Uvažujem o striedavej starostlivosti

14. okt 2023

Mám nevychované, lenivé deti ktoré doma nič nerobia, presne ako nerobil aj ich otec.Mám sa nejako dať psychicky dokopy alebo ako prevychovať takto nenormálne lenivé deti? Alebo ich dať do striedavky aj keď viem že ich otec sa o nich starať nebude? Som vychudnutá, unavená, moc unavená žena ktorá nezažíva nič pekné, len domácnosť, do roboty a domov a starosti s deťmi.Žena ktorá nikdy nebola ani na jednej dovolenke, ktorú každý chlap len využil a cely život ťažko pracujem a stále sa o niekoho len starám.Ja som vždy na poslednom mieste!

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikushaa
14. okt 2023

Nestaraju sa o zvierata? Tak daj inzerat ze darujes do dobrych ruk - o starost menej pre teba! Ja mam zavedene pravidlo co nie je v kosi na spinave neperiem, hold smola! Pri takychto hepanoch to chce poriadny reality preplesk, nevarit, nezehlit, neprat, a ani neupratovat aj ked ti z toho bordelu budu oci krvacat.

nwnw
14. okt 2023

Takze
1. Zvierata odprac niekam kdekolvek
2. Co je rozhadzane, nahadz do vriec pripadne kontajner
3. Oper a navar, ale nemusis zehlit a varit zlozito
4. Najdi si svoje hobby a jednoduchp chod von a venuj sa konicku
5. Deti mozno nezmenis, ale musis sa setrit

veronika1754
14. okt 2023

Inak ja mobily beriem večer, dievčatám mladším o ôsmej, chlapci majú 14 a 13 rokov im beriem o deviatej. Ráno mobil môžu do ruky až keď sú naranajkovany, umytý, oblečený a majú popratane postele. Potom ak majú čas môžu na chvíľu na mobil, pred odchodom do školy zasa beriem a dostanú až poobede keď majú po krúžkoch, urobené úlohy, pripravený do školy a v izbe poriadok. Cez víkend v sobotu doobedu mobily nemajú m, napíšem zoznam čo majú urobiť, ako utrieť prach(každý na svojom) pkus každý má ešte nejakú povinnosť napr. jeden pozameta balkón, jeden pomôže v kuchyni, jeden umyje kúpeľňu(len sprchový kút +umývadlo) jeden vyčistí škrečkovi, jeden vynesie smeti. Keď majú hotové môžu si vziať mobil. Vreckové nedostávajú, dostávajú euro za každú jedničku, plus keď mám väčšiu robotu (vypratať pivnicu, rajóny, alebo niečo také že viac sa pri tom narobia) vtedy dostanú od 3-10 eir záleží od práce. Proste treba nastaviť a nepovolíť aj kedy na hlavu vstávali. Moje dievky sa včera pobili večer cca 18:30 vzala som mobili, išli spať, dnes sú celý deň bez mobilov. Bitky a jačanie nebudem tolerovať.

marca12
14. okt 2023

To si ich mala odmalicka zapajat do roboty. Rozdelit ulihy,jeden umyje riad,druhy utrie. Povysavat,umyt kupelni. Podla mna mas ty problem v sebe a vrsis sa na detoch. Chaoem ta,to nie je vycitka. Si nestastna zo zivota a trpi tym hlavne tvoj vztah s detmi. Chce to zmenu. Viac sa venovat sebe,snazit sa nemysliet na bordel. Sprav nevyhnutne,ved v byte zase nie je tolko roboty. Sem tam upratat,nie je nadludsky vykon,aj ked,ked je clovek na pokraji zrutenia,robi nu problem akakolvek cinnost v domacnosti. Rozdel ulohy,kedy ich spravia,je uz na nich,ale ty bud kludna,nekric. Krik nicomu nepomoze. Snaz sa byt laskava,nevytocit sa. Ked budes citit hnev a ze uz ides vybuchnut,chod da von prejst. Hlavne mysli na seba. Rob veci,ktore su ti prijemne,co mas rada. Neviem,ci si to mozes dovolit,ale aj taka masaz alebo kozmeticka by ti pomohla zregenerovat,zajst do wellnesu,kdekolvek,kde budes mimo bytu.

subartic
14. okt 2023

zle na to ideš. Majú svoju izbu , všetko čo najdeš na zemi , im hoď do izby.Neper im , nevar, nekupuj čipsy ani iné veci , nedávaj vreckové , vypni wifinu alebo zmeň na nej heslo a nech hulákajú , ich to prejde. Ak máš veľke deti , tak sa zbaľ v sobotu a odíď z domu pre svoje duševné zdravie.
Môje deti vycvičil môj pes, čo bolo na zemi a bolo ich , jednoducho im do toho čvrkol , ozančkoval si to , lebo ich považuje za štence. Inak v dome neznačkuje absolútne nič. Ak to chceli nosiť , museli si to oprať sami v rukách . O 21:00 mením heslo na wifine . Samozrejme že jačala hlavne 14 ročná dcéra, ale tak pojačala a zvykla si . Prestrelí je jej odobratý mobil na určité obdobie . Neuprace čo má , nejde von s kamarátkami . Kup si štuple do uší , alebo sluchadlá na uši a musíš jednoducho vydržať. Ono sa to zlomí , len musíš byť dôsledná . A čo najbližšie choď na dovolenku , potrebuješ si oddýchnuť, psotarajú sa o seba ak sú staršie.
Zvierat sa zbav, jednoducho ich daruj .

