Na účet mi prišlo výživné od neznámej odosielateľky

kate211
9. júl 2021

Dobry den,

mam 8 rocnu dceru. S jej biologickym otcom sa nestretavam ani ja, ani dcera. Ja som vydata, mam manzela, dcera vie, ze manzel neni jej otcom.

S biolog. otcom nekomunikujeme vobec. Nemam na neho kontakt, on si ma zablokoval uz pred 4 rokmi, neviem o nom vobec nic, vlastne ani neviem, aku ma adresu.

Plati mi pravidelne a vcas vyzivne, presne tak, ako stanovil sud pred 5 rokmi.

Dnes mi prislo na ucet 300 eur, v sprave pre prijemca bolo 'skolske pomocky pre -meno dcery-' a odosielatelom je nejaka zena.

Co by ste si o tom mysleli?

V januari sa stala este taka vec: prisla mi sms od manzelky biologickeho otca dcery. Pytala sa, ci by nebolo mozne vziat dceru na hodinovu prechadzku. Vyzdvihli by ju ona aj jej manzel (bio otec dcery). Odpisala som, nech ma v tychto zalezitostiach kontaktuje kedykolvek jej manzel.

Ja som rozhodnuta, poslat peniaze spat na ucet odosielatelky.
Pre mna je cela udalost velmi zvlastna.

anjelicek26
9. júl 2021

Hlavne tam nejde len o bio tatka, ale aj druhu babku, druheho dedka, pripadne tety, ujov, bratrancov, sesternice, nevlastnych surodencov. Vsetko to, od ktoreho je teraz odstrihnuta a je tam velka diera... rodina nie su len rodicia.

petamich
9. júl 2021

tak v prvom rade - odkial mala dana osoba tvoje cislo uctu? neviem ale ja osobne cislo uctu nerozdavam 🙂 cize logicky je to niekto, komu to cislo uctu nadiktovala osoba, ktora ho uz mala - to sedi na toho exa alebo skratka si pozrela jeho platby, ak navyse je tam aj meno dcery, chyba to nebude

ja by som si danu osobu skusila vyhladat na socialnych sietach ci nahodou a asi by som tie peniaze tiez poslala spat s poznamkou, ze asi ide o omyl a ak nie, nech ta skontaktuju

moonlight1210
9. júl 2021

@s_a spoliehas sa na veci, o ktore sa v pripade, ze to budu vymahat spat, nemozes opriet ani omylom? Lebo napriek vsetkemu su to len predpoklady (nech aj za danych okolnosti vyzeraju pravdepodobne).

Kym nie je jasne kto a preco poslal tie peniaze, musia byt nedotknutelne. Nepouzivat, nepredpokladat, nerobit si hypoteticke zavery typu ucet, meno, atd, atp.

Staci, ze odosielatelka povie: whups, moj omyl (a je fuk preco vznikol) a peniaze jej musi vratit. Autorka nema ziaden podklad, na zaklade ktoreho sa moze branit, ze peniaze pokladala opravnene za svoje (dcerine).

A ak nahodou nema dost penazi sama, tak tri stovky mozu byt celkom vela na vratenie.

ladyblcha
9. júl 2021

@kate211 drzim palce 🙂 Mozno to tak dobre vypali, aj ja som sa starala o exove deti, robila im program, myslela na ich sviatky, kopala do exa aby s nimi travil cas, napriek tomu, ze ich matka robila problemy, a ex to vztahoval aj na deti. Mala som ich velmi rada 🙂 a dodnes s jednou drzim kontakt, a to s ex nie sme uz viac ako 10rokov. Tak ved uvidis 🙂 dcera ma/mala zaujem, aspon niekedy, o bio otca?

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladyblcha
9. júl 2021

@kate211 nech jej vzor aj k otcovi, co ju vychovava aj zostane 🙂 on je otec pre nu. Ale sancu tomu bio aspon daj.

jaskolka
9. júl 2021

@kate211 zrejme to je normálna žena, vie, že aké je všetko teraz drahé a cíti zodpovednosť, alebo súdržnosť k tebe, možno je tiež matka, ktovie? Možno chce tvoju dcéru spoznať, možno chce aby takto sa vytvoril vzťah aj medzi ňou a otcom.

kitycat
9. júl 2021

Mozno si nemala stastie na vyber otca, ale mozno ta zena da vase vztahy do poriadku.

