Má priateľ šancu vziať mi nášho syna?

maska123
14. jan 2016

Ahojte dievčatá, mám taký problém priateľ ma opustil vrátil sa k bývalej a vykrikuje mi že ma dá na súd a malého mi zoberie. Preto by som sa chcela spýtať čo mám robiť? Ja som neni stotožnená mu malého dávať kým bude s ňou. Mám nejakú šancu??? ďakujem za rady

seahorse27
14. jan 2016

Co sa tyka malého, tak o tom rozhodne sud, u koho bude a ako casto sa bude stretavat s druhym rodicom. Teda predpokladam, ze tvoj byvaly sa chce sudit, kedze sa ti takto vyhraza. V drvivej vacsine pripadov prisudia dieta matke, ak je na jej strane vsetko ok (teda aj nie je na nicom zavisla, riadne sa stara o dieta, ma kde byvat a ma nejaky prijem). O to by som sa nebala. To, ze ty nie si stotoznena davat syna otcovi mi pride trochu nezrele. Napriek tomu, ze ta opustil, je to aj jeho syn a ma pravo sa s nim vidat. To, ze ty s tym nie si stotoznena, nebude argument pre sud. Na tvojom mieste by som sa s nim snazila nejak rozumne mimosudne dohodnut na pravidelných stretkach a ty sa s tym budes musiet nejak vyrovnat.

maska123
autor
14. jan 2016

ja s bývaním nemám problém mám vytvorené vhodné podmienky na výchovu malého. takto sa spýtam dala by si malé dieťa niekomu kto je nezodpovedný? S ním sa nedá dohodnúť on chce dať na súd mňa nie ja jeho.. ja som sa dohodnúť chcela.. ale on nie že sú tak okey... A stane sa že viac ho neuvidím...

seahorse27
14. jan 2016

@maska123 Ak je na tvojej strane vsetko, ako ma byt, tak sa neboj. Su to len vyhrazky, chce ta zastrasit...Neviem, aky je otec...ci je zodpovedny alebo nie..aky mas vlastne dovod na to, ze mu ho nechces davat.

maska123
autor
14. jan 2016

Nezodpovedný... začal piť... a ja nebudem riskovať že si vypije a niečo mu spraví.. on nemá nervy nemá trpezlivosť .. malý mu začne plakať tak čo ho vytrieska aby bolo ticho??

seahorse27
14. jan 2016

@maska123 Tak v tom pripade by som sa sudu nebala...

pribinak
14. jan 2016

@maska123 vsak nech ta na ten sud da ;))) pokial nepijes, nefetujes a nerobís prostitútku ci nie si vazne dus.chora a o dueta sa riadne staráš, nie je zanedbane, tak nie je ziadny dovod, aby ti sud dueta odobral zo starostlivosti

Sudkyňa mu normalne povie, ze dieta nie je prostriedok na vydieranie, da mu platit vyzivne a urči styk

Sa čudujem, ze si este ty sama nešla na sud poriešiť tieto veci

maska123
autor
14. jan 2016

nie nič s toho... zatiaľ bývam u rodičov... a podmienky si myslím že tu mám dostatočne vyhovujúce... ja niesom ten typ ja som sa chcela dohodnuť mimosúdne ale on nie nie súd tak súd... a on mi malého zoberie... lebo on mu dal život a ja nič.. je normálne aby toto povedal???

seahorse27
14. jan 2016

Vsak nech ta da na sud. A akoze s cim bude operovat? Len o sam tam zo seba urobi debila...normalne by som si tam vychutnala.

maska123
autor
14. jan 2016

Ja mu toto nedarujem... už bolo toho dosť... psychicky ma vydierať... už som povedala už sa nedám... a musím sa mu vzoprieť

guinevre
14. jan 2016

@maska123 pre teba je asi hlavny problem to ze on bude mat malu u seba a jeho priatelka bude tam s nimi?

pribinak
14. jan 2016

@maska123 ja ta trosku nechápem, ved tym, ze dáš celu vec na sud, ochránia seba a aj dieta a mas po strese z jeho vyhrážania sa!

Sud oficiálne úpravy styk, zverenie, vyzivne, mas to na papiery, čierne na bielom a hotovo.

