Súd o vnúča

11. feb 2024

Ahojte, nikdy by som neverila že sa nám to stane. Dcéra 4 roky má cukrovku, treba jej merať cukor a pichať inzulín plus má diétu. Svokra si ju ako 3,5 ročnú zobrala na stráženie dovtedy nebol žiadny problém, stráženie dopadlo zle dcéra dostala hyperglykemicky šok, musela volať záchranku, neskôr sa priznala že dcére cukor nemerala ani nepichala inzulín lebo malé deti cukrovku nemajú, samozrejme jej dávala jesť jedno cez druhé, vtedy jej muž oznámil že dcéra bude u nej sama až keď si sama bude vedieť odmerať cukor atď. Ku svokre na návštevu chodíme, musíme číhať ako supy aby jej aj pri nás nič nepodstrčila. Prišlo nám ale predvolanie na súd, svokra sa tým ohanala aké vážne sme to nebrali, chce upraviť styk s dieťaťom a žiada o to aby sa mohli stretávať bez nás. Máte niekto skúsenosti? Súdili ste sa o deti s babkou? Stačí lekárska správa z pohotovosti? Čo by sme si ešte mali pripraviť? Myslíte že je šanca že jej to súd povoli? Ďakujem

alickapusinka
11. feb 2024

Tvoja svokra je hlúpa počula o glykemickej kome už nič iné nechýba. Blbá raz ak ma mať inzulín tak je to pre dcérkine dobro a TY ako matka jej to musíš dať ináč by si ju ohrozila na živote. A svokra no to sa nedá ani komentovať ako môže byť dospela osoba taká prepáč primitívna lebo ak raz si povedala že musí tak musí. To nie že či chce nechce musí. Nechápem chovanie jednej dospelej ženy. Všetko treba vysvetliť na súde čo urobila. TY kde máš istotu že to neurobí viac krát nikdy. Nedala by som ju nikdy tam samotnú. Tak sa chová dospelá žena prepáč ako teľa .Nemám slov nezodpovedná tvoj muž by mal jej poriadne vypláchnuť žalúdok a od pľúc jej povedať. A nie prikyvovať.

doriiis
11. feb 2024

Mám osobnú skúsenosť.Moj drahy svokor takto vyskakoval.Dosiahol akurát tak to,že sa smie stretávať so svojimi vnúčatami IBA v prítomnosti jedného z rodičov.

autor
12. feb 2024

@mogaa rozhovor nepomohol vôbec si to neuvedomuje
@markaterka máme rovnaký názor
@erickatt ďakujem pozriem aj toto
@miamaria v lekárskej správe je písané že odmietla merať cukor

autor
12. feb 2024

@alickapusinka prosím ťa kde píšem že muž jej prikyvuje? Nič také som nenapísala
@doriiis a má aj stanovené čas a dní a podobne?

sense
12. feb 2024

Ja som síce za to aby starý rodicia mali kontakt s vnúčatami, a nechápem ako môže rodič takýto štýl zakazovať ale.... V tomto prípade by som urobila rovnako a ak by starý rodič prišiel s niečím takýmto tak by bola konečná. Vnučku by videla len pod našim dohľadom. A myslím ze súd jej žiadosti nevyhovie. Nakoľko o chorobe vnučky vedela a vedome ju ohrozila na živote. Dobre je ze mate lekárske správy.
Držím palce.

autor
12. feb 2024

@sense veď aj my sme za to, preto sme povedali že kým si dcéra sama nebude vedieť odmerať cukor, pichnúť inzulín a povedať čo môže jesť a čo nie tak proste tam bude chodiť len s nami a zrazu nám prišlo domov predvolanie...

juliet86
12. feb 2024

draik je pravnik takvie mrzi ma co riesite nemoze byt uplne normalna

sense
12. feb 2024

By soml len babke oznámila ze vy budete žiadat zákaz styku nakoľko aj v správe je uvedené že odmietla dieťati merať cukor čím ohrozila dieťa nielen na zdravý ale aj na živote. Pretože takýto človek nemá všetkých 5 po hromade

livuska124
12. feb 2024

Ja som úplne v šoku.... to existuje človek, ktorý "neverí" na cukrovku? Prosím ťa, autorka, daj vedieť potom, ako to celé dopadlo. Veľmi ma to zaujíma. Držím palce a verím, že súd styk povolí jedine v prítomnosti vás, rodičov.

beronsche
12. feb 2024

A Ako si svokra vysvetluje vnuckin stav, pri ktorom musela volat zachranku? Ak teda existenciu cukrovky popiera....

Toto by som nepredychala, uz po tom zazitku so zachrankou by som vyrazne obmedzila stretavanie.
Dufam, ze rozhodovat bude niekto sudny a svihnutej svokre to neprejde.
Nema ona nejaku psychicku poruchu?

simca06022011
12. feb 2024

Ale ved skúšať môže. Z mojej strany by skončili po súde aj návštevy. Vy len povedzte ako sa vec ma a vybavene. Co ona povie o tom ze nevedela o diagnóze je irelevantné, pretože vy poviete, ze vedela a viete kľudne povedať, ze opakovane to ignoruje o chorobe ako sa vyjadruje, aj pri vašich návštevách musíte strážiť co dava dieťaťu jest, lebo diagnózu zlahcuje. Bude to iba slovo proti slovu nech si vymysli čokoľvek. Ste rodicia ak budete stat s mužom pri sebe, moze ist ona aj na lamparen. Fakt niektoré ženy nemajú štipku rozumu, s nou musí aj po iných stránkach radosť vychádzať.
Pripadne ak budete mat zástupcu tak treba takého co nie je zo všetkého potentovany...