ivette1223
14. okt 2023

Ja úplne chapem tvoju situáciu, znamej dcéra (16r) a presne toto iste. V izbe bordel, nikdy nechytila vysavac mop, nikdy nedala prať, a ani neumyla riad. Jedlo si donesie do izby a ked nedoje, necha tam tyzden kopu tanierov, az jej to tam plesnie, kym to maminka neodprace... handry kade tade po zemi, dokonca dokaze nosiť oblecenie den/noc neunuva sa ani osprchovať, vymenit spodne prádlo, umyť zuby, bozechran vlasy umyt.. taka je hnila ze zakladnu hygienu nieje ochotna spravit, hlavne ze ma telefon nalepeny v ruke vkuse..zeby pomohla doma to nie...

ale vsetci ti radia dobre, musis stym sama seknut, inak ta znicia zial...ja by som deckam povedala bud sa zacnete starat o zvieratá alebo ich vyhodim von, darujem atd... tvrde tresty, v detskej im ten bordel nechaj, co porozhadzuju po obyvacke do detskej by som im to nasypala vsetko... ked sa nenaucia, rad radom vsetko vyhadzovať 🤷‍♀️

anjelaa
14. okt 2023

Prosim ta, nastav pevne pravidla a predostri ich deťom. Napríklad údel každému za čo je zodpovedný. Po príchode zo školy domov, mobily okamžite odovzdať tebe a dostanú zoznam úloh. Keď to urobia mobil dostanú naspäť. A až potom môžu ísť von, keď si splnia úlohy. Tu treba neskutočnú dôslednosť!
Večer keď prídu napríklad o 20:00 mobily obovzdať až do rana.

Nestarajú sa o zvieratá? Daruj.
Len buď dôsledná v tom, čo od nich chceš! ❤️

Držím palce

Čím väčšiu zodpovednosť preukážu, tým budú mať väčšiu slobodu.

Závisí to od nich, tak by som im to aj predostrela

alickapusinka
14. okt 2023

Normálne aký je vek deti. Tak ako si im ustupovala tak si zvykli že si všetko robila.

deti95060810
14. okt 2023

pubertiaci... mám doma.
asi ti moc nepomôžem, ale máme to podobne. Len s tým rozdielom že mne pomáha manžel, alebo navrieska na deti aj za mňa.
Nemáš nikoho z rodiny čo by ti pomohol alebo mali deti pred ním rešpekt? strýka, uja, dedka?
ja sa takto starám o psa už 14 r. syn chcel - ale bavilo ho to až 2 týždne. hádam ani už nevie že máme nejakého psa na dvore...

ahhola
14. okt 2023

2 dvaja pubertiaci a ty ako slúžka?
Neviem, ako si na tom s peniazmi, ale ja by som už včera sadla na vlak do Brna, nasla lacné úbytko na 2 noci a ti nech si žijú svoj larofarobordell 👿život... A možno aj na furt. Zaplatiť nájom, nechať im na živobytie a starajte sa. Kočku by som stratila po ceste... 🐭

nifnea
14. okt 2023

Ja len tolkoto❤️❤️❤️vela sil.niektore vlastnosti sa dedia…poznam to..mam dceru taku povahovo ako jej protivny lenivy otec..a nie nepomaha nic..vazne..

doriiis
14. okt 2023

Autorka....pripomínas mi moju mamu.Vysupnut deti za každú cenu.Len o to ide.Poviem ti,že takto si akurát ten vzťah s nimi pokazis už nadobro.Tak ako ja mám pokazený vzťah s mamou.V 15 tich som sa odsťahovala z domu kvôli tomu.A to som nebola lenivá ako tvoje deti.
No ale rob ako myslíš🤷

sissy27
14. okt 2023

Zvierata by isli z domu, mobil by letel z okna ako nic, bude po mne pubertacka bliakat? No jedna vzduchom chladena ju preberie, stazovat sa moze na lamparni. Necha veci smarene na zemi? Odpracem, ale do kontajnera, o dva tyzdne moze chodit hola po svete… zanedbava skolu? No co, aj v komunalnych sluzbach ci kdesi vo fabrike za pasom za minimalku sa da makat. Nebola si na dovolenke - a to cakas na kuzelnu vilu ze ta pride pobalit a posypat hopsup praskom aby si sa niekam dostala?
Problem je, ze si princatkam odmalicka skakala okolo zadkov a nikdy nic od nich nechcela, nikdy nemali pevne pravidla, teraz len bohuzial znes co si zasiala…

sheila121
14. okt 2023

Des a hrôza celá konverzácia. Sa to ani nedá čítať.

