Matka nechce, aby dieťa vedelo kto je jeho otcom

hanna1988
15. okt 2016

Ahojte babenky, potrebujem sa informovať ohľadom otcovstva. Ako môže otec riešiť problém s tým, že matka dieťaťa nechce, aby dieťa vedelo, kto je jeho biologický otec, ale chce aby na dieťa platil výživné čo je aj dané súdom, objasním. Otec a matka spolu nežijú, ani neboli manželia. Matka má dieťa pri sebe, otec má súdom stanovené výživné, ktoré platí, občas sa mu stane, že nedostane výplatu na čas, alebo až nasledujúci mesiac, takže sa stane, že mešká s výživným, ale vždy to matke oznámi a snaží sa s ňou dohodnúť, ale ona radšej pôjde na políciu a udá ho. Otec ma taktiež súdom stanovené stretávanie s dieťaťom za prítomnosti matky. Keďže matka žije druhým mužom, s ktorým má aj druhé dieťa, tak dieťa považuje toho druhého muža za svojho otca. Matka aj napriek naliehaniu otca aby dieťa vedelo kto je jeho otec, nechce k tomu vôbec pristúpiť. Tak je otec zúfalí a nevie ako ďalej. Kedže dieťa má už okolo 5-6 rokov, nevie či je dobré takto malému zasiahnuť do života, alebo sa má malého zriecť aby si ho adoptoval chlap, ktorého malý považuje za dieťa? Vopred ďakujeme za všetky rady.

katti77
16. okt 2016

@hanna1988 to co sa stalo už nezmení, má šancu všetko napraviť. Nech si sadne s ex a povie jej co chce. Bez urážok, vyhrážok atď. Jediná vec ktorú si musí ujasniť je aký vzťah chce mať so synom. Ak chce byť otcom a dobrým otcom už sa nemie opakovať to čo spravil v minulosti. Ak chce byť otcom musí nim byt už navždy nie len lebo teraz sa mi to hodí. Ani si nevieš predstaviť čo to spraví s detskou dušou keď sa na neho jeho otec vykašle. Ak nemá na to odvahu, silu a chuť a hlavne lásku k synovi nech si to prizná a neplatil sa mu do života. Ale zodpovednosť niesť musí aj tak. Neriešila by som osvojenie. Raz možno sa ho syn opýta prečo spravil to čo spravil a poviem ti úprimne mne by sa nevykecal sprostou odrhovackou. A otázka je ci by som ho vôbec vypočula práve preto, že sa na mňa vys...

klya
16. okt 2016

@hanna1988 Takto. Matku ty nekritizuj. Tá žena zvládla sama sa postarať o dieťa a vybudovať mu novú rodinu. A to je sakramentsky ťažké. Čo také si doteraz dokázala ty? A ak to chcete naozaj seriózne riešiť, prestaň sa oháňať právnikom, začni radšej riešiť detského psychológa, aby vás usmernil. Lebo z tvojho úvodného a ďalších príspevkov kričí: keď mi niekto berie z mojich prachov, tak chcem vidieť, za čo si platím. A to je hnus.

hanna1988
autor
16. okt 2016

@klya Vidím, že ozaj to bude najlepšie riešiť najskôr cez psychológa a potom uvidíme čo bude najlepšie riešenie. A prestaň ma už prosím ťa súdiť, ja som matku neodsúdila a ani som nikdy nenapísala, že pre dieťa nespravila všetko čo mohla. Ja som len napísala, že majú obaja vinu, každý v niečom inom. Ja nepotrebujem nič dokazovať. A peniaze, stále len na mňa útočíte, že mi ide len o peniaze, a pritom ich tu spomínate viac než ja. Prestaň ma už súdiť, pretože nie nadarmo sa hovorí "podľa seba súdim teba".

hanna1988
autor
16. okt 2016

@katti77 V tom máš pravdu, musíme to riešiť čo najopatrnejšie, aby sme malému neublížili. Začneme u psychológa a ten nám dúfam pomôže najlepšie. Ďakujem.

novana
16. okt 2016

@hanna1988, peniaze a osvojenie si tu prvá začala riešiť ty, tak sa nehraj na Matku Terezu.

janinah
16. okt 2016

@hanna1988 psychologa som ti navrhla ja včera na prvej strane ,teraz si sa toho už chytila,lebo nevieš kam z konopí v tejto diskusii....zaujímavé...už len toho psychologa aj reálne osloviť a vec riešiť 😉

tutu_1
16. okt 2016

Ak sa otec aktívne zaujímal o svoje dieťa je mi cudne ze ho to dieťa nepozná neeviduje vo svojom živote 😳? Ono je to proste tak, ze keď si žena narazí chlapa so záväzkami tj. plati výživné, musi rátať s tým ci sa jej to páci alebo nie ze to bude do dospelosti toho dieťaťa ovplyvňovať ich spoločný rozpočet. Takto to je a treba sa s tým zmieriť. Jasne ze niekedy sa stane ze sa chlap rozhuta za co on vlastne plati ?! Kam idu tie peniaze ?! Pripadne zíde z oči zíde z mysle a ešte lepsie by bolo keby nezatažovalo rozpočet jeho novej rodiny. Pripadne keď uz tak nech z toho niečo ma 😈
Každopádne vo vsetkych ohľadoch celé zle.

