Výška výživného na 3-ročné dieťa

1. aug 2022

Ahojte, dcérka len začiatkom roka bude mať 3r, v septembri už škôlka. Zatiaľ máme s manželom posledný ultimátum ale myslím si že z toho bude spísanie návrhu na rozvod... už sme sa o tom veľa rozprávali... dôvody teraz vynechám ale chceli by sme sa dohodnúť. Rozvod, predaj bytu, rozdelenie majetku. Dcérku chcem do osobnej starostlivosti, žiadna striedava starostlivosť..doteraz s tým súhlasil so slovami "čo by som s ňou vedel robiť ak by bola so mnou".... dcérka so svojim otcom nevydrží ani doma, hrať sa a pod., vrieska od malička keď príde svokra. Rozprávali sme sa aj o výške výživného. Zo začiatku by som bývala s dcérkou u mojej maminy ale určite by som chcela podnájom neskôr... manžel ten bude bývať u rodičov uz "navždy" podľa mňa..
Zarába zavisle od odmien v čistom medzi 950-1100€.
Ja sa vrátim do roboty budem o par stoviek menej. Čo hovoríte na 150€ výživné?

dievcacitajucelist
4. aug 2022

@evabb35 to je ako v mojom prípade..ex platil celé roky na dve deti 80€ keď som požiadala o zvýšenie lebo starší nastúpil na strednú k tomu strojček na zuby, menší druhý stupeň, futbal tak nastalo také peklo on si myslel, že deti žijú zo vzduchu a nemajú žiadne potreby...teraz ma súdom schválené 150€ na staršieho a 135€ na menšieho odvolal sa všade, kde sa dá..teraz čakám ešte na rozhodnutie najvyššieho súdu v BA je nanajvýš trápne a pod úroveň každého človeka robiť takéto veci ale sú aj takí...

evabb35
4. aug 2022

@dievcacitajucelist žiaľ, takýchto prípadov je veľmi veľa. Nečudovala by som sa, keby sa nakoniec ešte bude súdiť o to, či vôbec staršiemu treba strojček na zuby.

petricka22
4. aug 2022

@modry1985 a ty si myslis, ze na koho utocis tou hlupou poznamkou o tom, ze pre niekoho je dieta trest a pre niekoho radost? Drviva vacsina matiek sa o svoje deti stara s laskou a vacsinou chlapi zabudnu po rozvode, ze nejake deti maju. To ze si ty vynimka neznamena, ze si lepsi ako matky, ktore su s detmi.
Hadam sa tu vsetci slusne bavime a nikto sa tu nad nikoho nevyvysuje.

evabb35
4. aug 2022

@dievcacitajucelist málokto si uvedomí, že deti z rozvedených rodín potrebujú organizované voľnočasové aktivity, rôzne krúžky aj z toho výchovného hľadiska, jednoducho potrebujú získavať tie sociálne zručnosti inde, keďže v rodine výchovné vzory nemajú a navyše matka samoživiteľka nemá toľko voľného času, keďže to musí finančne utiahnuť celý rodinný rozpočet často musí zobrať prácu navyše.

dievcacitajucelist
4. aug 2022

@evabb35 Je to tak po rozvode som mala čo robiť aby som vyžila, niekedy mi ostalo 20€ na konci mesiaca...keby som nemala oca a brata neviem či by som dokázala utiahnuť prenájom

nikaeli
4. aug 2022

@dievcacitajucelist môj ex platil na dcéru 40€ mesačne od jej 7- rokov, v 14 na môj návrh, či neuvažoval nad tým, aby jej posielal viac, bol taký úžasný, že pridal ďalších 10 🤦🏻‍♀️ v zime som si požiadala oficiálne zvýšenie, odsúhlasili mi 130. Keďže nastupuje na súkromnú strednú, budem si žiadať o ďalšie zvýšenie. Býva v rovnakom meste, absolútne za ňou nechodí, nevidel ju od Vianoc (asi 2 hodiny u babky), hlavne že jej vypisuje cez messenger, ako ju ľúbi a ako mu chýba. Vykašľal sa na jej 15, na ukončenie ZŠ, proste nič, ani zmrzlina, nie to ešte nejaký výlet, či dovolenka.