abbey1
14. okt 2023

V prvom rade zmeň seba, svoj prístup k životu, k sebe, k deťom. Máš bordel vo svojom živote. Bordel v byte a lenivé deti sú až druhotný problém.
Zbytočne budeš teraz nadávať na deti a vyhadzovať ich k otcovi. Čo si si vychovala, to máš. A keď odídu deti z tvojho života, nebudeš v ňom mať poriadok a ani spokojnejšia so svojím životom nebudeš.
Treba si to zrovnať v hlave, uvedomiť si, čo od života chceš, vinič neho môžeš dostať. V štádiu, keď sa matka otáča chrbtom k vlastným deťom je najvyšší čas na odbornú pomoc.

solange7
14. okt 2023

Mas dost vyplakavacsky pisomny prejav. Daj deti na striedavku a budes mat 2 tyzdne v mesiaci klud. Ale podla toho co pises, budes aj tak vyplakavat aj nadalej. Nemam rada takych ludi ako ty. Psychologa nechces, ale pomohol by ti.

solida1
14. okt 2023

Prepáč, ale ty si sa chcela iba vyplakať a prečítať si, ako máš pravdu, deti sú nevďačné, manžel mizerný... Tak ako ti tu už napísali vyššie, zober opraty do svojich rúk a rob poriadky. Aj keď už je dosť neskoro, ale lepšie ako nikdy. Vypneš wifi a potom zapneš, lebo decká hysterčia? No a čo. Nech vreštia. Neupratujú? Nepomáhajú? Žiadne vreckové, žiadne pranie, žiadne upratovanie po lenivcoch. Ja mám dvoch synov. Ak majú neporiadok, nemajú mobil, wifi, ani vreckové. Raz som ten neporiadok v ich izbách sfotila a povedala, že ak to do večera nebude naporiadku, zavesím to na sieť a nech sa potom hanbia pred kamošmi. .. To bola rýchlosť...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jonnie
14. okt 2023

Posli ich na internat

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solange7
14. okt 2023

Ano, dost vyplakavas. Neviem na co este cakas, otroka si spravila zo seba sama.

jonnie
14. okt 2023

Ako si inak môžu dovoliť hadzat smeti po zemi? To si ich od malička naučila, že odbalis si kejs a papier sú odnesiem do koša? Večer prádlo automaticky do koša na pranie...si sa musela narobiť ako jeden otrok. LEN raz by hodil niečo pri mne na zen...existuje gravitácia aj s mobilom

sardinka32
14. okt 2023

Su zle vychovane, vycepovať sa daju aj teraz, len z toho čo čítam, Ty už asi na to nemás nervy a energiu. Ak sú vacsie, tak nevidím problém v tom, aby ich mal aj otec...ved je to tiež ich rodič, nedávaš ich do detského domova. A ze Ti Tvoj muz vyčíta, ze nie su vychované? A kde bol on celé roky, prečo nevychovával aj on? Je to jeho vina, rovnako ako aj Tvoja, tak nech nedrísta. A povedala si im, ze ich chces dat do striedavky otcovi? Co na to povedali...bolo im to jedno, šli by k nemu? Ono, dat ich do striedavky je jedna vec, ale aby potom si zas neriesila iné problémy.

sheila121
14. okt 2023

Tie deti sú ale tvoje. Ako si si ich vychovala tak máš. A to že si robila sluzku mužovi tak za to nemôžu tvoje deti. Ja by som skúsila tvoj život ale deti by si si nespoznala.

kitycat
14. okt 2023

No pubertiaci to je tazko, ale este je cas na zachranu.

Ocividne detom naradtli aj ruky, aj nohy a aj usta.. to ze si doterqz lietala ako handra je tvoja chyba no, stalo sa. Zmen heslo na wifi, nech si upracu s natru chleba s maslom ... ty si zajdi na obed alebo kafe do mesta a vrat sa a uvidis ako sa veci maju

To ze budu hnidacit u otca, ved nech, ale u teba hnit nebudu od-te-raz

abbey1
14. okt 2023

Prosim ta, deti, deti, deti. A tvoje miesto v tej rodine a domacnosti je kde? Kde si bola od narodenia deti? Teba do tej rodiny niekto presidlil toto leto?
Uprimne? Sk su tie deti take ake su, tak za ich spacksny zivot a vychovu nozes ty a ich otec. Vy ste si deti dobrovolne splodili a mali ste povinnost ich pripravit na zivot. Zlyhali ste na plnej ciare a bohuzial si odmietas svoj problem priznat.
Budem sa opakovat. Tvojim problemom nie su deti. Tie su tu obete.