byť za manželský poradca aby mu "vytĺkol" alkohol z hlavy

autor
23. okt 2022

@matullienka striedavou sa mi vyhráža samozrejme, ale to si neviem predstaviť

chupakabra
23. okt 2022

Ak nemá žiadny príjem ako môj ex tak mu súd určil iba to minimálne výživné a to je 30e na dieťa. Bolo jedno aké mám ja výdavky. On nemal z čoho platiť tak mu súd mohol určiť iba toľko.

zuzanapjat
23. okt 2022

To sa mi snáď sníva. Zvyknutá na latrínu v minulosti a teraz kupuje kombinézy pre deti za 50€/kus a zimnú obuv detto za takú sumu. Takže vlastne chceš aby ti dal 1000€ mesačne aby si mohla ďalej rozhadzovať. Na to zabudni, pretože mu súd odklepne ledva 230 na OBE DETI DOKOPY a aj to budeš rada. A keďže tu špekuluješ ako budeš dokazovať na súde koľko reál zarobí, tak mu tým narobíš také problémy, že ti nebude môcť vyplatiť ani to. Myslím si, že k žiadnemu rozvodu nepríde, lebo peniaze sú ti o dosť prednejšie ako latrína.

matullienka
23. okt 2022

Bohužiaľ teraz kým sú deti malé mu ju súd s najväčšou pravdepodobnosťou neodklepne ale o pár rokov to môže byť realita. Ja by som sa s ním snažila normálne dohodnúť ste dvaja dospelí ľudia a mate malé deti tak tie by mali byť na prvom mieste a nejaké nezhody by mali ísť bokom.

zmrzlinka2021
23. okt 2022

@hederamonstera ale s tým musí rátať každá žena keď si dieťa spraví s frajerom a sú v nájme, ona nemá nehnuteľnosti žiadne. Dieťa je záväzok, ale pre ženu, preto nechápem toto moderné, robiť si deti s frajemi, žiadne zabezpečenie

autor
23. okt 2022

@zuzanapjat tebe šibe s tou latrínou???

autor
23. okt 2022

@zmrzlinka2021 ja s tým rátam a preto sa snažím zisťovať možnosti. Nič nie je čiernobiele

mogaa
23. okt 2022

v prvom rade vyživovaciu povinnosť majú obaja rodička - ako otec, tak aj matka....sama píšeš že má neoficiálny príjem 2000-3000euro....súd nie je hlúpy, vie, že ak máte teraz také náklady, nemôže byť jeho príjem nulový, ale dokazovacia povinnosť je na tebe....terba prukázať z čoho má tie neoficiálne príjmy....ale nečakaj na 2deti výživné 500eur(teda predpokladám že sú malé, keďže píšeš plienky...okrem príjmu si zrátaj reálne náklady na deti/dieťa a vydel dvomi.....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanapjat
23. okt 2022

toto si napísala: Ja som žila tak, že sme nemali poriadne ani na desiatu, nemali sme ani záchod, mali sme latrínu. Takže žila si v skromných pomeroch a nevieš hospodáriť. Vychádzam z toho, že kupuješ predražené oblečenie, odvolávaš sa na predražené UM pri deťoch 2a3r. a nemáš chuť opustiť podnájom a ísť do skromnejšieho. Očakávaš že si budeš žiť naďalej rovnako ako doteraz, ale bez muža. Tam je to gro všetkého a taká je tvoja predstava, že chceš mať rovnaký komfort ktorý ti zabezpečil doteraz. To, že vyťahuješ že si kúpi fľašu alkoholu za 45€ - no sú to jeho peniaze, zarobil si, tak si dožičil. Keď môžeš ty dať 100€ za dva overaly... Neviete hospodáriť ani jeden z vás, samozrejme zrejme ani ušetrené nemáte nič na horšie časy a riešite akurát tak z kaluže do blata alternatívy. I keď manželská poradňa nikdy nie je od veci.

