Starí rodičia a striedavá starostlivosť

mata391
6. feb 2023

Prosím vás, keď je dieťa (do škôlky nechodí zo zdravotných dôvodov) v striedavej starostlivosti rodičov a v case keď ho ma mat otec, môže chodiť normálne do práce a nechať dieťa svojim rodičom? Matka je nevidiaca a otec ma 70 rokov.
Dcera nechodi do skolky dlhodobo. Som s nou na predlzenej rodicovskej dovolenke zo zdravotnych dovodov. Do roboty nemozem chodit aj keby som velmi chcela, ale nedá sa, nakolko dcera do skolky nesmie. Ale on tvrdi ze ked ju bude mat v striedavke tyzden alebo dva, tak normalne pojde do roboty a za ten cas sa budu starat jeho rodicia.
Dieta ma 4 roky takze si neviem predstavit ako by to tam fungovalo. Myslim ze keby ju mal v striedavke a nesmie chodit do skolky tak by mal byt prave on s nou a nie niekto iny
Ďakujem

misinka20
8. feb 2023

@dadis Pre matky možno ale čo to chúďa dieťa, nikde nie je poriadne doma... ty si skús chodiť do práce jeden týždeň a tam a druhý inde, veď to je totál chaos v tej malej hlavičke. Presne ako píšeš chaos z neustáleho sťahovania. Teraz som u mami a tu je to takto a potom u otca a tu je to inak... Vravím keď obaja rodičia vedia komunikovať, majú rovnaké pravidlá, názory na výchovu, rovnaké podmienky atď. je striedavá starostlivosť funkčná ale v momente ako je striedavka len nástrojom pomsty je nefunkčná a práve tá robí najväčšie rozbroje a boje. Mne ide v prvom rade o blaho dieťaťa a ja sa teda realizujem aj popri dieťati, nepotrebujem ho niekde odkladať. S tými nákladmi tiež neviem ako to myslíš, veď nájom musís zaplatiť za 2 ľudí tak či tak, nik ti nedá pol nájmu lebo dieťa je pol mesiaca u otca, taktiež musíš kúriť či si sama alebo nie. Na čom ušetríš na jedle možno trocha a to ti za to stojí? Veď aj oblečenie musí mať v oboch domácnostiach rovnako, aj veci do školy, dva bicykle, lyže, korčule atď. Všetko dvojmo... Ja tu teda úsporu nevidím ani náhodou...

oblecenie99
8. feb 2023

Nie, nikdy, za žiadnych okolností by som nesúhlasila so striedavou starostlivosťou pri takom.malom dieťati, bez ohľadu na okolnosti, schopnosti a možnosti. V konkrétnom prípade, ktoré popisujes duplom nie. Nemám skúsenosť, ale som uzasnuta až zhrozena, ako často sa odklepava striedavka u nás a za akých podmienok (vychádzam z toho, co tu čítam čoraz častejšie).

romanadam1626
2. aug 2023

Ahoj ako sa máte?
Bola si s dcerkou u psychologicky?