Naco osmietat prachy, ona si tvoje Číslo Účtu z prsta nevycucala. Ved jej napis SMS ze prijate a cibto bude takto... Tu nejde o hrdost ale vyzivne pre dceru od jej otca

Mozno je ex trapne za to ako sa choval

jaskolka
9. júl 2021

Keď mala tvoje číslo účtu, vedela meno dcéry a zároveň aj jej vek, keďže písala ze na školské potreby, nie ze len pre dcéru, tak musí reálne poznať, o koho ide, a ťažko by šlo o omyl. Nevieš, či ex nemá úplne novú partnerku, ktorá proste je "dobrý človek". A chce takto pomôcť.

s_a
9. júl 2021

@moonlight1210 kebyže čítaš čo som písala predtým, tak som písala, aby ich neminala, kým nezistí ohľadom toho viac .. a ja sa na nič nespolieham, mne je to jedno čo s nimi urobí, len asi chcela nejaké rady, keď zakladala diskusiu.

zuzanka.zuzu
9. júl 2021

a uz niekomu v diskusii napadlo ze to moze byt ta nova zena s menom uctu za slobodna? ja tak mam doteraz, Zuza Biela ale prijemca vidi este Zuza Cierna, milionkrat sme tam podpisovali nove zmluvy k uctu, ku kartam, hypoteky, toto doteraz neopravili... cize len napad 🙂

moonlight1210
9. júl 2021

@s_a dobre skratim to: ako sa dá omylom poslať peniaze, keď tam do poznámky napíšu aj meno dcéry?
da.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulik123
9. júl 2021

@kate211 Som zmätená, takže tvoja svokra posiela €?

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulik123
9. júl 2021

@kate211 Tak koruny alebo eur je jedno. Myslela som pointu. Lebo len tak z chatu to nie je poznať.😀

ladyblcha
9. júl 2021

@kate211 to je od svokry velmi mile, ze myslela aj na vnucku, aj ked predpokladam, ze s nou v kontakte nie je.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kate211
autor
9. júl 2021

Kazdopadne dakujem vsetkym za nazory. Napad napisat manzelke byvaleho nebol az tak uplne zly. Aspon viem odkial peniaze prisli a preco 🙂

katulik123
9. júl 2021

@kate211 Tak vezmi si, že to je staršia pani... Neviem či ona nemala záujem o vnučku, ale je to pekné, že si na ňu spomenula a poslala, aspoň vieš, že môžeš to použiť na dcérku bez problémov. 😊

danulicek
9. júl 2021

@kate211 tak predsa jeho mama 🙂

Mna rodina mojho biootca (zomrel, keď som mala 3 mesiace a chodila som tam cca do 18, snažila som sa udržiavať kontakt, potom som sa na to vyflakla, keď z ich strany nešla žiadna “snaha”) “vydedila” - jeho mama prepísala vsetko na svoju slobodnú dcéru, moju tetu. Tak myslím, že nech máš pocit voči biootcovi dcérky akýkoľvek, je pekne gesto od jeho mamy, že sa takto zachovala 🙂 to sa rata 👍🏻

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
9. júl 2021

@kate211 Ktovie ci jej nebolo luto, ze sa s vnuckou nestretava. Alebo ako sa v nej teraz ozvalo svedomie, ked si presla niecim takym tragickym a rozhodla sa takto. Je to pekne gesto.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
9. júl 2021

@kate211 Mozno by mala zaujem aj vnucku vidiet, alebo aspon o nej mat nejake spravy, ako sa ma, ako sa jej dari... mozno mala ziska babicku. Sice neskoro, ale ak by prejavovala zaujem, tak jej to bude len prospech.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
9. júl 2021

Hehe, toto začína ako nejaký film 🙂

rawmamka
9. júl 2021

@kate211 Celkom milý happy end 🙂 , prirodzene sa obnovili kontakty, aj keď v nepatrnej miere, ale predsa 😉.

rubinka
9. júl 2021

@zuzanka.zuzu - mala si priezvisko Čierna a teraz si Biela? To je teda super zaujímavé 😄

zuzanka.zuzu
9. júl 2021

@rubinka nie, to bol len priklad 😉