tajomna21
16. okt 2016

@dxxolm tak toto nesuhlasim ... matka mozno aj povedala parkrat, mozno dieta zbytocne cakalo na otca a bolo sklamane a tak matka radsej o tom "ujovi" viac nehovori ... aj takto to mohlo byt ... v kazdom pripade, dotycny nic nepodnikol x rokov, a to nieco vypoveda

dxxolm
16. okt 2016

@tajomna21 kazdy ma trosku pravdy kazdy sa nato pozera inak kazdy ma inu skusenost no co viem je ze dieta by sa nemalo klamat ono toho vie vela chapat a urcite ovela laksie odpustat ako dospely .. a keby bolo vedene od mala ze ma tata no neda sa mu aby bol pri nom vedel by normalne fungovat i bezneho a nebol by problem ze sa jedneho dna objavi a co potom ... .

tajomna21
16. okt 2016

@dxxolm suhlasim, klamat sa mu neda,deti vedia viac ako si myslime ... v ramci veku mu mohla byt povedana pravda ... ale otec dietata nemoze cakat, ze teraz sa "zobudi" a dieta, ktore o nom netusi bude ok ... treba si vsak spolu o tom prehovorit, najst najschodnejsiu cestu pre dieta

dxxolm
16. okt 2016

@tajomna21 ano vsetko je o komunikacii 🙂 vzdy je zaklad komunikovat

melbak001
16. okt 2016

@novana ...konecne niekto pise " k veci" ! ! !

mirica
16. okt 2016

no ja som prečítala všetko a pozorne....takže niekto by chcel dieťa s partnerom , ale prekáža mu, že treba rátať s výživným na predchádzajúce dieťa, ktoré nechcel a ani sa o neho 5 rokov nestaral, a tak treba matku presvedčiť, že najlepšie pre to prvé dieťa bude ked sa ho otec vzdá , aby nemusel platiť nič......a keby to náhodou nechcela tá matka pochopiť, treba sa povyhrážať striedavkou a tým , že obrátia dieťaťu celý život naruby

a ospravedlniť to tým, že však tá matka si to dieťa naplánovala a otehotnela naschvál....trocha tam síce nepasuje, že ak by si to plánovala, tak by asi nemusela zháňať meno otca 4 mesiace.....ale tak čo už, nič nie je dokonalé

a navyše treba tú matku pekne poohovárať na stránke pre mamičky....však, čo to je za matku....od začiatku, sa stará o dieťa sama, navyše si opovážila nájsť iného partnera, a dokonca takého hrozného, že sa o dieťa stará ako o vlastné.....

....bože , z niektorých žien mi je fakt zle 🙄

janinah
16. okt 2016

@mirica trefné 😉 a ešte sa urážať,keď nepíšeme,čo chce autorka počuť

mirica
16. okt 2016

@janinah ...možno sem ešte nejaké podobné druhé partnerky "vysoko zodpovedných" oteckov zavítajú....musí byť trpezlivá 😀

obsadenemeno
16. okt 2016

@mirica a hlavne nespominaj kapustu..... to sa jej dotklo najviac 😀

mirica
16. okt 2016

@obsadenemeno ...tej som sa vyhla...aby ma tiež neposlala starať sa o deti,miesto písania na koníka ..... kedže mám tiež iný názor, než si chcela prečítať 😉

obsadenemeno
16. okt 2016

@hanna1988 takze som mala pravdu s tym, ze deticky chces a trosku (alebo poriadne) ti prekaza, ze ten tvoj je nahovno otec. Takze si sa rozhodla, ze bud ho do tej otcovskej roly za kazdu cenu dokopes, alebo to zaonacis (vyhrazkami o striedavej starostlivosti) tak, ze dieta oficialne prestane byt jeho tym, ze si ho matkin partner osvoji. Takze potom mozes predstierat, ze ten tvoj je fantasticky otec tym tvojim detickam.
Good luck with that. No ale ved co sa da ine cakat od zeny, co pise nonsens a este si aj odporuje. Citala si si to po sebe? Vies, ak nehovoris pravdu, tak si aspon fakty zorad tak, aby si netrepala raz jedno, potom druhe. A ak ti tu pisu zeny, co sa ti nepaci, namiesto vysvetlenia sa zacnes urazat a navazat.
Cosi o trafenej husi, to si pocula uz?

tutu_1
17. okt 2016

@mirica presne !!!! Aj ja si myslim ze ide práve o tie peniaze.

peter898
27. okt 2016

ak otca je lepšie nepoznať, tak to chápem.