Rozvod. Urobila som dobre?

priroda44
7. jún 2012

Ahojte, v prvom rade chcem vysvetliť dnešnú registráciu, na koníka chodím už pár rokov, mám riadny nick, niekoľko stovák príspevkov, pár rokov sa dokonca pravidelne stretávam s niektorými užívateľkami. V prípade záujmu, môžete kontaktovať admina, ktorý to môže potvrdiť. Len nechcem pod starým nickom rozoberať môj problém.

Včera som po cca mesačnom rozhodovaní podala návrh na rozvod. Som mama skoro dvaapol ročnej dcérky na rodičovskej dovolenke. Problémy v manželstve nastali cca na jeseň 2011, ale boli to len záležitosti ohľadom peňazí, nedorozumenia. Vyvrcholilo to na konci apríla tohto roka, kde sa mi manžel priznal, že už s nami nechce byť (viac menej som mala tušenie), dôvodom bolo to, že sa hádame a on je nešťastný, vadili mu na mne drobnosti ako napr. To, že som málo ambiciózna a pod. Toto rozhodnutie utvrdil fakt, že stretol ženu, s ktorou by si vedel predstaviť budúcnosť. Absolútne nerieši momentálnu situáciu, nechce byť do budúcna s nami, rieši si len stretnutia s priateľkou.
Bývali sme v byte, ktorý sa toho času predáva (pre nedostatok financií na splátky). Nevieme v ňom existovať spolu, buď sa hádame alebo mlčíme. Na čas odišiel ale po cca troch týždňoch sa vrátil domov.

Cieľom tejto témy je poprosiť o radu, prípadne Vaše skúsenosti. Stále váham, či som urobila dobre, váham, či sa odsťahovať hneď alebo ostať v byte kým sa nepredá, aj keď jeho prítomnosť veľmi ťažko znášam.... Prosím ako ste prežívali sťahovanie, ako to znášajú deti v takomto veku, bojím sa tiež ako vyžijem z rodičovského príspevku (od toho apríla mi nedal ani cent, urobil nákup potravín). Peniaze v hotovosti mi dá, ak odídem z bytu. Je pravdou, že moc financií nemá, je v mínuse, máme dlhy....

Ďakujem

mamavera
9. jún 2012

@lenka311 preboha, kde ty žiješ? ešte som nepočula o takom prípade, že by byt ostal žene s dieťaťom a hypotéku by platil manžel 😝 😝 😝 Veď to by jej tú hodnotu dal dva krát...musel by mať príjem okolo 1500 eur minimálne, aby mu odklepli, že musí nechať manželke byt a hypo spláca on, aj tak mi to pripadá ako absolútne nereálne. Nezabúdaj, že aj on si musí vyriešiť svoje bývanie a ako písala zakladateľka témy, jej manžel nie je zrovna v balíku. Nechcela by som, aby to vyzeralo ako obhajoba nezodpovedného manžela (ja by som s ním neostala ani za nič), ale je zbytočné autorke témy maľovať budúcnosť ružovými farbami. Nebude to ľahké, ale zvládne to, tak ako sme to zvládli mnohé, ženy majú totiž zmysel pre zodpovednosť.

lenka311
9. jún 2012

@mamavera Na Slovensku 😀 😀 😀 😀 😀 - v žiadnom prípade by som nedovolila aby bat predal ešte pred rozvodom... S tou hypotékou je to možno nereálne, ale byt môže kľudne prpadnúť jej. Ženy s deťmi zväčša sudcovia nevyhadzujú na ulicu....
A moja kamarátka to tak mala.. Len pred 17rokmi... 😉 Byt ostal jej, hypo platil on ale alimenty na 3deti mala 1500Sk...

mamavera
9. jún 2012

@lenka311 čo poznám prípady z môjho okolia, byt, dom ide na polovicu, môže mať žena aj tri deti, to sa vybaví výživným, o jeho výške na SK radšej pomlčím 😝 , alebo byt zostane žene a deťom, ale mužovi je ona povinná zabezpečiť bývanie, čiže menší byt. Ale za to poznám prípad, je to môj známy, ktorému súd priklepol byt, lebo žena od neho odišla a štyri deti mu nechala, ale byt ani ubytovanie jej zabezpečiť nemusel. Je fakt, že ona odišla za frajerom, ale aj tak mám pocit, že súdy na SK ochraňujú nezodpovedných mužov a nie ženu, ktorá zostáva s deťmi 😖