selena_luna
12. feb 2024

Ja by som mozno skusila aj reverzne, poradit sa s pravnikom a zvazit ci dat na svokru bud trestne, alebo zalobu za zanedbanie starostivosti alebo ublizenie na zdravi. Mozno ju to pomoze "prefackat" aby sa uvedomila.

mima172
12. feb 2024

To je neskutočne smutné, tak vy ste jej verili a zverili jej dieťa a ona ho takmer zabije (prepáč za nadnesený výraz ale čo si budeme klamať, keďže vieme, o čom cukrovka je). Som toho názoru, že tým, čo sa stalo je šanca, žeby jej návrhu súd vyhovel úplne minimálna. Osobne by som kontakt obmedzila na nutné minimum. Je iné, keby sa stane, čo sa stalo a tým by si uvedomila svoje pochybenie a následne by si sypala popol na hlavu. Ale za týchto okolností absolútne nemysliteľné. Padla tu aj možnosť o podaní protinávrhu - stojí to za zváženie. Držím palce 🙂

denisa0504
12. feb 2024

Autorka,keď už budete na súde, naozaj si prosím zariaď, aby bol babke zakázaný stik s dieťaťom. Žiadne pod dozorom atď, skús to dať, že úplne bude bez nej. Nikdy nevieš, kedy jej niečo dá poza váš chrbát, aj keď budete a nimi. Dcéra si aj môže vedieť merať cukor a čo jej to pomôže , keď ju babka napchá niečím čo jej uškodí? Ide o život tvojho dieťaťa. Chceli ste to po dobrom, no nejde to. A ak vás dáva na súd, snáď nemáš potrebu ešte chodiť k nej na návštevy... Viem, že manželovi to asi bude ľúto, a tiež som za to, že starých rodičov treba deťom, ale nie, ak sú pre deti nebezpečný. Žiadny kontakt by som s ňou ja ani moje dieťa už nemala. Muž keď by chcel, nech ju ide pozrieť ale bez nás... Držím palce

alickapusinka
12. feb 2024

len aby sa nepostavil na jej stranu.

autor
13. feb 2024

@beronsche ten stav je podľa nej z tej diéty ktorú má dcéra
@selena_luna už to riešime aj s právnikom
@denisa0504 samu som ju tam chcela nechať až keď bude vedieť čo môže a čo nie..ale už ani to neplánujem
@alickapusinka prečo by sa mal postaviť na jej stranu? Záleží mu na dcére a rodine a od začiatku je na našej strane

veronicka88
13. feb 2024

Prišlo mi normálne zle....je mi to ľúto veľmi🙈moja svokra včera bola po malého(má aleflrgiu na BKM a pridružené alergie na lepok,sóju a bielko)a mala uvarený segedínsky,mi volala že vyhodila o al z knedle či neviem či tam je mlieko že nechce malému ublížiť. Bože asi jej pôjdem kúpiť kyticu....každopádne drží palce!

selena_luna
13. feb 2024

Super @autorka drzim palce! Ona sa moze citit na koni, ale zbledne ked jej pride predvolanie bud na policiu alebo na dalsi sud. A pred tymto sudom to vysvetlite nie ako pomstu, ale ze ona si zjavne neuvedomuje ako vazne dietatu ublizila a je vidiet ze tak hodla robit nadalej, preto vyuzivate vsetky cesty ako jej v tom zabranit.
Drzte sa.

alickapusinka
13. feb 2024

tak potom dobre ale občas to tak býva. Veľa prípadov je tu takých že chlap najprv pri žene a deťoch a potom ho matka tak zmanipuluje že prejde na jej stranu. Veľa prípadov tu bolo. Dobre že to nie je ten váš.

ibatanecnica
27. mar 2024

autorka - ako ste dopadli? Dúfam, že dobre

matullienka
27. mar 2024

Autorka dostala svokra rozum, či ani nie? Ja by som podala proti návrh na zákaz styku s dieťaťom.

moulin20
27. mar 2024

Dufam ze babka aspon poriadne zacvaka za pravnikov a sudne poplatky hned po prehratom sude.

autor
31. mar 2024

Ahojte, súd našťastie dopadol v náš prospech, babka sa môže stretávať len v našej prítomnosti. Podali sme však návrh o úplný zákaz styku

matullienka
31. mar 2024

Držím vám palce, dúfam, že babka má čo chcela nič iné si nezaslúži

autor
31. mar 2024

@matullienka ďakujeme

prasiatko30
31. mar 2024

Zaujimalo by ma ako ostala babka ked sa dozvedela, ze nemoze ostat s vnuckou sama a ked jej sudca vysvetlil, ze vnuckina cukrovka nie je tvoj vymysel🤦🏽‍♀️🫣

autor
31. mar 2024

@prasiatko30 je to celé zložité, stále tomu neverí, "za nich také nebolo" preto riešime ten zákaz

zalka
31. mar 2024

Autorka, čo vás donútilo dať návrh o úplný zákaz styku? Spravila svokra ešte niečo?
To ani vy nebudete tam chodiť?
Asi súd dlho nerozhodoval o zamietnutí styku babky s vnucatom.

matullienka
31. mar 2024

@zalka mne príde dostatočný dôvod to, že babka si aj napriek výsledku súdu ide stále svoje. Ja by som takej osobe neverila už ani v našej prítomnosti, že za mojím chrbtom dieťaťu niečo nepodstrci

autor
31. mar 2024

@zalka ako píšem stále je podľa nej cukrovka nás výmysel, nejako prestavame vidieť zmysel v stretávaní, každé stretnutie je o tom že si vymýšľame a máme dať dcére normálne jedlo a netrápiť ju, nemôžem ísť ani na záchod pokiaľ je manžel v druhej izbe lebo v sekunde je schopná do dcéri napchať hocičo