natalienka12
23. okt 2022

Odporucam ti sa s nim dohodnut. Realne vyzivne na 2 deti, ktore by ti v pripade pozitivnej zhody okolnosti mohol priznat sud je cca 300-350 eur na 2 deti. Suma 200 eur pri dnesnych cenach je ozaj malo. Skus s nim dohodu na 300-350 eur a tuto dohodu si daj schvalit sudom. Bohuzial, nie si manzelka, si nic, iba matka deti. Takze na seba si nenarokuj vyzivne, a hlavne ho neprovokuj, lebo ozaj moze ti robit sakra problemy so striedavkou, s vyzivnym. 1000 eurove vyzivne platia muzi, ktorych prijmy su vysoko nadstandardne. Raz som mala klienta, muza, pilota, zarabal pred 10 rokmi asi 15 000 eur a povedal mi, ze kludne bude matke platit 1500 eur na 2 deti. Sud dohodu aj schvalil, ked suhlasil. Tvoj “priatel” ani zdaleka tolko nezarobi a chcela by si aby financoval tvoje potreby. Bohuzial, nie si jeho zena. Bud realistka a radsej sa skus s nim dohodnut a nie ziadat nezmyselne vyzivne. A baby maju pravdu, 2 a 3 rocne deti uz nepotrebuju pit Nutrilon. S tymto neobstojis nikde.

kristiii
23. okt 2022

Ak dobre rátam, tak ak by ste zostali aj bývať v rovnakom nájme, tak jeho príspevok na bývanie na deti by mal byť cca 176 eur. Ty musíš rátať reálne náklady na deti a z nich polovicu a nie všetky vaše (aj tvoje) výdavky na život. Sú to predsa aj tvoje deti, nemá ti ich po rozchode financovať len ich otec. V takom prípade by som sa nečudovala, keby si aj on podal žiadosť o zverenie do svojej starostlivosti. Ty by si ho aj s deťmi ochotne živila? Asi nie, že? Súhlasím s názormi vyššie, 2-3 ročné deti už nemusia byť na UM a odplienkované by už tiež mohli byť. Samozrejme, ak nemajú nejaké zdravotné problémy, ale to by si asi napísala. Inak to mladšie nemôže nosiť veci po staršom? Či majú približne rovnakú veľkosť? Nemyslím obuv, ale aspoň oblečenie. Ak aj nie, dajú sa urcite kúpiť aj lacnejšie a rovnako funkčné a pekné veci aj za menej peňazí ako si zvyknutá. Ale to zistíš, až sa budeš musiet naučiť lepšie hospodáriť s financiami.

cacianka
23. okt 2022

Reagujem na " nulový príjem" - na súde veru blbí nie sú, môžu kalkulovať z faktov, aké má vzdelanie, povolanie, a podľa toho aku ma možnosť príjmu. Taktiež majetkové pomery, v čom nemusí byť nehnuteľnosť a pozemky , ale napr. drahé oblečenie, dovolenky, hodinky , drahá elektronika a pod
Pretože z nuloveho príjmu si to nemôže dovoliť.
Takže zbieraj dôkazy ktoré by ti pomohli, či už jeho práca, alebo nadštandardný životný štýl.
Dôkazy, nie tvrdenia .
Možno stránky z fcb kde sa chváli dovolenkami, lyžovačkami, rodinné fotky z týchto akcií, alebo prehladaj jeho papiere, výpisy, faktury, bločky z nákupov, možno nájdeš nejaké dokazy

apolka77
25. okt 2022

Vy ste niektoré tak hlúpe, sudca nemá problém odklepnúť na jedno dieťa aj 350 eur a dve aj 700 hlavne keď sa dokáže ten príjem a keď sa dokáže ako klame a znevažuje sud..všetko záleží od sudcu ..v okolí mám 2 kamošky čo dostávajú 350 na jedno dieťa a jednu čo na dve dostáva 800 a vôbec to nie sú zázobaní chlapi.( Príjem cca 1400 v čistom)..takže autorka nezufaj. Môžeš si vysúdiť viac ako 500 eur, nájmu si dobrú právničku a hlavne dokážte že si robí prdel zo súdu a klame...sudcovia sú na toto háklivý...
Ak tvrdi že má príjem 2-3000 snáď to všetko nedostáva na ruku ....sudca má právo nahliadnuť do všetkých jeho účtov..nevzdávaj sa.

lenjaona
25. okt 2022

@apolka77 môj otec mal majetky aj peniaze na učte a aj tak platil 25€ mesačne aj to od 16 tich, inak to bolo od narodenia do 16 tich len 10€
Takže aj keď má výpis z daní atď je minimálna až žiadna šanca že bude platiť toľko