lenka311
9. jún 2012

@mamavera Ako ktorý sudca. Ja mám zase kamošku, ktorej manžel platí na svoje deti z prvého manželstva priam astronomickú sumu. A 3izb. byt už vtedy nezaťažený hypotékov ostal jej.. On si zabalil len osobné veci, odišiel k rodičom. On keď sa rozvádzal - rozvádzali sa kvôli nej, mala vtedy frajera s ktorým čakala dieťa - on bol sám. Po čase spoznal moju kamošku, vzali sa, majú dieťa.. No a alimenty mu neznížili ani za svet..
Vieš, sudca sa často díva aj na dôvod rozchodu. Možno mu nebola Tvoja kamoška sympatická... Ono ani ja to nemám s alimentami moc slávne.... ale predávať byt počas trvania manželstva je kravina, lebo je možné, že ten byt predsa len ostane jej a keď už bude predaný, tak si môže... vieš čo... Nič na tom nestatí ak sa ten byt predá po rozvode... len môže získať... s tým súhlasíš, nie? 😉

sisaha
9. jún 2012

@lenka311 ale pravdepodobne, on odisiel dobrovolne a byt jej dzentlmensky prenechal. No zakladatelkyn byt je hypotekou zatazeny a to je zase ina situacia. Moja kamoska mala tiez s muzom byt na hypo - splacali asi iba 2 roky. Dohodli sa tak, ze si ho necha ona, hypo napisali iba na nu a on este poziadal cez sud, aby ho z neho vyplatila - cca 5 tis. eur - cast penazi, ktore aj on vrazil do hypo + alikvot za spolocny majetok (zariadenie domacnosti). Keby jej nepomahali rodicia, tak to sama neutiahne. Ale aspon ten byt jej ostal, pretoze jedna vec je, ze cast hypo je uz splatena a druha, ze ked to predaju, tak presne ako pisala, ani jednemu nic neostane.. Vyhodnejsie pre nu bude, dohodnut sa s nim a nieco mu vyplatit.. Pripadne dat byt do prenajmu, ist k rodicom a zo zisku z
prenajmu platit hypo...

blueberry21
9. jún 2012

@irriss to si napisala pekne, poznam presne taki par....

lenka311
9. jún 2012

@sisaha No a preto zas a opäť opakujem že o nič nepríde keď počká na súd... Buď sostane ten byt alebo sa to urobí ako to chce ex teraz - byt sa predá a nikomu nič neostane... Bože, fakt o nič nepríde, jedine môže získať... Ja už to neviem inak napísať... 😖 😖 😖
Reči pravdepodobne sudca rozhodne takto... Proste ak aj sudca rozhodne najhoršie čo sa jej môže stať je že rozhodne tak ako to už je... Nechápeš o čo mi stále ide... ??????

sisaha
9. jún 2012

@lenka311 ale chapem 😉

sisaha
10. jún 2012

@priroda44 vela chlapov ma vycitky svedomia, ked si najdu milenky a nechaju zenu s dietatom. Tento cas vyuzi pre seba a snaz sa z tejto situacie vytazit pre seba co najviac. V tvojom pripade to moze byt ten byt. Najvacsie uroky z hypoteky pocas prvych rokoch splacania su zaplatene. Spíšte, že si nebude nárokovať na nič, byt ostane tebe a ty ho budes dalej splacat a hoci mozno teraz na to peniaze nemas, stale je ta moznost prenajmu. O 10 rokov ocenis, ked bude podstatna cast bytu zaplatena, ty budes mat nieco nasetrene a hypo mozes vyplatit. 😉

priroda44
autor
11. jún 2012

Ahojte dievčatá

nemôžem prispievať, ako som písala, mm mi zobral Notebook (bol jeho mami), teraz som u susedy na skok. S tým bytom to vôbec nie je jednoduché, my sme ho kúpili ešte pred manželstvom ale pol na pol, mm nemá absolútne žiadne financie, ak by mi aj byt ostal, nedokázala by som to finančne zvládať. Mám problém od neho dostať 1 cent nie to ešte vyššiu sumu. Najnovšie je to, že mi zobral moju obrúčku a zásnubný prsteň. Takže to ma úplne sklamalo a momentálne ten človek u mňa skončil, takto som s tým vyrovnaná. A on si odišiel na 4 dni teraz preč, aj do Čiech a my sme bez 1 jediného eura. Urobil jeden nákup, plienky, mlieko a mne v piatok natankoval za 11 eur. A aj sme to minuly, bo sme boli v banke pozastaviť úver, prepísať mt na mňa a v sobotu sme boli s dcérkou na pohotovosti. Vraj zrušil energie, takže preto sa treba vysťahovať. Neviem čo bude, ak sa byt nepredá do pol roka, dovtedy máme pozastavenú hypotéku.

