Koľko mám pýtať výživné na 2 maloleté deti?

21. feb 2021

Ahojte. Idem podať návrh na rozvod. Mám 2 maloleté deti, obe sú manželove. Bývame v byte jeho rodičov, vlastné bývanie nemám ani ja, ani on.. Syn má 10mesiacov a dcéra 7rokov. Som na rodičovskej dovolenke, dostávam 330€ mesačne, to je všetko. Bývame v Bratislave, dcéra tu navštevuje aj základnú školu, čiže chcem ostať bývať v Ba. Byty sú tu ale drahé, preto chcem požiadať o výživné tak, aby keď si spočítam všetky základné výdavky, sme normálne s deťmi vyšli. Byt počítam okolo 430€,uz mam zabezpečený, dcéra škola mesačne 40€,syn mlieko mesačne 40€ a potraviny okolo 250.Chcela by som požiadať výživné vo výške 500€,čiže 250 na jedno dieťa.. Neriešila ste niektorá podobne vyššie výživné? Manžel zarobí okolo 1500 mesačne a okrem auta (150€) nemá žiadne ďalšie výdavky. Ďakujem za odpovede

autor
22. feb 2021

@majkeel s týmto musím iba súhlasiť.. Aj som sa snazila s nim dohodnúť.. Nechce.. Nedáva mi na výber 🤷‍♀️

annamalaga
22. feb 2021

@majkeel ako pozerám vo viacerých diskusiách, veľmi dobre a triezve názory máš. Konečne aj nejaký normálny chlap s normálnymi názormi. Samozrejme súhlasím aj s tým, že autorka si myslí , že keď chlap robí niekde preč, ide jej platiť toľké peniaze. Žiaľ je mimo. Ak jej schvália 350€ bude rada.

elizabet173
22. feb 2021

Ak by muz bol ochotny ti dat 200 eur na jedno dieta, tak by som to na tvojom mieste brala a obzrela sa po nejakej brigade. Moze sa totiz stat, ze mu prisudia 350 na obe deti. Viem, ze je byvanie v Bratislave financne narocne, ale zase mas aj najviac moznosti na privyrobenie si. Suhlasim, ze desatmesacne dieta patri matke, ale nesuhlasim s tym, ze matka musi byt tri roky doma.

apolka77
16. apr 2021

Ahoj, tak ako si dopadla? Už ste mali súd?

autor
16. apr 2021

@apolka77 ahoj, áno, súd sme mali o výživné na maloleté deti. Rozvod ešte neprebehol.. Dostala 500€ na obe deti dokopy tak, ako som žiadala

apolka77
16. apr 2021

Super, tak to má byť ..moja kamoška dostáva od muža 800 na obe deti jej muž zarába cca ako tvoj ale on to dáva dobrovoľne...

1lussy1
1. feb 2022

Ahojte nemáte náhodou niekto nejakú tabuľku na výpočet výživného?tiež chcem podať žiadosť o vyzivne