Úprava styku štvorročného dieťaťa s otcom

aninenka
4. aug 2015

Ahojte 🙂
chcem sa poradiť s Vami žienky. Mám 4 ročného syna, ktorý je súdom určený do mojej starostlivosti, styk súd ponechal na dohode rodičov.
Môj ex pracuje na smeny, takže služby má kadejako, aspoň že som vydrankala od neho, že začiatkom mesiaca mi dá rozpis kedy chce byť s malým.
Posledné mesiace však všetko mení, plánuje to tak, že je dieťa hore dole....keď nesúhlasím a poviem mu vyber si iný termín, vyhráža sa, že mu bránim v styku.
Posledná kvapka padla, keď sme mali veľké rodinné stretnutie s celou mojou rodinou, kde som samozrejme chcela zobrať aj syna. Ex si zmyslel že vtedy mu naplánoval výlet do jaskyne, na iný termín to nebude prekladať, ja mám ísť sama, a že rodinu mám presunúť :D že on jaskyňu nepresunie, že sa mi nebude furt prispôsobovať. Plus vyhrážanie ako Skús ho zobrať a uvídíš. Prídem si po neho tam a je mi jedno čo si tvoja dokonalá rodina pomyslí.
Už ma to fakt nebaví, chcem podať návrh na súd o štandardnú úpravu styku. Nech si prehadzuje služby ako chce, ale toto sa motá len dookola, nevie komunikovať len uráža a vyhráža sa a ja som už unavená.... :(
Ako môže dopadnúť súd, bola by to klasicka úprava každý druhý víkend plus stredy?Je to vôbec možné keď on má prácu tak že má dopredu na mesiac služby. a tie mu vycháýdzaju aj víkendy?
ďakujem

lencici
4. aug 2015

a ešte jedna vec čo mi kolízna poradila...ex mi má oznámiť aspoň 2-3 dni dopredu keď deti chce...ja mám tiež právo na vlastný život a nie jemu sa vždy prispôsobovať....samozrejme, že sa podľa toho neriadi vždy ale to je jeho problém....ale je pravda, že keď s deťmi program nemám tak mu ich dám aj keď sa ozve len deň dopredu...viac menej sme dohodnutí, že staršiu berie každý druhý víkend keď ona chce a mladšiu každú druhú nedeľu na niekoľko hodín....a niekedy aj cez týždeň ale to je len zriedkakedy lebo on je veľmi "vyťažený" ....