kveta
11. jún 2012

@priroda44 Vsak on Ta okrada o Tvoje sperky! Spamataj sa a nenechavaj sa uz okradat!

zabka88
11. jún 2012

@priroda44 to ti vzal tie prstene bez tvojho vedomia? alebo ti to nejako odôvodnil? energie môžete opäť nahlásiť, keď však máš kde bývať tak vydrž kým ti vaši neprerobia to podkrovie a odíď.. dôležité je aby si si ustriehla sumu čo obdržíte za byt - hypotéka, polovica je tvoja .. a neboj, peniažky dostaneš vo forme vyživneho na malé, len si požiadaj o to čím skôr, tak ako ti baby hore radia.. to že nie ste ešte rozvedení nevadí

priroda44
autor
11. jún 2012

@kveta spamätala som sa ale asi neskoro

priroda44
autor
11. jún 2012

@zabka88 hej vzal mi to bez môjho vedomia, že aby som drahé šperky nedala do záložne...a pritom ja si myslím, že on to má v pláne 😔 . Bývanie budem mať tento víkend, takže v sobotu to vyzerá, že sa môžem sťahovať. Hlavne kvôli tomu, že si už nebude chodiť kedy si zmyslí on. Bude to aj pre moju psychiku dobré. A byt ak predáme, tak z toho sa vyplatí celá hypotéka a ostane nejakých 2000eur a to sa použije na splatenie dlhu.

zabka88
11. jún 2012

@priroda44 ešte okrem hypotéky máte dlhy? toto čo je za chovanie, čo si nesvojpravna aby si nevedela naložiť s vlastnými šperkami? 😲 aj keby si ich dala do záložne, čo mu je do toho? 😲 podla mna je to krádež , ja by som to vyhodnotila ako veci osobnej potreby a tie nepatria do BSM, tak ti na to nemá čo šiahať.. na rozvodovom konaní to kludne uveď ako príklad kde je schopný zájsť. 😔

sisaha
11. jún 2012

@priroda44 takze - svoje šperky žiadaj od neho naspäť. Energie nahlas opäť a ostan tam byvat. Skus prebrat vsetky moznosti este s rodicmi co sa tyka toho bytu. Odklad splatok hypo je hlupost - uroky budete musiet zaplatit. Ako to, ze tvoj muz nema ziadne peniaze? nepracuje? Ak pracuje, je povinny platit aj splatky, aj vase byvanie, aj stravu, aj dieta. Na tvojom mieste zajdem na UPSVaR a poziadam o predbezko. To je tvoja cesta.. a to čim skôr!

priroda44
autor
12. jún 2012

@zabka88 hej okrem hypotéky máme nejakých 13000 eur dlh, takže to pôjde napoly. Šperky som žiadala aj som mu povedala, že sú to moje osobné veci a že mi ich nemal zobrať...ale nechce mi ich vrátiť.

priroda44
autor
12. jún 2012

@sisaha neviem či je to pravda s tými energiami, možno mi to len povedal. Skúsim to obvolať. Povedali, že ak sme si dali odklad a predávame byt, tak by sme nemali doplácať. Nie nepracuje, ani neplánuje pracovať, povedal, že on pod niekým pracovať nebude 😖

zabka88
12. jún 2012

@priroda44 ach bože to je chlap, preč od neho ☹

sisaha
12. jún 2012

@priroda44 a z čoho žije?
Myslim,že sa ešte velmi rad zamestna, lebo ked nebude platit vyzivne, tak potom bude pracovať za mrežami..

priroda44
autor
14. jún 2012

@sisaha netuším z čoho žije ale verím, že robí ďalšie dlhy. Dnes som si pýtala peniaze a opäť mi nič nedal, že nemá...