Takto pokial nie je nijako upravený styk, nemas dieta oficiálne zverene, mate obaja rivnake práva voči dietatu, teda moze prísť a povedat, beriem si malého na tyzden a ty sa sj na hlavu postav

maska123
autor
14. jan 2016

no veď už sa to vyrieši raz a navždy... nie tam nejde o tu jeho... to neriešim ale ide mi skôr o zdravie dieťaťa...

veronikazadana
14. jan 2016
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

@maska123 drzim palce aby to dobre dopadlo, uplne ta chapem

mawka
14. jan 2016

@maska123 toto je jedna z vyhrazok, co su chlapi schopni vypotit. teda chlapi nezreli, s nizkym sebavedomim. a takychto peral je viac, len zastrasuju a mastia si ego. nemusis sa sudu obavat, pokial nie ste spolu a prikladne sa staras o dieta, tak jemu ho nepriklepne sud. to by si fakt musela byt extra vyvrhel. navyse ak mas podmienky vyhovujuce, neni o com. on sa zivi na tvojom strachu. jeho to povzbudzuje. akonahle mu ukazes, ze sa nebojis, sklapne. alebo bude skusat, ale sklapne na sude aj tak. neboj, sudca ci sudkyna nemaju problem panacika uzemnit aj rovno na pojednavani, keby vyskakoval. viem, mas to tazke, hlavne v tom smere ze prestat sa bat, ale skus to. a drzim palce. neboj, vsetko bude dobre 🙂

maska123
autor
14. jan 2016

ďakujem 🙂 ale moja psychika je už tak nízko... je to ťažké deň čo deň počúvať že keď sa malý narodí že sa ho ani nechytím... ja už vážne nevládzem...

denyadodo
14. jan 2016

Hahaha....neboj sa nicoho...😉 a uz vobec nie pokial je to babetko...😉 stretavanie len v tvojej pritomnosti....a ver,ze na dieta po case aj zabudne...ze ho chcel sam vychovavat....lebo nova slecinka veru nebude mat nervy na dieta ktore nieje jej...🙂 a tak stale menej a menej si na vas spomenie..🙂 a ak sa dieta este nenarodilo...tak ani nieje ocom....sudca ho vysmeje...ked dokazal opistit tehotnu zenu tak co vyskakuje,ze chce dieta....normalne by som ho vysmiala keby co i len otvoril usta...🙂

maska123
autor
14. jan 2016

čiže jeho vyhrážky sú len slová do prázdna mám to tak brať? že neni šance aby mi ho zobral? tak teraz ako má naň nárok keď nás opustil ešte pred pôrodom či ako?

denyadodo
14. jan 2016

A preco by ti ho mal zobrat?! si narkomanka? Zbavena svojpravnosti?!.....su to len jeho slova slabocha ktory je nestastny a ventiluje si to na bezbrannej zene...ty sa hlavne ukludni...pokusaj sa mu co najviac vyhnut a ignoruj ho....😉 kludne mi napis sukromnu postu...😉

guinevre
14. jan 2016

@maska123 Ano, nemoze ti ho len tak zobrat, ale ked pojdete na sud, tak bude mat urcene terminy stretavania sa s dietatom a vysku yzivneho. A, ano ma nanho narok, aj keby ste sa len zoznamili na diskoteke a vyspali sa raz a splodili dieta, proste, ma povisnnost dieta zivit rovnako ako aj ty, a ma pravo travit cas s dietatom ale ovela menej ako ty. Alebo inak povediac, dieta ma pravo patrit do rodiny - aj matkynej aj otcovej.

pribinak
14. jan 2016

@maska123 ma nan narok, aj ked ta odpustil pred jeho narodeninam, totiz, to je dan za tvoj vyber partnera a otca dietata
Niekedy sa charakter prejavi skor a niekedy neskor

maska123
autor
14. jan 2016

@pribinak áno to je teda úplna pravda že charakter človeka sa ukáže keď je neskoro .. a už sa s tým nedá nič robiť...

mirica
15. jan 2016

@maska123 ...ak som pochopila správne , dieťatko ešte nie je na svete. za určitých okolností, ti dieťa zobrať môže. Napíšem ti príklad : Ak sa dieťa narodí a otec bude určený hneď( ak sa spísal ten papier na matrike) a príde k tebe ho pozrieť , a zoberie si ho a odíde s ním , tak sa hneď nebude dať nič robiť, lebo podla zákona máte obaja rovnaké práva.
Takže ja by som si na to dala pozor, kým nebudeš mať dieťa oficiálne zverené do výchovy - keďže sa ti tým vyhráža.