dievcacitajucelist
4. aug 2022

@nikaeli Tak to akoby si o mojom ex písala chlapcom vypisuje, že ako ich ľúbi, potrebuje, chýbajú mu a podobne dristy, ale aby aspoň raz za nimi prišiel, kúpil niečo k narodeninám, Vianociam nič...zo začiatku som mu napísala či im nemôže aspoň nejakú blbosť dať tak mi povedal, že na to mám výživné, aby som im kúpila

nikaeli
4. aug 2022

@dievcacitajucelist presne tak.. a ani nehovorím o tom, ako jej zabudol oznámiť, že sa žení 🤦🏻‍♀️ že čo by sa zmenilo tým, že by to vedela.. ale večer jej ešte v obleku doniesol pár zákuskov. Naozaj som nevedela, ako jej to mám vysvetliť. Obrnila sa. Navonok sa tvári, že jej to je jedno, no viem, že nie je a neviem jej s tým pomôcť. Ale to je už o inom.

Osobne si myslím, že 150€ na 3-ročné dieťa je dosť. Mám doma aj 4-ročného, tak si to viem porovnať. @autorka ak sa dopredu dohodnete na sume 150€, je to ok. Súd do toho vstupovať nebude. Iné by to bolo, keby si ty žiadala 150 a on povie, že viac ako 50 nedá.. Vtedy nastupuje na rad dokazovanie. Tvoj príjem, jeho príjem a tiež výdavky - jeho, tvoje. Ale pozor. Niektoré mamičky si tu radia, že pozháňaj si bločky. Je fér byť reálny. Na súde nerobia blbci, väčšinou tiež majú deti a vedia, že dieťa nepotrebuje 20 tričiek či 10 párov topánok na jednu sezónu. Rovnako ako nie je nevyhnutné nakupovať super značkové veci. Ako tu minule písala jedna mamička, že kupuje mesačne dieťaťu hračky za 300€. To už nie je nutnosť, to je rozmar 🙃 zvlášť ak na to nemám a očakávam, že to zacvaká ex. Ak má muž vyšší príjem, obyčajne prispieva istou sumou na sporenie, resp. peniaze sú bokom a sú matkou nedotknuteľné.

modry1985
4. aug 2022

@petricka22 Ak sa v tom vidíš príspevku tak ja už potom neviem........myslel som to všeobecne a kto sa v tom vidí nech sa v tom vidí.....ja sa nepovyšujem iba hodnotím , tak ako ty hodnotíš svoj postoj....ja som sa s tým nestretol aby otcovia o deti záujem nemali , minimálne na firme a v rámci známych mám " potencionálne " vzorných otcov , ale ako sa hovorí človek si priťahuje do svojho okolia ľudi sebe podobných......

petricka22
4. aug 2022

@modry1985 vidis a zas len ponizujes a zosmiestnujes a pri tom som ti ja nic podobne nenapisala. Tieto primitivne nazory typu, co vysielas, to pritahujes, su naozaj na smiech a s realitou nemaju nic spolocne. Je to len fraza, ktoru tebe podobni pouzivaju ako argument, kedze ziadny nemaju.
Nevidim sa v tom, ani som sa v tom nenasla, ani si takych ludi nepritahujem. Mam nastastie vo svojom okruhu slusnych a moralne zalozenych ludi. Ale mam par kamaratok, ktore sa so svojimi ex naozaj dotahuju o kazde euro.

evabb35
4. aug 2022

@dievcacitajucelist už sú vo veku keď potrebujú aj nejaké vreckové a v dnešnej dobe už majú v takomto veku študentský účet s platobnou kartou, aby si mohli kúpiť nejaké teplé jedlo, kopec ovocia, zeleniny aj keď sú niekde odcestovaní, niekde na zápase, aby nehladovali a mohli si dať aspoň ten párok v rožku.

evabb35
4. aug 2022

@dievcacitajucelist neboj sa, vždy sa nájdu deti, ktoré sa o svoju desiatu s chlapcami podelia. Na sústredenie som vždy nabalila dieťaťu množstvo zeleniny, ovocia, jedla kopec, lebo som videla tie vyhladované deti z rozvedených rodín, ktoré mali v batôžku jeden keksík a ktoré sa na všetko to jedlo, čo som nachystala doslova vrhli...vždy sa nájdu spolužiaci, ktorí požičajú, či rovno darujú ceruzku, pero, fixku, gumu, kalkulačku, kružidlo, pravítko...takže vyžijú chlapci nakoniec aj z takého výživného, len keď chlapci dospejú budú iní ako tí, ktorí žili v dostatku a delili sa s tými, ktorý nežili v dostatku.