gabinocka
14. jún 2012

@priroda44 ach, no ja ta obdivujem ako toto zvladas..kebyze mam taky dlh na krku, tak ma slahne pri predstave tych xy rokov splacania za bezcharakterneho nanic chlapa 🙄 ....uz nech ste od neho prec a zacnes novy zivot. inac, ja ked som sa rozvadzala, mali sme na krku jeden uver o ktorom som ale ani vobec nevedela, len na sude som sa to dozvedela. ked som sa vyjadrila ze tento uver som ja nevzala a ani som o tom netusila ze ho byvaly manzel vzal pocas manzelstva, tak ho sud dal splacat po rozvode len jemu 😎

priroda44
autor
14. jún 2012

@gabinocka veď ani ja neviem, čo všetko on bral a z čoho sme žili....jeho slová boli, neboj láska dobre bude, len mi ver, tak som to hlupaňa neriešila 😠

gabinocka
14. jún 2012

vsetko co sa deje a tie jeho ,,slova,, si zapisuj, potom to na sude hodis ako perlicky zo zivota 😀 ...u nas ked sudkyna pocula ze vzal uver bez mojho vedomia, tak skaredo nanho zazrela ze mi hned bolo jasne ze to bude aj splacat sam 😝 ..zalezi ale od sudcu, len si treba taketo jeho hlasky spisat aby si to na sude mohla pouzit 😉

priroda44
autor
14. jún 2012

@gabinocka ďakujem spisujem totálne všetko 🙂 ale bojím sa toho súdu, hlavne styku s dcérkou, bo mám sudkyňu čo dáva aj neobmedzený styk 😔 a to si veľmi predstaviť neviem 😖

gabinocka
14. jún 2012

@priroda44 neboj sa, kedze je ten tvoj taky nezodpovedny, tak mu sud tazko urci neobmedzeny styk a navyse, kam sa po rozvode on podeje? ak nebude mat trvaly slusny pobyt, este bude aj otazne ci mu vobec malu daju kazdy druhy vikend. ty budes mat slusne byvanie a to je zaklad...neboj sa, sud nieje nic strasne a o pol roka sa len zasmejes nad vsetkym 😎

priroda44
autor
14. jún 2012

@gabinocka no to netuším, kam sa on podeje, pravdepodobne si rieši bývanie s ňou, takže netuším kde....a neriešim, všetko si značím ako chodí, uvidím ako bude chodiť po víkende. Len mám kamošku, ktorá mala toto isté s mm, mal milenku, už nežili síce spolu skoro rok a on na súde povedal, že malého hrozne lúbi, tak keď im prišlo rozhodnutie tak im dali neobmedzený. Ale oni to na pojednávaní neriešili a nemali to ani v návrhu. Tak budem len dúfať, že nič takéto mi nehrozí

gabinocka
14. jún 2012

@priroda44 napisala som ti sukr. spravu...nic sa ty neboj, vsetko dobre dopadne 😉

cecil36
14. jún 2012

@priroda44 odkladaj si vsetky bloky, co malej kupis, od toho sa bude odvijat aj vyska vyzivneho (a popros aj kamsky ci nadaruju nejake blocky 😀 ). Ak ies o nejakych spolocnostiach kde ma dlh, napis tam a distancuj sa od tych dlhov s tym, ze si doteraz o nich nevedela. Ziadaj pisomne vyjadrenie a odpovede od nich si uloz pre sud. Dobry by bol aj pravnik co by ta zastupoval, ale to je dost financne narocne. Zapisuj si kedy si dieta zoberie na vylet, na prechadzku (teda ak vobec), ci sa on zaujima ci mu nieco kupi a podobne. Zo zostikom pekne na sud, lebo v tom strese urcite vela vaci zabudnes a ked to mas napisane pred sebou, len pekne nalistujes. Ja som si takto zapisovala kedy moj ex prisiel po dceru a kedy napriek urcenou neprisiel.... vsetko pekne zdokladovane a on kukal ako vyorany lebo si nepamätal a nevedel argumentovat 😉 Drzim palce 😉

priroda44
autor
19. jún 2012

Ahojte, dlhšie som sa neozvala, opäť píšem od sestry. Od soboty som presťahovaná, mm mal dcéru celý víkend. Opäť robí problémy čo sa týka styku s dcérkou. Začína si ju viac a viac pýtať a povedal mi, že ak sa ja jemu nebudem prispôsobovať, tak mu mám odovzdať kľúče od jeho auta a že si ho berie 😠 . Tak som dnes bola na UPsVaR a požiadala som o záznam. Takže budúci týždeň v piatok by si nás mali oboch zavolať na stretnutie a skúsiť sa dohodnúť takýmto spôsobom na stretávaní. Bo začínam mať pocit, že svokra začína na mm tlačiť, aby sa viac a viac zaujímal o dcéru, keďže sa blíži rozvod 😕 . Teda neviem termín rozvodu, ale určite si to domysleli a možno už aj mm prišiel papier 😕